 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 25-09-2023 | okragly | dom boga |
czy są domy, które sprawiają, że chce w nich przebywać bóg?, przyciągają go niewidzialną siłą, wyjątkową energią, dają mu chęci do działania w tym twórczego? Czy forma domu boga wpływa na emocje wiernych? uważam że rajska architektura nas uzdrawia, poprzez obecnośc boga, podnosi nas na wyżyny intelektu >  architektura patoelit nas zniewala >  to że blok pomalujemy na kolory nie ma znaczenia, tam żaden bóg nie będzie chciał zamieszkac nasze domy powiny być jak dla boga Aniele Boży Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój. Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze do pomocy. Broń mnie od wszystkiego złego (architektury patoelit) i doprowadź do Żywota wiecznego. Amen. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 06-09-2023 | okragly | znalazłem boga! |
znalazłem boga? jest w nas! to sumienie, mamy je z raju, dąży do dobra wspólnoty (komuny), wystarczy posłuchać.
ale patoelity wgrały nam w mózgi liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) aby nas zniewolić, paść się na nas, taka czy inna mafia np tusk czy inny kulczyk, 1 000 000 zł/godz gdy jego kolega 3 zł, nawet w sredniowieczu tak nie było, nigdy tak nie było i to nasza wina, libków niedorozwojków, ciągle wybieramy liberalizm, na naszą zgubę, naszego życia wiecznego
nasza buk; LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) jest anty ludzki, to smierć! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 13-08-2023 | okragly | dzieje ludzkości |
było problemem dla mnie, określenie kto w raju opuszczał dom rodzinny celem spłodzenia potomstwa, kobieta czy mężczyzna, i znalazłem w patriarchalnym ST, naszej biblii. DZIEJE POCZĄTKÓW ŚWIATA I LUDZKOŚCI tam Pierwotny stan szczęścia Rdz 2,24 Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałemznaczy mąż się wprowadzał do komuny żony  Ciekawe która płeć opuszcza dom u współczesnych ortodoksyjnych żydów, dla których ST jest torą gdzie słowo mąż oznacza właściciel a panowanie mężczyzny nad kobietą jest skutkiem grzechu, to nie jest tak jak bóg chciał | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 06-08-2023 | pio998 | Arka Przymierza jest kopią egipskiej Arki. |
Zabrać innym to co może być nam użyteczne i dostosować do własnych potrzeb. Wielu czytelników Biblii nigdy nie słyszało o żadnym innym obiekcie takim jak ten i dlatego przyjmuje, że Arka Przymierza jest sui generis - jedyna w swoim rodzaju. Okazuje się jednak, że istnieje intrygująca analogia do Arki Przymierza w starożytnym Egipcie, przedmiotu znanego jako święta kora . Raanan Eichler przeprowadził intrygujące badania, które sugerują, że wiele elementów architektonicznych Arki Przymierza pochodzi z egipskich pudeł. Na przykład w Księdze Wyjścia 25:11 (cyt. powyżej) Jahwe nakazuje Izraelitom umieścić "listwę ze złota" wokół wierzchu Arki. Hebrajskie określenie tej "sztuki" to zēr(זר  , co, jak argumentuje Eichler, odnosi się do egipskiego elementu architektonicznego znanego jako gzyms Cavetto, "wklęsła listwa z profilem ćwiartki koła, która otacza szczyt obiektu lub konstrukcji" Eichler, 2014: 203). Gzyms Cavetto często zwieńczał przenośne drewniane skrzynie w starożytnym Egipcie od V dynastii i uważa się, że naśladuje sposób, w jaki łodygi trzciny w archaicznych konstrukcjach były deformowane przez nacisk z dachu (Leick, 55). Ponadto w Księdze Wyjścia 25:12 (również cytowanej powyżej) czytamy, że drążki Arki zostały umieszczone na "czterech stopach" Arki (hebr. grunt. Podczas gdy poprzedni tekst Księgi Wyjścia 25 nigdy nie określał, że Arka miała mieć nogi, polecenie zrobienia otworów na drążki na "czterech stopach" sugeruje, że słuchacze izraelscy mogli się.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-07-2023 | okragly | dobro i zło |
dobro i zło istnieje, i nie zapisana w swiętych księgach, czy we mnie, tylko w NAS (WSPÓLNOTA) DOBRO i ZŁO istnieje jest ono zmienne, zależne od sytuacji. DOBRO i ZŁO definiuje wspólnota w danej sytuacji, miejscu, momencie, np jesli wyginie wielu mężczyzn, dobrem będzie wielożeństwo, jeśli wyginie wiele kobiet, dobrem będzie wielomęstwo, jeśli będzie głód, dobrem będzie pozostawic starców Dobrem jest wszystko to co służy wspólnocie, złem wszystko to co ją niszczy JEDNOSTKA NIKIM, WSPÓLNOTA WSZYSTKIM
ogromnym wrogiem DOBRA, jest nasza religia, LIBERALIZM, dla którego największą świętościa, bożkami są INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ i WŁASNOŚĆ (zaprzeczenie dobra) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 12-07-2023 | okragly | grzech śmiertelny |
kto z was zna Boga i jego Objawienia? czy ujawnił jak ma wyglądac dom do kochania, płodzenia i wychowywania dzieci? bez domu giniemy. Jak mieszkasz w Warszawie, na 10 pietrze, w komunistycznym bloku, czy to nie grzech? Może być, że samo mieszkanie w Warszawie to grzech śmiertelny?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 02-07-2023 | Smógler | Zagrożenie życia bądź zdrowia |
Nowonarodzeni to wszystkie religie świata.
Tylko debil wierzy w życie po śmierci.
Ludzie żyją wiecznie
Wyścig plemników i śmierć(co to?) Nauka nie istnieje
Brońcie siebie i mnie.
I tak wiem że nawet drobner nie odpowie
. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 26-06-2023 | okragly | moja wiara |
14 mld lat temu był tzw Wielki Wybuch. Uczeni potrawią opisac co się działo od 0.00000001 sekundy po wybuchu, co do 0.0000000001 sekundy co było dalej, Ty jesteś trwaniem tego wybuchu, który wciąż się rozszerza, masz zadanie do wykonania, masz dostarczyć pewną wiadomość, wykonać pewną pracę, nie jestes Tu przypadkowo, gdyby Ciebie zabrakło, świat by się zawalił, nie obowiązywały by prawa fizyki. Ale nie myśl, że masz wolną wolę, JA, to złudzenie, jesteś trwaniem wielkiego wybuchu, masz zadanie do wykonania i tyle  moja religią jest fizyka, a jednym z ojców tego kościoła Newton (determinizm), Darwin (to tez czysta fizyka) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 26-06-2023 | Smógler | Gdyby nie fakt że ciało Chrystusa to bym katolikiem |
Przecież mam obraz z 1 komuni gdzie jest gołąb chleb i winogrona
Ci księża i ten obraz czarnej.
Jezus to nie najważniejsza postać
Wszystkich jebneło |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |