Racjonalista - Strona głównaDo treści
dzieje ludzkości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
30-07-2023 17:30okragly (21676 punktów)dzieje ludzkości
było problemem dla mnie, określenie kto w raju opuszczał dom rodzinny celem spłodzenia potomstwa, kobieta czy mężczyzna, i znalazłem w patriarchalnym ST, naszej biblii. DZIEJE POCZĄTKÓW ŚWIATA I LUDZKOŚCI tam Pierwotny stan szczęścia Rdz 2,24
Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem
znaczy mąż się wprowadzał do komuny żony


Ciekawe która płeć opuszcza dom u współczesnych ortodoksyjnych żydów, dla których ST jest torą
gdzie słowo mąż oznacza właściciel a panowanie mężczyzny nad kobietą jest skutkiem grzechu, to nie jest tak jak bóg chciał
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
>było problemem dla mnie, określenie kto w raju opuszczał dom rodzinny celem spłodzenia potomstwa,
>kobieta czy mężczyzna, i znalazłem w patriarchalnym ST, naszej biblii. DZIEJE POCZĄTKÓW ŚWIATA I
>LUDZKOŚCI tam Pierwotny stan szczęścia Rdz 2,24
> Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że
>stają się jednym ciałem
znaczy mąż się wprowadzał do komuny żony
>Ciekawe która płeć opuszcza dom u współczesnych ortodoksyjnych żydów, dla których ST jest torą
>gdzie słowo mąż oznacza właściciel a panowanie mężczyzny nad kobietą jest skutkiem grzechu, to nie
>jest tak jak bóg chciał
>

Z tego co jest w stanie ogarnąć człowiek rozumem ~otrzymanym od BOGA~
- Była matka natura i ewolucja.
- Po milionach lat ewolucji gatunek humanoidów zaczął rozumnieć.
- W pewnym momencie rozumnienia stworzył system pisma (~ początek żydowskiego kalendarza).
- Pierwsza księga Tory nosi nazwę BeReszit (W Początku)[stąd wniosek, że początek był w głowie
po hebrajsku głowa=rosz ~ BeRosz( W Głowie)].
- kolejny wniosek jest taki, że życie biologiczne istniało u humanoidów na długo przed tym
zanim miało miejsce stanie się SAPIENS(rozumnym). Stawnie się sapiens było bardzo długim
procesem, a początek (Bereszit = Berosz zgodnie z obliczeniami kalendarza żydowskiego miał
miejsce 5783 lat temu).
- zanim człowiek wymyślił i zaczął stosować pismo istniały w społeczności ludzkiej rózne tradycje łączenia się w pary celem posiadania potomstwa, a wcześniej u zwierzęcych humanoidów działał instynkt.

Chrześcijańskie tłumaczenia hebrajskiego tekstu Tory zawsze prowadzą na manowce i czynią chaos.
01-08-2023 07:45 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)
>Z tego co jest w stanie ogarnąć człowiek rozumem ~otrzymanym od BOGA~
>- Była matka natura i ewolucja.
>- Po milionach lat ewolucji gatunek humanoidów zaczął rozumnieć.

Rozum powstał po milionach lat ewolucji, nie mieszaj tu otrzymania od BOGA.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Rozum powstał po milionach lat ewolucji, nie mieszaj tu otrzymania od BOGA.
Jeśli DUCH (BÓG) stworzył świat to również ewolucję...

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
02-08-2023 11:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Rozum powstał po milionach lat ewolucji, nie mieszaj tu otrzymania od BOGA.
>Jeśli DUCH (BÓG) stworzył świat to również ewolucję...
świat jest materialistyczny, DUCHU, przykro mi ciebie niema
"Dlaczego duchowość nie jest kołem ratunkowym dla współczesności" www.youtube.com/watch?v=pND3J4Fg0z0
03-08-2023 03:03 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Jeśli DUCH (BÓG) stworzył świat to również ewolucję...
>świat jest materialistyczny,
i duchowy
>DUCHU, przykro mi
mnie nie
>ciebie niema
niema mówi

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
haish (2904 punktów)
>>Z tego co jest w stanie ogarnąć człowiek rozumem ~otrzymanym od BOGA~
>>- Była matka natura i ewolucja.
>>- Po milionach lat ewolucji gatunek humanoidów zaczął rozumnieć.
>Rozum powstał po milionach lat ewolucji, nie mieszaj tu otrzymania od BOGA.
>

ja nic nie mieszam, - wedle historii i wielu roznistych tradycji bog dal-obdarzyl ludzi mowa, sztuka pisania i czytania. jedynie ateisci ignoruja fakty historyczne, a nie potrafia wytlomaczyc jak to jest, ze tylko gatunek ludzki jako jedyny umie mowic, pisac, czytac i uzywac rozumu.

[pisownia jest taka dlatego, ze mam uszkodzona klawiature w komputerze i pisze uzywajac google translate]
02-08-2023 11:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> istniały w społeczności ludzkiej rózne tradycje łączenia się w pary celem posiadania potomstwa, a wcześniej u zwierzęcych humanoidów działał instynkt.
u nas tez działał instynkt, byliśmy zwierzętami (i jesteśmy), sa 3 opcje
1) z biblii mężczyzna opuszczał swoją komune, szedł do dziewczyny, jej komuny
2) dziewczyna opuszczała rodzinę, szła do męża
3) układ mieszany?

za tym, że kobieta pozostawała w swojej komunie, przemawiają jej poczucie bezpieczeństwa i babcia (przecież po to mają pauzę by opiekowac się wnukami)
Kobieta opuszczająca swoją komunę czuje się nieszczęśliwa, teskni, stąd nieszczęśliwe dzieci, a więc nie ma raju

z drugiej strony kobietę przyjęli z chęcią w każdej komunie a mężczyznę często przeganiali (ryzykował zyciem
04-08-2023 11:21 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Z tego co jest w stanie ogarnąć człowiek rozumem ~otrzymanym od BOGA~
>- Była matka natura i ewolucja.
>- Po milionach lat ewolucji gatunek humanoidów zaczął rozumnieć.
>

Ludzie żyjący z rolnictwa i związanej z tym pracy fizycznej mają inną mentalność niż współczesny człowiek, który poznał moc pieniądza.

chiński rynek urządzeń półprzewodnikowych rósł w tempie 27% rocznie od 2012 do 2022 r. wzrost o 14% rok do roku! Inwestycje Chin w produkcję chipów wynoszą obecnie 28,3 miliarda dolarów, czyli więcej niż łączne inwestycje Japonii, Tajwanu, Korei, UE i USA (25,1 miliarda dolarów)! Dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, zapowiedział nawet , że kontrola eksportu w USA zmusi Chiny do opracowania własnych chipów i sprzętu do ich produkcji. Jeśli amerykańskie firmy technologiczne w wyniku opuszczenia chińskiego rynku stracą definitywnie jedną trzecią swojego rynku, który kontrolowały, nikomu nie będą już potrzebne amerykańskie fabryki chipów

Mamy XXI wiek i trzeba się znowu przestawić na inne myślenie.
KOmunistyczne Chiny stały się światową awangardą w każdej dziedzinie.
Sto lat wcześniej próbowali to zrobić nasi europejscy Żydzi.
To nie ktoś z Europy wymordował naszych Żydów i wstrzymał rozwój Europy.
Za wymordowanie Żydów odpowiada ten co zablokował rozwój Europy zimną wojną.
Dzisiaj Chińczycy doświadczają tego co pokonało naszych Żydów i Europę.
Czyżby naszych Żydów wymordowali Żydzi amerykańscy ???
Widzimy jak Żydzi amerykańscy przeprowadzają atak na Chiny i Rosję.
Putin realizuje to, co zaczął Lew Dawidowicz Bronstein, którego zamordowali rodacy kierowani przez Nauma Eitingona.
Obserwując teraźniejszość musimy wyobraźnią cofnąć się sto lat wstecz. Podmieniamy podmioty i widzimy dokładnie takie samo działanie i tych samych sprawców kierowniczych. Zmienili się tylko sprawcy wykonawczy, oprócz Polaków.
04-08-2023 14:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> chiński rynek urządzeń półprzewodnikowych rósł w tempie 27% rocznie od 2012 do 2022 r. wzrost o 14% rok do roku! Inwestycje Chin w produkcję chipów wynoszą obecnie 28 miliarda dolarów, czyli więcej niż łączne inwestycje Japonii, Tajwanu, Korei, UE i USA (25 miliarda dolarów)!
Chiny, Japonia, Korea, Tajwan, piszą krzaczkami, sa braćmi, USA ich dzieli pomiędzy soba, by tam rządzić, tak jak dzielą w Europie braci Ukraińców, Polaków z Rosjanami, by rządzic, podobnie na bliskim wschodzie dzielą semitów
a przecież mają u siebie biede (5 mln amerykanów dostaje bony żywnościowe), ogrom bezdomnych i w bezpośredniej zagranicy ogromną biedę, np Haiti, Dominikana, Meksyk, niech tam "szczepią demokrację"
i szczepią, liberalizm tj republiki bananowe (żeby z dowolnego kraju zrobic republikę bananowa trzeba im narzucic tak jak nam liberalizm i balcerowicza, bieda, bezdomność, emigracja, gwarantowana)

>KOmunistyczne Chiny stały się światową awangardą w każdej dziedzinie.
z totalnej biedy, w 40 lat, na szczyt stworzenia
qwery (2864 punktów)
>było problemem dla mnie, określenie kto w raju opuszczał dom rodzinny celem spłodzenia potomstwa,
>kobieta czy mężczyzna, i znalazłem w patriarchalnym ST, naszej biblii. DZIEJE POCZĄTKÓW ŚWIATA I
>LUDZKOŚCI tam Pierwotny stan szczęścia Rdz 2,24
> Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że
>stają się jednym ciałem
znaczy mąż się wprowadzał do komuny żony
>Ciekawe która płeć opuszcza dom u współczesnych ortodoksyjnych żydów, dla których ST jest torą
>gdzie słowo mąż oznacza właściciel a panowanie mężczyzny nad kobietą jest skutkiem grzechu, to nie
>jest tak jak bóg chciał
>

Raj to przecież paleolit, Jaki więc mąż? Ty mówisz o neolicie. Jedna baba nie mogła mieć wielu mężów a odwrotnie tak. Jak więc mąż .jak się wprowadzać do kobiety jak miał ich kilka. Nadmiarowi mężczyźni poprostu zginęli w walce itp
04-08-2023 09:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> kto w raju opuszczał dom rodzinny celem spłodzenia potomstwa i znalazłem w patriarchalnym ST, naszej biblii. DZIEJE POCZĄTKÓW ŚWIATA I Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałemznaczy mąż się wprowadzał do komuny żony
>>gdzie słowo mąż oznacza właściciel a panowanie mężczyzny nad kobietą jest skutkiem grzechu, to nie jest tak jak bóg chciał
>Raj to przecież paleolit,
tez tak uważam

>Jaki więc mąż?
jakoś go musiałem nazwać, kochanek?

>Ty mówisz o neolicie.
neolit to po wygnaniu z raju, ciężka praca oracza, rodzenie w bólu

>Jedna baba nie mogła mieć wielu mężów a odwrotnie tak.
była seryjna monogamia, tak jak coraz częściej współcześnie (zbliżamy sie do nowegoraju)

>jak się wprowadzać do kobiety jak miał ich kilka.
wprowadzał się do wspólnoty pełnej kobiet

>Nadmiarowi mężczyźni poprostu zginęli w walce itp
nie było żadnych walk
04-08-2023 14:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>było problemem, kto w raju opuszczał dom rodzinny celem spłodzenia potomstwa i znalazłem w patriarchalnym ST, naszej biblii. Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałemznaczy mąż się wprowadzał do komuny żony
>>po wygnaniu z raju słowo mąż oznacza właściciel. Panowanie mężczyzny nad kobietą jest skutkiem grzechu, to nie jest tak jak bóg chciał wynika z biblii
> Nadmiarowi mężczyźni poprostu zginęli w walce itp
w raju mężczyźni nie gineli w walce bo nie było walki, był matriarchat (jak u bonobo). Praca w znoju, rodzenie w bólu, walka, patriarchat, hierarchia, niewolnictwo, jest wynikiem grzechu, Bóg tego nie chciał, tak wynika z biblii
08-08-2023 10:38 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>tak wynika z biblii
Biblia kłamie; to niemożliwe, że facet, który zamieniał wodę w wino miał tylko dwunastu kolegów.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
haish (2904 punktów)
>>tak wynika z biblii
>Biblia kłamie; to niemożliwe, że facet, który zamieniał wodę w wino miał tylko dwunastu kolegów.
>DUCH
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


od niepamietnych czasow, jest wielu nasladowcow ktorzy przescigneli 'miszcza'[jezusa] w cudach przemiany wody w alkohol - w kraju nad wisla istnieja rozniste tradycje bimbrownictwa. zas towarzystwo 'miszcza' [12 kolegow] odnosi sie raczej do orientacji seksualnej tego 'zacnego kolegium' - jedna z wypowiedzi 'miszcza' odnosi sie do tego jak z kobiety ucznic mezczyzne [z kontekstu wynika ze zamiast vaginalnego odbywa sie z kobieta stosunek analny]. to wszyskto wynika z kultury i tradycji hellenistycznej, rowniez z tradycji i kultury 'zhelenizowanyh' judejczykow.
09-08-2023 15:27 
 Ocena 5 na 5
Andrzej.51 (15814 punktów)
>jedna z wypowiedzi 'miszcza' odnosi sie do tego jak z kobiety ucznic mezczyzne [z kontekstu wynika ze zamiast vaginalnego odbywa sie z kobieta stosunek analny]. to wszyskto wynika z kultury i tradycji hellenistycznej, rowniez z tradycji i kultury 'zhelenizowanyh' judejczykow.

Wskaż ewangelię, w której to przeczytałeś: nazwa ewangelii i wersety (podaj sigla).


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
10-08-2023 00:07 
 Ocena 1 na 1
haish (2904 punktów)
>>jedna z wypowiedzi 'miszcza' odnosi sie do tego jak z kobiety ucznic mezczyzne [z kontekstu wynika ze zamiast vaginalnego odbywa sie z kobieta stosunek analny]. to wszyskto wynika z kultury i tradycji hellenistycznej, rowniez z tradycji i kultury 'zhelenizowanyh' judejczykow.
>Wskaż ewangelię, w której to przeczytałeś: nazwa ewangelii i wersety (podaj sigla).
>
Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog


bodajze w apokryficznej Tomasza, - tam jest mowa o wejsciu kobiety do 'krolewstwa niebieskiego'.
oczywistym jest, ze te slowa wlozyli w usta jezusa autor[zy] tego tekstu, - bohater literacki nie jest w stanie sam mowic.
10-08-2023 06:55 
 Ocena 6 na 6
Andrzej.51 (15814 punktów)
>>>jedna z wypowiedzi 'miszcza' odnosi sie do tego jak z kobiety ucznic mezczyzne [z kontekstu wynika ze zamiast vaginalnego odbywa sie z kobieta stosunek analny]. to wszyskto wynika z kultury i tradycji hellenistycznej, rowniez z tradycji i kultury 'zhelenizowanyh' judejczykow.
>>Wskaż ewangelię, w której to przeczytałeś: nazwa ewangelii i wersety (podaj sigla).
>bodajze w apokryficznej Tomasza, - tam jest mowa o wejsciu kobiety do 'krolewstwa niebieskiego'. oczywistym jest, ze te slowa wlozyli w usta jezusa autor[zy] tego tekstu, - bohater literacki nie jest w stanie sam mowic.

Tak, w ewangelii apokryficznej według Tomasza, zaliczanej do ewangelii gnostyckich. Ostatni werset (114) tej ewangelii brzmi:
Rzekł im Szymon Piotr: "Niech Mariham odejdzie od nas. Kobiety nie są godne życia". Rzekł Jezus: "Oto poprowadzę ją, aby uczynić ją mężczyzną, aby stała się sama duchem żywym, podobnym do was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios".
Jak widzisz nie ma w tym wersecie słów o stosunku analnym ani jakimkolwiek innym.

Ani jeden z pozostałych wersetów tej ewangelii nie ma z wersetem 114 żadnego związku. W żadnym nie ma też mowy o jakiejkolwiek formie współżycia cielesnego. To Twój wymysł.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
12-08-2023 01:34 
 Ocena-1 na 3
haish (2904 punktów)

>Tak, w ewangelii apokryficznej według Tomasza, zaliczanej do ewangelii gnostyckich. Ostatni werset (114) tej ewangelii brzmi:
>Rzekł im Szymon Piotr: "Niech Mariham odejdzie od nas. Kobiety nie są godne życia". Rzekł Jezus: "Oto poprowadzę ją, aby uczynić ją mężczyzną, aby stała się sama duchem żywym, podobnym do was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios".
>Jak widzisz nie ma w tym wersecie słów o stosunku analnym ani jakimkolwiek innym.
>Ani jeden z pozostałych wersetów tej ewangelii nie ma z wersetem 114 żadnego związku. W żadnym nie ma też mowy o jakiejkolwiek formie współżycia cielesnego. To Twój wymysł.

ewangelia tomasza to tekst gnostycki i hermetyczny -
tam nic nie widac, - przy tego typu tekstach wskazane jest myslenie - podobnie jak w czesto stosowanym powiedzeniu o 'mieczu i pochewce' zamiast dosadnie i wulgarnie o 'chuju i pizdzie[lub odbytnicy]' - dziecko w trakcie edukacji nie zalapie aluzji, zas wiekszosc doroslych wie o czym mowa.
ty jako teolog nie mozesz mowic i pisac samodzienie, musisz bronic interesow tej 'nauki' i tej 'kasty'. pedalstwo kleru i hellenistyczne pedalstwo jest znane slynne, zas z tekstu ewangeli nie wynika ze 'Mariham' zostanie utworzony czlonek [np.przez chirurga plstycznego], pozostaje jedynie sfera psychiki 'Mariham', - najprostsza metoda owczesnych czasow bylo wcielenie sie kobiety w role mezczyzny - to najlatwiej osiagnac poprzez oddzilywanie na sfere intymna silnie powiazana z instynktem i psychika. 'tak poprowadzona' kobieta pozna 'milosc grecka' i 'krolestwo' .................
ponadto, tomasz jest uwazany za apostola indii, - w tymze regionie dalszego wschodu [zwlaszcza afganistan] zachwania homoseksualne wsrod mezczyzn sa uswiecone wiekowa tradycja, obecnie jest to zgodne z tamtejszym islamem, ale wiele wskazuje na to iz przed islamem byla tam milosc 'grecka'[tez apostolska].
12-08-2023 14:31 
 Ocena 5 na 5
Andrzej.51 (15814 punktów)
>>Tak, w ewangelii apokryficznej według Tomasza, zaliczanej do ewangelii gnostyckich. Ostatni werset (114) tej ewangelii brzmi:
>>Rzekł im Szymon Piotr: "Niech Mariham odejdzie od nas. Kobiety nie są godne życia". Rzekł Jezus: "Oto poprowadzę ją, aby uczynić ją mężczyzną, aby stała się sama duchem żywym, podobnym do was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios".
>>Jak widzisz nie ma w tym wersecie słów o stosunku analnym ani jakimkolwiek innym. Ani jeden z pozostałych wersetów tej ewangelii nie ma z wersetem 114 żadnego związku. W żadnym nie ma też mowy o jakiejkolwiek formie współżycia cielesnego. To Twój wymysł.
>ewangelia tomasza to tekst gnostycki i hermetyczny - tam nic nie widac, - przy tego typu tekstach wskazane jest myslenie

Wiem, że Ewangelia Tomasza to apokryf zaliczany do ewangelii gnostyckich. Napisałem to we wcześniejszej wypowiedzi.
Wyjaśnię Ci, że ewangelie gnostyckie charakteryzują się m.in. tym, że zawierają ponoć jakąś tajemną wiedzę dostępną wyłącznie nielicznym osobom wtajemniczonym, czyli gnostykom (od gr. γνωσις = wiedza; to jest poprawna etymologia słów "gnostycy" i "gnostycyzm", w odróżnieniu od tych etymologi, które Ty tworzysz w ramach radosnej twórczości). W efekcie wiele fragmentów pism gnostyckich - również w EwTm - nie zawsze jest zrozumiałych, co przyznają współcześni badacze. Takim fragmentem w Ewangelii Tomasza jest m.in. cytowany werset nr 114.

Skoro twierdzisz, że przy ewangeliach apokryficznych wskazane jest myślenie, więc uruchom swoje - o ile jest to możliwe - i wskaż te fragmenty Ewangelii Tomasza, na podstawie których wnioskujesz, że zamiast stosunku waginalnego odbywa się z kobietą seks analny (lub jakikolwiek inny). Nie wynika to bowiem z fragmentu (wersetu 114), który przytoczyłem.

>- podobnie jak w czesto stosowanym powiedzeniu o 'mieczu i pochewce' zamiast dosadnie i wulgarnie o 'chuju i pizdzie[lub odbytnicy]' - dziecko w trakcie edukacji nie zalapie aluzji, zas wiekszosc doroslych wie o czym mowa.

Tymi słowami pokazałeś aż nadto dobitnie, na jakim jesteś poziomie.

>ty jako teolog nie mozesz mowic i pisac samodzienie, musisz bronic interesow tej 'nauki' i tej 'kasty'.

Pisałem już wielokrotnie, że nie byłem, nie jestem i nie będę teologiem. Po co ciągle to powtarzasz? Brakuje Ci argumentów - jak zwykle zresztą - i tym chcesz coś osiągnąć. Nic nie osiągniesz.

>z tekstu ewangeli nie wynika ze 'Mariham' zostanie utworzony czlonek [np.przez chirurga plstycznego], pozostaje jedynie sfera psychiki 'Mariham', - najprostsza metoda owczesnych czasow bylo wcielenie sie kobiety w role mezczyzny - to najlatwiej osiagnac poprzez oddzilywanie na sfere intymna silnie powiazana z instynktem i psychika. 'tak poprowadzona' kobieta pozna 'milosc grecka' i 'krolestwo' .................

Powtarzam: wskaż te fragmenty Ewangelii Tomasza, na podstawie których wnioskujesz, że zamiast stosunku waginalnego odbywa się z kobietą seks analny (lub jakikolwiek inny). To, co powyżej napisałeś, tego nie wskazuje.

>ponadto, tomasz jest uwazany za apostola indii, -

Dwie są legendy, ale żadna z nich nie jest potwierdzona, odnośnie działalności Tomasza po śmierci Jezusa. Według pierwszej z nich (Euzebiusz, Historia kościelna) Tomasz ewangelizował Partów, zaś według drugiej (apokryf Dzieje Tomasza) - Hindusów, gdzie ponoć zginął śmiercią tragiczną z rąk tamtejszego księcia.

>- w tymze regionie dalszego wschodu [zwlaszcza afganistan] zachwania homoseksualne wsrod mezczyzn sa uswiecone wiekowa tradycja, obecnie jest to zgodne z tamtejszym islamem, ale wiele wskazuje na to iz przed islamem byla tam milosc 'grecka'[tez apostolska].

Być może miałoby to jakiś sens, gdyby nie fakt, że ewangelia Tomasza powstała w drugiej połowie II wieku, raczej pod koniec, a w tym czasie apostoł Didymos Tomasz już dawno nie żył, nie mógł zatem być jej autorem.

Nie wkleję do mojej wypowiedzi ilustracji, którą zamieściłeś. Nie zniżę się do Twojego poziomu. Jeśli uważasz, że mnie tym uraziłeś, to informuję Cię, że Ci się to nie udało. Potwierdziłeś jedynie - co wiem już od dość dawna - że jesteś małym człowiekiem zdolnym do wszelkiego paskudztwa, byle tylko próbować ratować swój od dawna mocno już na forum nadwątlony autorytet, o ile w ogóle kiedykolwiek go tutaj miałeś.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
13-08-2023 23:19 
 Ocena-1 na 3
haish (2904 punktów)

>Nie wkleję do mojej wypowiedzi ilustracji, którą zamieściłeś. Nie zniżę się do Twojego poziomu. Jeśli uważasz, że mnie tym uraziłeś, to informuję Cię, że Ci się to nie udało. Potwierdziłeś jedynie - co wiem już od dość dawna - że jesteś małym człowiekiem zdolnym do wszelkiego paskudztwa, byle tylko próbować ratować swój od dawna mocno już na forum nadwątlony autorytet, o ile w ogóle kiedykolwiek go tutaj miałeś.
>
Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog


Ta ilustracja ma swoje lata i świadczy o tym, że już wtedy (dobre sto lat temu) katoliccy misjonarze lubili ewangelizować i to jest poziom kleru - nie mój.
I jeszcz coś takiego.

'Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali'.
Zaś ewangeliccy teolodzy maja motto 'Jawol, jawol, ich liebe Alkohol', a
ich 'badania' 'zycia' postaci literackiej są tyle warte co badania dziejów kaczora Donalda.

Generalnie Chrześcijaństwo to religia alkoholików - na spożywaniu alkoholu jest postawiona cała kultura zachodu - wszelkie ograniczenia i zakazy dotyczące spożywania alkoholu zwłaszcza wysokoprocentowego są działaniami pozornymi - kolejne pokolenia młodych i podatnych na sugestię osobników są edukowane o zbawicielskim działaniu krwi zbawiCIELCA ZŁOTEGO - Jezusa - 'syna bozego'.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>od niepamietnych czasow, jest wielu nasladowcow ktorzy przescigneli 'miszcza'[jezusa] w cudach przemiany wody w alkohol - w kraju nad wisla istnieja rozniste tradycje bimbrownictwa. zas towarzystwo 'miszcza' [12 kolegow] odnosi sie raczej do orientacji seksualnej tego 'zacnego kolegium' - jedna z wypowiedzi 'miszcza' odnosi sie do tego jak z kobiety ucznic mezczyzne [z kontekstu wynika ze zamiast vaginalnego odbywa sie z kobieta stosunek analny]. to wszyskto wynika z kultury i tradycji hellenistycznej, rowniez z tradycji i kultury 'zhelenizowanyh' judejczykow.
"Obraz uczty, który znajduje się on na grobie egipskim w Paheri (1500 lat przed Chrystusem). Przedstawia zamienienie wody w wino przez faraona (jest tam sześć dzbanów, w cudzie, jakiego dokonał Jezus, jest też sześć dzbanów. Teologowie ciągle zadają sobie pytanie, dlaczego sześć (Llogari Pujol twierdzi, że dlatego, iż skopiowano opowieść egipską).":
mistykabb.(*)ac-fikcyjna-nigdy-nie-istnial/
Kiedy Słońce było bogiem miało 12 kolegów - 12 znaków zodiaku, chrześcijaństwo jest kolejną religią solarną tamtych czasów:
www.youtube.com/watch?v=JV88MUgerIU


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365