Racjonalista - Strona głównaDo treści
znalazłem boga!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
24-08-2023 11:50okragly (21676 punktów)znalazłem boga!
Ocena 1 na 1
znalazłem boga? jest w nas!
to sumienie, mamy je z raju, dąży do dobra wspólnoty (komuny), wystarczy posłuchać.

ale patoelity wgrały nam w mózgi liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) aby nas zniewolić, paść się na nas, taka czy inna mafia np tusk czy inny kulczyk, 1 000 000 zł/godz gdy jego kolega 3 zł, nawet w sredniowieczu tak nie było, nigdy tak nie było i to nasza wina, libków niedorozwojków, ciągle wybieramy liberalizm, na naszą zgubę, naszego życia wiecznego

nasza buk; LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) jest anty ludzki, to smierć!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Te sytuację można też przestawić inaczej.
Wyobraź sobie kogoś kto posiada głównie środki produkcji a oprócz tego jakiś tam dom, który jest tylko sypialnią, bo na życie poza pracą nie ma czasu i parę dodatkowych gratów.

Cały zarabiany hajs jest przez niego inwestowany w zakup nowych środków produkcji, w budowę biur i mieszkań pod wynajem itp. zero na alkohol i dziwki.

W tej sytuacji ze względu na inwestycje robole dostają mniej i mniej konsumują, mają za to w pracy czyste i ogrzane pomieszczenia, wygodny ubiór robotniczy i buty. W ich pracy pomagają im maszyny, przez co nie jest zbyt ciężka. Roboli, którzy dostają mało nie stać na mieszkania więc je wynajmują a ponieważ muszą płacić czynsz dużo pracują zamiast śpiewać i tańczyć przy grillu.

Robol nie ma nic do gadania tylko polecenia do wykonania i musi dużo pracować ale nie chodzi głodny i gdy jest chory ma dostęp do ciepłego pomieszczenia, w którym może się kurować.

Na koniec tej opowieści robol i jego pan właściciel razem umierają, robol nie mając nic a pan posiadając 100 fabryk, 1000 biurowców itd. które wymagały nieustającej pracy.

Wiele czynności wzajemnie się wyklucza albo grasz na gitarze i śpiewasz przy ognisku wraz z innymi albo w pełnej koncentracji składasz smartfony.

Co i jaką wyzwoli u Ciebie motywację?

Kilka dni temu totalnie zatrulem się dziką i toksyczną cukinią wyhodowaną w ogródku przez ludzi tak samo jak ja nieświadomych zagrożenia. W dwóch aptekach nie było odpowiednich antybiotyków, które mógłby załagodzić zapalenie a co gdyby nie było ich w ogóle? Co byłoby gdyby ludzie nie mieli odpowiedniej motywacji do stworzenia ich?

Naturalnie jest umrzeć w zatruciu toksyną czy naturalnie jest wiedzieć i móc kształtować świat?

Czy więcej natury jest w biednej Afryce czy w siedzibie Google?

Który świat wybierzesz?

Ja już wybrałem świat, w którym bakterie nie mają zdolności mnie pożreć, bo jestem na tyle silny i sprawny, że potrafię je odeprzeć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Kilka dni temu totalnie zatrulem się dziką i toksyczną cukinią wyhodowaną w ogródku przez ludzi >tak samo jak ja nieświadomych zagrożenia. W dwóch aptekach nie było odpowiednich antybiotyków, >które mógłby załagodzić zapalenie a co gdyby nie było ich w ogóle? Co byłoby gdyby ludzie nie >mieli odpowiedniej motywacji do stworzenia ich?
>

Cukinia nie była przyczyną zatrucia. Na cukini ktoś pozostawił bakterie dotykając ją.
W Austrii tydzień temu zatruło się 27 osób mięsem z Polski, jeden emeryt zmarł.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Cukinia nie była przyczyną zatrucia. Na cukini ktoś pozostawił bakterie dotykając ją.

A jednak.
de.m.wikipedia.org/wiki/Cucurbitacine

Toksyna atakuje a wtedy bakterie włączają się do gry, to jak z silnym bizonem, którego osłabionego po walce z innym o dominację w stadzie wykańcza jeden słabiutki wilk.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>de.m.wikipedia.org/wiki/Cucurbitacine
>Toksyna atakuje a wtedy bakterie włączają się do gry, to jak z silnym bizonem, którego >osłabionego po walce z innym o dominację w stadzie wykańcza jeden słabiutki wilk.
>

Ile kilogramów cukini zjadłeś ??
Każda cukinia zawiera te trujące substancje.
Pierwszy raz jadłeś cukinię ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ile kilogramów cukini zjadłeś ??
>Każda cukinia zawiera te trujące substancje.
>Pierwszy raz jadłeś cukinię ??

5-6 plastrów razem z pestkami i o mało nie dokonałem przez to żywota. Bólu takiego jeszcze nie znałem ale teraz rozumiem już różnicę pomiędzy infekcją a otruciem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Ile kilogramów cukini zjadłeś ??
>>Każda cukinia zawiera te trujące substancje.
>>Pierwszy raz jadłeś cukinię ??
>5-6 plastrów razem z pestkami i o mało nie dokonałem przez to żywota. Bólu takiego jeszcze nie znałem ale teraz rozumiem już różnicę pomiędzy infekcją a otruciem.
>

Toksyna jest zawarta w pestkach.
Możliwe, że ta toksyna zabiła pasożyty w przewodzie pokarmowym.
26-08-2023 10:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Toksyna jest zawarta w pestkach.
pestki jabłek sa trujące
25-08-2023 20:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Kilka dni temu totalnie zatrulem się dziką i toksyczną cukinią wyhodowaną w ogródku przez ludzi tak samo jak ja nieświadomych zagrożenia.
w raju kazde dziecko znało nazwe i właściwości tysięcy roślin (wszystkie rośliny w promieniu 50 km), a wtedy była większa bioróżnorodność

>W dwóch aptekach nie było odpowiednich antybiotyków, które mógłby załagodzić zapalenie a co gdyby nie było ich w ogóle?
pewnie już nie tkniesz żadnej cukini

>Co byłoby gdyby ludzie nie mieli odpowiedniej motywacji do stworzenia ich?
był szaman, leczył wszystko
tylko, w raju nie pracowaliśmy, dobrze się odżywialiśmy, dlatego nie chorowaliśmy i kobiety nie rodziły w bólach

>Naturalnie jest umrzeć w zatruciu toksyną czy naturalnie jest wiedzieć i móc kształtować świat?
nie ma wolnej woli, nie możesz kształtować świata, jest tak jak ma być, inaczej być nie może

>Czy więcej natury jest w biednej Afryce czy w siedzibie Google? Który świat wybierzesz?
bym proponował cofnięcie się do komuny np kibucu, niech biegną w wyścigu inni, wszyscy przegrają

>Ja już wybrałem świat, w którym bakterie nie mają zdolności mnie pożreć, bo jestem na tyle silny i sprawny, że potrafię je odeprzeć.
walka mocno osłabia, trzeba przestać walczyć
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>walka mocno osłabia, trzeba przestać walczyć

To zaprzestań walki z patoelita, niech ułoży Ci świat dokładnie tak, jak tego najbardziej nie chcesz. Poddaj się i zostań jej niewolnikiem.

Nie można przestać walczyć, bo walka jest wyrazem twojej tożsamości, twojego jestestwa i wypływa z najgłębszych zakamarków twojej duszy.

Ja nie poddam się nigdy i wiem gdzie przebiega granica mojego kompromisu.

Nie chcę cofać się do kibucu.

Chcę publicznie jawnej księgi kapitału związującej każdy przedmiot własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.

Chcę demokratycznego podatku wyłącznie od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego roboli najemnych bez posiadłości.

Chcę uwolnienia biedoty od wszelkiego opodatkowania.

Chcę uwolnienia państwowego pieniądza od prywatnej lichwy.

Tego chcę, nie chcę kibucu i o to będę walczył ze wszystkimi ludźmi na świecie tak długo aż się złamią i poddadzą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-08-2023 07:35 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Nie można przestać walczyć, bo walka jest wyrazem twojej tożsamości, twojego jestestwa i wypływa >z najgłębszych zakamarków twojej duszy.
>

Koło mnie mieszka rodzina "katolików". Matka, już nie żyje, miała dwóch synów i córkę, których tresowała na katolików. Trzymała dzieci w izolacji od otoczenia. Dzieci albo w domu modliły się albo w kościele. Nie wiedziałem, że koło mnie mieszkają. Lata pracy nad nimi nawiedzonej mamy spowodowały, że dzisiaj są oni nawiedzonymi żołnierzami żydowskiego imperilaizmu i to jednymi z najzagorzalszych. Dalej codziennie chodzą pokazać się do kościoła i mają się za nadludzi.
Jeden z tych "wielkich" Polaków ma za żonę szkolną psycholog. Jeżdżą autem z flagą Polski walczącej. Dla nich wojna Brytyjczyków o utrzymanie hegemonii jeszcze się nie skończyła. To "katolickie" małżeństwo brało czynnie udział w operacji CIA QRHELPFUL. Walczyli by nas "wyzwolić".
Walki Polaków nie wynikają z zakamarków duszy tylko, obecnie, z propagandy z żydowskiego telewizora.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Rozumowanie narodowe i religijne potrafi być bardzo silne, przesłaniać wszelką logikę.

Takie rozumowanie wielu grupom daje siłę, jednoczy i pozbawia wszelkich wątpliwości.

Takie rozumowanie jest wynikiem rozwiniętych instynktów społecznych.

W ludzkim życiu, podobnie jak w życiu innych gatunków zwierząt, jest niewiele rozumowania logicznego, życiem głównie rządzą zaprogramowane emocje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-08-2023 10:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>walka mocno osłabia, trzeba przestać walczyć
>To zaprzestań walki z patoelita, niech ułoży Ci świat dokładnie tak, jak tego najbardziej nie chcesz. Poddaj się i zostań jej niewolnikiem.
nie walczę z patoelitami, bo to kopanie sie z koniem, chcę tylko byśmy my, racjonaliści mieli to na uwadze i nie oddawali za nich życie

>Nie można przestać walczyć, bo walka jest wyrazem twojej tożsamości, twojego jestestwa i wypływa z najgłębszych zakamarków twojej duszy.
chyba że tak, jest tak jak ma być, inaczej być nie może.

>Ja nie poddam się nigdy i wiem gdzie przebiega granica mojego kompromisu.
>Nie chcę cofać się do kibucu.
tam miałbyś wpływ na kierunek w którym płynie komuna. Na naszym statku kazdy wiosłuje w swoim kierunku, zgodnie z wolą naszego boga zwanego liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) dzieki temu siły się znoszą, statek stoi w miejscu, i o to chodzi patoelitom, żeby zachować status quo

>Tego chcę, nie chcę kibucu i o to będę walczył ze wszystkimi ludźmi na świecie tak długo aż się złamią i poddadzą.
w raju nikt z nikim, z niczym nie walczył, płyneliśmy z nurtem rzeki jak g.wno
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie chcę cofać się do kibucu.
>tam miałbyś wpływ na kierunek w którym płynie komuna.

Jaka komuna?
Z kim?
Z szarleyem i farmerem?

To chyba po moim trupie.
Miejmy nadzieję, że tych ludzi spotkają jakieś straszliwe choroby.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-08-2023 14:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Nie chcę cofać się do kibucu.
>>tam miałbyś wpływ na kierunek w którym płynie komuna.
>Jaka komuna?
>Z kim?
>Z szarleyem i farmerem?
komunę się wybiera, jak żonę, w rodzinie masz wpływ na wszystko, czasem nawet w 100%

później można też zmienić komunę, tak jak żonę

>To chyba po moim trupie.
czasem złość, dodaje anergii
np kiedys zezłościłem współpracownika, że za mało zrobił, przyszedłem po kilku godzinach, było wszystko zrobione

albo odwrotnie, na złośc najlepsza praca, np kopanie ogródka
mnie nikt i nic nie złości dlatego wymyślam "głupoty"
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>komunę się wybiera, jak żonę, w rodzinie masz wpływ na wszystko, czasem nawet w 100%
>później można też zmienić komunę, tak jak żonę

Chwilowo ludzkie umysły opętała taka kultura, w której każdy jest rywalem i przeciwnikiem każdego.

Nie ma żadnego Teamu.

Każdy szarpie tylko do sobie i do tego coraz mocniej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-08-2023 09:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>komunę się wybiera, jak żonę, w rodzinie masz wpływ na wszystko, czasem nawet w 100%
>>później można też zmienić komunę, tak jak żonę
>Chwilowo ludzkie umysły opętała taka kultura,
ta kultura to religia, zapisana w konstytucji, nazywa sie liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) a my jej dziećmi nazwanymi prze zemnie libkiami niedorozwojkami

>w której każdy jest rywalem i przeciwnikiem każdego.
tak chcą elity, dlatego nazywam ich patoelity

>Nie ma żadnego Teamu.
>Każdy szarpie tylko do sobie i do tego coraz mocniej.
tego żąda od nas buk, zwany liberalizm, inaczej pójdziesz do libkowego piekła
alsor (3283 punktów)
>znalazłem boga? jest w nas!
>to sumienie, mamy je z raju, dąży do dobra wspólnoty (komuny), wystarczy posłuchać.
>ale patoelity wgrały nam w mózgi liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) aby nas zniewolić,
>paść się na nas, taka czy inna mafia np tusk czy inny kulczyk, 1 000 000 zł/godz gdy jego kolega 3
>zł, nawet w sredniowieczu tak nie było, nigdy tak nie było i to nasza wina, libków niedorozwojków,
>ciągle wybieramy liberalizm, na naszą zgubę, naszego życia wiecznego
>nasza buk; LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) jest anty ludzki, to smierć!

Obawiam się że tu nikt nic nie wybiera.

To jest czysta loteria - statystyka, czyli chaos rządzi.

Np. podział na biednych i bogatych, czy robotników i elity,
jest faktycznie sztucznym wymysłem ludzi... bo to widać -
statystyka~to ujawnia!

1/100 czy na 1000 to elita, no i podobnie od drugiej strony: 1/100 to menel, pijak, nierób - tak?

No pewnie, bo takie coś przecież gwarantuje rozkład Gaussa: 3 sigma i te sprawy...

innymi słowy: wszelkie te podziały, którymi się kierują ekonomiści, banki, polirtycy, ... - elita, władza, pracownicy, wyrzutki, złodzieje, bandyci, itd. jest tylko iluzją,
bo to jest stan naturalny, czyli kompletnie normalny wg rozkładu normalnego.
qwery (2864 punktów)
>>znalazłem boga? jest w nas!
>>to sumienie, mamy je z raju, dąży do dobra wspólnoty (komuny), wystarczy posłuchać.
>>ale patoelity wgrały nam w mózgi liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) aby nas zniewolić,
>>paść się na nas, taka czy inna mafia np tusk czy inny kulczyk, 1 000 000 zł/godz gdy jego kolega 3
>>zł, nawet w sredniowieczu tak nie było, nigdy tak nie było i to nasza wina, libków niedorozwojków,
>>ciągle wybieramy liberalizm, na naszą zgubę, naszego życia wiecznego
>>nasza buk; LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) jest anty ludzki, to smierć!
>Obawiam się że tu nikt nic nie wybiera.
>To jest czysta loteria - statystyka, czyli chaos rządzi.

Jaką loteria. Ludzie dobierają się w swoich klasach społecznych. Nie ma mowy by pani doktor wyszła za hydraulika.

>Np. podział na biednych i bogatych, czy robotników i elity,
>jest faktycznie sztucznym wymysłem ludzi... bo to widać -
>statystyka~to ujawnia!

Jest realny. Na biednych i bogatych nie, ale na wyedukowanych i nie.

>1/100 czy na 1000 to elita, no i podobnie od drugiej strony: 1/100 to menel, pijak, nierób - tak?
>No pewnie, bo takie coś przecież gwarantuje rozkład Gaussa: 3 sigma i te sprawy...
>innymi słowy: wszelkie te podziały, którymi się kierują ekonomiści, banki, polirtycy, ... - elita, władza, pracownicy, wyrzutki, złodzieje, bandyci, itd. jest tylko iluzją
>bo to jest stan naturalny, czyli kompletnie normalny wg rozkładu normalnego.

Nie, jest bardzo trwały. Głupi giną na wojnach jak mądrzy siedza w centrach analiz.
06-09-2023 10:25 
 0 na 2
Thoter (6650 punktów)
>Głupi giną na wojnach jak mądrzy siedza w centrach analiz.

kafkadesk.(*)fter-being-rejected-by-vienna/

21 LISTOPADA 2019 R
Kontrowersyjny pomnik Sobieskiego wystawiony w Krakowie po odrzuceniu przez Wiedeń

Pomnik miał pierwotnie stanąć na wzgórzu Kahlenberg w Wiedniu, skąd polski król przypuścił swój słynny atak, i został odsłonięty publicznie 12 września 2018 r., w 335. rocznicę wyzwolenia Wiednia.
Tak naprawdę od 2013 roku, kiedy w Wiedniu wmurowano kamień węgielny pod pomnik, podjęto aż trzynaście prób wzniesienia pomnika polskiego króla w stolicy Austrii. Żadne z nich nie zakończyło się sukcesem.
Norweski terrorysta Anders Breivik, który w 2011 r. zamordował 69 osób na dorocznym obozie letnim Partii Pracy, złożył nawet hołd bitwie pod Wiedniem w swoim manifeście "2083 - Europejska Deklaracja Niepodległości".
Dag Herbjørnsrud konkluduje, że bitwa pod Wiedniem nie była wojną krzyża z półksiężycem, nie była starciem cywilizacji ani potężnym zwycięstwem chrześcijan nad islamem. W sumie dodaje nawet, że "bitwa pod Wiedniem nie miała takiego znaczenia w historii Europy, jak niektórzy chcieliby wierzyć".


Takie są fakty. Musimy na nowo spisać naszą historię. Austriacy nie chcą by ich wmieszano w wojny, które niszczą i nie chcą, by im się wydawało, że są wielcy.
Polaków nie zaprasza się na defilady zwycięstwa i nikt nie chce uznać ich wielkości.
Nie mamy łupów i nie mamy profitów z wojen, na których wychodzimy jak frajerzy.
05-09-2023 13:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>znalazłem boga? jest w nas!
>>to sumienie, mamy je z raju, dąży do dobra wspólnoty (komuny), wystarczy posłuchać.
>>nasza buk; LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) jest anty ludzki, to smierć!
>Obawiam się że tu nikt nic nie wybiera.
jest tak jak ma być, inaczej być nie może

>To jest czysta loteria - statystyka, czyli chaos rządzi.
uczeni potrafią co do 0.000000001 sek określic co się działo po wielkim wybuchu, świat jest fizyczny, czego pilnują stałe fizyczne

>Np. podział na biednych i bogatych, czy robotników i elity,
>jest faktycznie sztucznym wymysłem ludzi... bo to widać -
>statystyka~to ujawnia!
>1/100 czy na 1000 to elita,
sama siebie tworzy, to mafia, powstaje i dziala jak mafia
dlatego nam niewolnikom zaaplikowali liberalizm (indywidualizm, wolność, własnośc) a sami dzialaja jak zorganizowana, karna, grupa przestepcza
a my libki sie cieszymy że mamy wolność, indywidualizm i własność, a to jest nowoczesna forma niewolnictwa, mamy zorganizowany nam przez patoelity PRZYMUS OKOLICZNOŚCI

>no i podobnie od drugiej strony: 1/100 to menel, pijak, nierób - tak?
to ja , może dlatego tak narzekam?
u Amiszy czy w raju nie było elit, papieża, kardynała, arcybiskupa, biskupa, proboszcza i ty biedna, głupia, istotko, masz się słuchac nas, Hierarchia jest wymuszona siłą, to nie jest warunek konieczny postepu a na pewno jest wrogiem szczęścia, zdrowia, ogólnej pomyślności

>No pewnie, bo takie coś przecież gwarantuje rozkład Gaussa
tak, ale geniusze nie rządzą nami, patoelite stanowią przeciętniacy

>innymi słowy: wszelkie te podziały, którymi się kierują ekonomiści, banki, polirtycy, ... - elita, władza, pracownicy, wyrzutki, złodzieje, bandyci, itd. jest tylko iluzją,
>bo to jest stan naturalny, czyli kompletnie normalny wg rozkładu normalnego.
tak, ja mam 165 cm wzrostu, Ty 185, takie są różnice pomiędzy nami, a w dochodach? kulczyk 1 000 000 X wiecej niż jego kolega z szkolnej ławki, a przecież nie był 1 000 000 X wyższy

zdrowi ludzie są do siebie bardzo, bardzo, podobni ale znajdzie sie grupa zorganizowanych mężczyzn, stworza mafię, każą mówic nam, libkom niedorozwojkom (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) na siebie, że sa elitą i co jako libek niedorozwojek, INDYWIDUALNY, WOLNY, co ma WŁASNOŚĆ np auto zrobisz?

dlatego patoelity wymysliły liberalizm, by mieć niewolników (wolnych, indywidualnych, z własnością autem, by do niewolnej pracy docierali)

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365