Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
02-02-2005PopławskiMasoneria
Przepraszm jeżeli taki temat już był, ale jestem tu nowy. Mam pytanie odnośnie masonerii: co o niej sądzicie, jakie są wasze opinie na temat masonów. Moja opinia jest pozytywna i z chęcią po ukończeniu odpowiedniego wieku będę starał się o członkostwo.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
01-02-2005AnakinDlaczego Bóg dopuscza cierpienie?
Jeśli istnieje Bóg, to dlaczego dopuszcza do tylu cierpień? Jestem osobą wierzącą i znam kilka wyjaśnień tego problemu. Jednakże nie wzsystkim wyjaśnieniom wierzę. Sam zmagam się z cierpieniem i chciałbym poznać jego sens - jeśli istnieje. Wtedy byłoby mi łatwiej.
A co wy kochani forumowicze o tym sądzicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
30-01-2005samotyjawiara
podajcie mi argumety dotyczace ze bug nie stwozył ziemi jakie macie poglądy na te temat jak ziemia powstała waszym zdaniem
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
24-01-2005ElentinPłeć bogów
Płeć dla samego boga, zapewne ważna nie jest. To my ludzie nie potrafiący określić i objąć Boskiej Istoty swym rozumem, nadajemy jej takie a nie inne kształty.
Co do społeczeństw dawnych. Jest udekumentowane, iże chociażby w społeczeństwie celtycki kobiety miały znacznie wyższą pozycję niż w antycznej Grecji czy Rzymie. Udokumentowany przez wczesnochrześcijańskich zakonników czy pogańskich jeszcze Rzymian. I wtedy boginie były czczone na równi z bogami.
A dzisiejszy świat? Czyż nie jest tak, iż mimo wszystkiego brakuje jakiejś równowagi w chrześcijaństwie, skoro w naszym kraju Matkę Boską otacza się taką czcią?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
22-01-2005ilonaczy religia jest potrzebna??
Od paru lat zmagam się z tym podstawowym pytaniem. Czy religia jest potrzebna. Odrzuciłam Boga-jak wielu. Zaczynając nową szkołe rok temu pomyślałam.."dam szanse". Co prawda nadal nie uczęszczałąm do kościołą, wyśmiewałam tych, którzy próbowali mi coś wytłumaczyć. Przez cały rok zastanawiałąm się czy nie zrezygnować z katechezy w szkole. Wdałam sie w rzecz, którą kościół potępia, ale to juz moja sprawa. Chodzi mi o to, że nie wiem co mówiło mi, żeby dać szanse tym, którzy nauczają. Dałam. I dzisiaj pierwszy raz w życiu...okazało się, że wiara, że religia to nie system zakazów..ona co najwyżej pokazuje nam jak powinniśmy jak możemy żyć. Okazało się, że moje poglądy, które tyle tworzyłam i kształtowałam przeciwko Bogu, stały się raczej drogą do niego, gdyż on ma prawdziwą wolną wole....miłośc Boga to wolna wola, i właśnie taka miłośc do drugiego człowieka jest prawdziwa, kiedy szanujemy jego decyzje. Ktoś powie, "ale jest tyle cierpienia na świecie. Dlaczego?"... Prawda jest go wiele, ale czy Jezus sam z własnej woli nie umierał za nas....żeby pokazać jak człowiek może kochać..jak uczyć się Boga i od Boga??. Kosciół jednak wyjaśnia wiele..trzeba było dać tylko szanse i trafić na katechete z prawdziwego zdarzenia. Czy nadal uważacie, że religia jest niepotrzebna???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
21-01-2005KrzysiuEkumenizm
Czy popieracie modne ostatnio łączenie się różnych kościołów ze sobą w jedną całość?
Mnie to przypomina akt cudzołóstwa,(ślubuję jednemu, a próbuję innych) ale ciekaw jestem opinii Waszej, szanowni forumowicze.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
21-01-2005PijanowskiSatanizm
Czy ktoś coś wie na ten temat satanizmu? Myślę, że niewielu. Religię tę stworzył Antony Szandor La Vey w 1966 powołując Kościół Szatana oraz wydając Biblie Szatana. Najczęściej (chyba zawsze) myśli się, że satanista zabija koty, defloruje dziewice itd. w imieniu szatana. Prawda jest jednak zupełni inna satanista nie wierzy w Boga a tym bardziej szatana, piekło i niebo!!! Dla zainteresowany polecam www.coral.netus.pl/ oraz inne strony tylko nie katolickie ze zrozumiałych powodów.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
20-01-2005PostratiamowiecSzacunek dla papieża
"Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze Ziemii, Tej Ziemii!"
To był wielki POLAK, którego zyczenie trzeba spełnić.
Wnioskuję o zaproszenie do POLSKI i pozostanie tu z Polakami, którym w Bazylionie Watykańskim już nie jest potrzebny.
Przyjmiemy chorego staruszka ze łzami w oczach i ja też pójdę i będę płakał ze wzruszenia!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
19-01-2005PijanowskiBoska pomoc(ponoć)
Jest pewna grupa ludzi(i to nie mała), której religia jest niezbędna do właściwego funkcjonowania bez niej nie potrafiliby osiągnąć tego, co mają. Wielu z nich pokonuje życiowe trudność "dzięki Bogu". Czy nie jest "naturalnym", iż ludzie tworzą bogów, gdyż często są zbyt słabi by sami zmierzyć się z przeciwnościami losu? Ile razy słyszymy o alkoholikach, którzy wyszli z nałogu mocno wierząc, iż pomagał im Bóg. Czy faktycznie stwórca wyciąga to nich pomocną dłoń? Myślę, że NIE, więc zatem czy należy uświadamiać tych ludzi, iż są w błędzie wierząc w pomoc niebios?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
17-01-2005kognitABORCJA-czy etapy ontogenezy możemy okreslać mianem:CZŁOWIEK?
Czy poszczególne etapy ONTOGENEZY naszego gatunku można określać mianem: CZŁOWIEK?
Poszczególne etapy budowy domu nie są jeszcze domem np. etap wylewania fundamentów.
Ontogeneza bielinka kapustnika prowadzi poprzez gąsienicę - poczwarkę - do
motyla.
Czy zygota jest już człowiekiem, czy dopiero nim będzie?
Jeżeli nawet pojecie 'człowiek' rozszerzymy(tak jak chcą tego przeciwnicy
WOLNOŚCI WYBORU) na całą jego ontogenezę, czyli na każdy z etapów rozwoju osobniczego organizmu od chwili zapłodnienia jaja do końca życia, to pojawia się zasadnicze pytanie:
Czy każda faza ontogenezy(zapłodniona komórka jajowa = zygota - płód - noworodek - dziecko -dojrzały człowiek - starzec) naszego rozwoju powinna posiadać takie same prawa?
Przecież np. wyborczych z pewnych względów, za którymi stoją zasadne argumenty nie posiada.
CZY OSOBNIK NA KAŻDYM ETAPIE ONTOGENEZY POWINIEN POSIADAĆ TAKIE SAME PRAWA?
Moja odpowiedz brzmi nie.
Chociażby z tegoż powodu, iż każdy z etapów charakteryzuje się innymi cechami i atrybutami.
Czasami te atrybuty konstytuują całe jestestwo osobnika np. posiadanie centralnego układu nerwowego, który jest, albo go nie ma bez względu na desygnat jakim będziemy go określać.
Sama nazwa sensu stricto nie zmienia żadnego z atrybutów jakim dysponuje dany etap rozwoju osobniczego, co najwyżej może zmienić nasze odczucia, emocje, które w wypadku aborcji nie należy pomijać, a tym bardziej bagatelizować.
Siatka pojęciowa - jaką się posługujemy kształtuje świadomość, a także światopogląd..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)