 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 126 (przedawniony) | | 21-07-2010 | Filozof | Czy religia zostanie zniesiona? |
Witam wszystkich Uczestników forum Podczas poszukiwań w sieci jakiejś intelektualnej rozrywki przypomniałem sobie o forum Racjonalistów.Po przeczytaniu paru tekstów doszedłem do przekonania że właśnie do Państwa skieruje moje pytania ,które w tym miejscu postawione, sprawią z pewnością iż będę mógł liczyć na racjonalną na owe pytania- odpowiedź. Pytania brzmią następująco: czy w przyszłości religia zostanie zniesiona czy może będzie trwała w podobnej postaci tak długo jak sama ludzkość?Jaki jest sens religii?Zapraszam do dyskusji | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 20-07-2010 | LadyTilly | Mądrości |
Mądrości wypowiedziane przez niektórych księży, działaczy katolickich i słuchaczy katolickich rozgłośni:
Ksiądz tłumaczy dlaczego Bóg powołał Mojżesza skoro Mojżesz się jąkał. No dlaczego? Odp księdza: Bo Bóg wybiera słabych i głupich.
"Jan Paweł II dziękuje każdej kobiecie która oddała się swojemu mężowi i umiera każdego dnia w trakcie wychowywania swoich dzieci. To jest cudowne!"
"Trzeba powiedzieć że Jezus to nie była istota aseksualna. Jezus miał swoją seksualność męską realizowaną w czystości i celibacie. Jezus może być przykładem męskości bardzo konkretnej, spróbujmy poczuć się jak Jan na piersi Jezusa , co mógł czuć? On jest wzorem prawdziwego faceta"
"Ja z kolei chciałbym pozdrowić z mężczyzn tylko i wyłącznie mojego ojca"
"I tak to się stało że po 50tce po raz pierwszy obejrzałem film hardcore, i tak to mną wstrząsnęło że wogóle zaprzestałem praktyk smogwałtu. To Trzeba przejść. Ja wierze że Pan Bóg po prostu puścił na mnie takie doświadczenie."
"I przyrównał on ludzi do takich zwierząt. Do jeży. I te jeże kłują się między sobą. I tu pojawia się osoba Jezusa Chrystusa. Jezus Chrystus jest tą osobą która wchodzi między te dwa jeże."
"Szatan nakazuje ludziom w Polsce prześladować Radio Maryja"
"Wyobraźmy sobie jakby świat wyglądał bez dzieł stworzonych przez ludzi Kościoła? Jak wyglądały by nasze miasta? Co by pozostało? Prawdopodobnie rock, seks i satanizm"
"Bezbożnictwo jest gorsze niż bomba atomowa, niż rak, niż ADIS"
"Powinniśmy chrzcić dzieci.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 20-07-2010 | LadyTilly | JP2 nie był pierwszym papieżem pochodzenia polskiego |
Pius X, papież w latach 1903-1914, urodził się we Włoszech. Był synem listonosza i szwaczki. Jest uznawany jako stuprocentowany Włoch, co jest nieprawdą. Jego ojciec nie pochodził z Włoch. Giovanni Sarto to tak naprawdę Jan Krawiec, który pochodził z Polski (z Wielkopolski bądź Opolszczyzny)! Przez złą sytuację w okupowanej ojczyźnie, ojciec przyszłego papieża został zmuszony do emigracji. Zaraz po wyborze Piusa X na papieża, zaborcy Polski zajęli się tuszowaniem prawdziwego pochodzenia Jana Krawca. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 170 (przedawniony) | | 19-07-2010 | Jacek.J | Suplement do wątku "Świadkowie Jehowy i ich poglądy" |
Witam wszystkich! Czuję sie troszkę przymuszony skomentować wątek "Świadkowie Jehowy i ich poglądy" ponieważ ja jestem ŚJ i uważam że główna myśl tego wątku jest irracjonalna. Otóż największym zagrożeniem nie są ani ŚJ ani Katolicy jak twierdzi autor tego wątku tylko radykalizm ludzi którzy chcą zamknąć światopoglądy różnych grup kulturowych we własnym ciasnym rozumie wyznaczając im z góry przydzielone - według własnego wydaje mi się- miejsca. Tak robili Stalin, Hitler i im podobni.
poza tym wiele wypowiedzi w tym dziale w których wywoływana jest nazwa "Świadkowie Jehowy" nasza społeczność jest określana według najczęściej oszczerczych opinii niezgodnych z prawdą. ale to jest już normą na wszelakich forach. dlatego chętnie odpowiem na różne pytanie skierowane do ŚJ i w rzeczy samej będą to odpowiedzi nie jako pogłoski (gdzieś ktoś kiedyś powiedział) tylko informacje z pierwszej ręki
Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 19-07-2010 | Medieval | Kierunek modlenia |
Tyle modlitw jak krew w piach ? deser.pl/d(*)odkryli__ze_modlili_sie_w.htmlTrochę uspakajam: Pan kacyk Ridwan podkreśla, że "Muzułmanie nie muszą się obawiać, że ich modlitwy nie zostały wysłuchane, bo wznosili je w złym kierunku. - Ich modlitwy były wysłuchane przez Allacha.". Czy on wie, bo ma kontakt z centralą ? Tylko pytanie, to po jakiego grzyba wszyscy modlą się kierunkowo, skoro w bok też słyszy ? Odpowiedź: Jak może wszechmogący czegoś nie słyszeć!? Ta sugestia zasługuje na ukamienowanie. Pytanie, to po co przestawiać dywaniki ? Odpowiedź: Bo tak! Indonezja to największy kraj muzułmański na świecie. Istnieje prawdopodobieństwo, że większość modlitw do Allacha szła w bok i przechwytywał je ktoś w Kenii lub Somalii, może nawet piraci. Uprasza się znalazcę o odprowadzenie osieroconych modlitw do Mekki. PS. Proszę, tylko nie za bardzo na północny zachód, bo to by oznaczało na Toruń  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 16-07-2010 | spellbinder | Jak w prosty sposób obalić istnienie Boga;) |
Wielu się porywało, ale za każdym razem, mam wrażenie, do zburzenia wizerunku Boga używa się racjonalizmu. Tłumaczy się tym ludziom, z resztą głównie aby ich wkurzyć, że Boga nie ma, bo: i tu litania wszelkich dowodów. Oni odpowiadają, prawda, bo chcą powkurzać z kolei nas i tak kółko się zamyka. No i tak sobie wymyśliłem, wątpię czy jako pierwszy, czy nawet jako tysięczny, ale dość prosty sposób obalenia istnienia Boga. Otóż - Bóg był. Przedwieczny Władia mi powiedział. Przedwieczny Wł jest nieznany, bo rozmawia tylko ze mną jak na razie, ale jest bardzo potężny i on Boga po prostu zakatrupił. Nawet kazał mi tego posta napisać jako dowód. I niech teraz to oni się kręcą, wiją i niech tłumaczą, że Przedwieczny Władia nie istnieje A jeśli im się nie spodoba, że to wymyślony Bóg, no to można się powołać na Seta, on ma w końcu wprawę w zabijaniu bogów i jest w dodatku "starszy" niż ten nasz  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 16-07-2010 | valhalla | Myśle,ze to dobre dowody obalenia faktu,iż Boga nie ma... |
Jesteśmy tylko istotami opartymi na biologii i na pewno nie posiadamy żadnych dusz. Nasze umysły opierają się na materii (reakcje chemiczne i prądy elektryczne zachodzące w naszych mózgach). Więc nie ma żadnego życia pozagrobowego ponieważ w chwili śmierci mózgu nasz umysł przestaje istnieć gdyż nie może on istnieć bez podstaw materialnych, udowodnił to m. in. Francis Crick (laureat Nagrody Nobla, brytyjski fizyk i biochemik, autor m. in. "Zdumiewającej hipotezy") Jeśli więc nasze umysły są śmiertelne to po prostu Bóg nie istnieje. Ale zapewne w waszych komentarzach wysuniecie argument że dusza nie ma nic wspólnego z umysłem, że jest czymś nieuchwytnym. Ale zastanówcie się chwilę przecież nasz umysł to my, nasza osobowość uwarunkowana przez geny i otoczenie, rodzinę itp. czynniki. Przecież jeśli nasz umysł przestanie istnieć to nasze indywidualne ja przestanie istnieć (więc jaka dusza), to nasz umysł i nic więcej, śmiertelny niestety (nie ma innego ja) (oczywiście jest podświadomość ale to inna bajka). A propos powstania człowieka jesteśmy tylko inteligentnymi małpami które powstały w toku przystosowania się do środowiska, posiadamy wysoka inteligencje ale to tylko skutek naszej ewolucji na przestrzeni tysiącleci, ciągłych zmian, zagrożeń, etc. Powstanie życia to też przypadek, zaistniały na skutek wyładowań (piorunów) elektrycznych w prabulionie. Ale ludzie nie mogli tego zrozumieć na przestrzeni wieków, więc musieli zacząć sobie wszystko tłumaczyć (wymyślili więc Boga lub Bogów).. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 15-07-2010 | MK48 | Po Madonnie i Brownie czas na komiksy |
www.popcor(*)ic_Con__Za_czczenie_idoli.htmlDruga strona medalu chrześcijaństwa - protestanci zachęceni protestami swoich katolickich kolegów przystąpili do akcji. A że narazie nie wychodzi żadna ekranizacja książki Browna albo naukowcy nie odkrywają kolejnych dowodów na wielki wybuch musieli wziąć na cel coś innego - comic con - no bo jak to można wielbić postacie z komiksów zamiast poświęcać ten czas na czytanie biblii. Co sądzicie o kolejnym proteście tej tolerancyjnej chrześcijańskiej religii ? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 41 (przedawniony) | | 13-07-2010 | osko | Absurdy |
Jakie punkty doktryny katolickiej, nauczania kościoła, fragmenty ewangelii, wydają się wam absurdalne i nielogiczne? Dla przykładu: Bóg stworzył człowieka z miłości - jak można kochać nieistniejącego?
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |