 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 23-03-2010 | Jarek Augustynowicz | Racjonaliści i szarlatani w Indiach |
To tekst o tym, jak tamtejsi "święci mężowie" czarują tamtejszych wiernych i jak indyjscy racjonaliści walczą z tym przez demaskowanie ich trików. wiadomosci(*)owca_szarlatanow,kioskart.htmlBardzo ciekawy tekst, do tego mam nieodparte wrażenie, że tamtejsi naciągacze zachowują się i są usytuowani społecznie i politycznie dokładnie jak nasi sukienkowi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 21-03-2010 | Yanchenko | O człowieku w dziwnym stroju. |
Gada nad wystrojonym stołem,jest dziwnie ubrany w krzykliwe kolorystycznie szaty,ma dziwne akcesoria pod ręką. Pacjent zakładu psychiatrycznego? Nie,Benedykt XVI...... Z moją prawosławną wiarą też nie lepiej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 19-03-2010 | kamill2001 | Konkordat - ile państwo polskie przeznacza pieniędzy? |
Szukam wiarygodnego źródła, a nie mogę takiego znaleźć. Pojawiają się kwoty od 5 mld do 1,5 mld, a czasem nawet mniej. Rozumiem że trudno wycenić ulgi podatkowe i ich wycena musi być poglądowa, ale jakie kwoty dokładnie rząd przekazuje chyba gdzieś muszą być podane. Mogę prosić o pomoc w ustaleniu tej kwoty? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 75 (przedawniony) | | 16-03-2010 | Heikumkeikum | Sprawa "poziomu" tekstów na tej stronie-hehe |
motto-Jak więc owieczki mogą dowiedzieć się prawdy mając takich przewodników, dla których 2+2 równa się cztery wówczas tylko kiedy odpowiada to pożądanemu wynikowi rachmistrzów? post Inni bogowie w Biblii? Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz www.racjon(*)/s,603/q,Inni.bogowie.w.BibliiFilm nocą obejrzałem, bo spać nie mogę. A po filmie zajrzałem tutaj znów i co widzę? Ano kolejny wpis RACJONALISTYCZNY. Zrozumiałem- RACJONALISTA (definicja) to ktoś usiłujący korzystać z rozumu ale za to kompletnie pozbawiony wiedzy. Koszmarem RACJONALISTY jest każda książka, encyklopedia czy choćby zwykłe google. Proponuje zapoznać się np z dwoma linkami pl.wikipedia.org/wiki/Elohimwww.chrzastowice.opole.opoka.org.pl/elohim.htmIch lektura może być koszmarnym przeżyciem. Może się okazać że rozum bez wiedzy prowadzi do... RACJONALIZMU. i tak np autor "Inni bogowie w Biblii" pisze: --------------------- Bóg oznaczany jest m.in. imieniem Elohim. Słowo to jest liczbą mnogą od eloah, czyli "ten, kogo się obawiają?". Oznaczy więc: BOGÓW. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Hebrajczycy nie zawsze byli monoteistami, jeśli nawet nie politeistami to na pewno monolatrystami. Tym samym nie możemy uznać, że taki zwroty w tłumaczeniach jak "nasz", "nam", "my" oznaczały pierwotnie tzw. pluralis majestatis, jak próbuje się to naginać ideologicznymi tłumaczeniami. Przyjrzyjmy się pogrubionemu wyżej zwrotowi: "człowiek stał się taki jak My" ------------------------- No i szok-.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 07-03-2010 | Zella | Kto rządzi światem? |
Pod znakiem krzyża i róży
W tym wątku chcę przekazać jakimi tajemnicami Kościoła interesuje się świat pro i antykościelny. W ostatnich latach rozwija się dynamicznie znana i działająca realnie katolicka masoneria w rodzaju Opus Dei . Coraz liczniej też pojawiają się różnego rodzaju publikacje o tajemnych organizacjach kościelnych. Wiadomo nam, na podstawie sensacyjnego, a wielce fantazyjnego "Kodu Leonarda da Vinci" o Zakonie Syjonu! Ale na tym nie koniec "objawiania" istnienia supertajnych organizacji Kościoła Katolickiego! Do takich sensacyjnych organizacji legendarnych, ale i realnych należy przecież wymieniony wyżej Opus Dei! W 1378 roku wychowanek niemieckiego klasztoru i podróżnik po Bliskim Wschodzie Christian Rosenkreutz założył Bractwo Różokrzyżowe, a nazwa wynika z jego imienia i nazwiska . Tłumaczyć je można jako: Chrześcijanin Róży Krzyża. Nie wiadomo, czy takie imię i nazwisko przyjął w tym właśnie celu! Różokrzyżowcy twierdzą, że działają od początku świata, o czym świadczą ich związki z egipskim faraonem Echnatonem. Jezus Chrystus pojawił się jako" oczekiwanie, realizacja i spełnienie" Bractwa. Rózokrzyzowcy ujawnili się dopiero w 1614 r. w Niemczech. Wiedza Bractwa zawarta jest w Biblii, przekazana przez Boga Adamowi, a następnie Mojżeszowi i Salomonowi. <p>. Podobno do bractwa należeli Starożytni Greccy filozofowie: Solon, Pitagoras i Platon. Póżniej: Francis Bacon, filozof i angielski mąż stanu .założyciele.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 06-03-2010 | zarazwraca | Religia w szkole |
wczoraj mój syn wrócił ze szkoły i od razu poprosił o powieszenie krzyża nad łóżkiem, wieczorem chciał wspólnie modlić się przed snem, okazało się, że katachetka powiedziała dzieciom, że jeśli nie będą modlić się i chodzić do kościoła pójdą do piekła, strasznie tym się przejął i raczej jest przestraszony, co robić w takiej sytuacji?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 03-03-2010 | Rydwański | Ateista i Katolik w jednym domu żyli... |
Kiedyś na serwisie Racjonalista.pl czytałem świetny artykuł o tym jak ateista, żył razem z katoliczką. Chciałbym go jeszcze raz przeczytać, czy ktoś wie może jaki był tytuł tego artykułu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 03-03-2010 | osko | Za co katolik pójdzie do piekła? |
Jak się ma obecnie sytuacja? Wiem że kiedys wystarczyło nie być katolikiem, ale obecnie przepisy chyba złagodniały. Pamiętam z lekcji religii coś o zbrodni przeciwko duchowi świętemu, np. gdy ktoś uzna że bóg nie jest miłosierny i nie przebacza niektórych grzechów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 166 (przedawniony) | | 03-03-2010 | WeeDTM | Ateiści są tak podobni do wierzących... |
To śmieszne? Ateiści wołają, że nie ma czegoś takiego, jak bóg (specjalnie dla Was napisałem z małej litery), a wierzący również wołają, ale że Bóg istnieje. Jedni i drudzy nie potrafią znaleźć dowodów (takich, które przekonają wszystkich, a nie tylko samego siebie i swoją małą publikę) swojej tezy, więc bez sensu prowadzić takie wojny.
Wiarę trzeba odnaleźć samemu, na podstawie własnego życia. Jakiś tam ateista nie udowodni mi, że boga nie ma, bo on nigdy go nie doświadczył skoro ja go doświadczam (np. modląc się o zdrowie i to zdrowie jest). W drugą stronę działa to tak samo.
Ateista powie, że jeżeli bym się nie pomodlił o zdrowie, to i tak zdrowie by było. A jeżeli się pomodlę, to też jest, więc? Co to oznacza, że jest bóg czy Boga nie ma?
Nie piszę przeciwko ateistom ani przeciwko wierzącym. Nie jestem ani zatwardziałym fanem Boga ani zatwardziałym fanem ateizmu.
P.S Proszę o to, aby kontrargumentować/dyskutować odnośnie mojej wypowiedzi (całej, a nie tylko słów wyrwanych z kontekstu), a nie pisać w stylu "A ja nienawidzę neutralnych ludzi odnośnie wiary i wczoraj jadłem poziomki".
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 01-03-2010 | Heikumkeikum | Nie zdążyłem skomentować arcymadrego wpisu |
Nie zdążyłem skomentować arcymadrego wpisu nt. spotkania egzorcystów. Autor zamknął go niestety przed moim komentarzem. Szkoda, szkoda. Ale ponieważ artykuł wydaje się niekompletny to postaram się troche go uzupełnić. Brakuje w nim bardzo prostej rzeczy-wytłumaczenia o czym się na takim spotkaniu mówi. Jeśli wiec ktos ma chwilę czasu to zapraszam do ogladania. wp.tv/i,Sw(*)anego-cz1,mid,344094,klip.htmlwp.tv/i,Sw(*)ysta-cz1-,mid,352079,klip.htmlwp.tv/i,Sw(*)-guru-cz1,mid,363062,klip.htmlwp.tv/i,Sw(*)-joga-cz1,mid,407097,klip.htmlAle oczywiście autor artykułu na stronie jest zwolniony od posiadania wiedzy na tematy o których pisze. Jest przecież RACJONALISTĄ. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |