 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 20-06-2007 | keymak | Zjazd Gnieźnieński |
Ostatnio usłyszałem w radio słowa jakiegoś biskupa i osłupiałem. Nie wiem kto to dokładnie był, ale powiedział coś co mniej więcej brzmiało: "Zjazd Gnieźnieński jest próbą przeciwstawienia chrześcijańskich nauk cywilizacji życia laickiej cywilizacji śmierci" Skąd tyle agresji w kościele ? Czy mowa o "laickiej cywilizacji śmierci" jest czymś co można nazwać uczynkiem w duchu chrześcijaństwa i czy jest to moralnie właściwe ? O "cywilizacji śmierci" mówił już Jan Paweł II ( koscielna.pl/index.php/Cywilizacja_śmierci ), ale nie wydaje mi się, aby łączenie tego określenia ze środowiskami laickimi było stosowane przez Kościół. Coraz ciemniej i ciaśniej w naszej ojczyźnie. Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 115 (przedawniony) | | 20-06-2007 | Losec | Racjonalny naukowiec?? |
Poniżej mały fragmencik ciekawego artykułu dostępnego w Süddeutsche Zeitung z 06.06.07. (do przeczytania w całości tu.). Ten konkretny fragment przytaczam w celu "odbrązowienia" sztandarowej postaci współczesnego ateizmu...z łamów prasy straszą dykteryjki na temat mądrego skądinąd profesora oksfordzkiego Richarda Dawkinsa, który wyraża swój ateizm komicznymi (podkreślenie moje) wybuchami wściekłości. Podczas jednego z takich wyskoków miał nawrzeszczeć na pracownicę portu lotniczego, że krzyżyk wiszący na jej szyi stanowi obrazę jego intelektu, a potem zażądać, by zechciała łaskawie "zdjąć to z szyi, ale migiem". Bardzo, bardzo racjonalne podejście...co, nie? I jaki piękny dowód na moralną wyższość i słynną ateistyczną tolerancję... I jeszcze jeden fragment, dla tych którym się wydaje, że darwinizm jest sprzeczny z wiarą: Metody naukowe wykazują przy tym wszystkim duże różnice między sobą, różnią się też od mniej lub bardziej naukowych ataków przypuszczanych przez takich neoateistów, jak Harris, Dennett i Dawkins. W swojej argumentacji popełniają oni pewien zasadniczy błąd. Powołując się na naukowe podstawy teorii ewolucji Karola Darwina, zaprzeczającej teorii stworzenia, nie zważają na fakt, że Darwin nie kwestionował ani wiary jako takiej, ani zasadności jej istnienia. Wręcz przeciwnie: był przekonany, że wiara we wszechobecny czynnik sprawczy jest fenomenem uniwersalnym. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 71 (przedawniony) | | 20-06-2007 | Krakowiak | Wątki przemilczane |
Ciekaw jestem czemu na tej stronie znajdują się artykuły o "ciemnych kartach" Kościoła, o inkwizycji, o tym jak wiara chrześcijańska jest irracjonalna i zabobonna lecz nic nie mogę znaleźć o tym jak Pius XII udzielał schronienie dla Żydów w Watykańskich murach albo o męczeńskich śmierciach tysięcy księży podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej.
Główne idee Wielkiej Rewolucji Francuskiej: wolność, tolerancja i braterstwo. Czy te idee były realizowane bezczelnie zabijając niewinne zakonnice i tysięcy "niezaprzysiężonych księży"?!
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 18-06-2007 | estetka | Załóżmy, ze Jezus istniał... |
prosze wybaczyc... ale jakos tak po sasiedzku z pytaniem o zalozenia Istnninia Boga.. zachcialo mi sie zapytac o to czy moze ktos ma jakies konkretne dane aby udowodnic istnienie Jezusa?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) (Zamknięty) | | 18-06-2007 | fratris | Morderstwo poprzez aborcję |
 Mamusia Święta płacze krwawymi łzami w Naju 12 maja 1988 r. Mamusia Święta mówi; "Zobacz Julio, jak wielka liczba Dusz znajduje się w drodze do piekła z powodu grzechu aborcji. Muszę je wzywać Moimi łzami, aby je ratować..."Pokój i Dobro | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 18-06-2007 | Dawid Hybsz | Buddyzm na Zachodzie |
Tutaj wklejam odpowiedź odnośnie komantarzy z tekstu "Buddyzm na Zachodzie" www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,5411 ; Antybudd: Tu nie chodzi o porównywanie buddyzmu z nauką, bo buddyzm jako taki jest odrębnym, i co najważniejsze alternatywnym (alternatywa jest zawszepotrzebna i pożądana!) pełnym systemem, z własną, wykształconą nauką i oryginalną filozofią. I w tym momencie polecam znów książkę Dalajlamy "Wszechświat w atomie" w której przedstawia on metode naukową buddyzmu, opowiada o swoich spotkaniach i wymianie poglądów z najbardziej dostojnymi naukowcami, a także w sposób szczery odsłania związki religii z nauką (czy to się komu podoba czy nie  )) i wskazuje w jaki sposób mogą się nawzajem potwierdzić i weryfikować. I to jest cudowne i fascynujące. Tak więc nie chodzi tu o to by łączyć naukę z buddyzmem, tylko odkrywać te obszary w których one się potwierdzają. Mało kto wie, ale najnowsze trendy w psychologii, fizyce czy nawet ekonomii są zgodne z poglądami buddyjskimi - czym nauka bardziej zaawansowana tym bliżej jej do buddyzmu. Z tych fascynujących powodów - tak jak pisałem wcześniej - nie trzeba buddyzmu lubić ale wypada go znać, każdemu kto uważa się za inteligenta. Odnosze antybud wrażenie że Tobie tej wiedzy brakuje, ale to nic - po to powstał właśnie ten artykuł, i po to ta wymiana zdań aby się wzajemnie uświadomić. Braki łatwo nadrobić. Puisze na samym początku, że nauka i religia się wykluczają. I to nie prawda w przypadku buddyzmu, to definitywny.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 14-06-2007 | ~bkt~ | Obłuda KK |
CZARNE KARTY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO
Mamnadzieję, że poniższy tekst zainteresuje nie tylko katolików, ale takżeludzi dla których ewangelie Chrystusowe nie są obojętne. Być możekonserwatywnym wyznawcom nauki Kościoła Krk nie trafią do przekonania,ale to będzie już ich osobista duchowa strata. Jednakże wszystkichzachęcam do przeczytania niniejszego wypracowania. Z uwagi na to, żeobowiązkiem każdego chrześcijanina jest poznawanie Prawdy o objawionymBogu, a tego nie da się osiągnąć czerpiąc wiedze z jednego tylkoźródła, przesłaniem mojej publikacji jest udowodnienie, że nauczanieKościoła kat. jest rażąco sprzeczne z treścią Pisma Świętego. A otocztery zarzuty odnośnie instytucji jaką jest Kościół Wwyznaniu wiary wierni mówią: ,,.....wierzę w jeden Święty, ApostolskiKościół".....jest to błędne rozumowanie, każdy bowiem człowiek jestŚwiątynią Bożą, a zbawienie osiąga przez wiarę, a nie przezprzynależność do tego, czy innego Kościoła. Jaki ten Kościół kat. jestświęty skoro ma na sumieniu tyle zbrodni dokonanych rzekomo w imięChrystusa. W końcu jaki on apostolski, skoro św. Piotr nigdy nie był wRzymie, legenda o nim Kościół wymyślił aby mieć apostolskie korzenie, awładza papieży datuje się od roku 539. Od momentu legalizacji Krk(325r.) Kościół zaczął odchodzić od nauki biblijnej, przekładając nadnią naukę doktorów Kościoła zwana Tradycją. Na jej podstawie budowałswoje wątpliwe dogmaty i doktryny.
MORDERSTWA I ROZWIĄZŁOŚĆ SEKSUALNA PAPIEŻY RZYMSKICH
Wświecie " chrześcijańskich wartości".. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 13-06-2007 | jones | Religia Obeah |
Witam, czy jest ktoś kto zna dokładniej religię Obeah?? Szczerze mówiąc niewiele o niej wiem a jestem typem człowieka któremu na temat religii nie wystarczą encyklopedyczne definicje, proszę o jakiekolwiek fakty. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 10-06-2007 | aenigma | Śpiączka Jezusa | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 08-06-2007 | Ardois | Biada Wam racjonaliści!! |
O biada Wam racjonaliści: bo mówię Wam, że się boicie!  O biada Wam, bo jesteście "letni" : mówicie, że nie wierzycie, a mimo to szukacie zaprzeczenia tego w co nie wierzycie. Czy to nie zwierzęcy lęk karze Wam szukać dowodów, że nie ma duszy, Boga, czy magii? Bo tego, który w te rzeczy nie wierzy, nie spotkacie na szukaniu dziury w całym. To po prostu go nie obchodzi. O biada Wam już w tym życiu. Pytam się Was: po co wymyślać jakieś kłamstwo, aby je potem obalać? O biada Wam, bo Wy nie szukacie prawdy, ale szukacie spokoju! Aby przypadkiem nie obudziło się w Was sumienie! Bo sumienie to piekło. P.S. Przepraszam za ten bufoniasty styl  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |