> Witam, czy jest ktoś kto zna dokładniej religię Obeah??> Szczerze mówiąc niewiele o niej wiem a jestem typem> człowieka któremu na temat religii nie wystarczą> encyklopedyczne definicje, proszę o jakiekolwiek fakty.nie interesuje mnie az tak bardzo Obeah, ale uwazam, ze ta religia ma wieksze prawo bytu w Afryce niz chrzescijanstwo. Religie afrykanskie ( generalnie) sa po pierwsze starsze po drugie mniej czytelne dla Europejczyka, ktory -patrz wyzej, potrafi sie posmiac, nawet jak nie wie z czego. Ale wracajac do rzeczy, Obeah jest dla niektorych religia, dla innych postacia kluczowa - magiem - w religii (Obi) Obeah, ktora to religia jest prymitywnym wierzeniem w magie i mistycyzm. Szukajac informacji gdzie jeszcze dzisiaj praktykuje sie Obeah to zazwyczaj mozna znalezc odpowiedz, ze na Wyspach Karaibskich ( glownie na Jamajce) i w Afryce. prosze zerknac na linki www.angelf(*)tronic/awakening101/obeah.htmlteksty sakralne :http://www.sacred-texts.com/afr/ppj/ legenda z udzialem postaci Obeah : www.pyepimanla.com/read.php?2,2487poza tym za jakies 19 dolarow mozna sobie fundnac ksiazke w necie Ivor'a Morrish "Obeah, Christ and Rastaman " co brzmi przynajmniej dla mnie po prostu bajecznie -)))
|