 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 47 (przedawniony) | | 03-04-2009 | Lorelei | Przypadek? A może ingerencja Boża? |
28 marca ''Fronda'' opublikowała taki oto artykuł:
Katastrofa, o której nie piszą wielkie media
* Autor: Redakcja Fronda.pl * Kategoria: Świat * sobota, 28. marca 2009 10:31
Na katolickim cmentarzu Św. Krzyża, tuż przy Grobie Nienarodzonego Dziecka, rozbił się samolot właściciela największej sieci aborcyjnej w USA. Zginęły jego dzieci i wnuki.
Siedmioro dzieci i tyle samo dorosłych zginęło podczas niedawnej katastrofy prywatnego samolotu, który rozbił się w stanie Montana – to pierwsza informacja, jaką podały amerykańskie media. Po dwóch dniach zaczęły wychodzić na jaw kolejne fakty. Układają się one w szokującą całość. Oto szczegóły, których nie podała mainsteamowa prasa. Właściciel samolotu Pieniędzy na samolot dorobił się na zabijaniu. Będąc właścicielem największej sieci klinik aborcyjnych w USA Irving Moore 'Bud' Feldkamp III zarobił miliony. Firmę Family Planning Associates kupił cztery lata temu. W należących do niego siedemnastu klinikach w Kalifornii zgładzono więcej nienarodzonych dzieci, niż we wszystkich pozostałych klinikach w tym stanie, łącznie z zakładami Planned Parenthood. Aborcja – pełen "serwis" – do piątego miesiąca włącznie. Dla niego była to kolejna inwestycję na drodze do budowy małego medycznego imperium. Posiadał już przecież dwie sieci klinik dentystycznych i udziały w kilku innych. Prywatnie to kochający ojciec dla swoich dwóch córek i dziadek dla piątki ich dzieci.
Okoliczności wypadku Córki Feldkampa leciały.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 77 (przedawniony) | | 02-04-2009 | wieczorek | Bogowie i ofiary |
hej, Bogowie zawsze domagali się ofiar ! To jest ich znak rozpoznawczy . Jeżeli chcesz abym ci pomógł przynieś mi mleko , ziemniaki i kwiaty , albo zabitego wroga ! Jeśli nie chcesz abym wymordował twoją rodzinę ofiaruj mi dziewicę , która będzie mi służyć , złote posążki i wszelkie inne rzeczy których ja , twój bóg , od ciebie zażądam . Jeżeli chcesz tego a tamtego nie , musisz złożyć u mych boskich stóp całą swoją i innych ludzi wolność , suwerenność i autonomię . Ostatecznym absurdem i aberracją okazał się bóg chrześcijański , którego nic nie potrafiło usatysfakcjonować . Nic , prócz złożenia samemu sobie samego siebie w ofierze ! Jak sądzicie , czy człowiek jest dość "kreatywny - inaczej" by wymyślić coś co mogłoby przebić wyobrażenie o bogu , który aby móc przekonać się o własnym istnieniu musi stworzyć świat , człowieka , paznokcie i igły , które pod nie wbija ? pozdrawiam makuś
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 61 (przedawniony) | | 01-04-2009 | majewska | 19 wersetów mówiących o tym, że Jezus JEST Bogiem |
Zakładam ten wątek w odpowiedzi na dawny temat w którym ktoś napisał, że nie wierzy iż Jezus jest Bogiem bo nigdzie tego w Biblii nie ma. Podaje więc poniżej 19 wersetów biblijnych mówiących o tym, ze Jezus jest Bogiem - do Waszej oceny. Wersety sa różne jedne bardziej inne mniej bezpośrednie, a niektóre nazywają Jezusa wprost Bogiem, przeczytajcie wszystkie. Czasami cytuje większy fragment z kontekstem, ale na wstępie zwykle napisane będzie na które wersety trzeba zwrócić uwagę. Miłego czytania Jezus jest Bogiem fragmenty biblijneIzaj. 9:5 /Proroctwo dotyczące narodzin Jezusa/ 5. Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju. Ew. Mateusza 1:23 23. Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.Filip. 2:5-8 5. Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, 6. Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,7. Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, 8. Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Hebr. 1:2-9 (Zobacz szczególnie werset 8 i 9 gdzie Jezus nazwany jest wprost Bogiem) 2. Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 01-04-2009 | Piotr G. /Grim/ | Chrześcijanin, co nie wierzy w duszę |
Na wstępie pozdrawiam Racjonalistę.pl i ludzi utrzymujących to miejsce przy życiu. Piszę z Sheffield w Wielkiej Brytanii, rok temu wyjechałem tutaj na studia i od tamtego czasu nie udzielałem się w dyskusjach na tym forum. Ostatnio spotkałem jednak przedziwnego chrześcijanina, o których chciałbym opowiedzieć,
Miesiąc temu na kampusie rozgrywał się tydzień "event'ów" unii chrześcijańskiej. Sam happening zasługuje na osobny wątek, ale to może kiedy indziej. Podczas jednej z otwartych prelekcji (wszystkie były otwarte) zabrałem głos na temat zależności między stopniem w jakim człowiek kontroluje swoje otoczenie, a wiarą w nadnaturalne byty. Musiałem przyciągnąć uwagę paru wiernych, bo po sesji "questions and answers" otoczyli mnie i wypytali mnie ku swej ciekawości. "Nie będziesz miał nic przeciwko spotkaniu się z Richardem? Na pewno masz dużo więcej pytań, on będzie mógł na nie odpowiedzieć lepiej niż my." "Why not"- myślę sobie (myślę po angielsku) i następnego dnia spotykam się z Richardem.
Pierwsza sprawa do załatwienia- skłaniam go do przeproszenia za wywoływanie ducha komunizmu i nazizmu w jednej z odpowiedzi. Nie musiałem go cisnąć. Wydawał się być nadzwyczaj kulturalny, co zachęciło mnie do poruszenia kolejnych tematów.
Najciekawszy moment nastąpił, kiedy stwierdziłem, że nie ma żadnych empirycznych dowodów na istnienie duszy, a wszystko co wiemy o naturze umysłu i jego zależności od stanów mózgu skłania nas do porzucenia hipotezy nadnaturalnego elementu bytu.
"Bo.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 01-04-2009 | Tribesman | USA- kraj wolności religijnej czy religijnej indoktrynacji?? |
Witam wszystkich! Od ponad roku studiuję w Stanach, ale kraj ten nie przestaje mnie jednak zaskakiwać. Niestety, w negatywny sposób. Ostatnio robiąc zakupy w supermarkecie, zwróciłem uwagę na napis widniejący na paragonie, "God bless you always" (zrobiłem skan, jednak obrazek jest marnej jakości więc wybaczcie). I tutaj nasuwa mi się pytanie: czy mamy tutaj do czynienia z wolnością religijną czy już z religijną indoktrynacją?? pozdrawiam i czekam na komentarze!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 30-03-2009 | a.szubert | Blaski i cienie wiary |
Ludzie wierzący właśnie ich wiarę uważają za najwspanialszą łaskę i dar boży. Powoduje to u nich wyraźnie widoczne przekonanie o ich wyższości nad ateuszami i niedowiarkami. Bo tych bóg owym darem nie obdarzył.
Czy wiara sama w sobie jest pozytywna, czy negatywna? Jej największą „zaletą” jest pewność, przekonanie wierzącego, że zna prawdę. Wie, czego od niego pragnie bóg, wie - co jest dobre a co złe. Ta pewność siebie ludzi wierzących na pewno godna jest pozazdroszczenia. Nie mają dylematów – czy powinienem postąpić tak, czy inaczej. Wystarczy zajrzeć do katechizmu, lub spytać księdza. I ma się gotową odpowiedź, zwalniającą z poczucia osobistej odpowiedzialności za podjętą decyzję. Wierzący bowiem nie ponosi osobistej odpowiedzialności za podjęte decyzje. On przecież wyłącznie postępuje z nakazami samego boga. Ten konformizm psychiczny zamyka jednak drogę wierzącym do samodzielnego stawiania „bluźnierczych” pytań. A także do szukania na własną rękę odpowiedzi. Myślenie typu – jak przekonać ateusza, że bóg naprawdę istnieje - oraz przytaczane „dowody” osiągają postać finezyjnej erystyki. Nie są jednak samodzielnym myśleniem. Myślący tak nie stawia sobie bowiem pytania – czy bóg istnieje? A jeśli tak, to jaki on jest? Czy życie ma jakiś sens? Jakiś cel? Takie pytania go nie dręczą. Bo on po prostu „wierzy”, że zna prawdę ostateczną. A to zamyka jemu drogę do możliwości szukania zrozumienia (sensu czy też bezsensu).. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 29-03-2009 | wieczorek | Moja wiara |
hej, Podstawą mojej wiary jest przekonanie że człowiek ma zdolność do przezwyciężania swych emocji destrukcyjnych , Jest zdolny do życzliwości i współczucia , posiada umiejętnść do uczenia się , poszukiwania rozwiązań jak najmniej szkodliwych ... że ma zdolność do rezygnacji z wykorzystywania swej przewagi i poszukiwania rozwiązań kompromisowych w których wzajemny szacunek jest podstawą owych rozwiązań ... jest zdolny do krytycznej analizy tak zwanych automatyzmów czyli oczywistości ... makuś
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 28-03-2009 | wieczorek | Czy wierzący rozumieją w co wierzą ? |
hej, Na początek coś takiego : I spytał ich Jezus: - Kim ja dla Was jestem? I odpowiedzieli Mu: - Jesteś dla nas habitualną eschatologiczną manifestacją epistemologicznej osnowy wraz z chrystologiczną opoką naszego bytu, jawiącą nam ontologicznie metafizyczną prawdę w kontekście całej naszej ewangelicznej istoty. I odparł im Jezus: - Coooo???
Teraz tak : ... przed wieloma milionami lat zły książe kosmiczny Xena przeniósł z innej planety na Ziemię wielkie masy Thetanów , po czym ich wymordował . wszyscy , którzy próbowali wykryć tę zbrodnię zostali zabici . unicestwienia uniknął tylko Ron Hubbard , dzięki temu Xenu został ukarany to jest wsadzony do naładowanej elektrycznością skrzyni i umieszczony w nieznanej górze na zachodzie kontynentu północnoamerykańskiego ... church of scientology proszę was abyście spróbowali uwierzyć , że to jest jedyna prawda ... a zapewniam was ... że nagle poczujecie boski przypływ kosmicznej energii ... i osiągniecie wyższy stopień świadomości ... ! czym te fantazje różnią się od biblijnych przekazów ... ???
I jeszcze tak : jakiś czas temu usłyszałem w dyskusji telewizyjnej wypowiedź pana Karłowicza którą tu przytoczę z pamięci : zrozumienie wiary nie jest dla wierzącego koniecznym warunkiem albowiem to uczestnictwo jest podstawową wartością ... to zaiste gigantyczna myśl ... jaka głęboka ... nawet zbyt głęboka jak na filozofa , który uważa samo uczestnictwo za podstawową wartość ... dziś natomiast wziąłem do ręki Polityke nr.21 i przeczytałem tam.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 196 (przedawniony) | | 27-03-2009 | Matix | Kto napisał Ewangelie? |
Zwracam się z tym pytaniem do wszystkich niechrześcijan, bo jako młody człowiek o jeszcze nieugruntowanym stanowisku chciałem dowiedzieć się od ludzi niewierzących skąd się wzięły podstawy prawd wiary chrześcijan (jednocześnie innych religii). Myślę, że inteligentni ludzie są tu przedstawią mi swe zdanie skąd wzięło się chrześcijaństwo skoro nie było człowieka-Boga chodzącego po wodzie itd.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 27-03-2009 | wieczorek | Co to są cuda ? |
hej, Cud to jest coś czego nie ma , co nie istnieje lecz jest dostrzegane i doświadczane jako rzeczywiste i realne przez miliony ludzi , zmanipulowanych , oszukanych i wykorzystywanych przez wszelkie możliwe kościoły i organizacje religijne . Cud jest umyślnym i intencjonalnym kłamstwem i oszustwem . Tym oszustwem i kłamstwem posługują się "pasterze" ubezwłasnowolnionych intelektualnie i emocjonalnie ludzi , z jednej strony przerażając ich piekłem a z drugiej wabiąc słodką wizją raju . Jak moralnie ocenić takie postępowanie ?
Nie piszę o tym ponieważ się nudzę lub dlatego , że wydaje mi się , że odkryłem coś wybitnie nowego . Chcę ten mój tekścik umieścić w kontekście używania języka potocznego . Czy zauważacie jak często mówi się : Bogu dzięki - ? Bogu dzięki wyzdrowiałem ! Bogu dzięki zachorowałem - już się jednak nie mówi , nie mam pojęcia dlaczego . A przecież to i to - istny cud !!! Bogu dzięki , spóźniłem się i dlatego mogłem cię spotkać ! Bogu dzięki zdążyłem i dlatego mogłem cię spotkać ! Cuda , cuda , cudeńka i to przez cały czas . Jak bardzo używanie tej niby niewinnej i nieszkodliwej formułki wypacza nasze myślenie i postrzeganie świata ?
Inną , bardziej jeszcze groźną , bezmyślną formułką jest to : Dla dobra Polski gotowy jestem porozumieć się z samym diabłem ! Czy to nie oznacza , że cel uświęca środki ? Czy to nie jest przyzwolenie na totalną rezygnacje z wszelkich zasad i wartości ? Sporo mówi się ostatnio o cnotach dziennikarskich , o etosie zawodu , o odpowiedzialno.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |