 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 25-06-2023 | okragly | Jezus mesjaszem Żydów, a nie nas, gojów |
gdyby nie Jezus, nie byłoby dzisiaj Izraela, miał wskrzesić Izrael i to zrobił, aby to się stało wiare w Jezusa Żydzi sprzedali nam, gojom. Żyd Paweł przekonał Greków i Rzymian by czcili Jezusa, Żydów nie namawiał Bez chrześcijaństwa nie byłoby Żydów, Izraela, dlatego Jezus jest mesjaszem (wybawcą) Żydów a nie nas, gojów | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 05-06-2023 | Hgdtyu | Czy racjonalizm to też religia. Już. |
Przecież wolno myślicelstwo prowadzi do tego żebybyć racjnalistą trzeba znać to zagadienie z wikipedi.
Jakprzewyższą nas inteligencją rzucą na nas mem.
Dlaczego jezus jest królem polski OK
ale wszechświata'?
Po co i jak? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 25-05-2023 | pio998 | Judaizm -religia objawiona. |
Witam . Zadaje sobie pytanie dla czego właśnie Judaizm stal się religia objawiona. Dla czego właśnie Izraelici dostąpili tego wyróżnienia i stali się wybrańcami Boga. Co ich wyróżnia ponad nas wszystkich. Można z cala pewnością powiedzieć ze ich religia to największa kradzież intelektualna jaka miała miejsce w historii. Czytając o historii Sumeru I Egiptu .Widać gołym okiem ze czerpali z ich historii pełnymi garściami. Każdy kto czytał historie potopu , powstania Edenu .A czytał tez o historii Sumerów i Egipcjan .Widzi kto jest autorem historii w starym testamencie. Obraz trójcy , syna Boga i ducha .Tez jest kopia egipskich wierzeń .Obraz matki z dzieckiem to już wszyscy nawet nie zainteresowani wiedza ze pożyczono z wierzeń egipskich. Mimo tego ze fakty naukowe i archeologia pokazują prawdę niemal każdego dnia odkrywając te fałszerstwo. Nikt głośno o tym nie mówi . Patrząc na ostatnie 1000 lat historii Izraelitów w Europie. Zostali wypędzeni ze wszystkich krajów w jakich się pokazali .Wszędzie gdzie się pojawiają szybko narasta niechęć społeczna do nich. Co sprawia ze naród wybrany jest tak znienawidzony przez resztę społeczeństwa. Co sprawia ze budzą w ludziach takie skrajne emocje. Które w większości przeradzają się w agresji która jest wymierzona w ich stronę. Ktoś powiedział ze powinniśmy być im wdzięczni. Bo to dzięki nim poznaliśmy Boga i religie która prowadzi do zbawienia. Dzięki nim mamy tez prawa jak w życiu postępować i czym w się kierować. I znowu wracam do historii.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 13-05-2023 | okragly | kościół może nas uratować |
nasz bunt przeciw usażydom jest niemożliwy, myślimy tak jak usażyd chce byśmy myśleli jesteśmy jego republika bananowa maja u nas swoje TVN-y, GW, Rzeczpospolita, Newsweek, banki, wojsko, firmy, wszystkich wpływowych dziennikarzy, polityków w kieszeni, firmy, powszechny jezyk angielski tylko kościół może nas uratować (antyusażyd) chyba zaczne się modlić za kościół  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 103 (przedawniony) | | 07-05-2023 | okragly | ateizm ustawieniem fabrycznym? |
Ateizm jest naszym ustawieniem fabrycznym, podobno mamy jednak w mózg miejsce na wierzenia, jak na mówienie. Czy bycie ateistą wymaga dużego wysiłku, bo to niby zerwanie z naszą naturą? mi to przychodzi łatwo, może jestem wybrakowany, mam coś z mózgiem szympans jak się urodzi, po godzinie wspina się na drzewo, źrebak biega po pastwisku.
Wszyscy jesteśmy wcześniakami! powinniśmy się rodzić w 18 m-cu ciąży, wtedy byśmy chodzili, mówili, Czy też wierzyli w boga prawdziwego? (skoro jest miejsce w mózgu, jak twierdzą uczeni) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 04-04-2023 | nojima | Jestem aktywnie poszukującym agnostykiem, AMA! |
Niegdyś ateista, obecnie szeroko przyglądający się światowym tradycjom religijnym. Chętnie otrzymuję pytania dotyczące mnie i mojej postawy religijnej, choć z pewnością nie znam wszystkich odpowiedzi! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 109 (przedawniony) | | 08-03-2023 | Norka | Religijne pranie mózgu |
Jakiś czas temu zaciekawiło mnie chrześcijaństwo. W skrócie. Prócz studiowania Biblii zaczęłam oglądać wypowiedzi pastorów na różne tematy, od społecznych po te duchowe i trochę przeraziło mnie to co mówili w swoich nagraniach. Nigdy nie pomyślałabym, że wpadnę w jakiekolwiek pranie mózgu, bo od lat nastoletnich zawsze tłumaczyłam sobie rzeczy takie jak religie i wierzenia na swój sposób, lubiłam o tym rozmyślać i przez to co przestudiowałam wyciągać własne wnioski, do czasu gdy nie zaczęłam interesować się religia, która przez chrześcijan jest uważana za TĄ JEDYNĄ i jeśli to podwazysz to skończysz na wieki w piekle. I tak się zaczęło słuchanie pastorów baptystów czy ewangelistów (zwłaszcza takich jak Isaiah Saldivar czy John Ramirez) o tym, że demony są wszędzie i za każdym razem gdy popełniamy jakiś grzech otwieramy portal do naszej duszy żeby te demony mogły nas opętać i strącić do piekła. Wszystko co lubiłam do tej pory od hobby po muzykę okazało się, że jest demoniczne, złe i Szatan się mną interesuje. Straciłam osobowość, odcięłam się od ludzi których znałam bo bałam się, że mają w sobie demony. Nie kontaktowałam się nawet z rodziną. Przez prawie miesiąc nie wychodziłam z łóżka bo bałam się, że jak wstanę i zacznę coś robić to zgrzesze, ominęła mnie przez to nawet rozmowa o pracę na której mi zależało. Widziałam grzech w sprzątaniu mieszkania, dbaniu o siebie (bo przecież według chrześcijan nie wolno przywiązywać się do tego świata i skupiać się na sobie), że jak zobaczę.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-03-2023 | Pawelek19641964 | Proszę o pomoc |
Dzień dobry i Szczęść Boże, proszę o pomoc na żywność i środki czystości, mam na imię Paweł lat 26, mieszkam na wsi oddalonej od miasta o 15 km, jestem zarejestrowany w urzędzie pracy, nie mają nic konkretnego w pobliżu a tu ciężko z dojazdem , kolejna wizyta dopiero w połowie marca, końcówka marca zaczynam zbiór szparagów co roku chodzę na szparagi, jestem w totalnej ciężkiej sytuacji, bardzo proszę o każdy grosz na jedzenie, gaz też mi się skończył, nie mogę nawet ugotować ciepłej wody na mycie, ponieważ mam słabe warunki w domu, i myje się w misce, proszę lecz błagam o pomoc, dobro wróci Pan Bóg czuwa ❤️❤️🙏 Link do zbiórki pomagam.pl/fctew8 |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |