Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-02-2024niyarw1Dlaczego niektóre "grzechy" są tak niewybaczalne?
Naprawdę zadziwia mnie, dlaczego tak wielu samozwańczych ludzi religijnych (wielu wyznań) jest skłonnych przebaczyć/przeoczyć zidentyfikowane „grzechy”, takie jak morderstwo, składanie fałszywego świadectwa (kłamstwo), cudzołóstwo itp., ale wydają się całkowicie niezdolni do przebaczenia/ przymykają oczy na to, co według nich jest przestępstwem seksualnym. Jak usprawiedliwiają prześladowanie osób LGBTQ, ale nie tylko przebaczają, ale także obejmują seryjnych cudzołożników, żarłoków, kłamców itp.?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-02-2024hernan1Religijni ludzie, jak daleko jesteście gotowi posunąć się w
^ Czy jesteś gotowy porzucić wszystko, co materialne, aby osiągnąć najwyższą duchowość? Czy porzuciłbyś to, co kochasz, aby skupić się na wierze? Czy zerwałbyś z przyjaciółmi na całe życie, gdyby mieli negatywny wpływ na twoją wiarę? Czy poświęciłbyś swoje życie studiowaniu wiary? Czy byłbyś gotowy oddać życie za wiarę? Ogólnie rzecz biorąc, jak daleko jesteś skłonny się posunąć?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
20-02-2024reggie6Czy można być świętym bez Boga?
Kilka dni temu skończyłem czytać „Dżumę” Alberta Camusa. W nim jeden z głównych bohaterów zadaje to pytanie narratorowi. Uwidacznia się to w tych porach dnia, kiedy się nudzę lub nie. Dlatego chętnie poznam Twoją opinię na ten temat! Czy osobę, która nie wierzy w siłę wyższą, można uważać za świętą w jakimkolwiek znaczeniu tego słowa?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
18-02-2024kendall3Co judaizm myśli o Jezusie?
Zbliża się test i nigdzie go nie ma w czytaniu. Oczywiście wiem, co chrześcijanie myślą o Jezusie i jak islam postrzega go jako proroka, ale nie wiem, co Żydzi myślą o Jezusie. proszę pomóż mi
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 315 (przedawniony)
14-02-2024scriba144Życie po śmierci
W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1,29-30) Oraz negatywne myśli, słowa, uczynki i intencje (Rdz 6,5) Uczyniły i czynią w systemie duchowo-informacyjnym falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją. Źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, czyli nieodwracalny proces zakończenia destrukcji, we wzajemnych oddziaływaniach informacyjnych-rodzaju informacji człowieka ze wszechinformacją-informacja dla całości i o całości rodzajów informacji. Natomiast nieśmiertelna dusza, czyli informacja o całości rodzaju informacji z nośnikami informacji negatywnych uczynków o falowych niskich wibracjach, które są kodowane tunelowo-falowo w trójwymiarowym barwnym obrazie wizji i fonii, czyli w tunelu czasoprzestrzennym (Łuk 16, 19-31) Odkryte i penetrowane przez naukę. Czyli według naszych negatywnych uczynków. Życie po śmierci będzie trwało wiecznie, w bólu, cierpieniu, strachu, przerażeniu, beznadziejności etc…Natomiast według Jezusa Zbawiciela wzoru pozytywnych uczynków o wysokich wibracjach, kodowane są w wymiarze o wysokich wibracjach. Przeznaczonych do życia wiecznego w nowym systemie duchowo-informacyjnej całości (Obj 21)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-02-2024asaiah9Dlaczego jesteś lub nie jesteś osobą religijną?
Nie pytam, jaka jest Twoja religia, ale jestem ciekawy, czy możesz spróbować sięgnąć głęboko i dowiedzieć się, dlaczego stałeś się religijny.

Czy twoi rodzice byli religijni? Twoja szkoła? Twoja społeczność? Czy w późniejszym życiu zostałeś osobą religijną? Czy z jakiegoś powodu stroniłeś od swojej religii?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-02-2024vaskyb3Dlaczego w Indiach przywiązuje się tak dużą wagę do religii?
Jeśli chodzi o religię, ludzie po prostu nie potrafią się tolerować. Zawsze jest ta „hinduska rashtra” lub „państwo islamskie”. Dlaczego religii przypisuje się tu tak duże znaczenie, że dosłownie musi stanowić tożsamość kraju? Nie jestem pewien, czy zwykli ludzie są tak zaangażowani, czy to tylko propaganda w Internecie. Niemniej jednak niepokoi mnie, jak osobisty system przekonań, taki jak religia, może być tak wyryty w korzeniach lub w samych podstawach kraju. Dlaczego nie możemy po prostu zaakceptować faktu, że religia jest osobistym przekonaniem, a nie czymś, co należy brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o rozwoju kraju. Rozwój kraju powinien skupiać się wyłącznie na praktycznych wdrożeniach, które ułatwią nam życie na co dzień. Religia nie powinna mieć nic wspólnego z polityką, z tym, kogo wybierasz itp. Nikt nie będzie cię powstrzymywał od kontynuowania swoich przekonań religijnych, ale czy możemy przestać robić z religii ważniejszą sprawę, niż powinna być? Jakbym naprawdę nie rozumiał zagadki „hinduski kathre me on”.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
12-02-2024zanderc9Czy przeszedłbyś na religię ze względu na małżeństwo?
Spotykałem się z dziewczynami kilku różnych religii i moja odpowiedź jest teraz inna niż wtedy, gdy byłem jeszcze religijny (tak, prawdopodobnie, zakładając, że nie przeszkadza im to, że osobiście nie wierzę i nie sądzę, że byłoby to szkodliwe dla moje dzieci, żeby je w nim wychowywać). A co z wami wszystkimi? Jeśli tak, czy są religie, do których czułbyś się bardziej komfortowo niż do innych?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
12-02-2024jousej7Jakie są twoje religijne wierzenia?
Nie jestem osobą religijną, ale akceptuję i szanuję przekonania innych, o ile nie jest to na mnie narzucone/nie czuję się lekceważona za to, że nie wierzę w to samo. co myślisz?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
03-02-2024empirycznyKryteria uznania Uzdrowień na Jasnej Górze
apologetyk(*)ej-jasna-gora-vs-charyzmatycy/

Osobą, która w chwili obecnej jest odpowiedzialna za weryfikację i wpisy do księgi w której spisywane są uzdrowienia jest o.Melchior Królik.

Cytat:
Zasada jaką kieruje się podczas rozpoczęcia wywiadu w danej sprawie jest taka, że powinno minąć 5 lat od zaistniałego zdarzenia, a dopiero wtedy można założyć o prawdziwości uzdrowienia, gdyż jest ono trwałe i zacząć prowadzić działania służące weryfikacji cudownego uzdrowienia.

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)