Kilka dni temu skończyłem czytać „Dżumę” Alberta Camusa. W nim jeden z głównych bohaterów zadaje to pytanie narratorowi. Uwidacznia się to w tych porach dnia, kiedy się nudzę lub nie. Dlatego chętnie poznam Twoją opinię na ten temat! Czy osobę, która nie wierzy w siłę wyższą, można uważać za świętą w jakimkolwiek znaczeniu tego słowa? |