Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
22-09-2004sokolskicuda dowodzą istnienia BOGA
We wschodniej części półwyspu apenińskiego leży miasto dziś noszące nazwę Lanciano, w miejscu starożytnego Auxanum. Kościół św. Franciszka jest celem pielgrzymek. Przybywają tu wierni prawie z całego świata by oddać cześć i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi tak bardzo obecnemu i żywemu w swoim Ciele i Krwi. To Cud Eucharystyczny trwający już ponad 1200 lat. Tablica wmurowana w kościele podaje historyczny zapis dotyczący Cudu.
W VIII wieku w zgromadzeniu św. Bazylego żył kapłan, który często miewał wątpliwości w rzeczywistą obecność Jezusa w konsekrowanym chlebie i winie w czasie Mszy św. Otóż około roku 700 w czasie sprawowania Mszy św, po wypowiedzeniu słów konsekracji w jego rękach pojawiło się żywe ciało i krew w kielichu. Dopiero po pewnym czasie, gdy otrząsnął się, oszołomiony tym cudownym zjawiskiem kapłan ze łzami radości zwrócił się do swych braci zakonnych ze słowami: "Błogosławieni świadkowie, którym Bóg Najwyższy dał poznać się przed ich oczyma, aby pomieszać moją niewiarę. Chodźcie bracia i podziwiajcie Boga Naszego, który jest tak blisko nas. Oto Ciało i Krew Umiłowanego Pana Naszego."
Ciało pozostaje takie samo jak w chwili Cudu. Znajduje się wokół hostii, otacza ją, ma barwę lekko brunatną w oświetleniu normalnym, ale oświetlona od tyłu poza hostią staje się różowawe. Krew natomiast uległa skrzepnięciu i powstało pięć nieregularnych co do wielkości bryłek. I tu również następuje zaskakujące zjawisko, bo każda pojedyncza bryłka miała tą samą wagę, co pięć razem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
19-09-2004abdullahISLAM - super religia
raport.blox.pl/html
m.in.
Prorok powiedział: Jeśli chodzi o podobieństwo dziecka do rodziców: Jeśli mężczyzna osiągnie orgazm pierwszy, dziecko będzie przypominać ojca, jeśli kobieta osiągnie orgazm pierwsza wówczas dziecko będzie przypominać matkę (t. IV nr 546)
Zapraszam!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-09-2004BączkowskiJezus , Budda , Mahomet - wielcy Schizofrenicy świata
Moim zdaniem Jezusa , Buddę i Mahometa w dzisiejszych czasach zdiagnozowanoby jako cierpiących na Schizofrenię Paranoidalną i umieszczono w psychiatryku. Wszyscy Oni byli burzycielami zastanych przez siebie systemów wierzeń i twórcami nowych systemów wierzeń. Sens takiej działalności jest oczywiście wątpliwy. To co zostaje po odarciu tych Religii z dogmatów to etyka i jedynie ją warto zachować. Takie elementy wiary jak piekło , karma i inne służą tylko utrzymywaniu ludzi w pewnego rodzaju napięciu aby etyka przebiła się do ich serc. Religie są pożyteczne o tyle o ile uczą Tolerancji , Miłości , Uczciwości , Odpowiedzialności. Jeśli służą innym celom są swoim własnym zaprzeczeniem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
10-09-2004sokolskizmartwychwstanie jako fakt
1.Gdyby z.było wymysłem sfabrykowanym dla celów apologetycznych i teologicznych ,to ewangeliści powinni go radykalnie upiekszyc.Opowiadania o z. sa surowe i oszczedne,bardzo trzezwe,co przemawia za ich autentycznoscia.
2.Ewangeliści powinni usunąć wszelkie sprzecznosci,ktore w opisie z wystepuja,aby go uwiarygodnic.Istnienie niewielkich sprzecznosci swiadczy,ze tradycja o z.siega nocy wielkanocnej.
3Smierc na krzyzu to hanba dla starozytnego żyda.Mimo to,apostolowie,nie tylko glosza,ze Jezus zyje,ale uznaja w nim Pana i Mesjasza.widocznie musialo sie stac cos,co totalnie zmienilo ich mentalosc(zamiast kleski i frustracji-radosc i uwielbienie).
4.Z.to nie sprawa rozumu,ale doswiadczenie w swoim zyciu ,Zyjacego Pana.tego sie nie da opowiedziec slowami-to dar bozy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
09-09-2004WojciechowskiPrawda
Chcialbym poruszyc temat o spowiedzi,papiezu,objawieniach Maryjnych,duszy niesmiertelnej,kosciele i Apokalipsie.
Wiec tak,jezeli ktos jest wierzacy to niepowinien spowiadac sie ze swoich grzechow poniewaz wyznac grzechy mozemy wylacznie Jezusowi i tylko on ma taka moc aby je odpuscic.
Papiez Jan Pawel II wywyzsza Maryje nad Syna Bozego i chce doprowadzic do tego by spostrzegalo sie Maryje jako "wspolniczke" w zbawieniu swiata.Media daly dowody na to, ze w latach 80 papiez zawarl tajne przymieze ze Stanami Zjednoczonymi prowadzac do jednego swiatowego rzadu i religi.
Najslynniejsze sa objawienia w Fatimie.Ukazywanie sie Maryji powinno wierzacym dac do myslenia ze ona nie moze sie objawiac poniewaz nie zmartwychwstala, jest powiedziane w Biblii ze nikt nie wyprzedzi zyjacych w czasach ponownego przyjscia na swiat Jezusa chodzi o to ze nikt nie zmartwychwstanie do czasu przyjscia Syna Bozego.Objawienia powinno sie tlumaczyc jako zwiedzenie wystarczy przeczytac Apokalipse Jana.
Kto jest wierzacym ten nie powinien wierzyc w dusze niesmiertelna poniewaz Biblia wyraznie mowi , ze gdy umiera cialo to umiera dusza nie ma mysli wiec kiedy nie ma mysli nie ma nic.Gdyby czlowiek mial niesmiertelna dzusze to po co mu Bog.Niesmiertelna dusza wziela sie z poganstwa!!!
Jezus nie mowil o kosciele z drewna i kamienia tylko o tym ze ten kosciol ma byc w nas!!!Czytajac Apokalipse mozna sie domyslec ze antychryst to kosciol katolicki czy nie ale kosciol a mnie wydaje sie ze to kosciol katolicki.
Apokalipsa..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
08-09-2004Dawidmała wątpliwość
Ostatnio coś mnie męczy... z racjonalnego punktu widzenia, jeżeli Jezus był tylko człowiekiem, jeżeli naprawdę nie było żadnych jego cudów, nie było zmartwychwstania... to czemu wszyscy jego naśladowcy dali się zabić za ta wierzenia? Podobno wszyscy 11 zginęli w mękach za wiarę w Jezusa. Przecież w ostatniej chwili mogli się wszystkiego wyprzeć i ocalić życie? Ja bym chyba wyparł się największego kłamstwa, żeby tylko ocalić kark... tylko na to nie znalazłem sobie odpowiedzi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
08-09-2004Dobrowolskabardzo ważne pytania
Witam ! trafiłam tu przydkiem...Nie powiem ze jestem człowiekiem mało wierzącym, właściwie nigdy mnie to nieinteresowało ale, z czasem keidy zaczełam dorosnąć, silniej tworzyć swój światopogląd... nagle zdałam sobie sprawe jak wiele rzecy w naszej religii mnei intryguje i stąd moje pytania(od czapy)
1.Czy archanioły mają moc ? jeżeli tak to jaką?
2.Kto tutaj jest Bogiem? Jezus a może jego ojciec Józef ?
3.Co z tych "wielkich" historii biblijnych zdarzyło się po a co przed chrystusem (np. historia Mojżesza, potop...)
No to narazie te trzy P: ... reszty poszukam w miare możliwości sama. Z góry dziekuje za odpowiedź
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
30-08-2004Jesus RevolutionJesus Revolution
Jakiś czas temu ktoś na forum pytał, czy organizacja JESUS REVOLUTION jest sektą? W odpowiedzi podano stronę www.racjonalista.pl/kk.php/s,1402 , która opisuje CAŁKOWICIE NYYCH RUCH (rzeczywistą sektę). Jesus Revolution to ponadkościelna organizacja pochodząca ze Skandynawii wspierająca denominacje protestanckie, jak i kościół katolicki, i w żaden sposób nie można podpiąć do niej definicji sekty (wciąganie członków, presja, silny lider, szkodliwość społeczna)... Jesus Revolution skupia głównie młodych chrześcijan, kładzie nacisk na kreatywność.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
29-08-2004Kędzierskakatharoi - naprawdę czyści?
Katarzy (inaczej albigensi) sa wg mnie najbardziej interesującą "heretycką sektą" w dziejach katolicyzmu. Najbardziej zastanawiająca jest zaciekłość z jaką kościół katolicki zwalczał jej członków. Chciałabym znależć odpowiedź na pytanie: dlaczego? (nie w pełni satysfakcjonuje mnie odpowiedź, że byli oni tylko strażnikami Sangreala...). Mam nadzieje, że któryś z racjonalistów potrafi udzielić mi odpowiedzi na to pytanie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-08-2004BaltarMagia a racjonalizm
Tam gdzie królują czary nie ma szans na racjonalną dyskusję. Jakie szanse ma nawet najbardziej wyrafinowany wywód, poparty setkami przykładów, latami doświadczeń wobec cudownej siły magii? Jedno skromne zaklęcie, jeden malutki czar i wszystko pęka jak bańka mydlana ... Czy można pokonać czaroksiężnika i jego uczniów?

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)