Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
28-08-2024woungchi3Dlaczego Bóg komunikuje się z nielicznymi wybranymi
Zatem koncepcją powszechną w wielu religiach jest idea Boga przekazującego konkretnej osobie to, co chce objawić światu, i to mnie zastanawia, jeśli Bóg naprawdę chce czegoś ważnego dla świata, z pewnością może sprawić, że wszystko ludzkość była tego świadoma poprzez bezpośrednią komunikację z nimi? Gdzie zatem może pojawić się potrzeba pewnych ludzi, na których reszta świata musi polegać w komunikacji ze Stwórcą?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
27-08-2024uliongonMyślisz o boskiej kobiecości?
W mormonizmie mamy źle zdefiniowaną koncepcję Niebiańskiej Matki, która działa u boku naszego Ojca Niebieskiego, ale bardzo, bardzo rzadko jest się na nią podkreślaną (a niektórzy ludzie byli nawet ekskomunikowani za promowanie Jej szerszego uznania lub czci). Ostatnio, kiedy zacząłem uważać się za niezależnego Mormona, zacząłem także modlić się do mojej Matki Niebieskiej i stwierdziłem, że daje mi to wiele satysfakcji. Myślę, że kiedy modliłem się do Niej po raz pierwszy, poprosiłem o przebaczenie za niektóre moje poglądy i zachowania, które były nieprzydatne lub szkodliwe dla kobiet, a także o wskazówki, jak poprawić się pod tym względem, i było to czule pocieszające i pełne mocy chwila dla mnie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
27-08-2024luanexi2Czy archaniołowie mi pomogą, jeśli obrażam Boga?
Co o tym myślą archaniołowie? Jeśli popełnię wykroczenie przeciwko Bogu. Jeśli jestem grzeszny, na bluźnierstwach; więc czy mogę skorzystać z archaniołów? Planowałem poprosić ich o wskazówki

„To byłby” mój pierwszy raz, kiedy proszę ich o wskazówki. I tym razem w moim życiu… To także pierwszy raz, kiedy popełniam bluźnierstwo.

połącz się z Urielem i Rafaelem (archaniołami) poprzez talizman; lub więcej. Chciałbym znać konsekwencje, jeśli proszę istoty o pomoc, a jednocześnie obrażam Boga. Nie wiem, czy archaniołowie odpowiedzieliby na moje modlitwy. Jeśli jestem grzeszny i sprzeciwiam się Bożemu planowi
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-08-2024suniyokaJaką łatwą religię można praktykować w tajemnicy i która nie
Próbuję napisać historię o rodzinie żyjącej w społeczeństwie, w którym ich wiara jest uciskana przez społeczeństwo i rząd. Które religie są proste i mają praktyki i modlitwy, ale nie są niczym szalenie wymagającym, co rozwiałoby ich przykrywkę, jak święta lub określony sposób ubioru lub posągi. Religia, którą można łatwo ukryć, ale ma też modlitwy i inne praktyki. Żadne złe odpowiedzi nie są mile widziane.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-08-2024jianvomaJaką łatwą religię można praktykować w tajemnicy i która nie
Próbuję napisać historię o rodzinie żyjącej w społeczeństwie, w którym ich wiara jest uciskana przez społeczeństwo i rząd. Które religie są proste i mają praktyki i modlitwy, ale nie są niczym szalenie wymagającym, co rozwiałoby ich przykrywkę, jak święta lub określony sposób ubioru lub posągi. Religia, którą można łatwo ukryć, ale ma też modlitwy i inne praktyki. Żadne złe odpowiedzi nie są mile widziane.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
26-08-2024morinhaDlaczego Jezus jest Bogiem?
Dlaczego chrześcijanie wierzą, że Jezus jest Bogiem, kiedy mówi: „Ojcze, dlaczego o mnie zapomniałeś”? Mówi także, że Bóg zesłał swego Syna. On (nie Bóg) będzie także sędzią ludzi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
26-08-2024kionluaCo robią dziś emerytowani bogowie?
Tak, politeistyczni/niektórzy bogowie monoteistyczni stracili pracę, ponieważ Jahwe był tak dobry w swojej pracy, poszedł solo i jest to teraz religia numer 1, jeśli liczyć 3 wersje jako jedną. Niektórzy twierdzą, że zostali pochowani żywcem w środku ziemi, inni twierdzą, że pracują w McDonald’s tak, aby nikt tego nie zauważył. Jak myślicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
25-08-2024alsorreligia to korporacja?
Korporacja to chyba taki rozproszony system zarządzania - tak?

Cel tego rozproszenia jest raczej oczywisty:
gdy nie ma właściciela, wtedy nie ma odpowiedzialności
(jakiś szef figuruje w korporacji, ale to tylko taki figurant - zapewne aktor)

i przykłady:
A. kościół katolicki to korporacja - nie?
B. wszelkie religie to korporacje - tak?
C. sekty i inne pomniejsze religie to też korporacje,
np. świadkowie Jehowy - co to jest za organizm?

Korporacja opiera się na bezosobowości... coś jak siedmiogłowy smok.

Pozostaje pytanie:

Dla mnie to jest nienormalne - w zasadzie skrajny objaw kompletnie nielegalnych działalności!

dlaczego prawo od wieków pozwala na tworzenie tego typu instytucji - przecież to jest czysty kryminał!?

ah tak! zapewne dlatego że prawnicy także przynależą do korporacji...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-08-2024ryukseoCzy to źle, że niepewność uważam za piękną rzecz?
więc tak, pomimo kwestionowania mojej wiary katolickiej, udało mi się natknąć na inny pogląd/tok myślenia, nie wiem, czy jest to swego rodzaju filozofia, ale uhhh, tak, oto co myślałem

pomimo braku dwóch religii, filozofii lub braku jednej lub obu tych samych cech, wszystkie one mają jedną wspólną cechę: mogą głęboko wpłynąć na to, jak postrzegamy i zachowujemy się w świecie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-08-2024ryonghukCzy lepiej czytać Tanach, Biblię czy Koran?
Naprawdę interesują mnie tylko opinie ludzi, więc osobiście nie potrzebuję odpowiedzi na temat tego, co powinienem przeczytać. Czytam Biblię i Koran.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)