>Co mają powiedzieć osoby wierzące w Ducha św. czyli GOŁĘBIA. Nic nie mówią, ponieważ nie zastanawiają się nad tą kwestią i nie roztrząsają tego dogmatu. Poza tym nikt nie wierzy w jakiegoś "gołębia", który jest jedynie symbolem czegoś ulotnego. Tzw; "duch święty" to inaczej energia kosmosu zwana w Indiach "prana" a w Chinach "Tao lub Chi". Energia ta jest siłą twórczą, którą człowiek może świadomie wykorzystywać np. do uzdrawiania siebie lub kogoś innego. Lecz aby to zrobić trzeba być mistykiem czyli osobą "uduchowioną", znającą tajniki Jogi, Taj Chi Chigong lub Huny, czyli wszystko to co dla człowieka zachodu jest zupełną niewiadomą. Religie hierarchiczne skupiają się jedynie na powierzchownej symbolice, która pozbawiona wiedzy jest całkowicie bez znaczenia.
|