Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
25-03-2005ktossprzecznosci w biblii
zobaczcie sobie na forum zielonoswiatkowcy.pl. ktos raczyl tam wkleic tekst z tej strony. dla mnie co pisze tutaj jest logiczne i patrzcie sami jak proboja obrocic kota ogonem byle tylko nie musiec analizowac tego co pisze w biblii.
adres: www.zielonoswiatkowcy.pl/viewtopic.php?t=107
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
25-03-2005JolaMORMONI
Witam...jesli jest tu ktos kto ma watpliwosci na temat mormonow....smialo pisz...bylam czlonkiem tego kosciola 8 lat.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
22-03-2005CzelaJak to jest z papą?
Mam mętlik w głowie jak słyszę "papunie", która co innego gada, co innego robi, co innego wprowadza w czyn!Nie wiem jak do takiej Papy podejśc? Dotyczy to idei głoszonych dogmatów i treści jak najbardziej religijnych z powoływaniem sie na Nowy Testament. Jest to szczytem bezczelności, bo wmawia taka papa że jesteśmy robactwem i jesteśmy skazani na cierpienie, które to nam jest przeznaczone! Bozia tak dała!? Oni łącznie z głoszącą papą, pod te prawa nie podlegają! Pomijając, że tego nigdzie się nie znajdzie w treści wspomnianego NT to taka papa straszy jakimś ogniem piekielnym za naturalne konsumowanie życia z współżyciem łącznie! Powstaje dylemat jak węzeł gordyjski. Czy rozpocząć dyskusję, czy się nie odzywać, czy słuchać do końca kłamstw i kalumni przeciw człowiekowi ( czyli też przeciwko mnie), czy dać na tacę, czy dać w papy glacę?
Może Alabama coś tu mi pomoże bo nie wiem co o takiej papie sądzić.
Dopowiedzieć tylko mogę, że konkordat z Hitlerem został podpisany w przeszłości. Z Polska troszke później..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
19-03-2005Chojnowskipodkopany autorytet Bibli....
denerwuje mnie tez to, ze co cwila, czy to ksiazki, filmy prasa... itd... zostaje podkopany autorytet Biblii- wdlug mnie ta ksiega MOWI o obludach chrzescijanstwa, i wystarczy ja tylko zbadac, na przyklad- 1koryntian 10,14 i powt. prawa 4,25 i izajasza 42,8 i 1jana 4;12.... teraz prosze wejsc do kosciola i sie rozjerzec.... i co?!... naprawde warto sie casem zastanowic nad tym, czy to co slyszy sie z ambony, to nie jest przypadkiem to, co chemy uslyszec i co nam pasuje....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
12-03-2005FolwarcznyŚłuby w religii hinduskiej
Witam! Mam prośbe, czy ktos moze mi pomoc znalezc odpowiedz na pytanie jak wyglada obrzed slbny w religii hinduskie, islamskiej, prawoslawnej?? brdne wdzieczna za choc mala wskazowke, gdzie moge tego szukac pozdrawiam i czekam ! Dziekuje z gory
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
12-03-2005agnus dei ;-)bla bla bla o religii
o czym tu gadacie? czy aby warto?
a moze nie dochodzi do was swiadomosc ze caly ten zamtuz z religia to ideologia sluzaca jakiemus wiekszemu czy mniejszemu stadu w walce o przetrwanie z innym wiekszym czy mniejszym stadem? i tyle! szkoda belkotu... problem czy stado przetrwa z bogiem czy bez, czy lepsze jest stado tepych owieczek czy rozumnych baranow... na co to komu? chyba tylko tym, ktorzy staraja sie stanac na czele tego stada! a stado i tak jest jakie jest: troche rozumnych i cala masa tepych i bezmyslnych... problemy sie robia wtedy, gdy na pastwisku karmy zaczyna brakowac... i stado zaczyna robic tumult! i tutaj rodzi sie istotny problem: jak stado utrzymac w ryzach, zeby nie zmienilo sie w wilki i nie zjadlo pastuchow!!!
jedni mowia, ze owieczkom da sie przetlumaczyc... inni, ze trzeba ich czarami potraktowac. i wszystko. reszta to technika.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
11-03-2005PrzebiśniegAtak na Chrystusa
Czy możliwe jest aby zaatakować religijnie osobę podobną do Chrystusa lub jego samego przypisując mu fałszywe zdarzenia, wypowiedzi i pochodzenie i wiele innych cech mających na celu ośmieszenie postaci i poglądów przez nią głoszonych.
Czy efektem tego ataku może być nowa religia?
Czy będzie ona skierowana przeciwko atakującemu Jezusa?
Jeżeli Jezus był człowiekiem...
To ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusowej (ukrzyżowanie) powinno być chyba poprzedzone mega spiskami w celu zachowania systemu "gnoju moralnego", który taki Chrystus, mógłby zdrowo naruszyć...
Kto się bał "Królestwa" o którym mówił Chrystus?
A może kto nie był w stanie zrozumieć o co tak na prawdę chodzi...
Serdecznie zapraszam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
10-03-2005obserwatorDzieci Boga
Błagam , wytłumaczcie mi co Dzieci Boga tzw Rodzina "robią" złego, skoro w każdym komentarzu ujęci są negatywnie (jako najwięksi grzesznicy ; Wrogowie Boga itd.).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
09-03-2005PrzebiśniegOdp: RELIGIA- wstęp do definicji.
Czy prawdą jest, że:
1. Początkiem rozmowy o Bogu jest założenie, że rozmawiamy o czymś co istnieje (na początek w języku po czym automatycznie w zapytaniu o rzeczywistość całości).
2. Wiedza to wiedza. "wiedza" - to problem językowy konieczny do rozwiązania chyba, że powiemy "wiedza"=nie wiedza, czyli alternatywa dla wiedzy.
WIEDZA POWSZECHNA LUDZIOM - to wiedza każdego człowieka, który ma mozliwość o nią zapytać (człowiek zdrowy) i uzyskać ją w przekazie od źródła wiedzy (nośnik wiedzy).
3. Wiedza nie polega na wierze. Jeżeli interpretator tego co istnieje mówi opisując to, że wierzy to dokonuje autokompromitacji i automatycznie odbiera sobie prawo do dalszej interpretacji.
4. Informacje i empiryczne obserwacje są po to by z nich korzystać.
Desygnaty, których dotyczą informacje nie są potrzebne desygnatom by istnieć.
Wszystkie fałszywe informacje (np.: kłamstwa itp) i pseudoempiryczne obserwacje nie negują istnienia desygnatów, jeżeli są dopisane do podstawy prawdziwej definicji.
Są umownie mówiąc ATAKIEM na prawdę w celu dezinformacji podmiotu pytającego o prawdę (człowiek poszukujący)
w tym momencie nie odpuszczę totalitaryzmowi większości i powiem według analogii:
RELIGIE są takim właśnie atakiem na "BOGA z def. byt(...)." jeżeli jakakolwiek z nich zakłada, że to w co każe wierzyć może istnieć z definicji bytu.
czyli:
Jeżeli RELIGIĘ uznamy za nie mówiącą o "Bogu z def. byt(...)" wtedy zapytamy o jakiego Boga religii(om) chodzi.
Przedstawiciele akceptujący RELIGIĘ muszą!
..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)