Racjonalista - Strona głównaDo treści
podkopany autorytet Bibli....

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
07-03-2005 20:03Chojnowski (9 punktów)podkopany autorytet Bibli....
denerwuje mnie tez to, ze co cwila, czy to ksiazki, filmy prasa... itd... zostaje podkopany autorytet Biblii- wdlug mnie ta ksiega MOWI o obludach chrzescijanstwa, i wystarczy ja tylko zbadac, na przyklad- 1koryntian 10,14 i powt. prawa 4,25 i izajasza 42,8 i 1jana 4;12.... teraz prosze wejsc do kosciola i sie rozjerzec.... i co?!... naprawde warto sie casem zastanowic nad tym, czy to co slyszy sie z ambony, to nie jest przypadkiem to, co chemy uslyszec i co nam pasuje....
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marcin_M (596 punktów)
Coś mi się wydaje, że jesteś Świadkiem Jehowy. Jeżeli tak to tutaj raczej nie znajdziesz posłuchu.
mariusz

>wdlug mnie ta ksiega MOWI o obludach chrzescijanstwa,
A według mnie, nie.
Dlatego ponieważ w czasach kiedy ją pisano, opisywanego przez Ciebię chrześcijaństwa jeszcze nie było.
Chojnowski (9 punktów)

>Dlatego ponieważ w czasach kiedy ją pisano, opisywanego przez Ciebię chrześcijaństwa jeszcze nie było.

ja kto nie bylo...? a nowy testamet o czym mowi, jak nie o zalozeniu chrzescijanstwa ,pierwszego kosciola.....? zachcam d porowania sobie 'tamtego' z dzisiejszym..!
mariusz
Uważam, że przedstawione przez Ciebie wersety dotyczą zwyczjów stosowanych przez narody pogańskie, których kultura i wierzenia wnikały do narodu izraelskiego.
O tym mówi i przestrzega biblia.
To jednak zgadzam się że, chrześcijaństwo idealnie do tego opisu pasuje, .
Chojnowski (9 punktów)
ale te nazwijmy to 'nakazy' powtarzaja sie w nowym testamencie. w listach pawla, jna i piotra- kiedy ksztaltowal sie chrystianizm i byl jeszcze czysty.
mariusz
Skoro uległ skażeniu, należy go porzucić, gdyż nie jest już prawdziwy.
Chojnowski (9 punktów)
jak zgubisz insrukcje obslugi od jakiegos urzadzenia to wywalasz ten przedmiot, czy probujesz odnalezc, zdobyc instukcje...?! ....
mariusz
Jesli jakieś urządzenie zepsuje się tak, że nie da się go już naprawić to je wyrzucam. Po co mi wtedy instrukcja obsługi.
Chojnowski (9 punktów)
ale tu chodzi nie o zepsute urzadzenie, ale umiejetnosc korzystania z niego..!
mariusz
Dla mnie kościół katolicki jest tym zepsutym urządzeniem, zepsuł się kiiedy przestał działać zgodnie z wytycznymi zawartymi w Bibli, instrukcja obsługi już go nie dotyczy.
Nie jest więc już nic warty i należy go wyrzucić.
Najlepiej w tym wypadku poszukać nowej religii do której ta instrukcja pasuje!
Chojnowski (9 punktów)
milo.. tez tak mysle. ale w takim razie 'gdzie' szukac tej religiii? ktora trzyma sie instrukcji..?
probowales juz szukac..? kosciola nie da sie juz naprawic...
mariusz
Przez dwadzieścia pare lat byłem w religii, którą uważałem za prawdziwą, nawet piastowałem w niej pewne funkcje.
W biblię jednak zwątpiłem, stało się to dzięki jej pilnemu studiowaniu.
mariusz
Dodam coś jeszcze, nie była to religia katolicka,
Jednak jeżeli należysz do osób wierzących Biblii, zachęcam Cię, żebyś dokładnie sprawdził czy wierzysz bo wierzysz Biblii, czy też twoja wiara oparta jest na dowodach, że Biblia to słowo Boże.
Jeśli masz argumenty za, to je tu przedstaw, chętnie podyskutuję.
Chojnowski (9 punktów)
ok.tylko troche to przanalizuje najpierw sam. jaka to byla religia jeeli mozna wiedziec..?
mariusz
Nadal jestem w tej organizacji z pewnych powodów, można powiedzieć bo muszę.
Mój pogląd jest jednak różny od wyznawanego do niedawna.

A kim jestem niech pozostanie tajemnicą!?

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365