Racjonalista - Strona głównaDo treści
Atak na Chrystusa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
09-03-2005 15:51Przebiśnieg (137 punktów)Atak na Chrystusa
Czy możliwe jest aby zaatakować religijnie osobę podobną do Chrystusa lub jego samego przypisując mu fałszywe zdarzenia, wypowiedzi i pochodzenie i wiele innych cech mających na celu ośmieszenie postaci i poglądów przez nią głoszonych.
Czy efektem tego ataku może być nowa religia?
Czy będzie ona skierowana przeciwko atakującemu Jezusa?
Jeżeli Jezus był człowiekiem...
To ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusowej (ukrzyżowanie) powinno być chyba poprzedzone mega spiskami w celu zachowania systemu "gnoju moralnego", który taki Chrystus, mógłby zdrowo naruszyć...
Kto się bał "Królestwa" o którym mówił Chrystus?
A może kto nie był w stanie zrozumieć o co tak na prawdę chodzi...
Serdecznie zapraszam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

PrzebiśniegAtak na Chrystusa
Pomoce:
1. www.racjonalista.pl/kk.php/s,305
Dlaczego kapłan uderzył Chrystusa w twarz?
2.www.racjonalista.pl/kk.php/s,1024
Skoro Jezus nie założył żadnej religii to czym jest chrześcijaństwo?
Wykorzystaniem Chrystusa przez ubogich umysłowo do walki z mocniej uwikłanym w farsę judaizmem, na którym wyrósł antysemityzm?
3.www.racjonalista.pl/kk.php/s,1863
by wreszcie owoc kultu figury i kult jako zło samo w sobie zaowocował krematoriami?

Pytam ponownie czy tolerancja dla instytucji religijnych nie pogwałca praw obywatelskich, skoro wiemy, powtarzam wiemy, że religia jest złem.
A może jest ktoś kto nie wie? ;O
A może jest ktoś na tyle odważny by powiedzieć jak hipotetycznie można upodlić kogokolwiek kto uważa się za wolnego człowieka i rozumie czym jest moralność i zakłada, że żródło moralności istnieje i nie jest nim chemiczna kloaka.
To co Boga odbieramy mątwie, a może kolej na Chrystusa?
Ale trzeba mieć szacunek do siebie i odwagę by powiedzieć:
"Tak znałem Go, jestem Jego uczniem"
a nie wyrzekać się po trzykroć,
a potem po milionkroć na tronie Stolicy Piotrowej,
nawet nic na nim nie mówiąc do ludu,
po prostu siedząc i patrząc na odurzone i poniżone przez religię
bractwo zagubionych.
PTRqwertyOdp: Atak na Chrystusa
>Pytam ponownie czy tolerancja dla instytucji religijnych nie pogwałca praw obywatelskich, skoro wiemy, powtarzam wiemy, że religia jest złem.

No proszę. Co to ma być? Owoce tego portalu? No bo niby cóż innego......
Stwórzcie kolejny totalitaryzm. Taki jakich już wiele było - szczególnie w XX wieku. Oczywiście z myślą, że jesteście pierwsi i nowi.
Przebiśnieg (137 punktów)
>No proszę. Co to ma być? Owoce tego portalu? No bo niby cóż innego......
>Stwórzcie kolejny totalitaryzm. Taki jakich już wiele było - szczególnie w XX wieku. Oczywiście z myślą, że jesteście pierwsi i nowi.

Nonsens. Biorę na siebie odpowiedzialność za to co piszę. Nie znam nikogo na tym portalu!
Jednak wszystkich szanuję bo są dla mnie ludźmi i braćmi i wiem czym jest miłość i obywatelska odpowiedzialność wyrastające z mojej własnej moralności.
Dostrzegam świat pełen sprzeczności, które pragnę analizować z każdym, kto ma na to ochotę, któremu nie jest obce odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie:
Kim jestem we wszechświecie, skoro jestem i pytam.
Kim jesteś więc Ty i w co wierzysz?

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365