 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 09-05-2003 | Sebastian | Azowie_-_panteon_bogow_skandynawskich_987 |
Ogólnie w paru opisach bostw staro germańskich pewne sformouwania nie wydaja mi się zbyt trafne, ale porażające jest nazwanie Lokiego "bogiem zła" - dobry do końca może nie był, ale zły też nie: jest on przykładem tak zwanego "TRIKSTERA" ponieważ wyświadczył wiele przysług Asom (nie musieli płacić za budowe Asgardu, urodził Odynowi ośmionogiego konia,....), a to że spłodził pare potworów no cóż nikt nie jest doskonały, a bogowie germańscy tym bardziej  Pozdrawiam Sebastian (student religioznawstwa) mf.atzcop@miehflin |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 02-05-2003 | wika | POMOCY |
zagubiłem się nioe rozrużniam religii od rzeczywistości ....... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 02-05-2003 | ateista | kościół |
Kościół katolicki od początku powstania budował swoje imperium na zbrodniach.Ilość przestępstw tej organizacji jest ogromna.Aż dziw bierze,że instytucja ta przetrwała dwa tysiąclecia.Cała biblia jest interpretowana w zależności do istniejących czasów.Dlaczego nie ma żadnego pomnika ku czci ofiar wymordowanych przez tą najbardziej zbrodniczą instytucję na świecie. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 23-04-2003 | Brylski | antysemityzm wśród Żydów |
Wyczytałem ostatnio w encyklopedii, że antysemityzm to nienawiść do Żydów a także Arabów. Wyczytałem też na pewnym forum "kim są właściwie semici" : Semici to wspolnota ludow poslugujacych sie jezykami semickimi. Semici nie sa zatem wspolnota etniczna lecz jezykowa. Zalicza sie do nich Zydow, Arabow i Etiopczykow. Te narody wedlug Biblii sa potomkami Sema, najstarszego syna Noego. Z tego wynika, że nawet wśród Żydów są antysemici (np. Szaron, który nienawidzi Arabów). | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 14-04-2003 | Kaja | Moja historia |
Zapoznałam się z zawartością serwisu racjonalista.pl. Z wieloma zawartymi tutaj poglądami zgadzam się, chociaż wolałabym nie być ateistką, agnostycyzm też byłby dla mnie trudny. Trudny, bo nie umiem żyć ze świadomością, że Boga nie ma, albo że nie wiadomo czy jest. Próbuję znaleźć w sobie jakąś iskrę Czegoś Więcej, choć mój rozum niestety takiej iskry nie znajduje. Wychowałam się w kościele katolickim. Wszystkie sakramenty, msze, rekolekcje były dla mnie głębokim religijnym przeżyciem. W ósmej klasie szkoły podstawowej zaczęła się moja przygoda z katolickim ruchem "Światło-Życie", zwanym "Oazą". Wkrótce zostałam animatrorką. Ale przyszedł kryzsys religijności. Po prostu Bóg zawiódł. Okazało się, że dawanie sobie rady w życiu nie ma nic współnego z "relacją z Jezusem". Zostawiłam swoją grupę oazową "w połowie drogi", nie tłumacząc się w żaden sposób... Potem byłam w miarę poprawną katoliczką. Wiele nie trzeba - niedzielna msza. Ale wyszłam za mąż i sprawy przyjęły nieco inny obrót. Razem z mężem "nawróciliśmy się", trafiając do grupy zielonoświątkowców-glosolalików. Kontakt z tymi ludźmi się urwał, ze względu na to, że chcieliśmy pozostać katolikami. Temat wrócił, kiedy mieliśmy poważne problemy i byliśmy "podatnym gruntem". Ludzie, którzy modlili się o rozwiązanie naszego problemu zaczęli wywierać coraz większy wpływ na nasze życie. Bóg zareagował w następujący sposób  - problem został rozwiązany. Zrezygnowaliśmy z katolicyzmu. Przez kilka miesięcy chodziłam z mężem do kościoła.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 08-04-2003 | Waldek D. | Algorytmy w przyrodzie |
Zadawałem na tym forum pytanie, czy algorytmy moga być tworzone przez bezmyslna nature. Jeden z uczestników forum odpowiedział, ze w przyrodzie nie ma zadnych algorytmów, a tak w ogóle to źle rozumiem pojecie slowa algorytm. Nie chce sie już kłócic o definicje. W kazdym razie chyba nie popełnie wiekszego błędu, jesli powiem, ze algorytm jest to sopsob postepowania, który zazwyczaj realizuje pewnien cel (chociaż mogą istnieć algorytmy, które nie realizują żadnego sensownego celu). Postawię jeszcze raz swoje pytanie w nieco zmodyfikowanej formie. Czy bezmyślna natura może stawiać sobie cele ? Odpowiedz wydaje sie oczywista. Coś, co nie myśli, nie moze mieć własnych celów. Cel jest wyłącznie atrybutem umysłu. Ateista nie powinen zatem mówić, że, na przykład, celem popędu płciowego jest rozmnażanie, gdyż tym samym przypisywałby naturze cel, a tego przecież być nie może. Naukowcy zawsze zadawali sobie pytanie "dlaczego?" . Oczywiscie z punktu widzenia ateisty takie pytanie jest nielogiczne, gdyż sugeruje istnienie jakiegoś celu. Ateiści, jeśli chcą być konsekwentni, muszą zgodzić się ze stwierdzeniem, że nauka opiera się na zadawaniu nielogicznych pytań. Taką konsekwencją wykazał się wspomniany wczesniej uczesntik forum, który zaprzeczył istnieniu algorytmów w przyrodzie.
Pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 07-04-2003 | Waldek D. | Algorytm człowieka |
Witam ! Od jakiegoś już czasu jestem czytelnikiem Pańskiej witryny i generalnie większość zamieszczanych tutaj artykułów jest dla mnie bardzo interesująca. Internet to jednak fajna sprawa. Gdzie indziej mógłbym dowiedzieć się tylu ciekawych rzeczy o prawdziwej historii chrześcijaństwa ? Zwłaszcza w takim zniewolonym przez kościół kraju jak Polska. Pomimo że mój stosunek do kościoła, a także do religi monoteistycznych jest bardzo negatywny, to jednak nie jestem ateistą i chciałbym w tym liście powiedzieć dlaczego. Nie podzielam ateistycznego poglądu na problem powstania życia na Ziemi, wedle którego życie powstało w sposób naturalny, bez ingerencji istoty, czy też istot inteligentnych. Innymi słowy, że życie jest tworem bezmyślnej natury, skutkiem niebywałego zbiegu okoliczności. Jako informatyk, który zajmuje się trochę programowaniem komputerowym, muszę stwierdzić, że taki pogląd jest dla mnie nie do przyjęcia. Kłóci się on z moim racjonalnym umysłem, który mówi mi, że każdy inteligentnie działający algorytm musi mieć inteligentnego twórcę. W tym kontekście jednak słowo "wierzę w boga" nie jest dla mnie odpowiednie. Ja raczej bym powiedział, że bóg powinien istnieć, gdyż widoczne są efekty jego działalności. Cały problem istnienia boga sprowadza się w gruncie rzeczy do odpowiedzi na pytanie: czy bezmyślna natura jest w stanie stworzyć inteligentnie działające algorytmy ? Niewątpliwie takimi algorytmami, działającymi w przemyślany sposób, są np. procesy zachodzące w organiźmie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 04-04-2003 | sabazios | Krótka refleksja na temat szukania dziury w całym... |
Czym jestr owe tytułowe "całe" ?? to tzw. "święte teksty" . a czym jest dziura i jej szukanie??
A no właśnie. Co rusz można natknąć się w Internecie bądź jakiejkolwiek gazecie która obszernie nieraz relacjonuje społeczeństowi wnikliwie analizuje socjologiczne aspekty jego funkcjonowania, na artykuł odnośnie np. seksu albo przemocy w biblii (skupmy się na razie może na jednym "świętym tekście" najbliższym naszemu narodowi). można by zapytać no i cóż z tego. jednako kojarzy mi się z tym faktem jedno tylko określenie: szukanie taniej sensacyjki. dlaczego? ponieważ ludzi którzy takie teksty publikują są dla mnie typem osobowościowym który gdyby akurat takich "pikantnych" czy krwawych kawałków nie odnaleźli w tymże tekście psioczyli by na to iż coś co śmie się nazywać "księgą życia" nie zawiera tak sugestywnej i bardzo prawdziwej sfery życia jaką jest bodaj właśnie prokreacja. w innych przypadkach traktując dany tekst z góry jako mit, przekreślają jego wartość moralną. Znam bowiem niejednego człowieka który bynajmniej nie traktuje Biblii jako świętego tekstu, odnajdując w niej jednak dość nieraz ciekawe wskazówki dotyczące sposobu życia. Tym samym ludziom nie przeszkadza nic jednak w czerpaniu morałów z bajek Ezopa bądź baśni barci Grimm. Szukają co i rusz w tekstach wschodu, mitach którejkolwiek z nacji tzw. ludów prymitywnych, nie zważając na to że wiele z tych opowieści nie dość że dla tamtego ludu jest tekstem świętym, to jeszcze powstały bardzo często na kanwie tekstów ze starożytne.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |