Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
05-11-2002StanisławEwolucja - Co o niej mówi Biblia?
Czy Pismo Święte pozwala sądzić, że przy stwarzaniu różnych rodzajów żywych istot Bóg posłużył się ewolucją?
- Spróbuj "mój bliźni" zastanowić się nad tym, co pobudziło Boga, do stworzenia wszechświata oraz rozumnych istot duchowych i ludzi. Może odpowiedź na to pytanie zastanowi cię i zbuntujesz się przeciwko "mądrym ludziom", przeciwko ich "mądrości", która skłania ich do budowania coraz to nowych teorii wyjaśniających te czy inne zjawiska. Przecież zawsze owe pomysły na wiedzę zostaną teoriami, bo nic one nie udowadniają, ale też i człowiek nie ma takich możliwości, by je udowodnić. Jak widzisz, gdy ktoś mówi autorytatywnie o pewnych, zbadanych dowodach, na przykład na istnienie ewolucji, to albo szuka pieniędzy na kolejne badania albo chce cię odciągnąć od prawdy.

Co więc pobudziło Boga do stworzenia wszechświata oraz rozumnych istot duchowych i ludzi?
- Pobudziła Go do tego wielka miłość, to pod jej wpływem zapragnął podzielić się z drugimi radością świadomego istnienia. Mało tego, postanowił, że posłuszni Mu ludzie będą żyć wiecznie w raju na ziemi.
Bóg tak człowieka stworzył, że on bez Niego nie może być szczęśliwy, życie jest pozbawione sensu. Jest nieporadny i staje się łatwym łupem. Człowiek, który nie wierzy w Boga jest jak martwy badyl, bez czucia i bez perspektyw. Trochę urośnie lecz szybko zwiędnie i umiera. A przecież Jehowa stworzył ludzi "na swój obraz i podobienstwo"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
20-11-2002Leszekateizm a iterpretacja istnienia
Dyskusja z Ateista zawsze przypomina probe "zlapania cienia" albo wysilek psa scigajacego swoj za krotki ogon...
Klasyczne pytanie; "kto stworzyl Uniwers?" A potem "A kto stworzyl Boga?" Wszystko jest pojeciem wzglednym : "To co dla jednego dobre to dla drugiego zle..." I tak dalej, niekonczaca sie dyskusja, ktora odciaga nas od celu i niepotrzebnie komplikuje sprawe. Sprawe prosta pod warunkiem, ze zamiast "wejsc do domu przez drzwi nie probujemy komina". Na usprawiedliwienie ateisty musze przyznac, ze nasze odebranie rzeczywistosci to indywidualna interpretacja muzgu. W krancowych przypadkach jak schizofrenia osoba moze odbierac rzeczywistosc w sposob zupelnie inny jak wiekszosc innych. Wszystko jest pojeciem wzglednym wedlog ateisty!? Aby uniknac zamieszania rozne koscioly wymyslily DOGMATY, czyli punkty odniesienia, oporu do dalszej dyskusji. Jak powiedzial slynny filozof "daj mi punkt oparcia a podniose ziemie" Niestety dyskusja z ateista to dyskusja bez fundamentu o niczym i z nikim!! Ateista pomimo ze odczuwa istnienie Uniwersu nie moze zrozumiec podstawowego rownania ze UNIVERS=BOG. Jezeli nie ma Boga to znaczy nie ma Uniwersu , nie ma ateisty a ta dyskusja nigdy nie miala miejsca!!! Teraz ateista zaprze sie obcasami i bedzie udowadnial, ze Uniwers owszem ale Bog to nie. Na to nic nie poradzimy nie bede sie spieral z kims kto widzi rzeczywistosc w inny sposob bo tak jego mozg ja interpretuje. Moze kiedys wymysla tabletki na inteligencje, ktore wyeliminuja kompletnie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-12-2002panBoziaRastafarai - religia, sekta czy jeszcze coś innego???
Macie jakieś zdanie na ten temat???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
25-12-2002Kubicki AndrzejWystąpienie z kosciola a slub Koscielny
Mam dwa pytania:
zamierzam oficjalnie opuscic kk, dla spokoju sumienia i przkonan
czy ktos moze mi podpowiedziec jak to przeprowadzic sprawnie i
szybko ?
pytanie drugie, moja kobieta nadal niestety jest katoliczka (moze jej przejdzie) i bedzie chciala brac slub koscielny - jak wyglada
sprawa slubu miedzy osoba nie bedaca katolikiem a katoliczką ?
czy jest to wogule mozliwe ?
oprocz odpowiedzi na formu prosze tez na priv:
lp.moc.oketni@ka
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-01-2003webmaster..lekiem na całe zło
W wielu chrześcijańskich opracowaniach teologicznych bądź apologetycznych pojawią się stwierdzenie brzmiące podobnie do tego: Materializm, racjonalizm i ateizm okazały się niewystarczające aby stać się odpowiedzią i rozwiązaniem niezliczonych problemów nurtujących świat.
Mniejsza o jego prawdziwość (którą chyba nie sposób określić), zastanówmy się nad alternatywą proponowaną przez autorów takich stwierdzeń. Można się domyślić, ze alternatywą dla okropnego ateizmu i rządów rozumu jest teizm, najlepiej w wydaniu watykańskim.
Jak wygląda więc owa alternatywa, rozwiązująca wszelkie niezliczone problemy nurtujące świat w stopniu wystarczającym ? Czy człowiek poważny może z czystym sumieniem powiedzieć, że w 'jego świecie' wszyscy będą szczęśliwi ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-01-2003Jacekksięgi wtórnokanoniczne
Gdzie można zapoznać się z księgami wtórnokanonicznymi odrzuconymi przez Kościół Katolicki? (Ewangelia Tomasza, List Pseudo-Tytusa, V w. itd).
Z wyrazami szacunku
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
01-02-2003PiotrowskiKosciol
Czy mam racje ? Czy kosciol jest nadinterpretowanym dzieckiem Biblii?
A faktem przemawiajacym zatym jest szatab teologow( uczonych katolikow) ktorzy
jak kaplani w Starozytnym Egipcie interpetuja pewne fakty moze nie dla dobra swego lecz calego kosciola.

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)