Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
30-08-2003gewuriel...abdielAteizm jako regresus ad infinitum
Skro tylko jestem nie odmówię sobie przyjemności polemiki z bardziej i miej szacownymi Panami ateistami często niesłusznie noszącymi to miano. Wybaczcie, że na nie będę usprwiedliwiał mojej krótkiej nieobecności, z pewnością nikt tu za mną nie tęsknił. Przyznam jednak, że spotkałem się z opiniami , iż konstryktywni adwersarze są na forum całkiem mile widziani.
Temat który chciałem Wam moi "drodzy" koledzy przedstawić , to problematyka tzw. APP Racja , której zagorzałymi zwolenniekami {ku swojej niechybnej zgobie} z pewnością jesteście. Poczynania Pana Romana K. [ na codzień stosuję Pana Pacana ] i jego wataszków , są w stanie zadziwić niejednego człowieka. Naj zabawniejszym aspektem ich działalności jest tzw. Stowarzyszenie ruch FiM , który to w założeniu ma na celu zwalczanie "xenofobii" , "nietolerancji" etc etc. etc. niestety. Jednak kiedy przyjżeć się temu bliżej ...bliżej w sensie dosłownym ..dostrzegamy pewne nieścisłości. Większość zajęć jakimi pochłonięci są "członkowie" [ pozostawiam wolność interpretacji ] skoncentrowana jest na "szpiegowaniu" [ marnym ] Katolickich duchownych. Niejednokrotnie spotykałem się z ludźmi którym skłądano oferty współpracy z tygodnikiem FiM . W sposób chamski i impertynencki ponawiane są próby werbowania różnej maści specjalistów [ np. fotografów ] po to by kręcili się w parafialnej okolicy i zawsze czekali na wezwanie do wymarszu w teren .... a nóz trafi się jakiś ksiądz co zawinił w ten czy inny sposób. Naginanie prawdy [ czyli po prostu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
24-08-2003SaleaSekretne kazania żyjącego Chrystusa
Witam
Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat "Sekretnych kazań żyjącego Chrystusa", ale nigdzie nie mogę znaleść więcej niż 4 pierwsze wersy... Można gdzieś znaleść cały ten tekst?
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
18-08-2003Darek OsińskiImiona papieży
Małe pytanie: Dlaczego osoba wstępująca (wybierana) na urząd papieża zmienia imię?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
18-08-2003webmasterModlitwa ateisty
Co może zrobić ateista poproszony o odmówienie modlitwy?
Odmówić i nie odmówić albo nie odmówić i odmówić.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
08-08-2003batonprzerazony
Dawno temu Arthur Schopenhauer powiedzial - Dopiero wtedy kiedy swiat bedzie na tyle uczciwy, aby nie nauczac dzieci religii przed 15 rokiem zycia, bedziemy mogli miec nadzieje na lepsz przyszlosc. Mam ogromny zal ze rodzice gonili mnie do kosciola bo co ludzie powiedza. Obenie jestem ateista i jestem z tego szczesliwy. Przestalem sie bac tych koscielnych urzednikow ktorzy poprzez strach wpajali mi te bzdury. Mam nadzieje , ze ludzie w Polsce przestana sie ich bac. Mieszkam obecnie poza Polska .Malo brakowalo i bym wrocl do kraju ale to co sie teraz dzieje w moim miescie to powiedzialem sobie ,nie teraz.
Mam nadzieje ze kiedys beda ludzie przy wladzy ktorzy nie beda sie bac k.k.i oddziela kosciol od polityki i zerwa uklad z watykanem , usunac religie ze szkol, opodatkowac ksiezy jak to zrobiono z prostytutkami w niemczech.pa
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
31-07-2003Candynirereligijna młodzież
Na forum poruszane są tematy religii. A ja chciałabym się skupić na wierze. Ja jestem 14-letnią katoliczką. Otaczają mnie różne koleżanki i koledzy. Większość z nich już dawno przestała wierzyć, chodzić do kościoła. Zapowiadają, że mając lat 15 przekłują sobie nosy i wepną kolczyki, namalują tatuaże, będą palić i brać. Ja się boję. Nie chcę przebywać w takim towarzystwie!! Nie wiem, co zrobić. Czy wy wszyscy tutejsi bywalcy jesteście w stanie jakoś mi pomóc?. Ja bardzo chciałabym pomóc jakoś tym moim znajomym, bo wiem że robią źle. Ale jak to zrobić?? Proszę o pomoc... Czy da się ich nawrócić??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
29-07-2003AdamczykNowe forum dyskusyjne dyskusja.net
Dzień dobry
Zapraszam serdecznie do dyskusji na: www.dyskusja.net
Jako mieszkając za granicą jeżdżę często do Polski i boli mnie dezinformacja i indoktrynacja mych polskich rówieśników na temat religii.
Dlatego otworzyłem właśnie nowe forum dyskusyjne.
Grupą celową są wszyscy ludzie, którzy chętnie rozmawiają o światopoglądach, nauce itd.
Ja jestem ateistą i gwarantuje autonomię nowego forum.
Forum znajduje się na własnym serwerze w Niemczech.
hosting.1u(*)de_DE/rechenzentrum/popup.html
Moim celem jest umożliwienie wolnej dyskusji na np. przez kościół nie lubiane tematy.
Bardzo proszę o każdą bezpłatną reklamę i pomoc przy wybudowaniu nowego Community.
Do tego należy tez rozpoczynanie nowych tematów i na początek może nawet prowadzenie nudnych dyskusji.
Te Forum dyskusyjne można wbudowywać też we własne strony internetowe.
Przepraszam za ewentualne błędy w mej pisowni wynikające z mego pobytu w Niemczech.
Z pozdrowieniami
Grzegorz

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
26-07-2003Maciej PsykProdukcja świętych
Chciałbym polecić art. "Nasi drodzy święci" na s. 68 w najnowszym "Newsweeku". Całkiem dobry. Pokazuje "od kuchni" "fabrykę świętych". Zdaje się, że to dla Watykanu jeszcze jedno źródło dochodu i dlatego tylu ich się namnożyło. Na błogosławionego trzeba wydać 20-120 tys. $ (zależnie od regionu świata). Na świętego x2 czyli 200 tys. $ trzeba mieć odłożone. A jak
to się zwraca...? Tutaj kapitalnie kłania się "Czas religii" (oglądałem w jedynym kinie w całym 3city!). W artykule nie ma o tym słowa, chociaż aż sie prosi.
Acha - wątek groteskowy - największe problemy są z... cudami. Bez cudu ani rusz. Sine qua non wejścia do tego elitarnego grona. Aktualnie szuka się jakiegoś cudu dla Wyszyńskiego. Myślicie, że się znajdzie? )) Można to załatwić tak jak z Matką Teresą - znaleziono jakąś babkę w Indiach, której wmówiono, że rak cofnął jej się od medalika z jej wizerunkiem chociaż jej mąż mówił, że to kabaret i bujda na resorach.
Mam przeczucie, że przy takich "mocach przerobowych" jak dziś pojawi się wreszcie komercjalizacja i jakiś quasi-rynek. Będzie tak jak z kupowaniem dzisiaj tytułów hrabiowskich.
Najciekawszą informacją było to, że do aureoli szykuje się Angielka, założycielka ruchów katolickich, której zdażyło się... usunąć ciążę! I to się nazywa LIBERALIZACJA!

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
05-07-2003MajurPytanie
Pytanie mozna uznac za religijne. Poglady, emocje, materia, religie sa naznaczone cecha nietrwalosci. Skoro wstystko przemija, jaka wartosc maja poglady, majatek, wiara czy emocje? Ja szukam rzeczy trwalej. Co jest ta rzecza. Pomozcie jesli wiecie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
04-07-2003RivierduoIron maiden
Jak wyglądały tortury na żelaznej dziewicy?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)