Racjonalista - Strona głównaDo treści
Modlitwa ateisty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
05-08-2003 12:10webmaster (moderator)Modlitwa ateisty
Co może zrobić ateista poproszony o odmówienie modlitwy?
Odmówić i nie odmówić albo nie odmówić i odmówić.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamski (5438 punktów)
>Co może zrobić ateista poproszony o odmówienie modlitwy?
>Odmówić i nie odmówić albo nie odmówić i odmówić.
Osobiście uważam ze nie powinien odmawiać modlitwy w imie swoich przekonań. Nikt nie ma prawa go do tego zmuszać.
Powinien łagodnie, acz stanowczo odmówić. Myślę, że gdyby np. muzułmanina poproszono o odmówienie katolickiej modlitwy, sprawa byłaby jasna. Dlaczego z ateistami miałoby być inaczej? Powiedzą: "co ci szkodzi, przecież nie masz boga", ale każdy ateista ma swój honor.

comrade
>>Co może zrobić ateista poproszony o odmówienie modlitwy?
>>Odmówić i nie odmówić albo nie odmówić i odmówić.
>Osobiście uważam ze nie powinien odmawiać modlitwy w imie swoich przekonań. Nikt nie ma prawa go do tego zmuszać.
>Powinien łagodnie, acz stanowczo odmówić. Myślę, że gdyby np. muzułmanina poproszono o odmówienie katolickiej modlitwy, sprawa byłaby jasna. Dlaczego z ateistami miałoby być inaczej? Powiedzą: "co ci szkodzi, przecież nie masz boga", ale każdy ateista ma swój honor.

Zasadniczo to chyba mial byc dowcip

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365