>Co może zrobić ateista poproszony o odmówienie modlitwy? >Odmówić i nie odmówić albo nie odmówić i odmówić. Osobiście uważam ze nie powinien odmawiać modlitwy w imie swoich przekonań. Nikt nie ma prawa go do tego zmuszać. Powinien łagodnie, acz stanowczo odmówić. Myślę, że gdyby np. muzułmanina poproszono o odmówienie katolickiej modlitwy, sprawa byłaby jasna. Dlaczego z ateistami miałoby być inaczej? Powiedzą: "co ci szkodzi, przecież nie masz boga", ale każdy ateista ma swój honor.
|