Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
15-12-2003bartegbuddyzm
chcialbym tylko skometnowac texty o buddyzmie - w wiekszosci sa one zenujacym popisem ignorancji...mam tu na mysli przede wszystkim teksty o miejscu boga w buddyzmie - ten tzw 'lebski budda' to nic innego jak jidam - czyli forma obrazujaca dany aspekt oswieconej natury umyslu i ma tyle wspolnego z bogiem, co papiez z antykoncepcja...odsylam do fachowej literatury na temat jogi tatrycznej, czy tego, czym naprawde jest buddyzm i radzilbym usunac teksty autora tego tekstu, bo jesli pretendujecie do miana powaznej strony internetowej, to bardzo mi przykro, ale kazdy glupi socjolog religii (np ja) moze przeprowadzic gruntowna krytyke merytoryczna tych tekstow...zanim je opublikujecie, moze najpierw przeczytajcie cos na ten temat. chodzi mi tez tutaj o nirwane jako wygasniecie, czy czlowiek jako zyjaca rolsina - skad wyscie to wzieli??? nawet sam Budda mowil, ze ludzie przypisuja mu to, czego on nie twierdzi...wedlug buddyzmu cierpienie to efekt ignorancji i ja trzeba wykorzenic. jak mowi tekst jednej z tantr buddyjskich 'nie ma wieszej glupoty nad brak namietnosci` - jesli nie masz namietnosci, nie przeobrazisz swego zycia. proste. tak samo nonszalanckie wspominanie o zenie czy innych mantach - a ktos sprawdzil skad sie one wziely i ze sam budda je podawal (patrz prajniaparamita)? itp, itd. az szkoda slow, bo od strony merytorycznej wyglada to naprawde zenujaco....mam nadzieje, ze sie to zmieni.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
15-12-2003BednarskiCzy kosciół Nowoapostolski jest sektą?
Prosze niech mi ktos to wyjasni!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
13-12-2003borsukTo właśnie mój świat
wy sie nazywacie racjonalistami?? ok niech wam bedzie, ale na pewno nie jest to racjonalizm liberalny. Czy kazdy kto mysli inaczej od was musi byc zly? czy kazdy kto wierzy w cos jest zly? czy to znaczy ze jesli cos ma dla nie znaczenie to jestem zla? chyba nie o to w tym chodzi...racjolannie pojmowac wiare to chyba najwazniejsze...przesiewac co dobre a co zle...co czyni nas lepszymi, a nie wszysto odrzucac.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
02-12-2003TytanDlaczego bogowie milczą?
Zastanawiam się, dlaczego wszyscy bogowie, których do dzisiaj się wyznaje, (nie mówię tu o tych starszych i najstarszych), mają głupi zwyczaj objawiać się tylko raz i to w czasach, w których wiedza, intelekt, rozumienie rzeczy nadprzyrodzonych było na tak niskim poziomie?
Wojtyła zdarł już sobie gardło nawołując do przestrzegania cnót ewangelicznych, którym zresztą sam Kościół nie jest w stanie sprostać, a na świecie pleni się zło w najgorszym wydaniu.
Dlaczego Jahwe, najpopularniejszy bóg w naszym kręgu kulturowym, nie zejdzie na ziemię lub nie przyśle swojego syna, Jezusa, aby osobiście przemówił do ludzkości. Przy okazji wyjaśniłoby się wiele spornych spraw między ateistami a wierzącymi, a także między innowiercami.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-12-2003Andrew MadejPoczątek Kościoła
Nie wiem jak odpowiedziec na takie pytania. Kiedy dokladnie powstal kosciol katolicki -III wiek? Kto go powolal,dlaczego (cesarz) jakies zalozenia,program? Jesli mozecie to prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
30-11-2003VeriPayŚw. Jan
VeriPay, czyli portfel jako implant wszczepiany pod skórę
Firma Applied Digital Solutions z Florydy proponuje dość szokujące udogodnienie w prowadzeniu płatności. Alternatywą dla karty kredytowej ma być wszczepiany pod skórę układ VeriChip. (rzec by można: portfel z prawdziwej skóry .
W piątek, podczas paryskiej imprezy ID World 2003, szef Applied Digital Solutions - Scott Silverman - zaprezentował usługę VeriPay. Jest ona oparta na systemie autentykacji uprawnień użytkownika za pomocą nadajnika fal radiowych. Wiele firm, w tym tacy giganci jak MasterCard, pracuje nad podobnymi systemami, a ExxonMobil używa ich już na amerykańskich stacjach benzynowych. Pomimo tego propozycja Applied Digital Solutions jest szokująca. Bo tym razem nadajnik radiowy to implant wszczepiany pod skórę użytkownika.
"Jesteśmy jedyną firmą, która oferuje wszczepialne technologie identyfikacyjne. Wierzymy, że rynek dojrzeje do użycia naszego produktu" - mówił Silverman w Paryżu.
Układ VeriChip wysyła fale radiowe, które po odczytaniu przez skaner umieszczony przy kasie sprawiają, że opłata zostaje automatycznie pobrana z konta. Możliwości zastosowań produktu są jednak znacznie szersze - począwszy od kontrolowania dzieci, a na wprowadzeniu ochrony bankomatów przed wypłacaniem pieniędzy z podrobionych kart kredytowych kończąc. Jednak nawet przedstawiciele Applied Digital Solutions nie mają złudzeń, że produkt znajdzie odbiorców już dziś. Firmie chodzi raczej o pewną prowokację i wzbudzenie zainteresowania..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
26-11-2003eryk-noeCAŁA PRAWDA
Jeśli mogę powiedzieć to powiem że jeszcze niedorośliśmy aby poznać prawdę o Nas. Kim jesteśmy.
Z mojej strony wiem i jestem pewien swej racji. Jest ona logiczna i prosta .Ale człowiek szuka sensacji w niczym trudnym. Wiem napewno i Wy też to chyba wiecie że człowiek i nietylko człowiek ma duszę.Może nią podróżować.
Z moich doświadczeń wiem to i jestem pewny. Już dawno bym poznał CAŁĄ PRAWDĘ ale nieczyste sumienie i chęć pozyskania z tego korzyści mi to nieumozliwia . Bo tylko człowiek o czystym sercu może to pojąć. Choc początki miałem niezłe.
W wojsku miałem dużo czasu na relaks i medytację, potrafiłem zrelaksować i odpreżyc ciało tak że go nieczułem. TO CO PISZĘ TO PRAWDA.Kolega z sali miał bule brzucha ,lekarz kazał mu zrobić specjialistyczne badania. On obawiał sie tych wyników. POwiedziałem mu żeby dał mi swoją czapkę i że rano napiszę mu wynik badań , jakie jutro orzyma. Napisałem że z jego brzuchem jest OK. tylko z prawą nogą ma coś nietak , bo bolała mnie w nocy. po powrocie od lekarz był zadowolony przyznał że nić niewykryto i z tą noga też była prawda .Miał ją złamaną w szkole.
- Któres nocy wróciłem z warty i bardzo byłem zmęczony kumple mieli impreze na sali ,i żaden niewyłączył radia .patrzyłem na nie i bardzi chciałem ciszy. Radio nagle ucichło.
- Po ślubie, któregoś dnia żona miała obowiązkowo zrobic badania -na mocz, ale miała okres. powiedziałem jej że ja oddam za nią mocz. Mimo że to ja oddałem mocz za nia lekarz stwierdził i powiedział jej że w moczu były..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
25-11-2003KwiatkowskiWpływ religi na przyrost naturalny w Japonii
Witam
Zbieram informacje na temat wpływu religi na przyrost naturalny w Japoni od 1945 roku.Czy ktoś mógłby mi wskazac ciekawe pozycje książkowe związane z w/w tematem.
Dziekuje
Ania
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
25-11-2003Jazonmój punkt widzenia
Chciałbym się podzielić pewnymi swoimi spostrzeżeniami na temat religii


Piekło-niebo jest to w nas. W zależności od tego jak się nastawimy wewnętrznie to mamy w życiu.
Koniec świata - jest to tylko i wyłącznie subiektywne wyobrażenie końca czegoś co nosimy w sobie, swojego widzenia świata, odczuwania, myślenia o nim. Wraz z końcem naszego pobytu w tym wymiarze, skończy także się nasz świat. I naiwne jest sądzenie że będzie inaczej, że nastąpi jakiś kataklizm niszczący wszystko i wszystkich.
Przychodzimy tu sami, przeżywamy życie sami, chociaż wydaje się nam że jest inaczej, i odchodzimy sami.
Gdzie należy szukać Boga?- myślę że w sobie i tylko w sobie. Co prawda różne religie podpowiadają nam że w jakimś bliżej nieokreślonym niebie ale co to znaczy?. Gdzie to niebo, w naszym układzie słonecznym? W naszej galaktyce? W całym wszechświecie? Myślę że na pewno nie w naszej cztero wymiarowej czasoprzestrzeni. A więc gdzie nie poradzimy sobie z tym problemem nie dodając dodatkowych wymiarów. Fiyzycy teoretyczni snują teorię że wszechświat staje się w miarę zrozumiały przy zastosowaniu 10-cio wymiarowej czasoprzestrzeni a jeżeli tak jest w istocie to kwestia istnienia Boga nabiera nowego jakże przejrzystego znaczenia.
Jeżeli założymy ową wielowymiarowość, to cóż się dzieje, człowiek jako mikrokosmos analogicznie musi także posiadać ową wielowymiarowość i może ją, przy odrobinie chęci odczuwać, skąd w zamierzchłej przeszłości powstał w człowieku mit..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
24-11-2003eryk-noeCała prawda o Nas
Moje spostrzeżenia troszkę Was zdziwią ale są realne.
czy istnieje reinkarnacjia i życie pozagrobowe? -TAK.Człowiek a raczej dusza człowieka Tak jak i Jeauza powraca do życia. Jezus zmartwychwstał tak jak człowiek po śmierci klinicznej lecz z pamięcią o tym co było i jest .Jezus dawał nam lekcjie wiary i pokory ,miłości i szcunku .Był poczęty bez grzechu ipokazał że można przejść przez zycie bez grzechu,ale ludzie żle go zrozumieli i sądzili że on przybył aby nas zbawić.Każdy sam musi zapracować na zbawienie ,dlatego powracamy my-nasze dusze i uwięzione w ciele muszimy mauczuć soię tego czego uczył nas Jezus.Powracamy lecz z zanikiem pamięci z czystą karta .- DLACZEGO ?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)