 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 31-05-2013 | wafelos | Niebezpieczna wiara. |
Witam wszystkich. Mam pewien problem z którym chciałbym się z wami podzielić. Otóż, mam znajomego ,jeszcze z gimnazjum, nie widzieliśmy się ponad 5 lat. Poszedłem studiować fizykę do innego miasta , to tym bardziej przestałem się czegokolwiek o nim dowiadywać. Pewnego dnia, napisał do mnie żebym się nawrócił i przyjął boga do serca albo spłonę. Zaczął mi pisać że fizyka,chemia,matematyka i inne nauki na których opiera się nasza cywilizacja to kłamstwa. Że prawdziwa nauka to ta gdzie ziemia ma 6000 lat, potop miał miejsce a także że znaleźli na k2 , arkę noego.
Chciałem mu wytłumaczyć że to co czyta od Hovinda i innych oszołomów , to brednie które nie pozwalają myśleć, ale ignorował wszystkie moje słowa. Dałem sobie spokój z próbą "nawrócenia" i tu by się sprawa skończyła gdyby nie to że , zaczął mnie nachodzić z swoimi znajomymi i chcieć mnie ewangelizować. Mówili coś o polaniu mnie benzyną i podpaleniu , że będę wieczność tak czuł jak nie zaakceptuje prawdy natchnionej. Podsyłają mi ciągle ulotki o tym że jakiś chemik udowodnił że ziemia ma 6 tyś. lat , a to że była ewolucja to tylko kłamstwo fałszywych proroków. Ostatecznie sami zaczęli mnie nazywać fałszywym nauczycielem i dzięki takim jak ja , religia jest prawdą, ponieważ biblia mówiła o takich szarlatanach i bluźniercach.
Nie dzieliłbym się z wami tym , gdyby to było tylko gadanie. Zaczęli mi grozić. Oczywiście, nie jawnie. Podsuwają mi aluzje że mógłby mnie samochód potrącić albo to że jakiś "kibol" by mnie pobił... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 30-05-2013 | Jacek Przypadek | Jeżeli Chrystus nie zosatał wskrzeszony |
To w takim razie jak wyjaśnić, to co się działo później - fakt, że uczniowie Jezusa szli na śmierć? Widzieli zmartwychwstałego, mieli namacalny dowód, więc śmierć nie przerażała ich. A jeżeli nic takiego nie miało miejsca - jak wyjaśnić oddawanie przez nich życia za wiarę? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 30-05-2013 | dokowski | Fenomen Matki Teresy |
Przypuszczam, że literatura na temat tego fenomenu jest ogromna, ale taki laik jak ja nawet nie może być tego pewien. Przepraszam więc za to pytanie, na które odpowiedź już dawno wszystkim pewnie jest znana. Może ktoś cierpliwy i pobłażliwy od powie mi jednak. Dlaczego?
Dlaczego Matka Teresa nie kupowała lekarstw dla dzieci, które powierzono jej opiece? Wiadomo, że jej fundacja obracała milionami, więc było ją stać. Widzę dwie możliwe odpowiedzi.
1. Kościół położył łapę na tych pieniądzach z przeznaczeniem na inne cele niż cele fundacji.
2. Matka Teresa naprawdę wierzyła w to, że Bóg nie chce, aby leczyć chorych, których On skazał na śmierć zsyłając śmiertelną chorobę.
Za 1. przemawia fakt, że Kościół ogłosił ją świętą, zamiast potępić za okrucieństwo. Za 2. przemawia fakt, że Matka Teresa odmawiała także podawania lekarstw, którymi dysponowała.
A może obie odpowiedzi są jednocześnie prawdziwe? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 30-05-2013 | dokowski | Sąd nad Kościołem |
Aktualna debata o in vitro, wsparta apostazją pierwszego dziecka z próbówki wydaje się być momentem zwrotnym w historii Kościoła. Mamy po raz pierwszy tak jednoznaczny podział na siły zła, reprezentowane przez Episkopat, i siły dobra, reprezentowane m.in. przez tych księży, którzy próbują ułagodzić gniew Agnieszki i przeciwstawić się dyskryminacji takich rodzin.
Kościół musi teraz dokonać jednoznacznego wyboru, nie uda mu się dłużej mamić ludzi. Dotychczas Kościół był za a nawet przeciw: za życiem i przeciwko życiu, za pedofilią i przeciwko pedofilii, za zabijaniem i przeciwko zabijaniu... Dzisiaj sprawa stała się zbyt klarowna, żeby dłużej mógł tak lawirować. Jeżeli Kościół opowie się przeciwko rodzicom dającym nowe życie, jeżeli opowie się przeciwko dzieciom poczętym in vitro – to opowie się jawnie po stronie zła i sam się zdegraduje do poziomu fundamentalistycznej sekty.
Dożyliśmy czasów, gdy to nie Kościół wydaje moralne sądy – to my, zwyczajni ludzie, osądzamy Kościół, który uległ jawnej demoralizacji. Debata o in vitro zakończy ten proces. Kościół ma jeszcze szansę. Może błagać o wybaczenie rodziców i dzieci urodzone dzięki in vitro, a wtedy będzie mu wybaczone. A może zdemaskować się, jako zaciekły wróg życia, dzieci, rodziców… jako amoralna organizacja wyznawców Mamona, żądnych władzy socjopatów i zboczeńców. Nie ma już drogi „pomiędzy” – moralny papierek lakmusowy został już zanurzony w roztworze o nazwie „Kościół Katolicki”... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 18-05-2013 | Dominik Gajewski | Kreacjoniści w natarciu |
Przeglądając mój ulubiony portal satyryczny Fronda natrafiłem na taką ciekawostkę:
W imieniu "Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego" zapraszam na niezwykle ciekawy wykład pt. "Tajemnica płci". Wygłosi go dr Geoff Barnard - mikrobiolog, wieloletni pracownik Cambridge. dr Barnard pokaże jak teoria ewolucji jest bezsilna w wyjaśnieniu skąd się wzięła dwupłciowość. Wykład ilustrowany audio-wizualnie.
KIEDY: Piątek 24 maja, godzina 18.00
GDZIE: Dom Technika NOT, ul. Rajska 6, sala B, Gdańsk (blisko Madisona)
Po wykładzie będzie czas na pytania i odpowiedzi.
Widać w którym kierunku dryfuje myśl religijna w Polsce w XXI wieku. Widać argument z ignorancji ma się nadal dobrze. Zresztą jestem ciekawy jak on pokaże bezsilność teorii ewolucji, rozłoży ręce? Ciekawy nowy sposób pseudo-falsyfikacji, nie wykazanie gdzie teoria się myli, ale stwierdzanie, że jest bezsilna. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 54 (przedawniony) | | 18-05-2013 | Arael | Czy wierzący to zwykły naiwniak? |
Mamy dla przykładu chrześcijanina, który wierzy, że Jezus jest Bogiem. I tu na samym wstępie należy zwrócić uwagę, na niezwykle istotną, a zarazem banalną rzecz, a mianowicie: całą wiedzę o Jezusie czerpiemy od: (i tu uwaga niezwykłe odkrycie) człowieka, a raczej od grupy ludzi(apostołów). Zwykłych ludzi, takich, jak Ty czy ja. No może nie do końca, bo my to teraźniejszość, a oni byli tysiące lat temu, co nie zmienia faktu, że tysiące lat temu tak jak i dziś, człowiekowi znane było takie coś jak: kłamstwo. Nie twierdzę od razu, że apostołowie czy sam Jezus byli kłamcami, ale byli ludźmi. Także choćby twoja wiara należała do najgłębszych i najbardziej szczerych, nie zmienia to faktu, że wierzysz w Boga jakiego opisali ludzie z przed około 2000 lat. Swoją wiarą całkowicie deklarujesz swoją ignorancję na fakt, że ludzie bywają kłamcami, co ja piszę, każdy w swoim życiu skłamał chociażby raz. Idąc dalej. Możesz wierzyć w Boga (czyli powiedzmy w istotę, która stworzyła wszechświat, w tym ziemię i nas wszystkich), ale w momencie, gdy mówisz jestem katolikiem, muzułmaninem, żydem itp. itd. to tak na prawdę mówisz: wieżę, że ludzie piszący Stary i Nowy testament, Koran pisali prawdę. No ale co w tym złego, że człowiek wierzy, ufa innemu człowiekowi? Ano nic. Tylko na czym ludzie opierają swoją wiarę w innych, na jakiej podstawie ufają innym. Na zaufanie trzeba sobie zasłużyć, trzeba lat znajomości, aby obdarzyć drugą osobę prawdziwym zaufaniem. Zresztą czasem i po latach okazuje się,.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 13-05-2013 | Mortimer | Co zrobić za 5 mln złotych? Koncert muzyki chrześcijańskiej, a co! |
PiS - Prawo I Sprawiedliwość. Polska partia polityczna, która żąda od ministerstwa 5 mln złotych by zorganizować koncert muzyki chrześcijańskiej.Tak. Muzyki chrześcijańskiej. Jak możemy przeczytać w artykule, który został zamieszczony na stronie Wprost: Cytat:Poseł PiS, Andrzej Jaworski poinformował Polskie Radio, że Parlamentarny Zespół do spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski, którym kieruje, zdecydował się zwrócić do Joanny Muchy o dofinansowanie koncertu kwotą 5 milionów złotych. oraz: Cytat:Jaworski dodał, że z kwotą 5 milinów złotych uda się zaprosić wykonawców muzyki chrześcijańskiej światowej sławy. Jaworski poinformował, że wniosek poparli jednomyślnie wszyscy obecni na wspólnym posiedzeniu posłowie z zespołów: ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, Katolickiej Nauki Społecznej, Ochrony Życia i Rodziny oraz Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Światowa sława się marzy! A jak! 5 milionów Polskich złotówek na "światowej" sławy wykonawców piosenek chrześcijańskich... ARTYKUŁ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 74 (przedawniony) | | 12-05-2013 | Jacek Przypadek | Jakie argumenty za religią |
są na tyle mocne, że sprawiają iż religia może być (choć na minimum procent) prawdziwa? Pytam oczywiście o jakąkolwiek religię. Spotkaliście sie kiedyś ze zbyt silnym argumentem ze strony wierzących?
Mnie zastanawiają relacje o przemianie chleba w ciało podczas mszy św - nie są na sto procent potwierdzone, ale jestem skłonny wierzyć, że takie wydarzenia mają miejsce. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 07-05-2013 | Ratatoskr | jakaś książka o życiu klasztornym w ogólności? |
Możecie polecić /znacie może jakąś książkę omawiającą fenomen zakonników w różnych religiach. Nie chodzi mi tu o księży/książąt, co władają duszami i kiesami. Tylko o gości, co siedzą na kamieniu i przez 50 lat kontemplują wzorki z piasku.
Zjawisko jest raczej uniwersalne i niezależne od religii, w różnych religiach wygląda z grubsza podobnie. I tak się zastanawiam, czy ktoś próbował badać ten fenomen.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |