Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kreacjoniści w natarciu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
17-05-2013 20:01Dominik Gajewski (677 punktów)Kreacjoniści w natarciu
Ocena 9 na 9
Przeglądając mój ulubiony portal satyryczny Fronda natrafiłem na taką ciekawostkę:

W imieniu "Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego" zapraszam na niezwykle ciekawy wykład pt. "Tajemnica płci". Wygłosi go dr Geoff Barnard - mikrobiolog, wieloletni pracownik Cambridge. dr Barnard pokaże jak teoria ewolucji jest bezsilna w wyjaśnieniu skąd się wzięła dwupłciowość. Wykład ilustrowany audio-wizualnie.

KIEDY: Piątek 24 maja, godzina 18.00

GDZIE: Dom Technika NOT, ul. Rajska 6, sala B, Gdańsk (blisko Madisona)

Po wykładzie będzie czas na pytania i odpowiedzi.

Widać w którym kierunku dryfuje myśl religijna w Polsce w XXI wieku. Widać argument z ignorancji ma się nadal dobrze. Zresztą jestem ciekawy jak on pokaże bezsilność teorii ewolucji, rozłoży ręce? Ciekawy nowy sposób pseudo-falsyfikacji, nie wykazanie gdzie teoria się myli, ale stwierdzanie, że jest bezsilna.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

17-05-2013 20:12
 Ocena 14 na 14
szarley (54913 punktów)
>dr Barnard pokaże jak teoria ewolucji jest bezsilna w wyjaśnieniu skąd się wzięła dwupłciowość. Wykład
>ilustrowany audio-wizualnie.

Dwupłciowość ilustrowana audio-wizualnie? Toż to pornografia!!!!!!!!!!!!!!!
17-05-2013 20:56
 Ocena 12 na 12
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Kreacjoniści ciągle stosują ten sam chwyt: ogłaszają, że TE czegoś nie potrafi wyjaśnić, gdy tymczasem kolejne, sensacyjne "odkrycie" kreacjonistów już dawno zostało wyjaśnione przez naukę. Problem polega na tym, że większość ludzi nie ma po prostu pojęcia o TE, bo w szkołach jej się nie uczy, za to każe się dzieciom wkuwać na pamięć nazwy epok i nazwy fauny i flory charakterystycznych dla danej epoki. W identyczny sposób wygląda też "nauczanie" historii, która w szkole jest przedstawiana jako zbiór "fotografii" z datownikiem: 1410 - Jagiełło pokonuje Krzyżaków pod Grunwaldem, 1492 - Kolumb odkrywa Amerykę, 1939 - Hitler napada na Polskę itd. itp.
18-05-2013 00:51 
 Ocena 8 na 8
Fafciu (953 punktów)
>W identyczny sposób wygląda też "nauczanie" historii, która w szkole jest przedstawiana jako zbiór "fotografii" z datownikiem

I jako zbiór rozmaitych wielkich jednostek (a procesy społeczne itp. to tylko takie tam tło).
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Warto pójść, może wyjaśni jak kreacjonizm tłumaczy androgynię i neutrois.
Może powie coś o transwestycznych skłonnościach wśród kleru?



Mam dość ateistów. Oni bez przerwy gadają o Bogu - Heinrich Böll
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
>(...) pokaże jak teoria ewolucji jest bezsilna w wyjaśnieniu skąd się wzięła dwupłciowość.

Kreacjonizm w tej kwestii nie ma nic do powiedzenia - kreacjonistyczne wyjaśnienie to nawet nie teoria - gdyby istniały 4 płcie to też by to sobie potrafili wyjaśnić. Nawet jeśli TE nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia (w co wątpię, bo z tego co wiem to Te o tym mówi i to całkiem sporo) to brak wyjaśnienia jest 100x lepszy niż pseudo wyjaśnienie.
18-05-2013 06:17 
 Ocena 7 na 7
lukaszewicz (5674 punktów)
> - gdyby istniały 4 płcie to też by to sobie potrafili wyjaśnić.

Płci istnieje całkiem sporo.Np. u śluzowców kilkaset.
Istnieje nawet zjawisko zmiany płci w czasie życia osobnika.I to nie tylko u zwierząt niższych ale i u kręgowców.
TE świetnie to wyjaśnia.
18-05-2013 07:41
 Ocena 10 na 10
Maldoror XXIII (2480 punktów)

>Barnard pokaże jak teoria ewolucji jest bezsilna w wyjaśnieniu skąd się wzięła dwupłciowość. Wykład
>ilustrowany audio-wizualnie.
>KIEDY: Piątek 24 maja, godzina 18.00
>GDZIE: Dom Technika NOT, ul. Rajska 6, sala B, Gdańsk (blisko Madisona)
>Po wykładzie będzie czas na pytania i odpowiedzi.

Obstawiam, że na następnych seminariach kreacjonistyczni intelektualiści udowodnią naukowo, że Ziemia liczy sobie kilka tysięcy lat, jest płaska a Flinstonowie to film dokumentalny.

br
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
Niech dalej nacierają...



Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365