 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 11-01-2025 | revalako1 | Co poszło nie tak między islamem a judaizmem? |
Obie religie są czysto monoteistyczne, mają tych samych proroków i podzielają wiele podobnych zasad, w tym zasady żywieniowe. Co więc poszło nie tak? Dlaczego są wobec siebie tacy wrogo nastawieni tutuapp.uno/ ? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-01-2025 | fojongo2 | Co sądzisz o dżinizmie? |
Niewiele o nim wiem, ale jego nauki są dla mnie bardzo intrygujące. Kładzie największy niż jakakolwiek religia nacisk na niestosowanie przemocy i jest wyjątkowa, ponieważ odrzuca ideę Boga-stwórcy, utrzymując, że wszechświat nie ma początku i jest wieczny speedtest.vet/ . |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 07-01-2025 | Ewing | Życie pozaziemskie a religia katolicka. |
Czy istnienie życia pozaziemskiego, kosmitów nie stoi w sprzeczności z katolickimi zasadami wiary ? Pismo Święte nie odnosi się bezpośrednio do kwestii życia pozaziemskiego, ponieważ w czasach, kiedy powstawały jego księgi, istnienie innych planet i możliwości życia poza Ziemią nie było znane. Nie ma w nim ani jednego słowa ( nie mówiąc o zdaniach ) o kosmitach. Jednak nauka rozwija się, a Kościół aktualnie nie uznaje tej kwestii za sprzeczną z wiarą. Papiestwo, w tym papież Franciszek, wielokrotnie wyrażało, że nie ma problemu z akceptacją naukowych odkryć, które mogą sugerować istnienie życia pozaziemskiego. Na przykład w 2008 roku papież Benedykt XVI powiedział, że Kościół nie ma problemu z możliwością istnienia obcych cywilizacji. Zastanówmy się, czy aby naprawdę nie ma z tym problemu ? Czy to nie jest czasem kłamstwo ?
Katolicka teologia podkreśla unikalność człowieka, stworzonego na obraz Boży. To człowiek ma być koroną stworzenia a nie kosmici.Tylko on został stworzony na podobieństwo i obraz Boga. Inne istoty pozaziemskie, jeśli istnieją, nie zmieniają tej wyjątkowej pozycji człowieka w Bożym stworzeniu, prawda katolicy ? Chyba, że i kosmici też zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga ? Ale w tym momencie zanika wyjątkowość stworzenia ludzi, ich znaczenie dla Boga. Ludzie tracą tu unikalność, wyjątkowość w stosunku do innych stworzeń.
Czy wobec tego Bóg przybierając ludzką postać umarł na krzyżu także dla kosmitów ? Z punktu widzenia katolickiej teologii,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 06-01-2025 | solasko2 | Mam pytanie i potrzebuję odpowiedzi |
"Gdybyś wiedział, że istnieje Bóg, ale wiedziałbyś, że bez względu na wszystko odmówi ci nieba. Czy czciłbyś tego Boga?" To pytanie nie daje mi spokoju, ponieważ nie chcę kochać Boga tylko po to, żeby dostać się do nieba, ale gdyby nie posłał mnie do nieba, czy w ogóle oddałabym mu cześć tutuapp.uno/ ? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 05-01-2025 | Ewing | Diabły a koniec świata i ponowne przyjście Jezusa. |
Według katolickich teologów na końcu Świata Bóg przyjdzie ponownie na Ziemię. Dokona podziału ludzi na tych co trafią do Nieba, Czyśca i Piekła. A co z diabłami : ano mają być podobno przez Boga na zawsze unicestwieni, zginą. To wiemy my, ludzie a więc i diabły też tym bardziej powinny to wiedzieć.
Według katolickiego kleru diabły są podobno bardzo inteligentne, posiadające ogromną wiedzę i rozum ( zawsze się tutaj w takim momencie zastawiam, czy czasem kler nie chce przez to powiedzieć, że anioły, które się nie zbuntowały i pozostały przy Bogu są głupie ? ).
I teraz pytanie :
Jak to więc możliwe, że diabły wiedząc o tym, że ich los jest z góry przypieczętowany, że nie mają żadnych szans w starciu z Bogiem pomimo tego dokonały buntu w Niebie ? Dlaczego istoty, które mają pełną świadomość swojej sytuacji i jej konsekwencji, podejmują działania, które są samobójcze, z góry skazane na porażkę. Toż to czyste szaleństwo z ich strony a nie inteligencja.
Są tu możliwe tylko jedynie trzy rozsądne wyjaśnienia :
1/ Świadomość, wiedza tych aniołów o tym, że Bóg nie jest wszechmocny, wszechwładny, nie ma on władzy absolutnej i że można go pokonać. 2/ Bóg wcale nie jest dobry, sprawiedliwy, jest tyranem a bunt aniołów wynikał ze sprzeciwu wobec takiego Boga, z ich walki o wolność, walki z tyranią. 3/ Totalna głupota, idiotyzm, bezmyślność a nie inteligencja upadłych aniołów.
Czekam na inne wyjaśnienia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 31-12-2024 | badibat4 | Która religia jest najbardziej związana z naturą |
Witam, jestem Europejczykiem pochodzenia germańskiego, jeśli to w jakikolwiek sposób pomoże. Przez ostatnie kilka lat miałem pewne osobiste problemy i jedną rzeczą, która zawsze mi pomagała, było przebywanie na łonie natury. Jest to rzecz, która jest moim mentalnym sanktuarium i jestem gotowy poświęcić jej moją wiarę. Wiem, że to prawdopodobnie nordyckie pogaństwo, ale wiem, że wiele osób wiąże się z kimś, kto ma absolutnego fiuta we wszystkim, więc pomyślałem, że mogę was zapytać. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-12-2024 | tokamm1 | Chcę o to szczerze zapytać |
Assalamualaikum nie ma zamiaru nikogo skrzywdzić, ale chcę wiedzieć, w co tak naprawdę wierzą Żydzi w kontekście Izraela i Palestyny? Obecnie nikogo nie wspieram. Słyszałem wiele emocjonalnych wypowiedzi muzułmanów, ale chcę wiedzieć, czego chce Żyd i co czuje Żyd? Nie wiem, co się dzieje po obu stronach. Po prostu żyję |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 29-12-2024 | colukgo2 | Ludzie na innych planetach |
Na potrzeby tego argumentu załóżmy, że na innych planetach żyją ludzie. Czy Chrystus musiałby odwiedzić każdą planetę i tam również zostać ukrzyżowany, aby umożliwić rozwój chrześcijaństwa? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-12-2024 | porinha2 | Dlaczego kult przodków istnieje w Indiach, Chinach i Japonii |
Sam pochodzę z Indii, ale nie czczę żadnych przodków, a jeśli już, to ich nie lubię. Również współcześni Hindusi prawdopodobnie tego nie robią i uważają to za głupie, szczególnie zbuntowane młode pokolenie, takie jak my, pokolenie Z. Wychowaliśmy się w Internecie i zazwyczaj jesteśmy otwarci, ale także wrażliwi. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |