Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
05-10-2014krzysztof33Jezus umarł za nasze grzechy?
Witam. Ostatnio usłyszałem w pewnym dokumencie że to że "Jezus umarł za nasze grzechy?" znalazło się w naukach kościoła dopiero w 18 wieku. Ma ktoś o tym jakąś wiedzę?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 247 (przedawniony)
01-10-2014makuśCo w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
hej,
Rozmawiamy tu często o różnych brzydotach , sprawach destrukcyjnych , manipulacjach i oszustwach , degradacjach i dyskredytacjach ...
Chciałbym abyśmy na chwilę nie mówili co nam wydaje się u innych złe lecz co nam się wydaje u nas piękne .

pozdrawiam wszystkich serdecznie
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
28-09-2014RupsonKara za modlitwę w pracy
Cytat:
Kiedy Tom Brittain, szkolny nauczyciel z siedemnastoletnim stażem, nabożnie składał ręce do modlitwy po wygranym meczu jego drużyny, nie podejrzewał, że wkrótce dosięgnie go z tego powodu pański gniew. A dokładnie gniew pana Bauma, jego przełożonego i dyrektora finansowanej z publicznych pieniędzy szkoły Tempe Preparatory Academy w Arizonie w USA.


-Najpierw byłem lekko skonfundowany, bo niby nic takiego się nie stało. Wiadomo, że Ameryka to kraj ludzi religijnych i niektórzy modlą się pewnie nawet po wyjściu z kibla. W końcu nie można ograniczać czyjejś wolności sumienia i ogólnie mówiąc swobód obywatelskich. Ale kraj ludzi religijnych nie musi być jednocześnie krajem religijnym:

Cytat:
W USA separacja kościoła od państwa obowiązuje na mocy pierwszej poprawki do Konstytucji z 1791 roku. Stanowi ona, że "Kongres nie może stanowić praw wprowadzających religię albo zabraniających swobodnego wykonywania praktyk religijnych".


-A tu już wszystko stało się jasne i w pełni popieram dyrektora szkoły za zawieszenie religijnego trenera:

[cytat]Dyrektor placówki uważa, że jego zadaniem jest strzeżenie wolności religijnej uczniów, którzy muszą mieć możliwość wyboru - czy chcą praktykować swoją religię czy też nie. A dorośli w tę ich wolność nie powinni się wtrącać. Pan Baum poczuł się w obowiązku interweniować, aby rozdział kościoła i państwa został zachowany. - On jest człowiekiem, który lubi się modlić i nie sprzeciwiam się temu. Ale nie może tego robić..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
27-09-2014olsonOszustwa ezoteryki - pomoc w obaleniu
Sprawa jest skomplikowana a tutaj jest kilka mądrych głów, które może pomogą mi w obaleniu pewnych teorii, które ostatnio nie dają mi spokoju. Dawno temu zainteresowałem się szeroko pojętym rozwojem duchowym. Chodzi głównie o filozofię wschodu, reinkarnację, karmę itd. To by tłumaczyło cel naszego istnienia tutaj i byłby nim rozwój duchowy i miłość a zło jest skutkiem tego, że człowiek jeszcze nie doszedł do odpowiedniego poziomu rozwoju. Czyli należy dbać o spokój ducha, poprawiać swoje wady i dążyć do stanu, w którym człowiek będzie całkowicie spokojny i nie będzie potrzebował niczego do zaspokojenia. To pokrywa się z psychologią bo wszystkie nasze czyny są motywowane tym, że zaspokajanie konkretnych potrzeb daje ego chwilowe zaspokojenie. Z niezaspokojonego ego wynikają wojny i patologie. Jeśli nie ma karmy i reinkarnacji to nadal ten światopogląd jest korzystny, nie potrzeba wprowadzać dodatkowych bytów takich jak Bóg więc są tego same zalety. Interesowałem się NLP i placebo i stwierdziłem, że to naprawdę działa np na zwiększanie pewności siebie, likwidowanie lęków i bezpodstawnych przekonań jakie nam wmówiono. Religia np działa na zasadzie takiej jak NLP i placebo i dzięki temu niektórzy wierzący osiągają w ten sposób duże korzyści i tkwią w takiej manipulacji, że nie sposób ich z tego wyjąć. Tak działają też sekty, niektóre korporacje czy firmy MLM. Ale do rzeczy - skoro wszystko można sobie zaprogramować w głowie i ludzkie zachowania są motywowane głównie tymi przekonaniami..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 183 (przedawniony)
18-09-2014MarcinZNawrócony ateista
Znalazłem ciekawy tekst o nawróconych ateistach, nie podaję adresu URL, ponieważ jako osoba z ujemnym stanem punktów, nie mam takiej możliwości, oto fragment:

"Nie od dziś wiadomo, że ateizm cieszy się największą popularnością wśród osób młodych. Później, wraz z dojrzewaniem, maleje liczba ateistów w kolejnych grupach wiekowych. Dlaczego? Czasem jest tak, że do pewnych spraw trzeba po prostu dojrzeć. Młodzi ludzie często traktują ateizm jako bunt przeciwko rodzinie, społeczeństwu. Jednak jest on przede wszystkim kuszący dlatego, że niczego nie wymaga. To droga najmniejszą linią oporu. W ateizmie człowiek nie musi szukać Boga, zmieniać swojego życia, poświęcać swojego czasu, uczyć się pokory i uznać swoją słabość i grzeszność. Bo tak łatwiej...

Peter Steele
Lider znanego na świecie zespołu metalowego Type O'Negative.
Steele przez długie lata posiadał wizerunek osoby walczącej z Kościołem. Niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Przez jakiś czas przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Jego życie zmieniło się w 2005 r. po śmierci jego matki. W 2007 r. wokalista oświadczył, że przyjął Chrystusa i odtąd utożsamia się z nauką Kościoła katolickiego. Jak powiedział w wywiadzie dla magazynu Decibel, przemiana nastąpiła u niego po poważnym kryzysie jaki przeszedł. Kiedy zaczynasz myśleć o śmierci, zaczynasz też myśleć co stanie się potem. Wtedy też zaczynasz mieć nadzieję, że jest Bóg. Dla mnie to przerażająca myśl, że mógłbyś iść donikąd - powiedział muzyk"...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
18-09-2014Marios8"Ohyda spustoszenia" - Czy to pedofilia w kościele?
pl.wikiped(*)lne_w_Kościele_katolickim

"Ogłoszony w 2004 roku raport episkopatu Stanów Zjednoczonych, opisujący lata 1950-2002, podaje liczbę 4392 księży podejrzanych o molestowanie, których ofiarą miało paść 10667 nieletnich (poniżej 18 lat). Stanowi to 4% amerykańskich księży działający w tamtym okresie.
(...)
Do 2009 roku tylko ofiarom molestowania amerykańskich księży wypłacono 2,6 mld USD. Do 2011 roku siedem diecezji ogłosiło bankructwo (ale nie przestało działać):"

"W roku 2010 liczba wystąpień z Kościoła katolickiego w Niemczech wyniosła ok. 180 000 (...) Wywołało to publiczną dyskusję na temat reform w Kościele, w tym nad wyświęcaniem na księży żonatych mężczyzn. "

"W dziewięcioleciu, które było dla irlandzkiego kościoła naznaczone skandalami seksualnymi, zanotowano najbardziej gwałtowny spadek uczestnictwa wiernych we mszach z 90% w latach 70. i 81% (1990) do 44% (2005). Irlandczycy zaczęli na niespotykaną wcześniej skalę odwracać się od Kościoła i podnosić głosy sprzeciwu i ostrej krytyki na każdą próbę przypomnienia wiernym o katolickiej etyce seksualnej i moralności. Ponad 2/3 Irlandczyków jest zdania, że Kościół zawiódł i utracił autorytet moralny. Kryzys zaufania do Kościoła w irlandzkim społeczeństwie był na tyle duży, że wpłynął na spadek liczby powołań kapłańskich i rezygnację z posługi wielu duchownych. "

Austria:
"Na skutek ujawnienia przestępstw seksualnych duchownych z Kościoła wystąpiło w 2010..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
15-09-2014MaddyNowa metoda apostazji!!
Własnie objawiła się nam nowa metoda apostazji, uznawana przez KK.

Wystarczy zapisać dziecko na religie w szkole i zaraz wypisać.
Tak wynika ze stanowiska kurii diecezji kaliskiej.

wyborcza.p(*)_dziecko_z_religii_.html#CukGW

Jedyna trudność - trzeba mieć dziecko w wieku szkolnym.
I nie wiadomo jeszcze, czy w innych diecezjach to działa.
Ktoś ma warunki i chciałby może zrobić eksperyment?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 95 (przedawniony)
10-09-2014Robert SitarczykGdzie są chowani Ateiści po smierci ?
Na cmentarzach jest około 99% grobów z krzyżami . Więc pytam gdzie są chowani Ateiści a może przed śmiercią każdy Ateista się nawraca na wiarę i uznaje Boga ? Dużo ludzi mówi , twierdzi , że są niewierzący ale na cmentarzach tego nie widać .
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
10-09-2014rolkyFormalne zrzeczenie sie ojcowstwa c8 hrzestnego
Hej racjonalisci. Mam pytanie: Czy ktos wie jak mozna formalnie zrzec sie ojcostwa chrzestnego?

Sprawa wygląda tak: jakieś 8 lat temu dałem się wrobić w bycie ojcem chrzestnym córki mojego kuzyna. Wtedy potraktowałem to po prostu jako coś, czego nie wypada odmówić, a nie ma co sobie zaprzątać głowy skutkami, bo to mało istotna rola.
3 lata później pojechałem z kuzynem do pracy w Norwegii. Napsuł mi tam krwii, bo mieszkałem z nim w 4 osoby w przyczepie kampingowej, nonstop chlał i gnębił swojego szwagra (mnie nie ruszał bo boi się mojego ojca), do tego stopnia że miałem myśli żeby wziąć siekierę i zaciupać go w śnie. Po tym wszystkim jeszcze wymyślił sobie że jestem mu winny pieniądze i że dług będzie rósł jak nie zapłacę. Zerwałem kontakt. Minęło znowu pare lat, i niedawno jego rodzice przypomnieli mi że w przyszłym roku córka kuzyna idzie do komunii świętej i że wypadałoby żebym przyjechał i kupił coś dziecku. Nie poczuwam się do odpowiedzialności, szczerze wolałbym wysłać paczkę dziecku z Etiopii niż córce kuzyne w ramach jakiegoś niepisanego obowiązku - poczucie więzi jest identyczne w obu przypadkach a do dziecka z Etiopii czułbym większy sens i wolność ku temu. Rodzice mówią, że jak nie przyjadę, to powiedzą że nie mogłem być osobiście i kupią coś dziecku "ode mnie". Nie pasuje mi to, bo nie mam zamiaru nic kupować mimo że nie narzekam na pieniądze, bo nie zgadza się to z moją etyką. Sam w dzieciństwie miałem pod dostatkiem rzeczy materialnych, a brakowało mi miłości. Dlatego..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
08-09-2014Marcin MleczekBiblia to księga zbrodni - zabijanie niewinnych
1. Jak można uzasadnić nakaz zabicia niemowlaka?
,,Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! (6) Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!" Ezechiela 9:4-6 (Biblia Tysiąclecia)

2. Jak można zabić dziecko z winy ojca?
,,Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca."(Ks. Izajasz 14:21-22/ Biblia Tysiąclecia)

3. Jak można zabić dzieci za nieposłuszeństwo (typu bycie krnąbrnym lub pijanym)?
,,Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, ... i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, oddaje się rozpuście i pijaństwu. (21) Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze.(Księga Powtórzonego Prawa 21:18-21 - Biblia Tysiąclecia)

Ewentualne uzasadnienia i inne przykłady na filmie youtube mojego autorstwa.
www.youtube.com/watch?v=fnyIxJxw3iA
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)