 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-12-2025 | jasmimuse | Czy można być chrześcijaninem i nie chodzić do kościoła? |
Opowiem wam więc trochę o sytuacji mojego przyjaciela i zobaczę, czy będę mógł udzielić mu kilku dobrych rad. Chodzi na niedzielną mszę od dzieciństwa. Jego rodzina jest bardzo religijna, on również. Ale w zeszłym roku zaczął kwestionować pewne kwestie dotyczące struktury Kościoła. Na przykład, kiedy usłyszał na mszy, że Biblia jest słowem Bożym, spędził cały dzień zastanawiając się, czy rzeczywiście nim jest, skoro została spisana lata po zmartwychwstaniu i tylko niektórzy apostołowie oficjalnie ją zapisali. Od tego czasu zaczął zgłębiać historię Biblii i zdał sobie sprawę, że tak naprawdę jej nie rozumiał. Ślepo podążał za nią, nie kwestionując niczego, tylko dlatego, że tak go uczono w dzieciństwie. Mówi mi również, że nie zgadza się z karaniem homoseksualizmu. Twierdzi, że może to być tradycja jednej grupy przeciwko innym grupom, a nie tak naprawdę nakaz od Boga. Wspomniał też, że niedawno jego kolega z klasy został pobity za homoseksualizm i bardzo go to poruszyło. omegle.onl/ Teraz przechodzi poważny kryzys i nie wie, czy powinien wrócić. Obawia się, że popełnia błąd i że przez to stanie się złym chrześcijaninem. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 27-12-2025 | etvansego | Która religia ma dla was największy sens? |
może to być religia, której nie wyznajesz, ale po prostu taka, która subiektywnie ma dla ciebie największy sens lub ta, którą najbardziej lubisz. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 27-12-2025 | krisameto | Dyskusja o religiach |
Mam 16 lat, niedługo 17, i ostatnio zacząłem cierpieć na silny lęk i strach przed śmiercią. To utrudniało mi codzienne życie, a teraz doprowadziło mnie tutaj.
Jestem ateistą, ale wiele razy myślałem o tym, żeby spróbować być osobą religijną.
Chciałbym usłyszeć/dowiedzieć się czegoś o religiach, w które wierzycie i które wyznajecie!
Mam nadzieję, że słuchanie o tym, w co wierzą inni ludzie, pomoże mi zmniejszyć niepokój i strach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 27-12-2025 | mafnadeda | Czy ludzie wykorzystują religię, aby poradzić sobie ze śmier |
Myślałem, że ludzie są świadomi śmierci w sposób, w jaki zwierzęta (i inne formy życia nie są). Zwierzęta żyją, przetrwają i umierają, nie zastanawiają się nad faktem, że pewnego dnia umrą. My tak. I w pewnym sensie wydaje się to prawie niewiarygodne, jak możemy mieć ten przywilej kochania, myślenia i tworzenia sensu, a mimo to skończyć jak one. Myślę, że może dlatego istnieje religia (jeden z powodów). Niebo, piekło, reinkarnacja, duchowa kontynuacja, wszystkie różne formy, ta sama podstawowa idea, którą jest ciągłość. Ludzie nie mogą po prostu zaakceptować końca, tak jak zwierzęta (z powodu tego przywileju), więc zamiast tego tworzymy sposoby, aby go złagodzić, aby sens trwał. Zastanawiałem się tylko, co o tym myślisz? Czy religia dotyczy głównie radzenia sobie ze śmiertelnością? Czy ten proces myślowy jest zbyt prosty? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 26-12-2025 | vingiglow | Jakie są główne ścieżki w czarostwie? |
Jestem początkującą czarownicą i mam problem ze zrozumieniem różnych rodzajów czarostwa i ścieżek duchowych oraz z tym, które z nich powinnam zgłębić, aby znaleźć tę, która najlepiej do mnie pasuje.
Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby mi pomóc? Jakie są główne ścieżki, którymi powinnam się zainteresować?
Wicca jest mi bardzo dobrze znana i czuję do niej pociąg, ale chciałabym poznać inne praktyki, zanim się na którąś zdecyduję. Pochodzę z Brazylii, na wypadek gdyby to miało jakieś znaczenie.
Znam magię ludową (choć nie wiem, jak ją studiować), pogaństwo nordyckie, religie rdzennych mieszkańców i religie afrykańskie (jakoś znam te brazylijskie). | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 26-12-2025 | funtudeka | Czy istniała kiedyś religia, która czciła zarówno Boga, jak |
Czy kiedykolwiek istniała religia/wyznanie/herezja (może to być jakaś starożytna religia lub jakiś nowy ezoteryczny kult, szczegóły nie mają znaczenia), która czciła zarówno Boga, jak i Diabła, lub przynajmniej czciła lub miała Diabła w wielkim poważaniu, jednocześnie oddając cześć Bogu (niekoniecznie Bogu Abrahama i Diabłu, a jedynie ich najbliższym odpowiednikom)? 192.168.0.1 router login 192.168.l.l.link/ |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 25-12-2025 | igranrene | Czy każda wiara opiera się na wierze w Źródło stworzenia? |
Wygląda na to, że główne religie wierzą w Źródło naszego stworzenia. Niech to będzie Podstawowe. Usuńcie duchownych, którzy zarabiają na życie sprzedając Słowo Boże. Tylko wtedy moglibyśmy się zjednoczyć jako jedna globalna społeczność we współpracy, pod jednym Źródłem. 19216811.cam/ 1921681001.id/Czy ktokolwiek wierzący może szczerze powiedzieć inaczej niż: Kochaj świat, kochaj siebie, pomagaj sobie nawzajem? Wtedy wszyscy dotrą do Źródła. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 25-12-2025 | prahalagu | Dezorientacja |
Zostałem ochrzczony w Kościele Metodystycznym, a moja rodzina obejmuje kilka wyznań – katolicki, metodystyczny, episkopalny i luterański. Przyjąłem już Pierwszą Komunię i przez lata uczęszczałem do różnych kościołów. Uczęszczałem nawet do szkoły chrześcijańskiej z naukami baptystycznymi/zielonoświątkowymi od przedszkola do szóstej klasy, chociaż moi rodzice nie zgadzali się z doktryną tej szkoły.
Teraz, gdy jestem starszy – i po latach niechęci do wszelkiej religii – czuję potrzebę wstąpienia do kościoła, najlepiej katolickiego lub episkopalnego. Kiedy zadzwoniłem do jednej z parafii katolickich, kobieta, z którą rozmawiałem, powiedziała, że muszę ponownie przyjąć chrzest. Czy to rzeczywiście jest wymagane? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 25-12-2025 | fatanraja | Znalazłem dziwną religię |
Odwiedzam rodzinę na święta z college'u i moja kuzynka chciała zagrać ze mną w Brookhaven na Robloxie. Poznaliśmy dziewczynę, która wyglądała na młodszą. Opowiadała nam o bogu księżyca. W każdy piątkowy wieczór ona i jej przyjaciele tańczą wokół księżyca i chyba śpią na dworze w namiotach. Było też coś związanego z piżamami. Czy ktoś wie, jaka to religia? 10.0.0.0.1 192.168.1.254 |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 24-12-2025 | lithichok | Chrześcijanin? |
Chciałbym wierzyć w Boga, ale czuję, że nie pasuję do religii, o których mi opowiadano. Czy to źle, że jestem dumny z siebie, bo pracuję nad ładną sylwetką i noszę krótkie ubrania? Czy pasuję do jakiejkolwiek religii, mając pychę i 10.0.0.0.1 192.168.1.254 wątpiąc w pisma święte? |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |