Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dyskusja o religiach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
16-12-2025 16:31krisameto (4 punktów)
(zablokowany)
Dyskusja o religiach
Ocena 1 na 1
Mam 16 lat, niedługo 17, i ostatnio zacząłem cierpieć na silny lęk i strach przed śmiercią. To utrudniało mi codzienne życie, a teraz doprowadziło mnie tutaj.

Jestem ateistą, ale wiele razy myślałem o tym, żeby spróbować być osobą religijną.

Chciałbym usłyszeć/dowiedzieć się czegoś o religiach, w które wierzycie i które wyznajecie!

Mam nadzieję, że słuchanie o tym, w co wierzą inni ludzie, pomoże mi zmniejszyć niepokój i strach.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Mam 16 lat, niedługo 17, i ostatnio zacząłem cierpieć na silny lęk i strach przed śmiercią.
> ....
>Mam nadzieję, że słuchanie o tym, w co wierzą inni ludzie, pomoże mi zmniejszyć niepokój i strach.
--------------

Witaj Krisameto

Droga mojej religijności / duchowości była taka. Gdzies do 22 roku byłem tradycyjnym polskim Katolikiem; jakkolwiek jak się okazało moja wiara była bardzo plytka.
Potem częściowo ewolucyjnie a częściowo skokowo przeszedłem na antyklerykalizm i ateizm.
A tak mniej więcej od 15 lat identyfikuje się jako agnostyk; od około 5 lat jako agnostyk teistyczny ("nie wiem czy istnieje Bog/zycie po zyciu; ale mysle ze raczej tak").
Gdyby chciał dowiedzieć się cos więcej na temat agnostycyzmu to mogę polecić utworzone przeze mnie watki:

1. O wierzeniach religijnych.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,948543

2. Wymiary nieskończoności.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,949395

A co do twojego niepokóju i strachu to może warto skonsultować to z psychologiem?
Zdecydowanie taka droge bym Ci proponowal. Pisanie z ludzmi na Forum; owszem ma jakas swoja wartość poznawcza ale kontakt z psychologiem to zupełnie inna (glebsza, profesjonalna) historia.

S pozdravem
Henryk.K (2246 punktów)
>Mam 16 lat, niedługo 17, i ostatnio zacząłem cierpieć na silny lęk i strach przed śmiercią. To
>utrudniało mi codzienne życie, a teraz doprowadziło mnie tutaj.
>Jestem ateistą, ale wiele razy myślałem o tym, żeby spróbować być osobą religijną.
>Chciałbym usłyszeć/dowiedzieć się czegoś o religiach, w które wierzycie i które wyznajecie!
>Mam nadzieję, że słuchanie o tym, w co wierzą inni ludzie, pomoże mi zmniejszyć niepokój i strach.

W religii katolickiej wiara jest to łaska. Sam z siebie człowiek nie stanie się osobą wierzącą.
O wiarę należy się modlić.
Proponuję odmawiać Różaniec. Jest to modlitwa słowna i myślowa


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
krisameto (4 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora
Mantis religiosa (22 punktów)
Usunięte przez moderatora

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365