Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jakie są główne ścieżki w czarostwie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
15-12-2025 14:37vingiglow (6 punktów)
(zablokowany)
Jakie są główne ścieżki w czarostwie?
Jestem początkującą czarownicą i mam problem ze zrozumieniem różnych rodzajów czarostwa i ścieżek duchowych oraz z tym, które z nich powinnam zgłębić, aby znaleźć tę, która najlepiej do mnie pasuje.

Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby mi pomóc? Jakie są główne ścieżki, którymi powinnam się zainteresować?

Wicca jest mi bardzo dobrze znana i czuję do niej pociąg, ale chciałabym poznać inne praktyki, zanim się na którąś zdecyduję. Pochodzę z Brazylii, na wypadek gdyby to miało jakieś znaczenie.

Znam magię ludową (choć nie wiem, jak ją studiować), pogaństwo nordyckie, religie rdzennych mieszkańców i religie afrykańskie (jakoś znam te brazylijskie).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

R.Jabłoński (239 punktów)
>Jestem początkującą czarownicą i mam problem ze zrozumieniem różnych rodzajów czarostwa i ścieżek
>duchowych oraz z tym, które z nich powinnam zgłębić, aby znaleźć tę, która najlepiej do mnie pasuje.
>Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby mi pomóc? Jakie są główne ścieżki, którymi powinnam się
>zainteresować?
>Wicca jest mi bardzo dobrze znana i czuję do niej pociąg, ale chciałabym poznać inne praktyki, zanim
>się na którąś zdecyduję. Pochodzę z Brazylii, na wypadek gdyby to miało jakieś znaczenie.
>Znam magię ludową (choć nie wiem, jak ją studiować), pogaństwo nordyckie, religie rdzennych
>mieszkańców i religie afrykańskie (jakoś znam te brazylijskie).
Naprawdę, jeszcze mamy taki odlot w polskim społeczeństwie. Na forum racjonalistów zadawać pytania o czarach? To prowokacja czy głupota. Nawet nawet nie chcę polemizować.
haish (2905 punktów)
>Jestem początkującą czarownicą i mam problem ze zrozumieniem różnych rodzajów czarostwa i ścieżek
>duchowych oraz z tym, które z nich powinnam zgłębić, aby znaleźć tę, która najlepiej do mnie pasuje.
>Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby mi pomóc? Jakie są główne ścieżki, którymi powinnam się
>zainteresować?
>Wicca jest mi bardzo dobrze znana i czuję do niej pociąg, ale chciałabym poznać inne praktyki, zanim
>się na którąś zdecyduję. Pochodzę z Brazylii, na wypadek gdyby to miało jakieś znaczenie.
>Znam magię ludową (choć nie wiem, jak ją studiować), pogaństwo nordyckie, religie rdzennych
>mieszkańców i religie afrykańskie (jakoś znam te brazylijskie).

Każda kobieta jest na swój sposób czarownicą i czaruje jak tylko może płeć męską.
To jest wyssane z mlekiem matki i niejako naturalne, czyli leżące w naturze każdej kobiety.
Więc z racji tego iż forum Racjonalisty jest w większości męskie o wszelkie rady i metody czarowania pytać na forum takim jak 'wszechmocne'
okragly (21676 punktów)
>Jestem początkującą czarownicą i mam problem ze zrozumieniem rodzajów czarostwa i ścieżek
>duchowych oraz z tym, które z nich powinnam zgłębić, aby znaleźć tę, która najlepiej do mnie pasuje.
czarostwo w raju szło z dołu np stara samotna kobieta, miała ogromne doświadczenie życiowe (wtedy to cała wiedza świata) zostawała wiedźmą, wszyscy jej ufali, ona zyła jako jedna z nich. Inną metoda szczególnie wśród szamanów to jakieś "pomazanie", gość nie przystawał bo wylizał się z śmiertelnego wypadku, albo urodził się z defektem, stadnicy zaczeli widziec w nim szamana, ale jak żle sprowadzał deszcz to się go pozbywali
dzisiaj to nieaktualne a więc nie można uprawiac czarostwa

>Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby mi pomóc?
wiem, że w nowym raju będzie czarostwo, racjonalne czarostwo ,
zaczniemy słuchać dzieci, one artykułują swoje potrzeby, magię, i później w to wierzą i tak to z ich wiekiem wyrośnie dojrzałe, racjonalne czarostwo XXI wieku

czarownica (palona na stosie), wiedźma (od wiedzy) czy szaman, to ten sam byt, naturalna potrzeba rajskiego stada, komuny
dzisiaj takim szamanem jest lekarz, ksiądz (ubiór jest ważny) i człowiek od razu czuje się lepiej.
Ale my libki dla których najważniejsza jest wolność, indywidualizm, własność, nie wiemy, że takim lekarstwem na całe zło jest własne stado, dlatego musimy wymrzec, z głupoty
vingiglow (6 punktów)
(zablokowany)
>Jestem początkującą czarownicą i mam problem ze zrozumieniem różnych rodzajów czarostwa i ścieżek
>duchowych oraz z tym, które z nich powinnam zgłębić, aby znaleźć tę, która najlepiej do mnie pasuje.
>Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby mi pomóc? Jakie są główne ścieżki, którymi powinnam się
>zainteresować?
>Wicca jest mi bardzo dobrze znana i czuję do niej pociąg, ale chciałabym poznać inne praktyki, zanim
>się na którąś zdecyduję. Pochodzę z Brazylii, na wypadek gdyby to miało jakieś znaczenie.
>Znam magię ludową (choć nie wiem, jak ją studiować), pogaństwo nordyckie, religie rdzennych omegle.onl/
>mieszkańców i religie afrykańskie (jakoś znam te brazylijskie).

I got it,...
Mantis religiosa (22 punktów)
Me too.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365