 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 24-05-2017 | kubu | Jak przekonać osobę, żę NWO i masowe chipowanie ludzi.... |
Witam Jak byście przekonali osobę, która zaczęła wierzyć w spiski i NWO, że to nieprawda? Szczególnie chodzi o fragment w Apokalipsie " I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia."
Osoba ta uważa, że już wszczepiają ludziom chipy i, że to jest właśnie to znamię bestii. Jak wytłumaczyć jej że to nie prawda, proszę tylko o rzeczowe argumenty. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 18-05-2017 | Xannot | Cuda w starożytności? |
Czy są jakieś udokumentowane zjawiska, które w czasach wiary politeistycznej były uznawane za cuda, głównie interesują mnie "wizje" i "objawienia" bogów rzymskich/egipskich/greckich. Ciekawi mnie to ze względu na możliwość porównania z cudami i wizjami chrześcijan. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 175 (przedawniony) | | 13-05-2017 | handzlik | czy jest możliwy dialog ateisty z osobą wierzącą? |
co jest powszechne na tym forum i co mnie trochę dziwi jest fakt że osoby rozważające prawdziwość zagadnienia na poziomie intelektu nie wchodzą w "dyskusje" z wiarą bądź nie wiarą uznając ją za coś śmiesznego i nie wartego rozmowy.
może trochę nie na temat. ale jak słucham "dyskusji" na temat tego czy wałęsa był agentem czy nie brakuje mi dyskusji. samo stwierdzenie w wiadomościach "był", "nie był" jest mało ważne. niestety dla większości jest inaczej.
jeżeli ktoś chce powiedzieć że religia jest śmieszna ma do tego prawo. ale niech ktoś kto tak mówi dostosuje się do wypowiedzi a nie tematu o którym mówi. jeżeli twierdzi że to jest miałkie - jak mój post np.
wydaje mi się że osoby wierzące nawet nie wchodzą w polemikę z takim stylem wypowiedzi bo nie ma z czym.
jednak zauważam że "Ateiści" szeroko rozumiani. po prostu sami zamykają możliwość do dyskusji.
w której nie chodzi o przekonanie do swoich racji. czy stwierdzenia "mam rację, "nie mam racji" a możliwość do dyskusji.
no bo chyba o to chodzi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 10-05-2017 | Arminius | O sztuce szmuglowania - czyli ekstatyczny chasyd!!! |
Temat skali żydowskiej przestępczości oraz dominacji Żydów w określonych kategoriach przestępstw był już przedmiotem kilku wątków. W ostatnim, podejmującym ową problematykę ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,742027) zasygnalizowano szmugiel jako jeden z typów działalności przestępczej opanowany przez Żydów do perfekcji. Na polu tym szczególnie w okresie prohibicji w USA ( 1920 - 1933) żydowska mafia odniosła spektakularne sukcesy oraz zdobyła (nie)wątpliwą sławę. Jednakże stosunkowo niedawno życie - czy też raczej Żydzi - dopisali kolejny rozdział do tego przemytniczego pitawalu. W drugiej połowie lat 90 - tych niejaki Sean Erez, kanadyjski Żyd urodzony w Izraelu zorganizował w USA siatkę szmuglerów przemycających na gigantyczną skalę narkotyk ecstasy z Holandii do USA. Do siatki owej zwerbował młodych.......chasydów!!! Przekonując ich do podjęcia się procederu, wprowadzał ich w błąd, informując, iż będą.......szmuglować diamenty. W ten sposób neutralizował sumienie chasydów - szmuglerów, którzy w przypadku przemytu diamentów nie mieli żadnych wątpliwości natury etycznej!!!!! W tym miejscu najpewniej daje o sobie wyraziście znać talmudyczno - starotestamentowa, zdublowana etyka "narodu wybranego". Po tej błyskawicznej dygresji wróćmy jednakże do zasadniczego wątku. Otóż gangster liczył na to, iż chasydzcy kurierzy nie będą w żadnym wypadku wzbudzać wątpliwości służb celnych i antynarkotycznych - i nie mylił się. Interes prosperował doskonale. W najbardziej wydajnym roku szmuglersk.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 07-05-2017 | handzlik | wierzyć autonomicznie od przekazu i tradycji? |
dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak zasadniczo różni się tradycja i przekaz od wierzenia. nosimy medaliki, jeździmy do częstochowy uczestniczymy w niedzielnej mszy św.\\
wychodzimy z założenia że to co nam przekazno (narzucono) jest "prawdziwe" (co nie wyklucza tego że możemy zmienić wierzenie na inne - dalej chodzi o prawdziwość)
ale jaki sens i znaczenie mają te wszystkie uroczystości, symbole, ludzie, kiedy odetniemy się od tego co nam przekazano/narzucono?
zwykłe i nierozumiałe i błazańskie?
czy jesteśmy wstanie sami odkryć prawdę i obowiązujące zasady jeżeli nie zostały one nam przekazane?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 25-04-2017 | Mariusz Agnosiewicz | Wolność religijna wg Moskwy i Berlina |
Rosja zdelegalizowała Świadków Jehowy pod zarzutem "ekstremizmu". Generalnie Świadkowie Jehowy delegalizowani są przez reżimy militarystyczne w związku z głoszonym pacyfizmem. Dziwaczna jest logika Kremla: ekstremizmem jest dla nich sekta krzewiąca pacyfizm, ale głoszący dżihad islamizm ekstremizmem już nie jest a Putin z pompą otwiera największy meczet w Europie. Rosja to jest najbardziej zislamizowany i najszybciej islamizujący się kraj Europy. Można zatem powiedzieć, że Kreml likwiduje chrześcijańską konkurencję dla islamu. O ile tradycyjne prawosławie jest dość niemrawe, o tyle ŚJ rozwijają się dynamicznie (na Wieczerzy Pańskiej zebrało się w 2016 roku 300 tys. osób.). Podobna logika jest także obecna za naszą zachodnią granicą, gdzie dżihadyści i fanatycy muzułmańscy działają sobie swobodnie, natomiast państwo uznało scjentologów za organizację totalitarną, która zagraża "bezpieczeństwu narodowemu Niemiec".  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 20-04-2017 | Arminius | Cytatów czar- XXXII. Kogo łupiły niderlandzkie Benie Krzyki? |
Florike Egmond, naukowiec z prestiżowego uniwersytetu holenderskiego w Lejdzie ( a oto charakterystyka historyczki jak wyżej, zaczerpnięta ze strony Uniwersytetu w Lejdzie - "Inspired by historical anthropology and microhistory, my research in the period 1980 to 1995 focused mainly on the history of crime, punishment, marginality, honour and violence. Since then I have moved from networks of criminals and lawyers to those of experts in natural history, at the same time going backwards in time from the 18th to the 16th century. My present research concentrates on the European history of Renaissance natural history (as well as medicine and pharmacology), with a special emphasis on the combination of visual and textual information in botany and zoology, the European exchange networks of experts in these fields, naturalia in the history of collecting, styles of patronage by both individuals and institutions (such as courts and universities), and the contribution of non-university trained experts to the formation of natural history as a discipline during the period 1530-1630. The cultural analysis of the correspondence and European networks of correspondents of the eminent 16th-century botanist Carolus Clusius is my main research project for the period 2002-2010." - www.univer(*)en/staffmembers/florike-egmond), autorka książki pt. "Underworld. Organized Crime in the Netherlands, 1650-1800", Polity Press, Cambridge, MA. ( "Świat przestępczy. Zorganizowana przestępczość.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 65 (przedawniony) | | 19-04-2017 | Arminius | Exodus - jeden z pierwszych "fake news" w historii świata? |
Nastał czas paschy żydowskiej, święta mającego upamiętniać wyzwolenie Żydów z niewoli egipskiej. Przyjrzyjmy się więc istocie tego święta, zaczynając od zaskakującego trochę pytania. Czy amerykański aktor Charlson Heston ( grający role biblijnych proroków w biblijnych superprodukcjach Hollywoodu i wielki zwolennik prawa do posiadania broni), amerykańskie kreskówki studia filmowego Dream Works oraz były premier izraelski Menachem Begin - mają ze sobą coś wspólnego??? Mają. Otóż i oni i ono swego czasu krzewili mit o budowie przez Żydów piramid egipskich. Mit ów - będącym jednym z pierwszym "fake news" w historii przekazu informacji - bywa , o dziwo, nadal podtrzymywany przez liczne środowiska żydowskie, ze względu na obraz Żyda - ofiary jaki jest w nim zakonotowany. Prawda natomiast jest taka, iż piramidy zostały wybudowane przez Egipcjan dobre 300 lat przed pojawieniem się Żydów na ziemi egipskiej - według najbardziej dla Żydów sprzyjającej chronologii biblijnej. Ale w opowiastce jak wyżej jest jeszcze pikantne drugie dno. A w zasadzie, to go właśnie nie ma. Bo wszystko przemawia za tym, iż żadnej niewoli egipskiej narodu żydowskiego nie było. Więc "fejkiem" jest nie tylko powiastka o niewolniczej pracy Żydów przy budowie piramid, ale także sama ich obecność w Egipcie w takiej czy innej roli. Albowiem prócz zapisu starotestamentowego o ich pobycie w Egipcie, który siłą rzeczy nie może uchodzić za obiektywne i wiarygodne źródło - nie ma żadnych innych materiałów źródłowych czy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 03-04-2017 | Morgotheron | Islam - oczami filozofa - przeznaczenie, walka, prorocy |
Byłem na wykładzie pewnego filozofa, zajmuje się filozofią od dość dawna i kilka rzeczy mnie zaciekawiło. Spróbuję je wam przedstawić, ale nie wiem czy uda mi się to tak dobrze zrobić, jak on to zrobił i nie wszystko może być tu poprawnie wyjaśnione, ale postaram się. W różnych kulturach można odnaleźć różne światoobrazy, czyli funkcjonalne zespoły obejmujące wiedzę i przekonania, wzorce percepcyjne i podstawowe schematy myślenia. Główną rolę w światoobrazie ludów Bliskiego Wschodu odgrywało przeznaczenie. Ma ono 3 cechy: -musi posiadać nośnik (np. przeznaczenie odczytywano z gwiazd, księgi czy cętkach jaguara, np. Indianie w Ameryce Południowej); -nośnik musi być ukryty (może być ukryty fizycznie lub nie, np. księga, którą każdy widzi, ale nie każdy potrafi ją przeczytać); -nieuchronność - nawet jeśli będziemy wiedzieli co się stanie nie unikniemy tego, choć jest przeznaczenie twarde, które nigdy nie możemy zmienić, ale też miękkie - możemy coś ugrać. Ideałem mędrca był człowiek, który zgadzał się ze swoim przeznaczeniem. Przytoczył mi 2 rzymskie historie. W pierwszej to człowiek żyjący według ideału mędrca. Idzie pośród tłumu, jest majętny, a przed nim zmierza niewolnik, który toruje mu drogę. W drugiej to człowiek sprzeciwiający się swojemu przeznaczeniu. Przedstawiony jest jako oprawca, którego kat prowadzi na miejsce jego śmierci.
Ważna jest też inna kwestia. Specyficzny nośnik w ludach Bliskiego Wschodu - Wola Boża, w której wszystko było zapisane. Odpowiednie nakazy i.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 09-03-2017 | Duch Prawdy | Modlitwa zabija... |
"Modlitwa zabija zarazki, leczy z masturbacji i jest lepsza od antybiotyków. 5 kościelnych terapii zdrowotnych Szczepionki wytwarzane są z martwych płodów, za choroby odpowiada szatan, feng shui to bałwochwalstwo. Kościół ma odpowiedź na wszystko. Zanim udamy się do lekarza lub psychologa z jakimś problemem, warto dowiedzieć się, w jaki sposób może nam pomóc wiara. Rosyjska uczona Angelina Malakhovskaya dokonała przełomowego odkrycia. Przez dziesięć lat badała błogosławieństwa kościelne, przeprowadzała eksperymenty i wysnuła wniosek, że zwyczaj czynienia znaku krzyża nad jedzeniem i piciem ma praktyczne zastosowanie. „Krzyż oczyszcza żywność. To wielki cud, że to może dziać się każdego dnia”– stwierdziła uczona, która zidentyfikowała unikalne własności antybakteryjne krzyża przy święceniu wody. W tym procederze pomocne jest również odczytanie Słowa Bożego, które przekształca strukturę wody, znacznie „zwiększając jej gęstość optyczną w krótkim ultrafioletowym zakresie widma”. Szczególną moc ma mieć modlitwa „Ojcze Nasz”..." natemat.pl(*)oscielnych-pogladow-na-zdrowieJa tak tylko od siebie zapytam - Ojcze Nasz, czy ty to słyszysz? Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu... | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |