 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 22-10-2024 | zeucqu2 | Dlaczego niektóre religie zalicza się do mitologii, a innych |
Kiedy mówimy o pewnych opowieściach religijnych, takich jak Ramajana czy Mahabaharta z hinduizmu, najczęściej określa się je mianem mitologii. Jednakże, gdy mówimy o historiach z Biblii chrześcijańskiej, takich jak anioły, Adam i Ewa itp., nie są one klasyfikowane jako mitologie. Przynajmniej ilekroć się o nich mówi, nigdy nie mówi się, że są mitologią. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 21-10-2024 | bolukxo1 | Dlaczego ludzie myślą, że chrześcijanie nienawidzą innych wy |
Kiedy mówię ludziom, że jestem chrześcijaninem, myślą, że jestem homofobem i nienawidzą każdego, kto nie zgadza się ze mną, ale to nieprawda. Wierzę we wszystkie stereotypy, ponieważ wszyscy prawdziwi chrześcijanie wiedzą, jak kochać swoich sąsiadów, niezależnie od tego, czy są chrześcijanami. lub nie. Chcę wiedzieć, czy to tylko stereotyp, czy coś takiego naprawdę się zdarza? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 17-10-2024 | dovunru2 | Jak judaizm interpretuje Księgę Izajasza? |
Prawie skończyłem tę książkę i jest wiele fragmentów, w których jest mowa o „słudze”, który nadejdzie. Dla chrześcijan jest to zapowiedź Jezusa. Zastanawiałem się, jak Żydzi to interpretują? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 17-10-2024 | vokinko1 | Religia Azteków |
Postaram się, żeby to było krótkie i słodkie. Chcę dowiedzieć się więcej o religii, kulcie, wierzeniach Azteków itp. Jako osoba z zewnątrz zainteresowana nauką z szacunkiem. Zajmuję się już intensywnie badaniami, ale chciałbym skontaktować się z osobą, z którą mogę się skontaktować, która jest otwarta na moje pytania i może udzielić mi wskazówek. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 17-10-2024 | conikco2 | spóźniony kolejny prorok? |
W czasach Jezusa żyło mniej niż 300 000 ludzi i nie było żadnego przekazu w środkach masowego przekazu, więc bardzo niewielu ludzi go kiedykolwiek widziało. Teraz jest 8 miliardów ludzi i komunikacja masowa. Czy nie spóźniliśmy się na kolejnego proroka? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 17-10-2024 | homalgo1 | Jeśli Bóg Abrahama jest miłością, dlaczego jego wyznawcy nig |
Nie mam wątpliwości, że katolicy kochają katolików, chrześcijanie kochają chrześcijan, muzułmanie kochają muzułmanów.
Ale dlaczego katolik walczył z chrześcijanami? A wojny między Żydami i muzułmanami nigdy się nie kończą. Czy Bóg uczy Cię miłości? A jedyne, czego możesz się nauczyć, to nienawiść. To nie sprawia, że bóg Abrahama wygląda realnie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 16-10-2024 | gonekmo1 | A co jeśli mózg jest jak sprzętowy procesor, ale dusza jest |
Czy to może być dobry argument przeciwko Emergentywizmowi? NIE?
Oprogramowanie jest tworzone przez świadome istoty zwane ludźmi.
Oprogramowanie w mózgu jest tworzone przez nadprzyrodzone, świadome istoty. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-10-2024 | nokelho2 | Czy religia jest zagładą dla dzieci kościelnych? |
To dziwne, że nawet piszę. Nie żywię intensywnej nienawiści do mojej rodziny. Tak naprawdę moja mama jest jedną z najmilszych osób, jakie kiedykolwiek znałam. To raczej uczucie „dlaczego pozwoliłeś, żeby to się wydarzyło”, i myślę, że chciałbym się wyładować, a także spojrzeć na to z zewnątrz. Czuję się zraniony, że moi rodzice z różnych powodów pozwolili mi wychowywać się w tej konkretnej religii. Ostatecznie nie pomogło to ani mnie, ani nikomu wokół mnie. To nas po prostu złamało. Mój tata jest przerażającą osobą, ponieważ wydaje się, że nie ma duszy. Brzmi głupio, wiem. Ale tak naprawdę wydaje się, że nie ma empatii w żadnej sytuacji, która go nie dotyczy. Jego cała uwaga skupiała się i nadal skupia na zdobyciu sławy. Wszystko, o czym kiedykolwiek mówi, dotyczy tego, jak stanie się sławny „na chwałę Boga”, ale wydaje mi się to po prostu zajebiste i nie wiem, jak wyrazić dlaczego. Przez niego po prostu nienawidzę jakiejkolwiek woni religii. Zrujnował mi całą sytuację w głowie. Czy jest to przypadek skażenia religii z powodu danej osoby, czy też po prostu uświadomienia sobie, czym jest na wcześniejszym etapie życia? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 16-10-2024 | hacobfa1 | AMA na temat praktyk muzułmańskich |
Pomyślałem, że to zrobię, ponieważ nie widzę wielu postów na temat praktyk muzułmańskich, takich jak Salaah (modlitwa), Sawm (post), Hadżdż i Umrah (pielgrzymka), recytacja Koranu… itd.
Żeby było jasne, nie będę odpowiadać na pytania dotyczące orzeczeń i przepisów, ponieważ po prostu nie mam do tego kwalifikacji, nie wspominając już o tym, że nie o to chodzi w tym AMA.
Będę odpowiadać na pytania dotyczące tego, co muzułmanie robią codziennie i w specjalne dni! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-10-2024 | shikaka1 | Skurcze menstruacyjne |
Przyszło mi to do głowy, kiedy zwijałem się z bólu spowodowanego skurczami, haha
Czy niektóre religie postrzegają bóle menstruacyjne jako karę boską wymierzoną przez bogów?
Przeglądałem wyniki wyszukiwania i wygląda na to, że wspomniano o „nieczystym”, ale nie ma nic o bólu, jakiego dana osoba doświadcza podczas cyklu w ramach kary | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |