Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
30-06-2007anreddObjawienia w Zeitoun
Co racjonalna brać sądzi o objawieniach w Zeitun, koło Kairu w latach 1968-71?

Nie taka oczywista sprawa z tym przypadkiem, bo nie dość, że istnieje wiele relacji naocznych świadków, to opublikowane są zdjęcia (!) i filmy (!!!) z tego wydarzenia - cios ostateczny dla paskudnych ateistów czy zmyślny pokaz efektów specjalnych i kolejna mistyfikacja?

en.wikipedia.org/wiki/Zeitoun_apparitions
www.zeitun-eg.org/zeitngal.htm (zdjęcia i filmy)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
29-06-2007XylomenaUtraciliśmy raj przez Ewę, czy Adama?
Historia grzechu pierworodnego opowiadana jako nieposłuszeństwo skonsumowania owocu z drzewa odróżniania dobra od zła daje gorsze świadectwo o mentalnosci kobiety, niż mężczyzny. To ona wzięła się na lep kuszenia przez węża, że dzięki temu zdobędzie władzę nad Bogiem (jakby kobiety miewały takie marzenia?), a pomimo zrozumienia, że została oszukana sama przejęła funkcję zwodzenia do nikąd i namówienia Adama na ten sam uczynek...
Tylko że zarówno psychologicznie jak i teologicznie, jakoś mało to przekonujące.
Gdyby popatrzeć na tą samą historyjkę odrobinę inaczej np. że najwyższą wartością na świecie nie jest jakieś tam posłuszeństwo, tylko miłość, to zdrady kobiety wg Biblii dokonał mężczyzna. To on spodziewając się Boga mściwego (za nieposłuszeństwo właśnie) zapragnął ją wydać na śmierć dla ocelania własnej skóry; chciał żeby ją Bóg ukarał za to, że w ogóle do niego mówiła - "kusiła". Zerwał jedność z kobietą nie bedąc już potem w stanie jej odkupić dla siebie przez całe dzieje świata. Ciążyła na nim klątwa za rozdzielenie pojęcia - człowiek - ustanowionego przez Boga dla mężczyzny i kobiety zjednoczonych i błogosławionych za to poddaniem im całej ziemii.
Tak rozpoczęła się śmiertelność dla całego stworzenia, bo człowiek powołany do nieśmiertelności przestał istnieć - nie potrafił wrócić do jedności sam ze sobą, postrzegając wroga w płci przeciwnej, która była jego integralną częścią...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
29-06-2007APawłowskiMała zmiana formuły wyboru papieża
Onet zamieścił wiadomość iż B16 zmienia zasadę wyboru papieża, do wyboru konieczne będzie zebranie 2/3 głosów bez względu na ilość głosowań. Niby wszystko poprawne, ale ja się pytam: co jest nie tak z Duchem Świętym? Czyżby nie nawiedzał wszystkich kardynałów jednakowo? Dlaczego więc nie ustanowiono 100% poparcia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
28-06-2007FreemanCud eucharystyczny
Witam,
Cud eucharystyczny. Czy ktoś czytał jakieś sceptyczne materiały na ten temat?

PS//Na wikipedi można poczytać o tym czym to zjawisko jest.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 175 (przedawniony)
28-06-2007unknownBóg źródłem zła..
Wierzący uważają, że Bóg stworzył cały świat, a więc także całe zło i to mistyczne piekło i lucyfera też?
Po co to zrobił? Nie lubi nas? Skoro jest taki dobry, to dlaczego pozostawia nas samych sobie? Sprawdza gdzie się nadajemy? Po co? Twórca nie wie wszystkiego o swoich 'owieczkach'? Dlaczego zachowuje się tak biernie.....
Oczywiście Ci 'oświeceni' stwierdzą, że Bóg ma wobec nas ukryte zamiary, których nie potrafimy pojąć. Proszę nie pisać czegoś takiego, to nie jest żadna 'wiara', to świadoma lub nie, próba otumanienia i ogłupienia reszty społeczeństwa. Bo jakie może mieć wobec nas zamiary? Do czegoś jesteśmy mu potrzebni?
Ten pełen miłosierdzia i miłości wyższy byt wysyła nas na świat, który potem z upodobaniem niszczymy, ba innych ludzi też niszczymy. Wszystko niszczymy, siebie też. Jaki cel jest w niszczeniu? Nie zapomniałem, że człowiek też tworzy, ale w końcu i tak to co stworzy, zniszczy...
Czemu skazuje nas na los śmiertelnika. Na los istoty ciągle obawiającej się o swoje życie? Skazuje nas na pewną śmierć?
Czemu Bóg dopuszcza do takiej eskalacji zła?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-06-2007estetkaKsieza oskarzeni o ludobojstwo w Rwandzie
22 czerwca 2007 roku jeszcze jeden z czterech ksiezy oskarzonych o ludobojstwo w Rwandzie zasiadl na lawie oskarzonych. Podczas krwawych rozpraw z plemieniem Tutsi, ksiadz pelnil role rektora Liceum Chrystus Krolem w Nyanza, jednej z bardziej prestizowych szkol kraju. Zarzuca sie ksiedzu, ze pelnil role "szefa duchowengo" zbrodniarzy a takze, jak twierdza swiadkowie zamordowal osobiscie wiele osob.

Do tej pory Wysoki Trybunal w Rwandzie udowodnil zbrodnie ludobojstwa i skazal na 15 lat wiezienia 15 grudnia 2006 roku Ojca Atanase Seromba.
Podobnie skazany zostal takze 19 lutego 2003 roku pastor adwentysta Elizaphan Ntakirutimana na 10 lat wiezienia za ten sam czyn - lodobojstwa na plemieniu Tutsi.
W wiezieniu czeka jeszcze jeden ksiadz, ktorego rozprawa jeszcze sie nie zaczela.

Podczas pogromu Tutsi w 1959 roku i w 1962 w Rwandzie wiekszosc osob z "gorszego" plemienia schronili sie w kosciolach i tym samym uratowali swoje zycie.

Podczas kolejnego pogromu w 1994 roku Tutsi takze szukali azylu w murach swiatyn, tym razem jednak spotkala ich tam wszytkich smierc, rozerwani granatami, podpalani zywcem.
Wedlug badan Pozarzadowej Organizacji Badania Zbrodni Ludobojstwa "African Rights" wiecej Rwandyjczykow zostalo zamordowanych w kosciolach i budynkach przykoscielnych niz w pozostalych miejscach na terenie kraju. Szczegolnie rola Kosciola katolickiego jest w tej historii bulwersujaca.

Ze wzgledu na to, iz swiadkow ludobojstwa uratowalo sie tak bardzo malo, wiele zbrodniarzy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 121 (przedawniony)
25-06-2007heyselCiało i Krew
J 6,53-57
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie."
To jest pytanie zdaje się głównie do chrześcijan :
Jak to rozumieć ?
Dlaczego doskonały Bóg nakazuje zjadanie samego siebie ?
Czemu to ma służyć ?
Czy tu naprawdę chodzi o spożywanie fizycznej krwi i ciała Zbawiciela ?
Jak to połączyć z tym :
J 6:63
"Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem."
Po co zatem zjadać ciało i pić krew, skoro prawdziwym życiem mają być jego słowa ?
Dlaczego chrześcijanie czynią zatem obrzęd, którego wymowa w każdym innym wypadku byłaby uznana za obrzydliwą ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
25-06-2007Jarek BorzdyńskiMuzułmano-chrześcijanka, co dwóm panom chce służyć
Czy można być jednocześnie wyznawcą islamu i chrześcijaństwa? Czy można w piątek chodzić na modlitwę do meczetu, a w niedzielę do kościoła? Czy można być jednocześnie gorliwym muzułmaninem i jednocześnie chrześcijańskim duchownym? I wreszcie: czy to wszystko może realizować kobieta? Jakkolwiek retoryczne i może nawet absurdalnie mogą brzmieć te pytania, to w wypadku ks. Ann Holmes Redding jest za każdym razem twierdząca.

20 lat temu została ordynowana na duchownego Episkopalnego Kościoła USA (ECUSA), a w marcu 2006 r. wypowiedziała szahadę, muzułmańskie wyznanie wiary. W piątek zakłada czarną chustę, a w niedzielę koloratkę. Jak daleko może posunąć się religijny uniwersalizm?

Reszta tutaj

wiadomosci(*)1,wiadomosc.html#czytajdalej

Gorąco polecam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
23-06-2007Marek MataczZałóżmy, że Bóg istnieje
Jeśli uznajemy, że Bóg wie wszystko, oznacza to że musi wiedzieć dokładnie jak czuje się każda istniejąca istota. Nie wystarczy, żeby był jakimś Kimś obok i patrzył na nie, ale aby wiedziec wszystko musi być także tymi istotami. Więc aby pojęcie wszechwiedzącego Boga miało sens z logicznego punktu widzenia każda istota i rzecz musi być częścią Boga.
Po drugie jeśli czuje to, co czują wszystkie istoty to chyba oznacza, że powinniśmy dążyć do szczęścia a nie nieszczęścia, ascezy, "samobiczowania" itp. bo nasze cierpienie będzie równiez udziałem wszechwiedzącego Boga.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
23-06-2007YaomingRewolucja!
Salezjańskie centrum badań naukowych odkryło alternatywę dla zapłodnień in-vitro(wiadomosci.onet.pl/1558301,11,item.html). Jak poinformował rzecznik prasowy Salezjan, nowa metoda leczenia bezpłodności u kobiet jest prawie zawsze skuteczna. Nie ulega wątpliwości, że w niedługim czasie zapłodnienie in-vitro zostanie wyparte na rzecz "modlitwy do katolickiego świętego z prośbą o łaskę". Nowa metoda (w skrócie mdkśzpoł), która zrowolucjonizuję rynek medyczny została opatentowana przez Watykan. Mdkśzpoł jest leczeniem, które może być przeprowadzone w domu. Wystarczy, że kobieta zagospodaruję 15 minut na modlitwę, zaciszny pokój i obraz z wizerunkiem swiętego Dominika Savio. Po modlitwie wystarczy cierpliwie poczekać 9 miesięcy na przyjście potomka.
Kobiety mające problemy z zajściem w ciążę nie mogły pohamować łez wzruszenia po opublikowaniu tej informacji w mediach. Im biedniejsza niepłodna kobieta tym większy uśmiech zagościł na jej twarzy, bo in-vitro jest metodą drogą. KK wymyślił bezpłatną metodę przywracania płodności, ponieważ nie chce pozwolić na tak ohydne okradanie swoich parafian, lepiej żeby pieniądze powędrowały na tacę niż do lepkich rąk lekarzy. Poza tym sztuczne zapłodnienie jest niezgodne z Pismem Świętym, jak dobrze wiemy. Wierzące kobiety miały zawsze dylemat, zaufać nauczaniu KK i cierpieć z powodu niemożliwości posiadania własnego dziecka czy zgrzeszyć poddając się szatańskiemu in-vitro i oczekiwać na przyjście pociechy. Teraz już tego problemu nie mają,..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)