 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 08-10-2004 | jeyes | Źródła katolickiego bełkotu... |
Czytam często wpisy na forum Onetu zamieszczane przy okazji pojawiających się tam wiadomości dotyczących KK (ostatnio a propos Jankowskiego) lub jako komentarze do artykułów z Tygodnika Powszechnego. Zauważam, że bardzo wiele wpisów "obrońców KK" zawiera identyczne wyrażenia, takei same zbitki słowne, jednakie "myśli". W tych postach można przeczytać, że w Polsce trwa atak na KK sponsorowany przez Gazetę Wyborczą, można przeczytać, że wszelka krytyka KK pochodzi od zwolenników aborcji, eutanazji i legalizacji małżeństw homoseksualnych. Można także dowiedzieć się, że istnieje jakiś spisek mediów, które nota bene są wszystkie w niepolskich (czytaj: niekatolickich) rękach, spisek polegający na publikowaniu kłamstw i oszczerstw - np. antysemityzm Jankowskiego czy Rydzyka jest wymysłem tych mediów. Zastanawi mnie jedno - tych postów nie umieszczają przecież ludzie starsi i starzy, którzy stanowią gros zaślepionych zwolenników - żeby nie powiedzieć czcicieli - Jankowskiego czy Rydzyka, na forum piszą ludzi młodzi i bardzo młodzi. Skąd oni czerpią swoje przekonania? Kto i w jaki sposób wciska im te kłamstwa? Kto i w jaki sposób dostarcza im "gotowców" do umieszczania na forach? No bo nie chce mi się wierzyć (pardon!), że młodzież namiętnie słucha Radia Maryja czy czyta Nasz Dziennik. Zatem pytam - KTO ZA TYM STOI? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 08-10-2004 | ANNA | TAK ZNAK RYBY ALE INNEJ RYBY? |
tak rybę naklejają "podobno" katolicy, wiec mam pytanie które mnie męczy już bardzo długo, co oznacza rysunek ryby, ale tylko sa osci wiecie o co mi chodzi taka rybka wlasnie 5 minut temu zjedzona i zostały tylko osci w kształscie tejże ryby... czekam na odpowiedź... czy ma to jakis sens czy ten symbol coś oznacza? kto rysuje takie znaki bo dostaje listy z podpisem i narysowana obok taka rybka z ości. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 07-10-2004 | mariusz bucki | Dobre strony Kosciola |
Poniewaz w watku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,6463zarzucono "racjonaliscie", ze jest wybiorczy i w sposob jednostronny przedstawia sprawy kosciola i religii, postanowilem zalozyc ten watek, by zmienic tak niekorzystna opinie  . Ok, jezeli uwazacie, ze sa jakies jasne strony (religii i kosciola rzec jasna, bo " racjonalista" ma oczywiscie same jasne strony  ) to piszcie. Ja dodam od siebie na poczatek. 1. muzyka 2. architektura 3. sery!!!!!   4. wino!!!!!   Wiecej na razie nie pamietam, ale i tak nie zaluje  m. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 07-10-2004 | pytający | z "pytań o chrześcijaństwo" Messoriego |
Ida Magli Ida Magli ma na państwowym uniwersytecie w Rzymie katedrę nauki należącej do najbardziej fascynujących i nowych: antropologii kulturalnej -- nauki mianowicie, która bada kultury (w szerszym znaczeniu tego terminu) grup ludzkich -- we Włoszech należała ona do pierwszych i najbardziej znanych specjalistów. Sądzę, że Elémirowi Zolli (który, jak widzieliśmy, zajmuje się podobnymi tematami, chociaż o bardzo różnym formacie) spodobałaby się jej deklaracja programowa, która doprowadziła ją do studiowania muzyki, filozofii, psychologii, historii: "Nauki humanistyczne potrzebują także intuicji i zmysłu artystycznego". Na tej drodze Ida Magli walczy, aby kobiecie zostało przyznane należne jej miejsce, które pozwoliłoby jej postawić obok suchości i abstrakcyjności, pociągających mężczyznę, te odmienne i cenne "drogi poznania", które zna i praktykuje kobieta. Niektóre jej książki na ten temat zostały już uznane za klasyczne i przetłumaczone na różne języki. Tematom religijnym poświęciła między innymi ważne studium, interpretację antropologiczną średniowiecza na przykładzie kazań i pokuty. Przy tym, jak Eco, Magli ma za sobą okres zaangażowania katolickiego, ale od dawna działa na polu kultury laickiej, której oddaje się z pasją, jaka przynosi także rezultaty kontrowersyjne: na przykład jej ponowne odczytanie, w kluczu antropologicznym, psychoanalitycznym i feministycznym, świętej Teresy z Lisieux. Wzbudziłoby także liczne polemiki (ale również duże zainteresowania), w domu katolickim.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 06-10-2004 | jakies | TOLERANCJA |
Jak przejawiała się zasada tolerancji w polsce 16 w. a jak przejawia się w świecie współczesnym? podaj przykład: Odpowiedzcie! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) | | 01-10-2004 | Czesław | Wybuch czy tchnienie Boga ??? |
Trafiłem tu przez bardzo duuży przypadek i zacząłem czytać co niektóre rzeczy. Chciałbym, by nad tym co napiszę zastanowili się zarówno ślepo wierzący chrześcijanie jak i nabijający się z ich naiwności ateiści. Ja jestem po chrzcie, komunii św i bierzmowaniu. Od niedawna zacząłem weryfikować swoje poglądy i stwierdzam, że zarówno Biblijne powstanie świata jak i naukowe może być uważane za tak samo absurdalne. Każdy ateista na pewno się zastanawiał nad problemem powstania świata... No to co to było? Oświećcie mnie. Wielki wybuch? Pojawia się pytanie CZEGO? Pewnie powiecie, że jakiejś materii, która się skumulowała i tak sobie wybuchnęła. No dobrze... ale skąd sie ona do diabła wzięła? Jeśli jest choć jedna osoba, która jest wstanie udzielić mi odpowiedzi innej niż istnienie Boga niech napisze do mnie na adres lp.2o@35walsezc. Jestem otwarty na wszelkie poglądy. Póki co nikt mi nie powiedział czemu miałbym zrezygnować z wiary chrześcijańskiej i zamiast się od niej oddalać jestem coraz bliżej. Wyzywacie instytucję kościoła... Oczywiście - daleko jej do ideału. Każdy jednak wierzy na swój sposób (jeśli myśli). Niestety te wszystkie bzdurne moim zdaniem sobory (biskupi byli wtedy natchnieni duchem św.  odrzuciły pewne księgi napisane razem z innymi wchodzącymi w skład Biblii, skutecznie też narzuciły pewne poglądy. Każdy wie że jest mało osób które sprawdzą wszystkie źródła mówiące o danym problemie religijnym. No więc z drugiej strony skąd się wziął Bóg (zakładając teraz że istnieje)?.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 56 (przedawniony) | | 28-09-2004 | Lubię Kawę | A co z indukcją? |
Jak komuś forma nie pasuje, to niech nie czyta  Temat wyszedł w trakcie rozmowy z Pugiem i Pilastrem na wierze.pl. Chodzi o przesłanki za teizmem. Czy w ogóle istnieją. To w sumie nawiązanie i streszczenie refleksji R.S. To nie jest tak, że wypowiedź jest wiążąca. Jest to argument indukcyjny. ptrqwerty.webpark.pl/o1.htmlPokazuje on, że przesłanki są. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 23-09-2004 | MaciekMaciek | Kosmogonia inuitów |
Mam problem... Muszę napisać o kosmogonii Inuitów, ale nie mam pojęcia gdzie mogę znaleść potrzebne mi informację! W internecie nic o tym nie ma, są tylko jakieś bóstwa i obyczaje, a o wierzeniach na temat stworzenia świata ani słowa. W bibliotekach nikt nie był w stanie mi nic doradzić  ... Proszę o pomoc!!! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 22-09-2004 | A. Rosenberg | Co ma Jezus do Apolloniusza? |
Pytanie moje jest następujące: W kisążce Deschnera "I znowu kur zapiał", wspomiany jest niejaki Apoloniusz z Tiany, którego przygody miałyby być inspiracią dla autorów Ewangelii, zwłaszcza cudów. Jego dzieje małyby być "opublikowane" w roku około 200.( nasze ery) CZy ktoś może zaświadczyć, że Deschner ma rację z tym Apoloniuszem? Ze to on inspirował a nie odwrotnie? Zaświadczyć, mam na myśli potwierdzić jakimś "dowodem". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 22-09-2004 | Wapiński | Kontemplując nad zakonem Syjonu |
Poddając się wirowi informacji i własnej chęci poznania postanowiłem poszerzyć swoją wiedzę na ten jakże szeroki temat... Religia, strach się bać, kiedyś za poruszenie takiego tematu wśród społeczeństwa można było być uznanym za heretyka (czyli tego co zna prawdę) Staram się poczynając od lini królewskich pierwszych z pierwszych, znaleźć prawdę bądź kolejne kłamstwo. Znając życie niczego nie można być pewnym... Ja jednak spróbuje "Szukajcie a znajdziecie" coś znaleźć. A wszystko zaczeło się od znajomego księdza który opowiadał o historycznych nagłych śmierciach duchownych którzy chcieli wiedzieć więcej. Sam ksiądz interesuje się radiostezją i różdżkarstwem kapitalny człowiek. Dopiero co się tutaj zalogowałem, czekam na jakieś wskazówki. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |