 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-09-2004 10:14 | mariusz bucki (378 punktów) | Dobre strony Kosciola | Poniewaz w watku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,6463zarzucono "racjonaliscie", ze jest wybiorczy i w sposob jednostronny przedstawia sprawy kosciola i religii, postanowilem zalozyc ten watek, by zmienic tak niekorzystna opinie  . Ok, jezeli uwazacie, ze sa jakies jasne strony (religii i kosciola rzec jasna, bo " racjonalista" ma oczywiscie same jasne strony  ) to piszcie. Ja dodam od siebie na poczatek. 1. muzyka 2. architektura 3. sery!!!!!   4. wino!!!!!   Wiecej na razie nie pamietam, ale i tak nie zaluje  m. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Jeśli muzyka sakralna i dzieła sztuki o tematyce religijnej miałyby być argumentami "za Kościołem", to na tej samej zasadzie można argumentować "za faszyzmem", "za komunizmem", za czymkolwiek. Do oceny wpływu Kościoła na cywilizację należy wziąć pod uwagę nieco więcej rzeczy (i ważniejszych!) niż tylko sztuka. Poza tym - powstawanie nawet najpiękniejszych dzieł o tematyce religijnej nie zmienia faktu, na jaki zwrócił uwagę bodajże Michał Anioł, a mianowicie - gdybyż można było tworzyć NIE TYLKO dzieła religijne...
|
|
 | | mariusz bucki (378 punktów) | > Jeśli muzyka sakralna i dzieła sztuki o tematyce religijnej miałyby być argumentami "za Kościołem"Po pierwsze - tytul watku mowi sam za siebie. Nie zatytulowalem go " Ocena caloksztaltu dzialalnosci Kosciola Katolickiego ". Po drugie - zwracam uwage na liczne " buźki " Po trzecie, co zwiazane jest z punktem pierwszym, zarowno KK, jak i chyba wiekszosc innych kosciolow, ma swoje jasne strony. Ja zaproponowalem te cztery, jezeli ktos ma inne to niech napisze, tylko niech pamieta o tytule watku  > Do oceny wpływu Kościoła na cywilizację należy wziąć pod uwagę nieco więcej rzeczy (i ważniejszych!) niż tylko sztuka.I tu sie musze z Toba zgodzic. Jednak kilku " Forumowiczow " ( ale potworek, nawiasem mowiac  ) zarzucilo, ze " Racjonalista " tylko krytykuje. Webmaster podal raptem 3 czy 4 linki i na tym sie skonczylo. Chcialem wiec zmienic ten stan rzeczy. ( to sie chyba nazywa - kreowanie wizerunku publicznego  m.
|
|
|  | jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | > Po pierwsze - tytul watku mowi sam za siebie. Nie zatytulowalem go " Ocena caloksztaltu dzialalnosci Kosciola Katolickiego ".A ja zwróciłem uwagę na to, że jest coś niedobrego w sytuacji braku wyboru i narzucenia działań, zachowań, nawet jeśli prowadzi to do powstania czegoś dobrego (pięknego). > Po drugie - zwracam uwage na liczne " buźki "Toteż nie zająłem się ani serami, ani winem.  > Po trzecie, co zwiazane jest z punktem pierwszym, zarowno KK, jak i chyba wiekszosc innych kosciolow, ma swoje jasne strony.Nie bardzo rozumiem jaki sens ma rozpatrywanie jakiegoś zagadnienia wyrwanego z całości kontekstu. Nie sądzę nawet, aby to było uczciwe. > > Do oceny wpływu Kościoła na cywilizację należy wziąć pod uwagę nieco więcej rzeczy (i ważniejszych!) niż tylko sztuka.> I tu sie musze z Toba zgodzic. Jednak kilku " Forumowiczow " ( ale potworek, nawiasem mowiac ) zarzucilo, ze " Racjonalista " tylko krytykuje. Webmaster podal raptem 3 czy 4 linki i na tym sie skonczylo. Chcialem wiec zmienic ten stan rzeczy. ( to sie chyba nazywa - kreowanie wizerunku publicznego No cóż, chyba nie o to idzie, aby z serwisu Racjonalista robić serwis Apologeta
|
|
| |  | | mariusz bucki (378 punktów) |
> Nie bardzo rozumiem jaki sens ma rozpatrywanie jakiegoś zagadnienia wyrwanego z całości kontekstu.No nie zartuj. Zeby mowic o calosci, powinienes rozpatrzyc tez skladowe. > Nie sądzę nawet, aby to było uczciwe.A to juz zalezy od przyjetego punktu widzenia  > No cóż, chyba nie o to idzie, aby z serwisu Racjonalista robić serwis Apologeta No co Ty! Zreszta jak widac czytelnicy Racjonalisty nie zauwazyli nic dobrego ponad to co ja napisalem  Tak wiec z mojej strony EOT. m.
|
|
| Yelonek | Religia jest częścią dorobku kulturalnego człowieka. Jest on do niej tak przyzwyczajony, że nie może bez niej żyć. (Mówię o ogóle, nie o jednostkach.) Uważam, że na razie nie ma co marzyć o społeczeństwie w pełni ateistycznym. Można wymyślić nową religię (lub przekształcić istniejącą), która będzie jak najmniej przeszkadzała w logicznym myśleniu. Tak się składa, że mam taką w głowie.  Może kiedyś ją przedstawię światu. ]:->
|
|
 | | Drobner | > Religia jest częścią dorobku kulturalnego człowieka. Jest on do niej tak przyzwyczajony, że nie może bez niej żyć. (Mówię o ogóle, nie o jednostkach.) Uważam, że na razie nie ma co marzyć o społeczeństwie w pełni ateistycznym. Można wymyślić nową religię (lub przekształcić istniejącą), która będzie jak najmniej przeszkadzała w logicznym myśleniu. Tak się składa, że mam taką w głowie. Może kiedyś ją przedstawię światu. ]:->Jestem bardzo zaciekawiony!!!!!!! Przedstaw, proszę ......
|
|
 | | Ewusia (100 punktów) | > Może kiedyś ją przedstawię światu. ]:->Ojej, fajnie! Na tym forum na pewno dużo chętnych się znajdzie
|
|
|  | | Żniwiarz (103 punktów) | > >Może kiedyś ją przedstawię światu. ]:->Ewuniu skarbie zanim Yelonek zechce skoncentrować się na swoim zamiarze nie sądzisz, że warto go zachęcić w inny sposób niż: >Ojej, fajnie! Na tym forum na pewno dużo chętnych się znajdzie  Chętnych na co? Na przeczytanie?
|
|
| |  | | Ewusia (100 punktów) | > Ewuniu skarbie zanim Yelonek zechce skoncentrować się na swoim zamiarze nie sądzisz, że warto go zachęcić w inny sposób niż:Chętnych na co? Na przeczytanie? Chętnych na rozplątanie wszelkich zawiłości w tej nowej, WYMYŚLONEJ  lub przekształconej istniejącej. To byłoby wielkie wyzwanie dla panującej tutaj, przerośniętej inteligencji
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|