Racjonalista - Strona głównaDo treści
TAK ZNAK RYBY ALE INNEJ RYBY?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-09-2004 10:26ANNATAK ZNAK RYBY ALE INNEJ RYBY?
tak rybę naklejają "podobno" katolicy, wiec mam pytanie które mnie męczy już bardzo długo, co oznacza rysunek ryby, ale tylko sa osci wiecie o co mi chodzi taka rybka wlasnie 5 minut temu zjedzona i zostały tylko osci w kształscie tejże ryby... czekam na odpowiedź...
czy ma to jakis sens czy ten symbol coś oznacza? kto rysuje takie znaki bo dostaje listy z podpisem i narysowana obok taka rybka z ości.

Marcin Klapczyński
Wiekszosc "przerobionych" rybek to po prostu taki zarcik dla przekory. Dziesiatki zmodyfikowanych rybek naklejanych na samochod mozna znalezc chociazby tu:
www.evolvefish.com/fish/emblems.html
Anna
a dokładniej chodzi mi tu o taki znak ryby jaki widnieje na wszelakich bluzach firmy "FISHBONE" własnie o taka rybke mi chodzi, gdzies w necie znalazłam, ze oznacza to "ukraść ciało serce i umysł" wiec czyzby takie przesłanie miał dla mnie piszacy list kolega wkreslając ówze rybcie do listu skierowanego do mnie??????
Chyba sie nie dowiem nigdy prawdy
BronislaW.
W katakumbach stosunkowo rzadko spotykamy znak krzyża, częstszy jest tam na przykład znak ryby - po grecku ichtys. Pierwsze litery słów greckiej formuły "Jezus Chrystus Syn Boży Zbawiciel" tworzą po grecku ten właśnie wyraz (ichtys - ryba).

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365