Racjonalista - Strona głównaDo treści
To właśnie mój świat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
10-11-2003 17:59borsukTo właśnie mój świat
wy sie nazywacie racjonalistami?? ok niech wam bedzie, ale na pewno nie jest to racjonalizm liberalny. Czy kazdy kto mysli inaczej od was musi byc zly? czy kazdy kto wierzy w cos jest zly? czy to znaczy ze jesli cos ma dla nie znaczenie to jestem zla? chyba nie o to w tym chodzi...racjolannie pojmowac wiare to chyba najwazniejsze...przesiewac co dobre a co zle...co czyni nas lepszymi, a nie wszysto odrzucac.

iwonka
Po pierwsze kto powiedział, że jak myślisz inaczej to jesteś zła? Pod drugie: sądzę, że nie można zadać pytania "czy każdy kto wierzy w cos jest zły", bo w "cos" wierzy każdy. Po trzecie zależy co ma dla Ciebie znacznie? Co do "racjonalnego pojmowania wiary" to wg mnie ma ono na celu wyrzucenie z niej tego co nie jest zgodne z prawdą, a jeżeli nie jest z nią zgodne nic... Wydaje mi się też, że pomyliłaś wiarę z religią, ale nie wiem. W ogóle to czym Ty się przejmujesz
pawel r
">Po trzecie zależy co ma dla Ciebie znacznie? Co do "racjonalnego pojmowania wiary" to wg mnie ma ono na celu wyrzucenie z niej tego co nie jest zgodne z prawdą, a jeżeli nie jest z nią zgodne nic... "
A kto tak powiedzial - zauwaz ze ile ludzi to nie raz tyle zdan wiec na czym niektorzy "racjonalisci" ktorzy sie za takich uwarzają opieraja swoje zalozenia? Jest tu tele nieracjonalnych twierdzen na tym forum ze glowa boli np w wypowiedziach na temat religii nie analizuje sie doktryn lecz od razu podchodzi sie do nich negatywnie ... a znalazlem tych przykladow multum ... moze i jest tutaj postawa jakichs ludzi ale napewno czesto nie opiera sie na racjonalizmie ...
pawelr
">Po trzecie zależy co ma dla Ciebie znacznie? Co do "racjonalnego pojmowania wiary" to wg mnie ma ono na celu wyrzucenie z niej tego co nie jest zgodne z prawdą, a jeżeli nie jest z nią zgodne nic... "
A kto tak powiedzial - zauwaz ze ile ludzi to nie raz tyle zdan wiec na czym niektorzy "racjonalisci" ktorzy sie za takich uwarzają opieraja swoje zalozenia? Jest tu tele nieracjonalnych twierdzen na tym forum ze glowa boli np w wypowiedziach na temat religii nie analizuje sie doktryn lecz od razu podchodzi sie do nich negatywnie ... a znalazlem tych przykladow multum ... moze i jest tutaj postawa jakichs ludzi ale napewno czesto nie opiera sie na racjonalizmie ...
JAWNUTA
O CO CI CHODZI ????
MOŻE JAKIŚ KONKRECIK. ANIE TYLKO SLOGANY.

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365