 |
Za co katolik pójdzie do piekła? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-02-2010 19:26 | osko (291 punktów) | Za co katolik pójdzie do piekła?
1 na 3 | Jak się ma obecnie sytuacja? Wiem że kiedys wystarczyło nie być katolikiem, ale obecnie przepisy chyba złagodniały. Pamiętam z lekcji religii coś o zbrodni przeciwko duchowi świętemu, np. gdy ktoś uzna że bóg nie jest miłosierny i nie przebacza niektórych grzechów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Absit! (139 punktów) | > Jak się ma obecnie sytuacja?Ja pamiętam przypowieść opowiedzianą mi na samym początku edukacji przez siostrę. Było sobie kiedyś dwóch rycerzy... Jeden bogobojny, drugi krnąbrny. Pierwszy postanowił sobie modlić się codziennie. Drugi stwierdził, że jeśli przed śmiercią wystarczy powiedzieć, że wierzy się w Boga, że żałuje się grzechów - można i tak dostać się do Nieba, po co więc zawracać sobie głowę modlitwami. Pierwszy spokojnie zmarł w łożu i dzięki swojej pokorności bez problemów dostał się do Nieba. Drugi jechał konno i niefortunnie spadł, jednak przed śmiercią zamiast 3 słów: kocham cię Boże powiedział: o kurczę pieczone (tutaj przypowieść jest najmniej wiarygodna  ). Nie dostał się do Królestwa Pańskiego!
|
|
1 na 1 | Celtyk (3337 punktów) | > Jak się ma obecnie sytuacja? Wiem że kiedys wystarczyło nie być katolikiem, ale obecnie przepisy chyba złagodniały. Pamiętam z lekcji religii coś o zbrodni przeciwko duchowi świętemu, np. gdy ktoś uzna że bóg nie jest miłosierny i nie przebacza niektórych grzechów. Za grzechy  A tak bardziej "poważnie" to za nieprzestrzeganie zapisów Katechizmu Kościoła Katolickiego regulujących życie "katolika"... (Jakby kto miał wątpliwości to Biblia dla KK nie jest najważniejszą księgą, ale właśnie KRK...)Ostatnimi czasy jakoś nie słyszę, że Katolik grzeszy, bo nie żyje zgodnie z przykazaniami bożymi ale, że nie przestrzega KRK. Nic to, wiara w instytucję KK zbawia...  A kiedyś jak byłem młody to mnie uczono, że najważniejsze są przykazania boże, ale widać nawet w tej instytucji zachodzą zmiany...  Pozdrawiam
Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy. -- Max Planck --
|
|
1 na 1 Jarosław Ziółkowski (972 punktów) (zablokowany) | To nie jest odpowiednie miejsce. Zapytaj tutaj.
Można zawsze liczyć, że Amerykanie postąpią we właściwy sposób. Oczywiście po tym, jak wyczerpią wszelkie inne możliwości. -- Winston Churchill
|
|
 | 2 na 2 | osko (291 punktów) | > To nie jest odpowiednie miejsce. Zapytaj tutaj.> Można zawsze liczyć, że Amerykanie postąpią we właściwy sposób. Oczywiście po tym, jak wyczerpią wszelkie inne możliwości.> -- Winston Churchill Tutaj przynajmniej mam szansę otrzymac niestronniczą i rzetelną odpowiedź, wiele osób tutaj ma o wiele większą wiedzę w sprawach religijnych nię zdecydowana większość wierzących.
|
|
|  | 9 na 9 | rudyment (3233 punktów) | > >To nie jest odpowiednie miejsce.> Tutaj przynajmniej mam szansę otrzymac niestronniczą i rzetelną odpowiedź, wiele osób tutaj ma o wiele większą wiedzę w sprawach religijnych nię zdecydowana większość wierzących.Osoby tutaj wiedzą na przykład, że szukanie rady i wiedzy tutaj oznacza dla wierzącego murowane piekło na cała wieczność i jeszcze kilka lat. 
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
|
|
6 na 6 | Ronin83 (156 punktów) | > Za co katolik pójdzie do piekła?Pomijając piekło, o którym wiemy tylko jedną rzecz - że nie istnieje - trafiłem dzisiaj na bardzo interesującą ciekawostkę. Ciekawostkę, która uświadomiła mi, że biedni wyznawcy już TERAZ mają przegwizdane... Tak mnie to ujęło, że zrobiłem o tym króciutki filmik
|
|
3 na 3 | Madame de Montsegur (1910 punktów) | > Pamiętam z lekcji religii coś o zbrodni przeciwko duchowi świętemu, np. gdy ktoś> uzna że bóg nie jest miłosierny i nie przebacza niektórych grzechów.Są dwa rodzaje grzechów przeciwko Duchowi Świętemu i - uwaga, katole!- faktycznie podobno nie podlegają możliwości rozgrzeszenia: 1. zwątpienie w miłosierdzie Boga 2. zuchwała ufność w miłosierdzie Boga. Wniosek : najbezpieczniej jest grzeszyć umiarkowanie i niezbyt żałować
|
|
| Grzegorz Zaiss (200 punktów) | > Jak się ma obecnie sytuacja? Wiem że kiedys wystarczyło nie być katolikiem, ale obecnie przepisy chyba złagodniały.Zapytaj proboszcza.
|
|
| Madame de Montsegur (1910 punktów) | > Jak się ma obecnie sytuacja?Sytuacja katolików zastraszanych wizją piekła jest taka sama "obecnie" jak i w dowolnym innym momencie historii Kościoła. Zastraszanie niepożądanym wymiarem bytu nie dającym się w żaden sposób zweryfikować to stara i bardzo skuteczna metoda kontroli umysłów. Na szczęście działa tylko na tych, którzy nie ufają swojemu rozumowi i szukają transcendentnego autorytetu deontycznego. Uczcijmy tych nieszczęśników minutą milczenia.
|
|
1 na 1 | Psyk (14071 punktów) | >Jak się ma obecnie sytuacja? Wiem że kiedys wystarczyło nie być katolikiem, ale obecnie przepisy chyba złagodniały.
Zawsze zostaje problem czy Pan Bóg już o tym wie.
Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
|
|
 | | Madame de Montsegur (1910 punktów) | > Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.Żeby zdążyć wylizać wszystkie roztocza zanim odkurzacz je zgarnie ?
|
|
|  | | Psyk (14071 punktów) | > > Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.> Żeby zdążyć wylizać wszystkie roztocza zanim odkurzacz je zgarnie ?  Głupie i nie na miejscu.
Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
|
|
| |  | 1 na 1 | Madame de Montsegur (1910 punktów) | > >> Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.> >Żeby zdążyć wylizać wszystkie roztocza zanim odkurzacz je zgarnie ?  > Głupie i nie na miejscu.Twoja "złota myśl" o Jezusie i odkurzaczu poraża za to głębią mądrości i właściwym umiejscowieniem.  Pozdrawiam.
|
|
3 na 3 | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) | Otóż wyjaśniam uprzejmie, że katolik nie pójdzie do piekła. Po pierwsze - piekła nie ma, jest tylko Francja. Po drugie - po śmierci się nie chodzi. W ogóle ...
NON SERVIAM
|
|
 | | Madame de Montsegur (1910 punktów) | > Otóż wyjaśniam uprzejmie, że katolik nie pójdzie do piekła.> Po pierwsze - piekła nie ma, jest tylko Francja.> Po drugie - po śmierci się nie chodzi. W ogóle ...Katolik nie pójdzie do piekła, bo przed śmiercią zdąży się wyspowiadać i nic mu nie zaszkodzi fakt, że od urodzenia do śmierci był kanalią nienawidzącą bliźnich i kopiącą dołki pod nimi, wszystko mu będzie przebaczone, bo przez całe swoje zafajdane życie utrzymywał matkę - Kościół.  Piekło jest dla takich antychrystów, którzy uważają, że mogą żyć uczciwie bez iluzji zwanej Bogiem, mając własny rozum za najwyższego prawodawcę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|