Racjonalista - Strona głównaDo treści
moja wiara

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-06-2023 07:52okragly (21676 punktów)moja wiara
14 mld lat temu był tzw Wielki Wybuch. Uczeni potrawią opisac co się działo od 0.00000001 sekundy po wybuchu, co do 0.0000000001 sekundy co było dalej, Ty jesteś trwaniem tego wybuchu, który wciąż się rozszerza, masz zadanie do wykonania, masz dostarczyć pewną wiadomość, wykonać pewną pracę, nie jestes Tu przypadkowo, gdyby Ciebie zabrakło, świat by się zawalił, nie obowiązywały by prawa fizyki.

Ale nie myśl, że masz wolną wolę, JA, to złudzenie, jesteś trwaniem wielkiego wybuchu, masz zadanie do wykonania i tyle



moja religią jest fizyka, a jednym z ojców tego kościoła Newton (determinizm), Darwin (to tez czysta fizyka)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Ale nie myśl, że masz wolną wolę, JA, to złudzenie
Historia zatoczyła koło, kiedyś jak chłop miał dobrego konia to też sam do domu gospodarza odwiózł...
26-06-2023 11:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ale nie myśl, że masz wolną wolę, JA, to złudzenie
>Historia zatoczyła koło, kiedyś jak chłop miał dobrego konia to też sam do domu gospodarza odwiózł...
koń nie prowadził do domu gospodarza tylko do swojej stajni
26-06-2023 11:40 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>>Ale nie myśl, że masz wolną wolę, JA, to złudzenie
>>Historia zatoczyła koło, kiedyś jak chłop miał dobrego konia to też sam do domu gospodarza odwiózł...
>koń nie prowadził do domu gospodarza tylko do swojej stajni
Można i tak: - dzisiaj samochód na autopilocie odwozi pijaka nie do domu, a do garażu.
Pragniesz mieć wolną wolę? Piłeś - nie jedź i... nie pisz.
26-06-2023 16:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Pragniesz mieć wolną wolę?
nie
nasza wolna wola jest patoelit, to łańcuch na którym trzymają nas krótko.
>Piłeś ... nie pisz.
racjonalnie, bez srodków psychoaktywnych nie da się dotrzeć do naszej istoty, raju
trzeba odrzucić tyle złogów powstałych przez 10 000 lat naszego wychowania, zniewolenia przez patoelity

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365