Racjonalista - Strona głównaDo treści
Muzeum świętej wojny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-08-2009 22:25mirka (403 punktów)Muzeum świętej wojny
Ocena 3 na 3
Witam!
Przeglądając wiadomości na znanym portalu znalazłam coś bardzo ciekawego wiadomosci.onet.pl/130470,21,0,0,1,pokaz.html To straszne i okropne.
Mimo wszystko potraktuję to z humorem. A gdyby u nas zalożyc podobne muzeum?
Oczywiscie walki koscioła z niewiernymi (ateistami, czarownicami,masonami, Żydami itd.)
Jakie ekspozycje byście widzieli. Jak zareagowaliby na ten pomysł słuchacze RM?

Pranie mózgu i propaganda religijna nie tyczy sie przecież tylko islamu.
Walka "prawdziwych Polaków" ograniczyłaby się jedynie do modłów o zbawienie naszych dusz?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
Wystarczy to ładnie nazwać - "Muzeum Chrystianizacji", "Muzeum Dobrej Nowiny" i mówić o nawracaniu "dzikich" na ścieżkę cywilizacji i nikt nie będzie protestował...

Jeszcze nie było takiej rzeczy dla której nie wymyślonoby dobrego eufemizmu.
Meretseger (61860 punktów)

>Jakie ekspozycje byście widzieli.
Mam parę pomysłów. Na ekspozycji sztuki dawnej - między innymi stos Jana Husa i narzędzia tortur Kazimierza Łyszczyńskiego. Plus galeria portretów co ciekawszych papieży i dostojników kościelnych. W dziale sztuki współczesnej - klamra do pasa z napisem "Gott mit uns", dekoracje wielkanocne prałata Jankowskiego i koniecznie radioodbiornik, nastawiony na wiadomą częstotliwość.
diogenes (42753 punktów)
>A gdyby u nas zalożyc podobne muzeum?

Rozważyłbym odpowiedni zestaw klocków lego.
20-08-2009 13:32 
 Ocena 3 na 3
Zmora (177 punktów)
>Rozważyłbym odpowiedni zestaw klocków lego.

Taak... Seria limitowana lego. w zestawie:
- postać o.Rydzyka
- postać papieża Benedykta XVI
- 10 postaci księży
- 10 postaci zakonnic
- specjalistyczne klocki do budowania kościołów.
- klocki z obrazami świętych
i wiele innych ciekawych dodatków...
Jakie dziecko (i nie tylko) nie marzyłoby o takim czymś?


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
20-08-2009 13:41 
 Ocena 3 na 3
mirka (403 punktów)
>>Rozważyłbym odpowiedni zestaw klocków lego.
>Taak... Seria limitowana lego. w zestawie:
>- postać o.Rydzyka
>- postać papieża Benedykta XVI
>- 10 postaci księży
>- 10 postaci zakonnic
>- specjalistyczne klocki do budowania kościołów.
>- klocki z obrazami świętych
>i wiele innych ciekawych dodatków...
>Jakie dziecko (i nie tylko) nie marzyłoby o takim czymś?

W Polsce na takich klockach zbito by majątek !


Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
20-08-2009 13:47 
 Ocena 2 na 2
Zmora (177 punktów)
> W Polsce na takich klockach zbito by majątek !

No przecież ja już takie zaczynam produkować. W 2011 zaczną wchodzić na rynek pod nazwą "chrystus lego".
W ofercie będzie również "lego krucjaty", "lego wszyscy święci" oraz "lego ostatnia wieczerza"
Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wesołego układania i świetnej zabawy

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
G.K. (1679 punktów)
>>A gdyby u nas zalożyc podobne muzeum?
>Rozważyłbym odpowiedni zestaw klocków lego.

To już było.

www.thebricktestament.com/


Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.
mirka (403 punktów)
A do działu bojownicy:
Pani Anna z Lublina



Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
RandoMan (127 punktów)
>Jakie ekspozycje byście widzieli. Jak zareagowaliby na ten pomysł słuchacze RM?
>Pranie mózgu i propaganda religijna nie tyczy sie przecież tylko islamu.
>Walka "prawdziwych Polaków" ograniczyłaby się jedynie do modłów o zbawienie naszych dusz?

Czemu od razu muzeum wojny religijnej? Ja chcę w takim muzeum zobaczyć coś takiego:

www.youtube.com/watch?v=haitxwIYj3Y

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365