 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-03-2005 21:59 | Pastor Arkadiusz Biczak | Protestanci do boju! | List Otwarty Protestanci wszystkich denominacji łączcie się ! Przyszedł czas zjednoczenia, podejmijcie walkę o wiarę. Jest nas około 100 000 tysięcy. Niestety, nie w statystykach. Kościół Katolicki, niczym starotestamentowy Goliat, stary i bogaty, stoi i lży szeregi Boga Żywego (protestanci to sekciarze), nasze dzieci w szkołach są dyskryminowane, upokarzane. Protestanci są słabi liczebnie i młodzi, jak Dawid, ale nie bezbronni - za nas walczyć będzie Bóg. Na wszystko jest sposób. Czasami Boży sposób wydaje nam się głupi, np. mury Jerycha, Gedeon i jego 300. Dawid miał tylko kamienie na tego olbrzyma, i to wystarczyło. Jeden rzut - i Goliat padł. Teraz jest czas walki (mam na myśli walkę duchową). Rzuć swój kamień duchowy i wypisz się z Kościoła Katolickiego. Może myślicie, że to nie ważne. Zapewniam was, że tak nie jest. "Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym". (List Judy 3, Biblia Warszawska) Nie chodzi tu bynajmniej o walkę wręcz ,ale o przeciwstawienie się hegemonii Kościoła katolickiego w TV, Radiu innych mediach. Chodzi o niechlubne statystyki, w których protestanci figurują jako katolicy. I tu trochę historii. W 1999 podjąłem 40 dniowy post, po którym jeden werset zwrócił moją uwagę: "Chwała króla polega na liczebności ludu, lecz gdy ludzi braknie, księciu grozi upadek". (Ks. Przysłów 14:28, Biblia Warszawska) Czytaj: Chwała Kościoła katolickiego polega na nieprawdziwej liczebności ludu (w statystykach), lecz gdy ludzi braknie, księdzu grozi upadek. Bóg objawił mi, że dusze ludzkie dla K.k. stanowią kapitał polityczny, który przy okazji wyborów jest przekuwany na kapitał finansowy. Wszyscy chcemy przebudzenia, zwycięstwa, triumfu Pana Jezusa w życiu publicznym w Polsce, ale nie wszyscy chcą dostosować się do tych słów. Zrób krok wiary i rzuć swój kamień duchowy - wypisz się z Kościoła Katolickiego. całość: www.e-kosciol.org/?id=kosciolyJak wypisać się z KK: www.e-kosciol.org/?id=jakwypisac |
| AlfRamsey (257 punktów) | Protestanci do boju! | To żeby przerwać hegemonie kk w mediach to popieram.Lecz telewizja publiczna powinna być świecka.
Nie daj się skusić żadnemu bogu głoszonemu przez innych, choćby najlepszych. Znajdź Boga w samym sobie, większego nie znajdziesz nigdzie !
|
|
| Starsky (134 punktów) | Witam,
>Protestanci wszystkich denominacji łączcie się !
Juz to gdzieś słyszałem...
>Kościół Katolicki, niczym starotestamentowy Goliat, stary i >bogaty, stoi i lży szeregi Boga Żywego (protestanci to >sekciarze), nasze dzieci w szkołach są dyskryminowane, >upokarzane.
Gdzież to sie dzieje? Chyba nie w Polsce...
>Rzuć swój kamień duchowy i wypisz się z >Kościoła Katolickiego. Może myślicie, że to nie ważne. >Zapewniam was, że tak nie jest.
Ważne jest aby rozwijać wiarę a nie jakiś konkretny kosciół.
>Nie chodzi tu bynajmniej o walkę wręcz ,ale o >przeciwstawienie się hegemonii Kościoła katolickiego w TV, >Radiu innych mediach. Chodzi o niechlubne statystyki, w >których protestanci figurują jako katolicy.
Zadna hegemonia nie jest dobra, KK również. Dostęp do mediów jest potrzebny dla krzewienia wiary, ale nie należy z tym przesadzać, gdyż zawsze rodzi to, słuszne lub nie, podejrzenia o zapedy totalitarne. Co do statystyki to nie nalezy przykładac do niej zbyt dużego znaczenia. W koncu na 95% zadeklarowanych katolików tylko ok.30% jest rzeczywiście praktykujących (a podejrzewam nawet mniej). Siła koscioła nie wynika ze statystyki, lecz ze zdolności do przekazywania wiary.
>Wszyscy chcemy przebudzenia, zwycięstwa, triumfu Pana >Jezusa w życiu publicznym w Polsce, ale nie wszyscy chcą >dostosować się do tych słów. Zrób krok wiary i rzuć swój >kamień duchowy - wypisz się z Kościoła Katolickiego.
Nikt się do KK nie zapisywał i nikt się z niego wypisywać nie musi (póki co). Jesli naprawdę katolik uzna że jego miejsce jest w kosciele protestanckim lub prawosławnym to nadal jest chrześcijaninem, byleby tylko nie utracił wiary. A co do triumfu Jezusa w życiu to chyba nie wszyscy niestety tego chcą...
Pozdrawiam Pavel
|
|
 | | sathanel | Odp: Protestanci do boju! | > Nikt się do KK nie zapisywał i nikt się z niego wypisywać nie musi (póki co).nikt sie nie zapisywal jednak wielu jest zapisanych
|
|
 | | myśliciel | >>Kościół Katolicki, niczym starotestamentowy Goliat, stary i >>bogaty, stoi i lży szeregi Boga Żywego (protestanci to >>sekciarze), nasze dzieci w szkołach są dyskryminowane, >>upokarzane.
>Gdzież to sie dzieje? Chyba nie w Polsce...
Nasze społeczeństwo nie różni się zbytnio pod tym względem od innych niestety... Upokarzanie kogokolwiek li tylko z tego powodu, że różni się on od większości wyznawaną religią jest patologią społeczną tym dotkliwszą, że dotyczy właśnie dzieci. Znam to z własnego doświadczenia, ale nie powinienem narzekać bo np. moi rodzice czy znajomi mieli pod tym względem znacznie gorzej.
>A co do triumfu Jezusa w życiu to chyba nie wszyscy niestety tego chcą...
Jasne, że nie wszyscy. Ateiści z pewnością tego nie chcą, ale chrześcijanie raczej powinni...
Pozdrawiam
|
|
| myśliciel | Protestanci do boju! | Szanowny Pastorze Nawołuje Pastor do walki duchowej z KK korzystając z portalu racjonalistów, czyżby wyznawał Pastor niechlubną jezuicką zasadę "cel uświęca środki"? Jako protestant do takiej walki nie mam zamiaru przystępować gdyż "walka duchowa" powinna być raczej skierowana przeciwko wrogowi o jakim pisze św. Paweł w liście do Efezjan... A tak wogóle to nie te czasy. W dobie ekumenizmu jako protestanci nie powinniśmy walczyć z konkretną organizacją religijną. Ekumenizm to współpraca, to "zacieranie" tego co dzieli a podkreślanie tego co łączy. Proszę pamiętać, że każda organizacja jest podatna na patologie, dotyczy to również kościołów protestanckich. Co do hegemonii KK w mediach to w pełni się z Pastorem zgadzam. Takie narzucanie wszystkim odbiorcom "jedynie słusznych" racji źle się kojarzy i tchnie totalitaryzmem. Jest w dodatku nieekumeniczne bo podkreśla często to co właśnie dzieli. Podane przez Pastora linki nie działają! Wygląda na to jakby strony zostały "zdjęte"... Czyżby współczesna "Inkwizycja" tak szybko zadziałała?! W Googlach znalazłem tylko tę kopię strony: 66.102.9.1(*)rg/+e-kosciol&hl=pl&lr=lang_plPastorze, proszę się odezwać! Będziemy spokojniejsi! Pozdrawiam
|
|
 | | Pastor Arek | Odp: Protestanci do boju! | > Szanowny Pastorze> Nawołuje Pastor do walki duchowej z KK korzystając z portalu racjonalistów, czyżby wyznawał Pastor niechlubną jezuicką zasadę "cel uświęca środki"?> Jako protestant do takiej walki nie mam zamiaru przystępować gdyż "walka duchowa" powinna być raczej skierowana przeciwko wrogowi o jakim pisze św. Paweł w liście do Efezjan...> A tak wogóle to nie te czasy. W dobie ekumenizmu jako protestanci nie powinniśmy walczyć z konkretną organizacją religijną. Ekumenizm to współpraca, to "zacieranie" tego co dzieli a podkreślanie tego co łączy.> Proszę pamiętać, że każda organizacja jest podatna na patologie, dotyczy to również kościołów protestanckich.> Co do hegemonii KK w mediach to w pełni się z Pastorem zgadzam. Takie narzucanie wszystkim odbiorcom "jedynie słusznych" racji źle się kojarzy i tchnie totalitaryzmem. Jest w dodatku nieekumeniczne bo podkreśla często to co właśnie dzieli.> Podane przez Pastora linki nie działają! Wygląda na to jakby strony zostały "zdjęte"...> Czyżby współczesna "Inkwizycja" tak szybko zadziałała?!> W Googlach znalazłem tylko tę kopię strony:> 66.102.9.1(*)rg/+e-kosciol&hl=pl&lr=lang_pl> Pastorze, proszę się odezwać! Będziemy spokojniejsi!> PozdrawiamJestem Niedziąłające linki to wina serwera ale już jest lepiej "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich". To co te nadziemskie władze związały to chcemy rozwiązać,dlatego należy się wypiać pozdrawiam
|
|
|  | | myśliciel | >"Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich". >To co te nadziemskie władze związały to chcemy rozwiązać,dlatego należy się wypiać
Dalej czytamy: "Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości. I obuwszy nogi, by być gotowymi dla zwiastowania ewangelii pokoju."
Wygląda na to, że ta "walka duchowa" polega na zwiastowaniu ewangelii pokoju a nie na konfrontacji do jakiej nawołuje Pastor. Nie lubię pojedynku na wersety bo można je przytaczać niemal w nieskończoność i za każdym razem jeden będzie zaprzeczał drugiemu. Ważny jest natomiast ogólny wydźwięk danego tekstu, w tym przypadku Ewangelii czy całego Nowego Testamentu. W Ewangeliach Jezus poucza aby poczęstować chlebem tego co dał nam kamień. Św. Paweł nawołuje aby zło dobrem zwyciężać czyli modlić się za naszych wrogów. Myślę, że ruch ekumeniczny spełnia to, że jest nowoczesną formą zwiastowania właśnie ewangelii pokoju. Na działanie owych "nadziemskich władz" podatny jest nie tylko Kościól Rzymskokatolicki ale też każdy inny, niewykluczając Kościoła Pastora.
Pozdrawiam
|
|
| Andreas Rosenberg | Protestanci do boju! | Jestem niechrześcijanienem, byłym bardzo gorliwym katolikiem. Miałem też możność w czasie licznych moich poszukiwań zetknąć się z tego rodzaju wojowniczymi protestantami w Toruniu na przykład baptystami czy też o wiele lepiej z "Kościołem dla wszystkich". Bracia mojej żony należą do niego. Po wielu spotkaniach, rozmowach, "polemiach"czy lekturze broszurek stwierdzam: Tego rodzaju relgijność jest CZYMŚ PRZERAŻAJĄCYM I NIE MA W NIEJ NIC HUMANITARNEGO. Są o wiele gorsi od katolików. Przekonanie o wybraniu, o pewności zbawienia, o tym, że KK to nierządnica z Apokalipsy, ich pogarda wobec katolików a przede wszystkim głęboka paranoicza wręcz nienawiść ... to jest to, czego doświadczyłem z ich strony. Samo to hasło "Prostestanci do boju" mówi samo za siebie. Wielu z nich, zwłaszcza pastorów (mam na myśli te nowsze kościoły protestanckie, nazwijmy je pozielonoświątkowe) mają mentalność prezydentów Trumana i G.W. Busha zadeklarowanych protestantów (pierwszy baptysta drugi metodysta) Truman wapisał list oskarzycielski do Piusa X a sam zrzucił dwie bomby atomowe na Hiroszimę I Nagasaki. Za drugim razem wiedział, jakie są skutki eksplozji. Podobnie Bush. Fanatyzm tego rodzaju bojówkarzy jest podobny fanatyzmowi członków Al - Kaidy. Wiem, co mówię. W żarcie mój szwagier mówił coś o podkładaniu bomby pod kościół.
|
|
 | | myśliciel | Odp: Protestanci do boju! | >Fanatyzm tego rodzaju bojówkarzy jest podobny fanatyzmowi członków Al - Kaidy. Wiem, co mówię. W żarcie mój szwagier mówił coś o podkładaniu bomby pod kościół
Proszę zauważyć, iż ogromną większość członków owych młodych kościołów post-zielonoświątkowych stanowią byli wyznawcy kościoła rzymskokatolickiego. Zjawiskiem, które nimi targa jest tzw. nadgorliwość neofity. Objawia się ona przesadnym manifestowaniem swoich przekonań. Rzeczą charakterystyczną jest wrogość skierowana do wszystkiego co katolickie. To smutne, kiedy ktoś traci czas i energię na krytykowanie innych zaniedbując tym samym doskonalenie samego siebie.
Pozdrawiam
|
|
| św.Marek | Protestanci do boju! | >Bóg objawił mi, że dusze ludzkie dla K.k. stanowią kapitał polityczny, który przy okazji wyborów jest przekuwany na kapitał finansowy.
Gdy czytam słowa, że ktoś został objawiony przez Boga w sprawie politycznej, to zastanawiam się, za co dostają psychiatrzy moje pieniądze, które płacę jako podatki. Przecież powinni mnie i innych chronić od nawiedzonych...
>Wszyscy chcemy przebudzenia, zwycięstwa, triumfu Pana Jezusa w życiu publicznym w Polsce, ale nie wszyscy chcą dostosować się do tych słów.
Życie publiczne tworzą ludzie. Jedni są dobrzy, inni źli - zawsze tak było, jest, i zawsze będzie. Ja nie zyczę sobie tryumfu Jezusów w życiu publicznym, a zwykłego rozsądku i umiaru ludzi w nim biorących. Jezusami niech się zajmują teologowie, a życiem publicznym sami ludzie.
>Zrób krok wiary i rzuć swój kamień duchowy - wypisz się z Kościoła Katolickiego.
Nie w tym rzecz, żeby wypisywać się z jednego kościoła a zapisywać do innego. Jakby nam było mało nieszczęść, jeszcze do kompletu potrzebne zamieszki społeczne o podłożu religijnym. Polsce potrzebna jest edukacja, szkoły, nauka. Gdy ludzie będą mądrzejsi, nie będą szukali wyjaśnienia oczywistych spraw w religijnych bredniach i po prostu nie będą ich interesowały uczestnictwa w podobnych organizacjach. Pastor pragnie ludzi przekonć do metody konfrontacyjnej. Dziwne to, jeśli ktoś szermuje Bogiem nawet, jeśli sprawa merytorycznie jest słuszna. To zupełnie tak, jaby ktoś nawoływał do wystrzelania wszystkich posiadaczy prawa jazdy, bo wtedy nie będzie wypadków samochodowych. I jak tu nie być ateistą, gdy spotyka się wszdzie podobnych ludzi?
___________ Pozdrawiam
|
|
| gooa (746 punktów) |
Ludzie, ktorzy nie potrafia stworzyc wlasnej skali wartosci, wedlug potrzeb osobistych i spoleczenstwa, w ktorym zyja, potrzebuja regul, trafiajacych w ich emocje i dazenia wlasne. Oni nie potrzebuja religii, ktora pomoze im wierzyc w Boga, potrzebuja znalesc w religii SIEBIE. Wszelkie reakcjie, bedace antypoda do zjawisk, utrudniajacych normalne funkcjonowanie spoleczenstwa, kultywowane i globalizowane, okazac sie moga nieskuteczne, czy wrecz niebezpieczne. Kazdy zalazek jest poczatkiem nowej nadziei, podobnie jak noworodek (bezbronny, ufny i skazany na realia), patrzac na niego, nikomu nie przyjdzie do glowy, ze to wlasnie on jest tym potencjalnym "chwastem" spolecznym. Oczywiscie, nie mam nic przeciwko protestantom, ale jak sie tak zastanowic, to Jezus protestowal (bazujac) przeciwko Staremu Testamentowi, protestanci (np.), przeciwko KK, a Amerykanie to juz protestuja przeciwko wszystkim, stwarzajac mase "kosciolow", "kosciolkow", zostajac przy tym jedna z najbardziej zaslepionej i latwej do manipulowania nacji.
|
|
 | | agnus dei | Odp: Protestanci do boju! | Wszyscy ludzie 'prawdziwej' religii sa fanatykami. Czlowiek religijny i racjonalny zarazem to kuriozum. Albo jest sie religijnym i 'sie wie' wszystko lepiej od innych z samego zalozenia, albo nie i nie jest sie wtedy prawdziwie religijnym. Stad caly fanatyzm. Stad niszczenie slabszych grup chocby tez silnie religijnych przez inne grupy wyznaniowe. Przypomne katolikom, ze protestantyzm zaczal sie zgrubsza od niechlubnego spalenia na stosie Husa, ktory niczym na to sobie nie zasluzyl... no chyba tylko tym, ze probowal uzdrawiac chora na chciwosc, nienawisc i schizme zachodnia trzglowa bestie ( w pewnym momencie bylo trzech papiezy ! ). Do tego dodac trzeba niszczenie pewnego malego narodu w samym srodku europy przez inny wiekszy narod, a srodkiem w tym byla katolicka wiara. Czesi chyba nie chcieli skonczyc jak Prusowie pod ciosami tych samych krzyzowcow. A moze dalszymi w kolejce byliby Litwini, Lotysze, Polacy... kto wie kto jeszcze... W takich warunkach narodzil sie protestantyzm i jego fanatyzm. Kazdy ma prawo do obrony koniecznej przeciw imperializmom. O tym nie powinien zapominac nie tylko Pastor ale takze a moze przede wszystkim prezydent protestanckiego wciaz kraju jakim jest Bush. Niech Pastor potraktuje te krytyke jak sprawe 'po rodzinie' bo mnie do tej pory traktuja jako husyte chociaz o tym co to jest musialem dowiedziec sie z encyklopedii... i nie tylko.
|
|
|  | | agnus dei | ... ksieza sa zaiste kuriozalni... w szczegolnosci kurie...
|
|
| |  | | Krzysiu | Patrząc wstecz na historię, łatwo dostrzec wiele ruchów protestanckich, które widząc błędy KK oficjalnie i odważnie zaprotestowały przeciwko nim. Niestety niewiele później ci sami co tak protestowali, po dojściu do władzy zaczęli z papiestwem szukać pokoju, ugody, dochodziło do wzajemnych ustępstw, itp... W wyniku tego duchowego cudzołóstwa cały ten słuszny w założeniach ruch stał się tyle wart, co zeszłoroczny śnieg. Myślę, że tak też będzie z obecnymi ruchami protestanckimi.
|
|
| | |  | | Bolek | Generalnie przeciwko protestantom nic nie mam, ale samo hasło do boju mnie troche przeraziło... niechlubne czasy krucjat mamy juz za sobą, podobnie jak późniejszych wojen religijnych. Naprawdę szczytne idee Lutra zostały niejednokrotnie przez pospólstwo obrócone w mord księży katolickich i może dość tego boju, gdyż śmierć ludzi dla żadnej ze stron na pewno korzyścią (a już na pewno ideologią)nie jest. Chciałem też zauważyć, że obecnie mimo oczywistych wad wytykanych Kościołowi Katolickiemu jest to jednak instytucja potępiająca wszelkie zbrodnie i nawołująca do pokoju vide spotkania Papieża z Arafatem. Oddzielnym jest fakt, że w gruncie rzeczy póki ludzie nie zrozumieją, że inność nie musi oznaczać zła, pokoju na świecie nie będzie... a ludzie się lubią dzielić z mało ważnych powodów, a bić się z jeszcze mniej ważnych
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|