 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-06-2013 18:50 | marcin z torunia (331 punktów) | Apel z Medjugorie
2 na 2 | Stoję sobie na przystanku, koło koscioła, a tu na drzewie apel Matki Boskiej do ludzi o modlitwę, pokój itd. nie raz, nie dwa widziałem takie '' ogłoszenie ''. Czy żyjemy w takim ciemnogrodzie żeby, robić takie rzeczy? No ale skoro w sredniowieczu papież korespondował ze swiętymi to dlaczego Łaskawa panienka w dzisiejszych nie może? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | Ratatoskr (4439 punktów) | Weź wyluzuj. A potem wydrukuj i powieś jutro obok apel Latającego Potwora Spagetti
|
|
1 na 1 | e.coli (338 punktów) | Dopóki nie są to zdjęcia martwych płodów, to ja nie widzę problemu. Ich drzewo, niech sobie wieszają co chcą, dopóki to nie godzi w innych.
|
|
1 na 1 | Paul Figura. (1368 punktów) |
> Czy żyjemy w takim ciemnogrodzie.Chcesz zobaczyć ciemnogród to przyjedz w niedziele do Krakowa na beatyfikacje dwóch siostr zakonnych nie będę tutaj podawał nazwisk bo to bez znaczenia,miasto zamiast zajac się naprawdę ważnymi sprawami dotyczącymi mieszkanców organizuje cyrk .Czysta hipokryzją można również nazwać zakup przez urzędników 6 nowych Opli Insignia każdy po 75 złotych magistrat mógłby kupić tańsze auta, ale po co.Zażyczyli sobie fury wyposażone m.in. w klimatyzację czujniki deszczu, komputery pokładowe i systemy wspomagania parkowania tyłem.Gdy my toniemy w długach to setki tysięcy złotych idzie na tego typu praktyki oraz organizacje bezcelowej bo jak to inaczej, nazwać mszy w celu wzniesienia na ołtarze zakonnic ktore pewnie i tak sobie na to nie zasłuzyły.
|
|
 | 2 na 2 | Degre (752 punktów) | >6 nowych Opli Insignia każdy po 75 złotych Toż to okazja, powiedz gdzie to sam kupię. (żartuję, domyślam się, że chodziło o 75 000 złotych? Albo, o zgrozo 750 000...)
>(...) zakonnic ktore pewnie i tak sobie na to nie zasłuzyły. Ich święci - ich sprawa. Jednak, jeżeli idą na to publiczne pieniądze to faktycznie, jawny nonsens. Nie powinno tak być
|
|
|  | | Paul Figura. (1368 punktów) | > >6 nowych Opli Insignia każdy po 75 złotych> Toż to okazja, powiedz gdzie to sam kupię.> (żartuję, domyślam się, że chodziło o 75 000 złotych? Albo, o zgrozo 750 000...)Oczywiście chodziło o 75 tysięcy złotych jak mogłem nie zauważyć takiej drobnostki.
|
|
 | 1 na 1 | cmos (1664 punktów) | >Zażyczyli sobie fury wyposażone m.in. w klimatyzację czujniki deszczu, komputery pokładowe i systemy wspomagania parkowania tyłem.Gdy my toniemy w długach to setki tysięcy złotych idzie na tego typu praktyki > No ale nie przesadzajmy, system wspomagania parkowania tyłem zwraca się z nawiązką, gdy dzięki niemu samochodu nie przytrzesz - on jest tańszy od nawet niedużej naprawy blacharsko-lakierniczej. A spróbuj kupić samochód klasy średniej bez klimatyzacji i komputera pokładowego - będziesz musiał zapłacić sporo drożej za wersję specjalnie dla Ciebie. O ile w ogóle ktoś bedzie chcial się bawić w wymontowywanie klimy. A komputera nie wymontujesz, nie da rady, koszt opracowana wersji bez komputera szacuję na jakieś pół bańki EUR (akurat w podobnych rzeczach robię - przecież trzeba to zrobić zgodnie z procedurami, kontrola jakości na wszystkie strony itd.). A czujnik deszczu to i tak dostaniesz w promocji, nawet jak go nie chcesz (bo działa słabo, ja bym wolał bez tego badziewia, ale co było zrobić, znowu się muszę z nim męczyć).
Jak chcesz się czepiać, to rób to z sensem.
|
|
|  | 1 na 1 | Paul Figura. (1368 punktów) |
> Jak chcesz się czepiać, to rób to z sensem.Będę się czepiał dopóki pieniądze moje i innych podatników nie będą dobrze wydane przykład na szkolenie osób bezrobotnych w naszym pięknym mieście, dlatego pisałem wczesniej że zakup nowych samochodow przez urzędasow jest zbedny skoro wciaż mają całkiem sprawne Vectry.
|
|
| |  | | cmos (1664 punktów) | > Będę się czepiał dopóki pieniądze moje i innych podatników nie będą dobrze wydane przykład na szkolenie osób bezrobotnych w naszym pięknym mieście, dlatego pisałem wczesniej że zakup nowych samochodow przez urzędasow jest zbedny skoro wciaż mają całkiem sprawne Vectry.>  To nie skupiaj się na drugorzędnych szczegółach. A tak swoją drogą to oni naprawdę je kupują? A nie biorą w leasing? Bo podejrzewam że leasingują i stąd muszą po trzech latach wziąć nowe. Uprzedzając zarzut: Prawdopodobnie w TCO (Total Cost of Ownership) leasing wychodzi taniej niż zakup. Mi, w Niemczech, wychodzi taniej nawet leasingować prywatnie, oczywiście dobrze wybrany model, dla innych niekoniecznie tak jest. Nie wiem jak w Polsce, ale nie zakładałbym z góry że się rozrzucają bez sensu, najpierw lepiej sprawdzić.
|
|
 | | szarley (54913 punktów) | > > Czy żyjemy w takim ciemnogrodzie.> Chcesz zobaczyć ciemnogród to przyjedz w niedziele do Krakowa na beatyfikacje dwóch siostr zakonnych nie będę tutaj podawał nazwisk bo to bez znaczenia,miasto zamiast zajac się naprawdę ważnymi sprawami dotyczącymi mieszkanców organizuje cyrk .Czysta hipokryzją można również nazwać zakup przez urzędników 6 nowych Opli Insignia każdy po 75 złotych magistrat mógłby kupić tańsze auta, ale po co.Zażyczyli sobie fury wyposażone m.in. w klimatyzację czujniki deszczu, komputery pokładowe i systemy wspomagania parkowania tyłem.Gdy my toniemy w długach to setki tysięcy złotych idzie na tego typu praktyki oraz organizacje bezcelowej bo jak to inaczej, nazwać mszy w celu wzniesienia na ołtarze zakonnic ktore pewnie i tak sobie na to nie zasłuzyły.>  Nie rozumiem... dla tych zakonnic kupiono te samochody?
|
|
| ślusarski (750 punktów) | >Stoję sobie na przystanku, koło koscioła, a tu na drzewie apel Matki Boskiej do ludzi o modlitwę,
Widzę temat o Medjugorie i swoje 3 grosze dorzucę. Byłem tam i mam swoje doświadczenia matkoboskie. Krótką relację zamieszczam poniżej.
Chyba wszyscy znają te wydarzenia, gdzie dziewczynkom ukazała się Matka Boska. Do dziś nie jest rozstrzygnięte, czy to były prawdziwe wydarzenia, czy urojenia świadków. W każdym razie biznes na tym zrobiono i nadal jest coraz więcej pielgrzymek. Chcę opisać moje wrażenia oglądając miejsce objawienia. Wcześniej rozmawiałem z Chorwatami, którzy tam byli i opowiadali o dziwnych zjawiskach pogodowych i astronomicznych. Jedna kobieta mówiła, że będąc tam, widziała, ze w miejscu objawień na przemian następowało zamglenie i rozjaśnienie okolicy. Raz widoczność była doskonała, a raz spowita jak by mgłą, która uniemożliwiała widzenie i poruszanie się wśród skał. Ktoś inny opowiadał, że Słońce na niebie wykonywało dziwne ewolucje zmieniając swoje położenie. Ktoś inny, że były dwa Słońca. Naładowany ta wiedzą i z przekonaniem, że to jest rzeczywiście niecodzienne miejsce, dodawało mi większej motywacji, by tam się udać i na własne oczy zobaczyć te dziwy. Nasza podróż trwała ju ponad 8 godzin, ale w strasznym upale. Wówczas klimatyzacja w aucie była rzadkością i ja jej nie miałem. Za to wziąłem wodę i sam wypiłem chyba całe wiadro. W końcu dojechaliśmy do Medżiugorie i ze względu na brak miejsc na parkingu, musiałem oddalić się i dojść pieszo do miasteczka. Jednak nie miasteczko i kościół były naszym celem, lecz miejsce objawień. Aby tam się dostać, trzeba przejść szlakiem górskim i pokonać spore przewyższenie. W tym upale i brakiem wody, był nie lada wyczyn. Sytuację pogarszało to, że miałem bolącą i spuchniętą nogę w kolanie. W przeddzień wykręciłem sobie ją biegając po górkach. Po dwóch godzinach znalazłem się u celu, czyli w miejscu objawienia się Matki Boskiej szóstce dzieci...i mnie także! Tak, miałem widzenie, ale nie świętej osoby, a zjawisk atmosferycznych. Otóż widziałem na przemian zamglenie i powracaniu obrazu do normalności. Wydawało mi się, ze też widzę jakąś postać i nie zdziwiłbym się, gdyby to była Matka Boska. W drodze powrotnej, kiedy doszedłem do siebie, zacząłem racjonalnie rozmyślać nad tym niecodziennym fenomenem. Jestem osobą niewierzącą we wszelkie cuda i objawienia, więc jedynym wytłumaczeniem było przemęczenie z upału i odwodnienia organizmu. W takim stanie to nawet ufoludki można ujrzeć. Tylko, że na tym nie można zrobić kasy.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|