 |
Zastanawiam się, dlaczego Dawkinsa... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-06-2008 19:43 | darlove (2804 punktów) | Zastanawiam się, dlaczego Dawkinsa... | nie zaproszą gdzieś do telewizji, aby wziął udział w seansie spirytystycznym. Tak wielu ludzi mówi, żeby nie wywoływać duchów, bo się ma potem nieprzyjemności od nich... A ja bym chętnie wziął w tym udział, ale musiałyby też być kamery i wszystko przygotowane z marszu. Bez żadnych sztuczek. Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować??? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| O RLY? (0 punktów) | >nie zaproszą gdzieś do telewizji, aby wziął udział w seansie spirytystycznym. A dlaczego mieli by zapraszać?
>Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować???
Nie i Nie.
|
|
 | | darlove (2804 punktów) | Mieliby zapraszać, aby się przekonał, że jednak świat inteligentnych duchów istnieje.
Wiem, ze nic nie wiem. - Najmadrzejsze wypowiedziane zdanie w historii swiata.
|
|
5 na 5 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować???Demony z pewnością! Każdy linux ma po kilka uruchomionych  Z wieloma (np. cups) trudno się skontaktować czasami...
|
|
 | 1 na 1 Xion (501 punktów) (zablokowany) | > >Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować???> Demony z pewnością! Każdy linux ma po kilka uruchomionych  > Z wieloma (np. cups) trudno się skontaktować czasami...Ale je można przynajmniej łatwo odesłać z powrotem tam, skąd się wzięły (czyli do /etc/init.d  ).
|
|
|  | 1 na 1 | salek (4701 punktów) | A nie do /dev/null ?
|
|
 | | Turquise (27 punktów) | > >Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować???> Demony z pewnością! Każdy linux ma po kilka uruchomionych  > Z wieloma (np. cups) trudno się skontaktować czasami...> A Windows w takim razie to władca wszystkich demonów (znaczy się, Szatan)? No i udało nam się odkryć, kto jest Antychrystem - Bill Gates xD Duchy? Dawkins pisał coś o tym (przynajmniej mniej więcej) w "Bogu urojonym" - że jako dziecko miał kilka przygód, które okazywały się dziwnymi cieniami, itp. I na tym się skończyła wiara w dziwne niezwykłe zjawiska. Zgadzam się z opinią, że byle iluzjonista byłby w stanie oszukać Dawkinsa - w końcu to ich praca. Więc po co ma się zbłaźnić? Niczemu to nie dowiedzie.
|
|
1 na 1 | A.G. (1725 punktów) | A mnie jakoś nie dziwi, że Dawkinsa nikt na taki seans nie zaprosił. Tak swoją drogą, nawet gdyby takie zaproszenie padło to zdziwiłbym się gdyby Dawkins je przyjął. Dawkins jest naukowcem, myślicielem a nie paranormalnym detektywem. Są ludzie, którzy specjalizują się w demaskowaniu wszelakich tego typu oszust (np James Randii, Joe Nickell). Dawniks nie ma doświadczenia w tego typu sprawach - sam przyznaje, że sztuczki magików go zdumiewają. Gdyby przyjął tego typu zaproszenie mógłby się tylko zbłaźnić.
|
|
 | | _DJ. (400 punktów) | > A mnie jakoś nie dziwi, że Dawkinsa nikt na taki seans nie zaprosił. Tak swoją drogą, nawet gdyby takie zaproszenie padło to zdziwiłbym się gdyby Dawkins je przyjął. Dawkins jest naukowcem, myślicielem a nie paranormalnym detektywem. Są ludzie, którzy specjalizują się w demaskowaniu wszelakich tego typu oszust (np James Randii, Joe Nickell). Dawniks nie ma doświadczenia w tego typu sprawach - sam przyznaje, że sztuczki magików go zdumiewają. Gdyby przyjął tego typu zaproszenie mógłby się tylko zbłaźnić.Z drugiej strony w obu częściach "The Enemies of Reason" Dawkins podejmuje się czegoś bardzo podobnego do demaskowania spirytystów wszelkiej maści. Swoją drogą James Randi mógłby pokusić się o wyprodukowanie podobnego programu. Z chęcią bym coś takiego obejrzała.
|
|
|  | 1 na 1 | A.G. (1725 punktów) | W "The Enemies of Reason" Dawkins jest "na własnym podwórku". Sam organizuje próbę, wybiera swoje "ofiary" i dyktuje warunki próby. Gdyby odpowiedział na wyzwanie musiałby grać wg. zasad organizatora show. Średniej klasy iluzjonista mógłby z niego zakpić. A jeśli chodzi o Radniego, to dokument jego autorstwa mógłby być pouczający. Nie mogę uwierzyć, że żadnego nie nakręcił, aczkolwiek w niejednym wystąpił.
|
|
2 na 2 witwos (7120 punktów) (zablokowany) | >Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować???
Czy istnieją duchy, nie wiem. Demony tak. Wyczytałem to na tym Forum. Skuby i inkuby. Skuby mają postac pieknej kobiety, czym wodzą mężczyzn na pokuszenie. Często jeżdżą na szybkich motocyklach, odziane w obcisłe skóry. Wtedy nazywamy je skubami szybkości. Czy można się z nimi skontaktować? Oczywiście. wystarczy napisać, na tym Forum, wysoce niestosowny post. Wtedy demon szybkości sam się objawi.
|
|
 | 1 na 1 | Janus (236 punktów) | A napisalem ze to fantastyka tlumaczac roznice  Ale niektorzy nie czytaja.. Demony ani duchy NIE istnieja, tak samo jak rozne inne dziwne rzeczy, gobliny, krasnoludki, male okraglae gadajace buleczki z nadzieniem kakaowym itp.
|
|
|  | 5 na 5 barycki (7788 punktów) (zablokowany) |
>Demony ani duchy NIE istnieja, tak samo jak rozne inne dziwne rzeczy, gobliny, krasnoludki, male okraglae gadajace buleczki z nadzieniem kakaowym itp. > A właśnie, że istnieją. Adam Barycki
|
|
| |  | 2 na 2 | krutki (1550 punktów) |
> A właśnie, że istnieją. Zdecydowanie się zgadzam! Oto dowód. A tu nawet na jawie. Everybody knows that you are insane
|
|
 | 5 na 5 barycki (7788 punktów) (zablokowany) | >Wtedy demon szybkości sam się objawi. > A mnie w snach prześladuje. Oj, jak prześladuje. Adam Barycki
|
|
5 na 5 barycki (7788 punktów) (zablokowany) |
>Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować??? > No pewnie. Co Pan o tym nie wiedział? Adam Barycki
|
|
 | | darlove (2804 punktów) | Wie Pan, ja naprawdę chciałbym wziąć udział w seansie spirytystycznym, a nie mam jak. Mówią ci, którzy to przeżyli, że talerz się sam kręci, a ręka sama pisze. Chciałbym to zobaczyć. Najlepsze jest to, że do takiego czegoś nie trzeba niczego i nikogo specjalnie przygotowywać.
Wiem, ze nic nie wiem. - Najmadrzejsze wypowiedziane zdanie w historii swiata.
|
|
|  | | avenger (463 punktów) | >Wie Pan, ja naprawdę chciałbym wziąć udział w seansie spirytystycznym, a nie mam jak. Mówią ci, którzy to przeżyli, że talerz się sam kręci, a ręka sama pisze. Chciałbym to zobaczyć. Najlepsze jest to, że do takiego czegoś nie trzeba niczego i nikogo specjalnie przygotowywać. Ja kiedyś zrobiłem taki seans z kolegami, mieliśmy plansze i wszystko żeśmy przygotowali jak należy, ale żaden duch nie przyszedł.Nie wiem dlaczego?Może byliśmy wtedy za młodzi, albo mieliśmy nie poważny stosunek do sprawy.Właśnie, duch nie przyjdzie ,jeśli w seansie uczestniczy osoba która ma nie poważny stosunek do sprawy. Tak czytałem w książce ,kiedyś dawno temu. Więc gdyby nawet Dawkins się zgodził,nic by z tego nie wyszło,niestety bez wiary nic nie działa.
|
|
| |  | 4 na 4 barycki (7788 punktów) (zablokowany) | >bez wiary nic nie działa. > Wiara czyni cuda. Adam Barycki
|
|
| | |  | 1 na 1 | Orzędowski (253 punktów) | >>bez wiary nic nie działa. >> >Wiara czyni cuda. >Adam Barycki >
Tak... po LSD to duchy na każdym kroku widać... a jak się cierpi na schizofrenię paranoidalną to nawet nic nie trzeba zażywać...
Obyś żył w Ciekawych czasach!
|
|
| Wojciechowski (12 punktów) |
>Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować???
Demony, tak jak jest to przedstawiane nie istnieją(moim zdaniem). Istnieje jednak, możliwość bycia "opętanym", ale jest to raczej kwestia psychiki i stanu wewn. takiego człowieka, niż atak zewnętrznych sił. Tak jest to przedstawiane np: w wierzeniach Maorysów.
|
|
| Szymon Pitek (47 punktów) | Cytat:Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować???
Oczywiście, że istnieją! Mało tego, bóg (Jahwe) też istnieje. Śnił mi się ostatnio, nawracał i straszył piekłem. Potem nasłał na mnie diabła. Ale najgorsze było ZUO, które pokazywało mi, jakie jest fajne...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|