Racjonalista - Strona głównaDo treści
mea culpa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
20-12-2022 11:35okragly (21676 punktów)mea culpa
Ocena 1 na 1
idą święta, czas się wyspowiadać. Z czego nasi sąsiedzi się spowiadają, wg kolejności
-KRADZIEŻ
-KŁAMSTWO
-PYCHA że jesteśmy najlepsi, najmądrzejsi i zawsze mamy rację
-ANTYKONCEPCJA
-WYGODNICTWO Chcemy świętego spokoju. np relacji międzyludzkich, kiedy zrywamy znajomość, zamiast nad nią popracować.
-PRZEMOC Często natury psychicznej, presja, obrażanie, oskarżanie.
-PIJAŃSTWO moja wina
-PORNOGRAFIA moja wina
na usprawiedliwienie dodam że dotyczy 75% Polaków.
-OBŻARSTWO
-ZAZDROŚĆ
-CHCIWOŚĆ Konsumpcjonizm Chcemy mieć dużo i najlepiej, żeby wszyscy to zobaczyli. Często zdobywamy bogactwo nieczystymi metodami.
-ZWIĄZEK NIESAKRAMENTALNY. młodzi przed zaręczynami, jak i starsi - np. żyjąc z rozwodnikiem.

W sumie jestem czysty jak niemowlak (choć nie wierze w Boga)

Czy macie grzechy racjonalne? Jakie?

ja nie mam, bo uważam, że jest tak jak ma być, jestem bezwolny (jako domorosły fizyk uważam, że świat jest fizyczny, znaczy zdeterminowany)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>idą święta
>W sumie jestem czysty jak niemowlak
Twoja mamusia musiała tonę śniegu zjeść, żeby wykluć takiego bałwana jak ty.
20-12-2022 12:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>idą święta
>>W sumie jestem czysty jak niemowlak
>Twoja mamusia musiała tonę śniegu zjeść, żeby wykluć takiego bałwana jak ty.
jestem z wody, jako niemowlak 83%
dzisiaj
Mózg okraglego to 83% wody
Serce 81%
Krew 903%
20-12-2022 12:54 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Mózg okraglego to 83% wody
Gazowanej
20-12-2022 13:20 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>>>idą święta
>>>W sumie jestem czysty jak niemowlak
>>Twoja mamusia musiała tonę śniegu zjeść, żeby wykluć takiego bałwana jak ty.
>jestem z wody, jako niemowlak 83%
>dzisiaj
>Mózg okraglego to 83% wody
>Serce 81%
>Krew 903%
>
Szczególnie urzekł mnie ten ostatni postulat (krew 903%). Moje gratulacje za odkrycie nowego prawa matematyki, fizyki, chemii? Nie wiem czego, ale Nobel się należy, jak psu zupa. Może z literatury lub pokojowa nagroda?
20-12-2022 15:07 
 Ocena 5 na 5
Berzerac (5671 punktów)

>Szczególnie urzekł mnie ten ostatni postulat (krew 903%). Moje gratulacje za odkrycie nowego prawa matematyki, fizyki, chemii? Nie wiem czego, ale Nobel się należy, jak psu zupa. Może z literatury lub pokojowa nagroda?

Zwykła literówka. Okrągły miał na myśli 90% czystego spirytusu we krwi.
haish (2905 punktów)
>>Szczególnie urzekł mnie ten ostatni postulat (krew 903%). Moje gratulacje za odkrycie nowego prawa matematyki, fizyki, chemii? Nie wiem czego, ale Nobel się należy, jak psu zupa. Może z literatury lub pokojowa nagroda?
>Zwykła literówka. Okrągły miał na myśli 90% czystego spirytusu we krwi.
>
No, no - a ostatni mesjasz jaki istnieje w umysłach sporej części populacji ludzkiej miał tylko tyle ile ma wino, czyli 8 ~ 17%.
21-12-2022 09:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Szczególnie urzekł mnie ten ostatni postulat (krew 903%). Moje gratulacje za odkrycie nowego prawa matematyki, fizyki, chemii? Nie wiem czego, ale Nobel się należy, jak psu zupa. Może z literatury lub pokojowa nagroda?
> Okrągły miał na myśli 90% czystego spirytusu we krwi.
spiritus (łac.)- duch (prawdy?)
spiritus movens - siła sprawcza, główny motor jakiejś sprawy, dusza przedsięwzięcia.
spiritus sanctus -duch święty
21-12-2022 09:40 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>> Okrągły miał na myśli 90% czystego spirytusu we krwi.
> spiritus (łac.)
spirit - duch, spiritus - spirytus
>- duch (prawdy?)
alkohol rozwiązuje języki


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
21-12-2022 10:54 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

> spiritus (łac.)- duch (prawdy?)
>spiritus movens - siła sprawcza, główny motor jakiejś sprawy, dusza przedsięwzięcia.
>spiritus sanctus -duch święty

Spiritus rządzi.
haish (2905 punktów)
>idą święta, czas się wyspowiadać. Z czego nasi sąsiedzi się spowiadają, wg kolejności
>-KRADZIEŻ
niedawno rabin przytoczył anegdotę - ze składu z koszernym winem ganewim przywłaszczyli pewną ilość, właściciel składu miał wątpliwość czy pozostałe w składzie wino jest koszerne, udał si e więc poradę do rabina, ten zaś bez namysłu stwierdził, że wino na pewno jest koszerne, ponieważ złodziejami byli też Żydzi.

>-KŁAMSTWO
jest też kłamstwo w dobrej wierze

>-PYCHA że jesteśmy najlepsi, najmądrzejsi i zawsze mamy rację
to jest przeważnie wynikiem błędu poznawczego wynikającego z niedostatecznej edukacji.

>-ANTYKONCEPCJA
cóż męskiej części to nie dotyczy

>-WYGODNICTWO Chcemy świętego spokoju. np relacji międzyludzkich, kiedy zrywamy znajomość, zamiast
>nad nią popracować.
nie jest grzechem żyć wygodnie, a znajomość z każdym to mrzonka - wiele relacji w tym małżeństwo nie są i nigdy nie były wieczne

>-PRZEMOC Często natury psychicznej, presja, obrażanie, oskarżanie.
przemoc nie pojawia się ot tak sobie, zawsze istnieje przyczyna takowych zachowań, zarówno
te niezależne od ofiary i te zależne od ofiary.

>-PIJAŃSTWO moja wina
decyduje czynnik społeczno-kulturowy - smakosz jest taką samą ofiarą jak i jego ofiary, smakosza ktoś na smakosza ukształtował.

>-PORNOGRAFIA moja wina
>na usprawiedliwienie dodam że dotyczy 75% Polaków.
matka natura nie wszystkich traktuje jednakowo - co widać po poziomie hormonów

>-OBŻARSTWO
jest też anoreksja - oba stany to choroba mająca swoje podłoże w psychice

>-ZAZDROŚĆ
wynika z braku zrozumienia, ale jest też zazdrość pozytywna - taka która motywuje do pracy nad sobą

>-CHCIWOŚĆ Konsumpcjonizm Chcemy mieć dużo i najlepiej, żeby wszyscy to zobaczyli. Często zdobywamy
>bogactwo nieczystymi metodami.
to nie jest takie oczywiste i zależy od tego jakie mamy realne cele lub cel, im szczytniejszy i chwalebny cel metody są uświęcane przez CEL. Bywa też i tak że szczytny cel daje również okazję do osobistego bogacenia się na boku - kler, WOŚP i rózniste fundacje pomocowe które z zebranych środków na cele pomocowe przeznaczają mniej niż połowę.

>-ZWIĄZEK NIESAKRAMENTALNY. młodzi przed zaręczynami, jak i starsi - np. żyjąc z rozwodnikiem.
>W sumie jestem czysty jak niemowlak (choć nie wierze w Boga)
większych bredni nie słyszałem, sakrament, kontrakt małżeński to tylko umowa 'prawna'

>Czy macie grzechy racjonalne? Jakie?
>ja nie mam, bo uważam, że jest tak jak ma być, jestem bezwolny (jako domorosły fizyk uważam, że
>świat jest fizyczny, znaczy zdeterminowany)

Jedyny 'grzech' który popełnia każdy człowiek - to niedostateczna edukacja, oraz niechęć zrozumienia. Tak na prawdę z niego wynikają zachowania niepożądane w społeczeństwie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jedyny 'grzech' który popełnia każdy człowiek - to niedostateczna edukacja, oraz niechęć zrozumienia. Tak na prawdę z niego wynikają zachowania niepożądane w społeczeństwie.

Dostateczna edukacja kosztuje kupę hajsu.
Nikt kto wie i kto czuje nie oddaje wiedzy, tudzież nie rozwija u innych wyższych emocji za darmo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-12-2022 08:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>idą święta, czas się wyspowiadać. Z czego nasi sąsiedzi się spowiadają, wg kolejności
>>-KRADZIEŻ
>niedawno rabin przytoczył anegdotę - ze składu z koszernym winem ganewim przywłaszczyli pewną ilość, właściciel składu miał wątpliwość czy pozostałe w składzie wino jest koszerne, udał si e więc poradę do rabina, ten zaś bez namysłu stwierdził, że wino na pewno jest koszerne, ponieważ złodziejami byli też Żydzi.
w raju nie było kradzieży bo nie było własności

>>-KŁAMSTWO
>jest też kłamstwo w dobrej wierze
w raju wszystko było jawne

>>-PYCHA że jesteśmy najlepsi, najmądrzejsi i zawsze mamy rację
>to jest przeważnie wynikiem błędu poznawczego wynikającego z niedostatecznej edukacji.
edukacja jest w rękach patoelit, ucza co im wygodnie, dla własnego pożytku

>>-ANTYKONCEPCJA
>cóż męskiej części to nie dotyczy
w raju nie wystepowała, wszystko było naturalne

>>-WYGODNICTWO Chcemy świętego spokoju. np relacji międzyludzkich, kiedy zrywamy znajomość, zamiast nad nią popracować.
>nie jest grzechem żyć wygodnie, a znajomość z każdym to mrzonka - wiele relacji w tym małżeństwo nie są i nigdy nie były wieczne
monogamia seryjna jest z raju, kobieta miała 8 mężów,
jedna z form edukacji polegala na tym, że "milfy" brały sobie za partnerów młodzików a młode dziewczyny starszych, doświadczonych

>>-PRZEMOC Często natury psychicznej, presja, obrażanie, oskarżanie.
>przemoc nie pojawia się ot tak sobie, zawsze istnieje przyczyna takowych zachowań, zarówno
>te niezależne od ofiary i te zależne od ofiary.
kobiety jako slabsze fizycznie, wypracowały przemoc psychiczną

>>-PIJAŃSTWO moja wina
>decyduje czynnik społeczno-kulturowy - smakosz jest taką samą ofiarą jak i jego ofiary, smakosza ktoś na smakosza ukształtował.
biznes

>>-PORNOGRAFIA moja wina
>>na usprawiedliwienie dodam że dotyczy 75% Polaków.
> matka natura nie wszystkich traktuje jednakowo - co widać po poziomie hormonów
kobiety lubią się bzykac, tylko ponoszą niewspółmierne koszty, wyhodować "raka 4kg", urodzic go, karmic wiele lat własną krwia, martwić się o niego całe życie

>>-OBŻARSTWO
>jest też anoreksja - oba stany to choroba mająca swoje podłoże w psychice
wszystko jest zdeterminowane

>>-ZAZDROŚĆ
>wynika z braku zrozumienia, ale jest też zazdrość pozytywna - taka która motywuje do pracy nad sobą
zazdrość wzbudzają patoelity, żebyśmy szybciej biegli w ich kołowrotku

>>-CHCIWOŚĆ Konsumpcjonizm Chcemy mieć dużo i najlepiej, żeby wszyscy to zobaczyli. Często zdobywamy bogactwo nieczystymi metodami.
>to nie jest takie oczywiste i zależy od tego jakie mamy realne cele lub cel, im szczytniejszy i chwalebny cel metody są uświęcane przez CEL. Bywa też i tak że szczytny cel daje również okazję do osobistego bogacenia się na boku - kler, WOŚP i rózniste fundacje pomocowe które z zebranych środków na cele pomocowe przeznaczają mniej niż połowę.
CHCIWOŚĆ Konsumpcjonizm jest napędzany przez kapitalizm, patoelity

>Jedyny 'grzech' który popełnia każdy człowiek - to niedostateczna edukacja, oraz niechęć zrozumienia. Tak na prawdę z niego wynikają zachowania niepożądane w społeczeństwie.
edukacja jest w rękach patoelit (od żłobka dzieci są oddawane państwu, ojciec rozmawia z dzieckiem 5min dziennie)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Poczucie winy to program umysłu zainstalowany w czasie wychowania.
Ma swoje funkcje społeczne do wykonania.
Poczucie winy dotyczy jednak tylko nizin społecznych.
Wyżyny społeczne takich emocji nie mają.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-12-2022 09:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Poczucie winy to program umysłu zainstalowany w czasie wychowania.
>Ma swoje funkcje społeczne do wykonania.
bycie niewolnikiem patoelit, a najbardziej perfidny jest liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) Takiemu biedakowi mówią; mamy wolność, tez mogleś zostać kulczykiem, wystarczyło wiecej pracować, wczesniej wstawać, wybrac lepszy zawód, lepszą szkołe. Cala wina jest rzucona na niewolnika. Liberalizm jest antyludzki

>Poczucie winy dotyczy jednak tylko nizin społecznych.
>Wyżyny społeczne takich emocji nie mają.
tzw klasa średnia ma (też są perfidnie wykorzystywani przez patoelity)

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365