> Cześć wszystkim, jestem ateistą i po prostu próbuję dowiedzieć się więcej o religiach. Chciałbym> wiedzieć, dlaczego wierzycie w tego/ich boga/bogów. Jakie dowody uważacie za przekonujące?---------------- Mój światopogląd to agnostycyzm teistyczny. Czym jest agnostycyzm? To światopogląd uznający, że człowiek nie jest w stanie znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania "Czy istnieje Bóg?" oraz "Czy istnieje życie pozagrobowe?". Innymi słowy - agnostycyzm to przekonanie, że człowiek nie ma narzędzi (zmysłów) by znaleźć odpowiedzi na zacytowane wyżej pytania. Jeśli zas chodzi o odpowiedz na pytanie: "Czy istnieje Bóg?" agnostyk teistyczny odpowiada: "nie wiem ale myślę, że raczej istnieje".Gdyby Cię ten temat zainteresował to podaje namiary na link jaki utworzyłem na tym forum; który właśnie o tym mówi: "O wierzeniach religijnych"www.racjonalista.pl/forum.php/s,948543 Zapraszam. 
S pozdravem Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne
|