>Potrzebuję potwierdzenie lub zaprzeczenie, że papieże >byli inicjatorami zakładania gett żydowskich na "swoch" >terenach. Jeżeli tak, to kiedy to było i który papież to >wdażał.
Do usług. Zaprzeczenie ( poprzez konsekwentne i wielowiekowe milczenie) masz w niezliczonej ilości pozycji o orientacji prokatolickiej. Przecież każde dziecko wie, że getta zakładał H. Himmler. Potwierdzenie: Peter de Rosa w jednej ze swoich książek napisał, iż pierwszym założycielem getta w Rzymie był Paweł III lub IV - w każdym razie fakt ten miał miejsce w XVI wieku. Narzuca się analogia do obozów koncentracyjnych: wymyślili je Anglicy, ale większość będzie się upierać, że hitlerowcy, co poniektórzy powiedzieliby, że bolszewicy.
|