 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-10-2014 18:49 | Celecrin (6386 punktów) | Halal
1 na 1 | W skrócie: Co o tym sądzicie? www.facebo(*)482142255154697&type=2&theaterDla wszystkich, którzy nie mają Facebooka, przepraszam. Pewnie film jest gdzieś na YouTube postaram się znaleźć później, po prostu musiałem to pokazać od razu. Wiele rzeczy widziałem, ale tego jeszcze nie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | > W skrócie: Co o tym sądzicie?Co kraj, to obyczaj, inne reguły socjalizacji. Nie mam pod ręką filmu z wiejskiego świniobicia, na którym dzieci przyglądają się jatce. Sam pamiętam takie sceny, ociekające krwią i wódką. Można też tak, bez rytualnej ceregieli, racjonalnie, powierzając mokrą robotę fachowcom: www.youtube.com/watch?v=Gdarm9PQoDY
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 3 na 3 | Celecrin (6386 punktów) | > >W skrócie: Co o tym sądzicie?> Co kraj, to obyczaj, inne reguły socjalizacji.Tak, tak. Świniobicie, oczywiście. Zapomniałem o świniobiciu. Przecież wychowałem się na wsi.  Przestałem jeść czerninę, kiedy byłem świadkiem zabijania kaczki dla tej zupki właśnie, bo świnię najpierw wali się obuchem siekiery w łeb, by straciła przytomność. Kaczki mają o wiele gorzej. Nieważne... Widziałeś kiedyś, żeby w przedszkolu dzieci odgrywały "świniobicie" przy pomocy noża z plastyku i pluszowej świnki? Można zabić człowieka, co może nie zawsze jest złe. Może niektórym się należy. Można go powiesić, ale można go wrzucić do dołu i żywego podpalić, prawda?
|
|
|  | 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | >Widziałeś kiedyś, żeby w przedszkolu dzieci odgrywały "świniobicie"...
Zerknij na zabawki w formie pistoletów, popatrz na gry wojenne, kiedy chłopcy uśmiercają się "na niby", zobacz na kolejne generacje gier komputerowych, gdzie trup ściele się gęsto, dewastując psychikę całych pokoleń.
>Można go powiesić, ale można go wrzucić do dołu i żywego podpalić, prawda?
Niedawno byłem w Birkenau...Jesteś sentymentalny.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| |  | | Celecrin (6386 punktów) | >>Widziałeś kiedyś, żeby w przedszkolu dzieci odgrywały "świniobicie"... >Zerknij na zabawki w formie pistoletów, popatrz na gry wojenne Tak jak myślałem...
|
|
| | |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Tak jak myślałem...
To znaczy...?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | | |  | | Celecrin (6386 punktów) | >>Tak jak myślałem... >To znaczy...? Nie odpowiedziałeś na pytanie...
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Nie odpowiedziałeś na pytanie...
Pytanie było otwarte...
>Co o tym sądzicie?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | | | | |  | | Celecrin (6386 punktów) | >>Nie odpowiedziałeś na pytanie... >Pytanie było otwarte... >>Co o tym sądzicie? Ok. Nie to pytanie...To: Widziałeś kiedyś, żeby w przedszkolu dzieci odgrywały "świniobicie" przy pomocy noża z plastyku i pluszowej świnki?
|
|
| |  | 2 na 2 | Chemiczny_Rudolf (703 punktów) | > Zerknij na zabawki w formie pistoletów, popatrz na gry wojenne, kiedy chłopcy uśmiercają się "na niby", zobacz na kolejne generacje gier komputerowych, gdzie trup ściele się gęsto, dewastując psychikę całych pokoleń.> >Można go powiesić, ale można go wrzucić do dołu i żywego podpalić, prawda?> Niedawno byłem w Birkenau...Jesteś sentymentalny.> Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.> Hej, nie zapomnij o rock and rollu, komiksach i muzyce metalowej. To znane od lat destruktory młodzieńczej psychiki. A już na poważnie, rzetelne badania nie znalazły korelacji między spędzaniem wolnego czasu na mordowaniu wirtualnych stworzeń a realną agresją, niektóre wręcz stwierdzają korelację ujemną. www.theesa.com/facts/violence.aspZabierzesz dziecku plastikowy karabin to będzie strzelać do kolegów z patyka. Zabawki udające militaria to tylko jeden symulant, są jeszcze książki, filmy, a i fantazja jest od tego. By nie odchodzić zbytnio od tematu napiszę, że o ile pluszowy zestaw "mały rzeźnik" może u nas bulwersować niektóre osoby, tak próżno szukać oburzenia (poza tym forum i podobnymi) wobec wszechobecnego okaleczonego truchła dyndającego radośnie na budynkach i ludzkich piersiach. Może to inna kultura czy coś... PS. Po obejrzeniu nagrania z pierwszego posta stwierdzam, że głupio to wygląda, ale panie w dywanach zdają się radować, stąd podejrzewam, że to jakaś okoliczność, może przedstawienie (jasełka?) ale ja nie gawarit pa czeski więc nie mam pewności. Może ktoś podać kontekst?
|
|
| | |  | |
| | | |  | | Chemiczny_Rudolf (703 punktów) | Miałem na myśli kontekst tego pierwszego filmu, bo do czego się sprowadza piłowanie gardła pluszowemu baranowi jestem świadom.
|
|
| | | | |  | | Celecrin (6386 punktów) | >Miałem na myśli kontekst tego pierwszego filmu, bo do czego się sprowadza piłowanie gardła pluszowemu baranowi jestem świadom. OK. Qurbani święto ofiarowania. Trzeba zarżnąć barana na święto. Jak się domyślasz to wielkie wydarzenie. Trzeba to sfilmować, a filmiki nowocześnie postować na facebooku...
|
|
|  | | szarley (54911 punktów) | >Widziałeś kiedyś, żeby w przedszkolu dzieci odgrywały "świniobicie" przy pomocy noża z plastyku i pluszowej świnki?
To chyba Dąbrowska opisywała, jak widziała, że dzieci tuż po wojnie bawiły się odgrywając sceny rozstrzeliwania....
|
|
| |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | > ...dzieci tuż po wojnie bawiły się odgrywając sceny rozstrzeliwania....Tuż przed wojną bawią się również w wojnę...W ogóle dzieciak z bronią nie wróży nic dobrego. www.youtube.com/watch?v=Ewp1BNVIv0M
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| |  | | Celecrin (6386 punktów) | >>Widziałeś kiedyś, żeby w przedszkolu dzieci odgrywały "świniobicie" przy pomocy noża z plastyku i pluszowej świnki? >To chyba Dąbrowska opisywała, jak widziała, że dzieci tuż po wojnie bawiły się odgrywając sceny rozstrzeliwania.... Nie chodzi o widzenie, tylko czy to szokuje...Ja chyba zszokowało i zasmuciło, prawda?
|
|
| |  | 2 na 2 | Hodża (11172 punktów) | 4 lipca 1946 w gdańskiej Pohulance dokonano egzekucji 11 oprawców z KL Stutthof. Wśród nich było 5 kobiet, skazanych za wyjątkowe bestialstwo i sadyzm.
Impreza była zorganizowana jako miejskie święto. Władze Trójmiasta zarządziły dzień wolny od pracy i darmowe przejazdy komunikacją miejską. Na wzgórzu przylegającym do miejsca egzekucji sprzedawano piwo.
Skazańcom towarzyszyli b. więźniowie obozu ubrani w pasiaki. Tłum próbował dokonać linczu jeszcze przed rozpoczęciem egzekucji. Wojsko musiało strzelać w powietrze, aby powstrzymać rozwścieczonych ludzi. Przez megafony wzywano do zachowania spokoju.
Więźniów wieszano na krótkich sznurach, co powodowało, że średni czas umierania wynosił 12 minut. Rekordzista dusił się ponad 20 minut.
Po zakończeniu egzekucji, która została zaplanowana tak, że ciężarówki, na których platformach stali skazani, odjeżdżały spod szubienicy kolejno, by następni w kolejce widzieli śmierć swoich towarzyszy, doszło do linczu. Ludzie wyrywali guziki i fragmenty ubrań powieszonych i przede wszystkim sznury wisielców, które, jak wierzono, miały magiczną moc. (Chrześcijanie...)
W imprezie brało udział ok. 100 000 widzów. Egzekucja szeroko relacjonowana w prasie krajowej i bogato ilustrowana zdjęciami miała swoje nieoczekiwane następstwa: w Polsce pojawiła się zabawa dzieci w wieszanie, w wyniku której zmarło ok. 16 dzieci.
To spowodowało, że władze wprowadziły zakaz uczestnictwa w tego rodzaju widowiskach dzieci. Ostatnia publiczna egzekucja miała miejsce dwa tygodnie później w Poznaniu, namiestnika Kraju Warty Arthura Greisera. Prośba papieża Piusa XII o ułaskawienie została odrzucona przez Bieruta.
Pomimo zakazu władz kilkanaście tysięcy widzów przyprowadziło ze sobą dzieci. Tu też egzekucja nabrała charakteru ludowego festynu. Kiedy po jej przeprowadzeniu w wyniku zabawy w wieszanie znów zginęło dziecko, władze ostatecznie zrezygnowały z publicznych egzekucji.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
| | |  | | Celecrin (6386 punktów) | Swietnie Hodza ale co to wnosi do tematu? (Próbuję zrozumieć do czego właściwie zmierza ten wątek dyskusji)...
|
|
| | | |  | | Chemiczny_Rudolf (703 punktów) | > Swietnie Hodza ale co to wnosi do tematu? (Próbuję zrozumieć do czego właściwie zmierza ten wątek dyskusji)... > Skoro nie nadajesz kierunku dyskusji tylko wklejasz link i pytasz o luźne odczucia to nie wiem czemu się tu dziwić.
|
|
| | | |  | | Hodża (11172 punktów) | > Swietnie Hodza ale co to wnosi do tematu? (Próbuję zrozumieć do czego właściwie zmierza ten wątek dyskusji)... Pisałem do Szarleya i jego wzmianki o zabawach dzieci w rozstrzeliwanie. Ot, takie rozszerzenie spojrzenia na chłonność młodych umysłów 
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Chemiczny_Rudolf (703 punktów) | > 4 lipca 1946 w gdańskiej Pohulance dokonano egzekucji 11 oprawców z KL Stutthof. Wśród nich było 5 kobiet, skazanych za wyjątkowe bestialstwo i sadyzm. [...]Bardzo mnie zaciekawiła ta opowieść, jednakże szukając w sieci dalszych informacji nie widzę żadnej wzmianki o tych dzieciach. Byłbyś w stanie podrzucić jakieś źródła? Na przykład tutaj: www.trojmi(*)iarzy-ze-Stutthofu-n33749.htmljest wzmianka o zaprzestaniu dokonywania publicznych egzekucji, ale jako powód podano zagrożenie pożądku publicznego i zachowanie gapiów. Sznury na zdjęciu nie wyglądają na krótkie, a co do dwudziestominutowej agonii jednego ze skazanych dodano, że miał daleko posunięty nowotwór krtani, który uniemożliwił złamanie kręgosłupa. Żaden ze mnie ekspert, a pan dziennikarz również nie podaje żadnych źródeł...
|
|
| | | |  | |
| |  | 1 na 1 belvedere (82 punktów) (zablokowany) | > To chyba Dąbrowska opisywała, jak widziała, że dzieci tuż po wojnie bawiły się odgrywając sceny rozstrzeliwania...."Doktor Epstein, profesor z Pragi, przechodząc ulicą między blokami oświęcimskiego obozu w pogodny poranek letni, zobaczył dwoje małych dzieci jeszcze żywych. Siedziały w piasku drogi i przesuwały po nim jakieś patyczki. Zatrzymał się przy nich i zapytał: - Co tu robicie, dzieci? I otrzymał odpowiedź: - My się bawimy w palenie Żydów." Fragment opowiadania "Dorośli i dzieci w Oświęcimiu" z "Medalionów" Zofii Nałkowskiej Przykład szarleya chybiony. W pamięci tych dzieci oświęcimska rzeczywistość zatarła wspomnienie o innych zabawach. Celecrin tutaj podpiera swe oburzenie w temacie rytualnego uboju epatując nas widokiem zarzynanego zwierzęcia. W tradycyjnych polskich rzeźniach uboju rytualnego nie ma. A krowy i wieprzki cierpią męki strasznie, na to znaleźć można w necie filmów bardzo dużo. Podobnie jest z transportem koni na rzeź. I co z tuczeniem gęsi?? W telewizji nie pokazuje się też jak wygląda hala hodowli drobiu po wyjściu pakujących kurczaki do klatek, aby do ubojni je zawieźć. Dlaczego tylko rytualny ubój tak oburza Celecrina?? > www.facebo(*)482142255154697&type=2&theaterTekst pod filmem "Trénink na halal podřezávání velkých savců ať už dvounohých, nebo čtyřnohých, začíná za asistence muslích maminek již v útlém věku." Wrzuciłam do guglowatego tłumacza. Wychodzi na to, że małe muzułmany popisują się, jak ich wyszkolono, aby czasem nie pożarły mięsa nieczystego. Się w niektórych Polakach zagotowało! No co za barbarzyństwo! A tymczasem po polskich ulicach wałęsają się bezdomne psy i koty, wygłodniałe, zapchlone, z sierści oblazłe, przemarznięte, a jak które bezdomne psisko lub kocisko ma szczęście, że go od cierpienia poniewierki uwolni samochód, to leży jego truchło na ulicy lub poboczu długo. Daleka jestem od pochwalania uboju rytualnego, ale zdania jestem takiego, że zanim się swojego podwórka nie posprząta, nie ma co szukać śmieci na cudzym.
|
|
|  | 4 na 4 | KORUND (4922 punktów) | >Widziałeś kiedyś, żeby w przedszkolu dzieci odgrywały "świniobicie" przy pomocy noża z plastyku i pluszowej świnki?
-I to jest argument. Czym innym jest to, co dzieci robią na własną rękę i za pozwoleniem rodziców, nie grzeszących rozumem, w domach, na podwórkach, a czym innym nauczanie i wychowanie w szkołach. Nikt dzieciom nie włącza gier wojennych, ani nie każe bawić się bronią w szkole. Można nawet zakazać produkcji zabawkowej broni. Byłbym za, bo zabawa w zabijanie jest sumie mało zabawna. -Wszelkiego typu nieodpowiedzialność i głupoty nie znoszą się wzajemnie tylko nawarstwiają. Każdą należy ocenić z osobna, tak jak na to zasługuje z naszego punku widzenia i ewentualnie potępić. Ja też bawiłem się wojnę, ale to nie szkoła mnie tak "zabawiała". Rodzice też nie byliby zachwyceni gdybym podrzynał gardła zwierzętom domowym i nigdy mnie tego nie uczyli. Dlatego nie mają głębszego sensu pojawiające się tu kontrargumenty w stylu, "a u was biją Murzynów".
|
|
| |  | | Pazel (699 punktów) | >>Widziałeś kiedyś, żeby w przedszkolu dzieci odgrywały "świniobicie" przy pomocy noża z plastyku i pluszowej świnki? >-I to jest argument. Czym innym jest to, co dzieci robią na własną rękę i za pozwoleniem rodziców, nie grzeszących rozumem, w domach, na podwórkach, a czym innym nauczanie i wychowanie w szkołach. Nikt dzieciom nie włącza gier wojennych, ani nie każe bawić się bronią w szkole. Można nawet zakazać produkcji zabawkowej broni. Byłbym za, bo zabawa w zabijanie jest sumie mało zabawna. >-Wszelkiego typu nieodpowiedzialność i głupoty nie znoszą się wzajemnie tylko nawarstwiają. Każdą należy ocenić z osobna, tak jak na to zasługuje z naszego punku widzenia i ewentualnie potępić. Ja też bawiłem się wojnę, ale to nie szkoła mnie tak "zabawiała". Rodzice też nie byliby zachwyceni gdybym podrzynał gardła zwierzętom domowym i nigdy mnie tego nie uczyli. Dlatego nie mają głębszego sensu pojawiające się tu kontrargumenty w stylu, "a u was biją Murzynów". > A może po prostu powiedzieć coś takiego: Zwierzęta powinny się zabijać tylko w 2 przypadkach: 1. Samoobrona. 2. Klęska głodu (brak mięsa w sklepach).
|
|
| pawel_wr (4297 punktów) | >W skrócie: Co o tym sądzicie?
Potem , gdy taki uroczy maleńtas dorośnie , będzie obcinał przed kamerami głowy niewiernym.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|