Racjonalista - Strona głównaDo treści
Który kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
01-05-2021 00:49Dariusz Salamon (102 punktów)Który kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?
0 na 2
Amerykanie mówią: "Bóg kocha Amerykę" mając namyśli swój kraj.

Polacy są przekonani o swojej wyjątkowości i misji jaką mają do spełnienia no i oczywiście "Polska będzie mocarstwem od morza do morza".

Izrael wiadomo.

O! A może Watykan? Hmmm Watykan czy Izrael... Nie no, na pewno Polska z Królową jest wyjątkowa w oczach Boga.. A i Jezusa za Króla przecież ma.

Niestety moi drodzy, niestety...

Każdy kraj jest przeznaczony na kompletne zniszczenie, zapowiedziano to już na setki lat przed narodzinami Pana Jezusa, w Księdza Daniela 2:44

" Za dni tych królów Bóg Nieba zniszczy WSZYSTKIE owe królestwa i ustanowi swoje które pozostanie na zawsze". Amen. Zaprawdę.

Żadne państwo , żaden kraj się nie ostoi, i nie będzie tutaj jakichś reform czy Okrągłego Stołu - to właśnie miał na myśli Jezus Chrystus, gdy mówił, że nie wlewa się młodego wina w stare bukłaki...

"Przyjdź Królestwo Twoje z "Ojcze Nasz" o które zalecił prosić Jezus zaraz na drugim miejscu po "Uświęć się Imię Twoje" - Uświęć się a nie Święć się jak was uczą, a to jest duża różnica bo coś się wydarzyło, coś trwa i gdy się zakończy Imię zostanie UŚWIĘCONE.

"Święć się" sugeruje że wszystko jest w porządku, ze dobry Bóg kocha wszystkich ludzi i uznaje bardziej lub mniej ten czy inny kraj... Diabelskie nauki. - Ewangelia Jana 1:11-13 - zobacz czy wszyscy ludzie są dziećmi Boga! Powiem ci więcej, są i dzieci diabła a nawet i plemię żmijowe.

"Cały świat leży w mocy złego" , "boga obecnego systemu" - to jest prawda, ale nie chcecie jej przyjąć bo was zaślepia - II Koryntian 4:4 , ciekawe czy choć jeden z czytających zerknie i sprawdzi chociażby ten jeden werset.

- Gdybyś był z Boga to wiedziałbyś, że piszę prawdę, przecież owce głos znają i wie Bóg kto do Niego należy.

"Człowiek nic nie może otrzymać o ile nie dostał tego z Góry" mowa tutaj o rzeczach duchowych, ale jak masz to dostać skoro nie prosisz? Nawet nie wiecie jak prosić, kogo prosić i przez kogo, może który i wie, może czytał moje poprzednie tutaj napisane a może gdzie indziej wskazówki. - Mówię oczywiście o tych, którzy nie narodzili się ponownie z wody i z ducha, nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje a teraz, gdy o tym czytają to bliżej im do znajomości Marsa aniżeli ponownych narodzin z wody i z ducha.

No cóż, nie byłoby wybranych, gdyby nie było tych nie wybranych... - Ewangelia Jana 1:11-13

Jezus jasno i wyraźnie zapowiedział, zwróć uwagę, że nie mówi tutaj o niebie, ale o w/w Królestwie Boga na ziemi, - zresztą o nim jest i Ewangelia czyli Dobra Nowina, właśnie o Królestwie - odtworzonym Raju na ziemi ,

" Nikt nie może wejść do Królestwa o ile nie narodził się ponownie z wody i z ducha". - Jezus do Nikodema Ewangelia Jana 3:5

O tym Królestwie głosili później apostołowie i kolejni uczniowie, zobacz np co mówi Paweł:

"A oto teraz ja wiem, że już więcej nie będziecie oglądać mojego oblicza - wy wszyscy, między którymi przeszedłem, GŁOSZĄC KRÓLESTWO" - Dzieje Apostolskie 20:25

Królestwo Boga na ziemi jest sednem Ewangelii, nie wejdziesz do tego Królestwa bez WAŻNEGO ZANURZENIA, no chyba, ze Jezus sobie żartował.

Zobacz teraz jak powinien wyglądać WAŻNY Chrzest - jak wam tłumaczą Zanurzenie w Bibliach - i jeśli cokolwiek zakiełkowało w tobie to trzymaj to mocno bo diabeł na pewno zechce to zadeptać i możesz mi wierzyć, wiem co mówię. - www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach

Oby Bóg Jedyny ulitował się nad tobą i dał zadatek wiary i zrozumienia byś mógł uwolnić się z sideł diabła i otrzymał więcej czyniąc postępy na Drodze Pańskiej.

Proś o to TYLKO Boga Jedynego i TYLKO poprzez Jezusa Chrystusa, jedynego pośrednika między Bogiem a ludźmi - 1 list do Tymoteusza .2:5 , Ewangelia Jana 14:6

Chwała niech będzie mojemu Ojcu, który jest w niebie za wszystko co uczynił i co uczyni a Jego Imię niech zostanie oczyszczone i uświęcone na wieki wieków

Amen.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
El Chapo, uznany przez Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych za "najpotężniejszego handlarza narkotyków na świecie" jest reprezentantem chyba najbardziej religijnego państwa. Narkoboss sam przyznał się do zabicia około trzech tysięcy ludzi.
Religia w Meksyku od czasów kolonizacji hiszpańskiej zdominowana jest przez katolicyzm, który wyznaje około 80% populacji. 10,8% to protestanci.
Inny mafiozo z religijnej Kolumbii, Pablo Emilio Escobar był jednym z najpotężniejszych, a jednocześnie najgroźniejszych, najbardziej bezwzględnych i brutalnych baronów narkotykowych w historii.
Wedle statystyk, 9 na 10 Kolumbijczyków jest katolikami.
Wenezuela - prawie 96% mieszkańców tego kraju to katolicy. Brak absolutnie wszystkiego. Łącznie z wodą, prądem i lekarzami. Dzieci umierają, gangi napadają, policja łupi. Ciemność spowija wszystko.
Polska około 90% katolików....
01-05-2021 11:32 
 Ocena 2 na 2
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
> Wenezuela - prawie 96% mieszkańców tego kraju to katolicy. Brak absolutnie wszystkiego. Łącznie z wodą, prądem i lekarzami. Dzieci umierają, gangi napadają, policja łupi. Ciemność spowija wszystko.
>Polska około 90% katolików....
>

www.defenc(*)c-wladze-w-wenezueli-komentarz

"władze Wenezueli poinformowały, że udało im się rozbić spisek, który miał skutkować usunięciem obecnie rządzących w Caracas. Oficjalnie, a raczej propagandowo, jego tropy wiodły do Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, a w epicentrum miały znajdować się amerykańskie służby specjalne, wenezuelska opozycja i finansujący ją miliarderzy oraz jedna, mało znana dotychczas prywatna firma wojskowa (PMC)."

Nasz "sojusznik" ma pełne ręce roboty z tymi zamachami stanów. W Wenezueli nie udany, na Białorusi i w Rosji też, w Chinach też mu słabo idzie, ale co się odwlecze to nie uciecze, jak mawia sprawdzone przysłwoie. Tak wspieramy i finansujemy "sojusznika" a tam narody się bronią przed amerykańskim "dobrobytem".
romaro (25211 punktów)
Wenezuela swego czasu poinformowała o aresztowaniu "dwóch ochroniarzy Trumpa". Dlaczego władze wenezuelskie prowokują USA do militarnej reakcji?
Może zanim zaczniesz pieprzyć Leninowskie slogany wiedz, że odpowiedzialne są tak prawicowe jak i lewicowe skorumpowane rządy państw tamtego regionu.
Jeżeli chciałbyś cos więcej się dowiedzieć - na Twitterze możesz sobie porozmawiać z synami El Chapo, a także dziećmi innych narkobossów. Lubią się chwalić luksusowymi samochodami i "najmodniejszymi", obecnie na rynku zbrojeniowym, towarami. Obwieszeni ciężkimi, złotymi łańcuchami z krzyżami. Dzisiaj gwiazdy Twittera, a jeszcze w 2019 roku jedna z nich:

"Powiedz zeby przestali.Proszę, nie chcę, żeby zapanował chaos - tak mówił syn El Chapo podczas aresztowania.
Brat, do którego skierował te słowa, nie posłuchał. Ivan podtrzymywał walki na ulicach, w których zginęło bądź zostało ranionych wiele osób. Policja musiała w końcu wypuścić syna El Chapo, aby uniknąć dalszego rozlewu krwi"
01-05-2021 12:22 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>> Wenezuela - prawie 96% mieszkańców tego kraju to katolicy. Brak absolutnie wszystkiego. Łącznie z wodą, prądem i lekarzami. Dzieci umierają, gangi napadają, policja łupi. Ciemność spowija wszystko.
>>Polska około 90% katolików....
>>
>www.defenc(*)c-wladze-w-wenezueli-komentarz
>"władze Wenezueli poinformowały, że udało im się rozbić spisek, który miał skutkować usunięciem obecnie rządzących w Caracas. Oficjalnie, a raczej propagandowo, jego tropy wiodły do Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, a w epicentrum miały znajdować się amerykańskie służby specjalne, wenezuelska opozycja i finansujący ją miliarderzy oraz jedna, mało znana dotychczas prywatna firma wojskowa (PMC)."
>Nasz "sojusznik" ma pełne ręce roboty z tymi zamachami stanów. W Wenezueli nie udany, na Białorusi i w Rosji też, w Chinach też mu słabo idzie, ale co się odwlecze to nie uciecze, jak mawia sprawdzone przysłwoie. Tak wspieramy i finansujemy "sojusznika" a tam narody się bronią przed amerykańskim "dobrobytem".
>

Czepiłeś się tych Stanów jakby była jakaś alternatywa. Polska już przerabiała kilkadziesiąt lat bratniej pomocy ze wschodu. ledwo się podnosi po tym. Nie wiem co Ty chcesz? Jaki sens jest tego co piszesz?
romaro (25211 punktów)
>Polska już przerabiała kilkadziesiąt lat bratniej pomocy ze wschodu. ledwo się podnosi po tym.

Tak się podnosimy po upadku komuny, jak Meksyk po aresztowniu Chapo Guzmána, czy Kolumbia po śmierci Escobara.
01-05-2021 13:16 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Polska już przerabiała kilkadziesiąt lat bratniej pomocy ze wschodu. ledwo się podnosi po tym.
>Tak się podnosimy po upadku komuny, jak Meksyk po aresztowniu Chapo Guzmána, czy Kolumbia po śmierci Escobara.

Niemcy na zjednoczenie wydali bilion euro. A Polska? A Polska bez tego bilona euro tak źle nie wygląda.

Nie wiem jak się porównać do Mexyku czy Kolumbia. Było nie było u nas jednak o niebo spokojniej.
romaro (25211 punktów)
>Nie wiem jak się porównać do Mexyku czy Kolumbia. Było nie było u nas jednak o niebo spokojniej.
Każdego dnia doświadczamy miłosci tego samego Boga.
01-05-2021 14:11 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Polska już przerabiała kilkadziesiąt lat bratniej pomocy ze wschodu. ledwo się podnosi po tym.
>

Miliardy poszło w komunistyczną Polskę i dzisiaj możesz mieć pretensje ale do POLSKAICH ZŁODZIEI.
Nie potrafimy niczym rządzić. Po wojnie komuniści polscy podpisali z komunistami włoskimi umowę na budowę fabryki samochodów. Jak ci się wydaje kto i jak zablokował tą inwestycję ?
Gierek budował fabrykę telewizorów kolorowych na francuskiej licencji, jak ci się wydaje kto blokował tą inwestycję ?
Na razie to widzę, że to nie Polska się podnosi ale powstają pałace "demokratycznych" polityków.
Jak komuś się wydaje, że widząc w koło rzeczy z niemieckiego śmietnika jest bogaty to ja nic na to nie poradzę.
Komuniści robili co mogli by Polska była TECHNOLOGICZNIE SILNA, ale nie dali rady i to nie jest ich wina.
Co to wymyślił Polak: "wolny" i w "niepodległej" Polsce ?
Wybiera się z "sojusznikiem" na wojnę a nie potrafi wybudować korwety, którą dla komedii nazwano Gawron. Komuniści wybudowali SIEDEMSET statków. Cały przemysł stoczniowy od podstaw. A dzisiaj są atakowani przez tych co psiej budy by nie zrobili.
Nie potrafiliśmy wykorzystać surowców, które sprzedawał nam ZSRR po 1/3 cen światowych a płaciliśmy ziemniakami i jabłkami. Komuniści jak by nawet rządzili 3OO lat to by nas tak nie zadłużyli i nie byłoby groźby wojny w obcym interesie.
A jak się komuś coś w głowie przestawiło po tym jak się przesiadł z furmanki do starego mercedesa to czyja to wina ??
W komunistycznej Polsce tylko Mieczysław Wilczek był jedynym co wiedział jak być KAPITALISTĄ.
Dzieci i wnuki parobków z czworaków pojechały teraz do Niemiec wyrzucać gnój i już im się Polska nie podoba. Nie mogą pojąć, że po wojnie nie było takiej możliwości. Ameryka NIE UZNAŁA POLSKIEJ GRANICY NA ODRZE I NYSIE. To komuniści przysunęli Polskę bliżej niemieckiego śmietnika. Cały obecny "sukces" zawdzięczamy Niemcom i nie ma kto nawet za to podziękować. Razem z gangsterami amerykańskimi odcinamy Niemców od dostaw paliw. Co będzie potem, to łatwo przewidzieć.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>
>>
>Czepiłeś się tych Stanów jakby była jakaś alternatywa. Polska już przerabiała kilkadziesiąt lat bratniej pomocy ze wschodu. ledwo się podnosi po tym. Nie wiem co Ty chcesz? Jaki sens jest tego co piszesz?

Może jak będziemy bliżej rzeźni to zrozumiesz.
farmer (22440 punktów)
>>>>>>>
>>Czepiłeś się tych Stanów jakby była jakaś alternatywa. Polska już przerabiała kilkadziesiąt lat bratniej pomocy ze wschodu. ledwo się podnosi po tym. Nie wiem co Ty chcesz? Jaki sens jest tego co piszesz?
>Może jak będziemy bliżej rzeźni to zrozumiesz.

A możesz trochę jaśniej?
haish (2904 punktów)
>Amerykanie mówią: "Bóg kocha Amerykę" mając namyśli swój kraj.
>Polacy są przekonani o swojej wyjątkowości i misji jaką mają do spełnienia no i oczywiście "Polska
>będzie mocarstwem od morza do morza".
>Izrael wiadomo.
>O! A może Watykan? Hmmm Watykan czy Izrael... Nie no, na pewno Polska z Królową jest wyjątkowa w
>oczach Boga.. A i Jezusa za Króla przecież ma.
>Niestety moi drodzy, niestety...

Można powiedzieć, że każdy naród ma własny język co równa się dokładnie temu, że każdy naród ma własnego boga. Problem istnieje gdzie indziej -
Którego boga miłość jest silniejsza?
Miłość którego boga jest ponad miłością innych bogów?
W Polsce wiadomo(patrz poniżej) jest król i królowa.



Nie wygląda to dobrze, oj nie. Król umarł, a królowa płacze.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Amerykanie mówią: "Bóg kocha Amerykę" mając namyśli swój kraj.
>>Polacy są przekonani o swojej wyjątkowości i misji jaką mają do spełnienia no i oczywiście "Polska
>>będzie mocarstwem od morza do morza".
>>Izrael wiadomo.
>>O! A może Watykan? Hmmm Watykan czy Izrael... Nie no, na pewno Polska z Królową jest wyjątkowa w
>>oczach Boga.. A i Jezusa za Króla przecież ma.
>>Niestety moi drodzy, niestety...
>Można powiedzieć, że każdy naród ma własny język co równa się dokładnie temu, że każdy naród ma własnego boga. Problem istnieje gdzie indziej -
>Którego boga miłość jest silniejsza?
>Miłość którego boga jest ponad miłością innych bogów?
>W Polsce wiadomo(patrz poniżej) jest król i królowa.
>Nie wygląda to dobrze, oj nie. Król umarł, a królowa płacze.
>

A jakby tak wyeliminować z tych rozważań (i całego wątku) boga, to może byśmy zaczęli patrzeć na siebie, liczyć na siebie i zobaczylibyśmy, że tylko własna INTELIGENTNA (a nie koniecznie ciężka) praca coś daje pojedynczym osobom i całym krajom... Jak byśmy doceniali poszczególne firmy i osoby (firmy i osoby stąd, polskie), "którym się chce" coś więcej robić, niż tylko czekać na zasiłek... To coś by to dało?
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>
>>Nie wygląda to dobrze, oj nie. Król umarł, a królowa płacze.
>>
>A jakby tak wyeliminować z tych rozważań (i całego wątku) boga, to może byśmy zaczęli patrzeć na siebie, liczyć na siebie i zobaczylibyśmy, że tylko własna INTELIGENTNA (a nie koniecznie ciężka) praca coś daje pojedynczym osobom i całym krajom... Jak byśmy doceniali poszczególne firmy i osoby (firmy i osoby stąd, polskie), "którym się chce" coś więcej robić, niż tylko czekać na zasiłek... To coś by to dało?
>

Na tym zdjęciu widzimy osoby mające na sobie amerykańskie spodnie robocze. Przed wojną to robotnik tylko w pracy nosił ubranie robocze. W święta ubierał się w ubranie szyte na miarę. Spał w białej pościeli w jasnej pidżamie.
Jak się robotnik "wyzwolił" to teraz ma 365 dni roboczych w roku, nie ściąga z siebie ubrania roboczego i z jednej pensji nie może utrzymać trzy osobowej rodziny.
Tak powstał robol, dla robola nie ma świętości i zasad. Robol to narzędzie w czyichś rękach i elektorat łatwy do otumanienia.
Komuniści już pozbawili duszy robotników, na rozdawali im tytułów naukowych i jeszcze wpuścili do "rządzenia". Za komuny robol nosił beretkę z antenką, dzisiaj ją ściągnął ale to mu tylko zaszkodziło.
Robol napłodził jakichś istot co mają wieczne problemy, same nie mogą pojąć z czym.
Świat chcą pod siebie zmieniać.
haish (2904 punktów)

>>A jakby tak wyeliminować z tych rozważań (i całego wątku) boga, to może byśmy zaczęli patrzeć na siebie, liczyć na siebie i zobaczylibyśmy, że tylko własna INTELIGENTNA (a nie koniecznie ciężka) praca coś daje pojedynczym osobom i całym krajom... Jak byśmy doceniali poszczególne firmy i osoby (firmy i osoby stąd, polskie), "którym się chce" coś więcej robić, niż tylko czekać na zasiłek... To coś by to dało?

W bajki o nagrodzie po śmierci wierzy coraz mniej osób, wielu podważa również istnienie boga jako takiego. Z analizy różnych idei i koncepcji religijnych jedyne co można stwierdzić ze 100%
pewnością to 'obecność Boga w człowieku' - w postaci ludzkiej mowy i pisma. Takie podejście jest kompatybilne z teorią ewolucji gatunków, oraz wieloma innymi teoriami naukowymi.
Szkopół w tym, że ta wiedza jest zagrożeniem dla obecnych elit i nie tylko religiantów, te grupy interesów zrobią wszystko aby zachować obecne status quo. Cywilizacja ma to do siebie,
że w miarę upływu czasu podatki rosną i rozrasta się administracja, z drugiej strony masy społeczne są coraz bardziej wyedukowne i też umieją kalkulować opłacalność pracy dla dobra systemu.
Z naszego podwórka - eksperci nawołują masy do oszczędzania na emeryturę, a jednocześnie eksperci rządowi manipulują stopami procentowymi i inflacją.
Z Państwa Środka docierają wieści o digitalizacji systemu pieniężnego, oraz planach wprowadzenia elektronicznego pieniądza z terminem jego ważności.

>Na tym zdjęciu widzimy osoby mające na sobie amerykańskie spodnie robocze. ............ .

Osoby te niosą figury kultu - te figury odnoszą się do "ludzkiego aspektu boskości" -
Jest mężczyzna na krzyżu, martwy, lub w agoni, albo na kacu gigancie, rozdarty wewnętrznie, między miłością do 'iluzorycznego ojca' i realnej(z krwi i kości) matki.
Jest również kobieta - matka, lub 'żona' będąca matką syna, jako kobieta jest szyją która kręci
głową mężczyzny, robi to w sposób tak wyrafinowany, że mężczyźnie(ojcu lub synowi) nijak się w tym połapać.
Kler głownie męski, który sprawuje pieczę nad tym misterium unika kobiet i żyje w celibacie
uzurpująć sobie prawo do wyznaczania moralnych wzorców relacji damsko-męskich dla mas społecznych.
Patrząc trzeźwym okiem i myśląc trzeźwym umysłem w tym obrazie zawiera się tragifarsa i hipokryzja sięgająca ponad Himalaje - taki chocholi taniec.
Dariusz Salamon (102 punktów)
W człowieku nie ma duszy wędrującej po śmierci w zaświatach, tak więc komuniści nie mogli ludziom zabrać dusz..
haish (2904 punktów)
>W człowieku nie ma duszy wędrującej po śmierci w zaświatach, tak więc komuniści nie mogli ludziom zabrać dusz..

To co przez większość uważane jest za 'duszę' we współczesnym rozumieniu, jest psychiką, ego, tożsamością itp.
Zabieranie 'duszy' odnosi się więc do 'zabierania' zawłaszczania psychiki, ego, tożsamości itp.
Tożsamość ludza to język ojczysty, kultura, wiedza(również religia) i wynikające z tego przekonania z którymi się utożsamiamy. Po narodzinach każdy człowiek jest prawie czystą kartą(pamięć prenatalna) na której zapisywane są informacje, ten proces nazywamy edukacją.
Tak więc kształtowanie tożsamości jest w jakimś sensie jej przywłaszczaniem(zabieraniem) przez edukatora.

Nadmienić należy, o tym że zdolność-podatność na edukację jest charakterystyczna dla wieku dziecięcego i młodzieńczego, później u niektórych osobników występuję zdolność do samodzielnego myślenia. W wieku dojrzałym zdolność do edukacji znacząco się obniża, jednakże w przypadku
sfery religijnej przeszkodą która wyklucza chęć i zdolność do edukacji(w tym samodzielnego myślenia) jest podtrzymywanie stanu zawłaszczenia z okresy dzieciństwa i młodości przez obowiązek bieżącego kultu i udziału w liturgii(szamanów prawd objawionych).
Te procesy to cybernetyka(umaszynowienie człowieka).
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Nadmienić należy, o tym że zdolność-podatność na edukację jest charakterystyczna dla wieku dziecięcego i młodzieńczego, później u niektórych osobników występuję zdolność do samodzielnego myślenia. W wieku dojrzałym zdolność do edukacji znacząco się obniża, jednakże w przypadku
>
>

Dzieciom należy rozwijać wyobraźnię i zdolność kojarzenia. A nie uczyć je powtarzać i naśladować.
haish (2904 punktów)
>>>>Nadmienić należy, o tym że zdolność-podatność na edukację jest charakterystyczna dla wieku dziecięcego i młodzieńczego, później u niektórych osobników występuję zdolność do samodzielnego myślenia. W wieku dojrzałym zdolność do edukacji znacząco się obniża, jednakże w przypadku
>>
>>
>Dzieciom należy rozwijać wyobraźnię i zdolność kojarzenia. A nie uczyć je powtarzać i naśladować.

Niestety, ale wraz z kulturą w której edukuje się dzieci wiele 'patologii' jest dziedziczonych
- przekazywanych z pokolenia na pokolenie, szkoła nawet najlepsza z możliwych jest tylko częścią
procesu, wzorce rodzinne i środowiskowe bardziej niż szkoła piętnują człowieka na resztę życia.
farmer (22440 punktów)

>A jakby tak wyeliminować z tych rozważań (i całego wątku) boga, to może byśmy zaczęli patrzeć na siebie, liczyć na siebie i zobaczylibyśmy, że tylko własna INTELIGENTNA (a nie koniecznie ciężka) praca coś daje pojedynczym osobom i całym krajom... Jak byśmy doceniali poszczególne firmy i osoby (firmy i osoby stąd, polskie), "którym się chce" coś więcej robić, niż tylko czekać na zasiłek...
>

Zamiast biskupa jest CEO Chief executive officer a kraje to regiony i produkty. Jedne produkują drugie montują trzecie kupują.

>To coś by to dało?
Pytanie czego oczekujesz?
okragly (21676 punktów)
>Który kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?
kraj to wspólnota. Bóg kocha te wspólnoty, które kochają siebie. Polacy to indywidualiści (stan patologiczny, zaszczepiony przez patoelity), nie kochają wspólnoty, dlatego Bóg nie kocha Polaków
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>Który kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?
>kraj to wspólnota. Bóg kocha te wspólnoty, które kochają siebie. Polacy to indywidualiści (stan patologiczny, zaszczepiony przez patoelity), nie kochają wspólnoty, dlatego Bóg nie kocha Polaków
>
- Zobacz w Ewangelii Jana 1:11-13 kogo kocha Bóg, przeczytaj kilka razy i postaraj się POJĄĆ zamieszczone tam słowa, podpowiem, że z w/w wersetów JASNO wynika także, że nie wszyscy ludzie są dziećmi Boga...Nawiasem mówiąc jest tam mowa także o mnie. - Jako o synu Boga, biada mi gdyby tak nie było..!

ALLELUJAHH!
03-05-2021 18:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Który kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?

>- Zobacz w Ewangelii Jana 1:11-13 kogo kocha Bóg,
ewangelia wg okragłego "kraj to wspólnota. Bóg kocha te wspólnoty, które kochają siebie. Polacy to indywidualiści nie kochają wspólnoty, dlatego Bóg nie kocha Polaków "
Henryk.K (2246 punktów)
>>>>Który kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?
>>- Zobacz w Ewangelii Jana 1:11-13 kogo kocha Bóg,
>ewangelia wg okragłego "kraj to wspólnota. Bóg kocha te wspólnoty, które kochają siebie. Polacy to indywidualiści nie kochają wspólnoty, dlatego Bóg nie kocha Polaków "
>

Polacy to faktycznie indywidualiści, ale może dzięki temu nie dali się oszukać żydowskim szaleńcom jak to stało się w przypadku zdyscyplinowanych narodów, Niemców i Rosjan.
Czy już za ten fakt Pan Bóg nie może bardziej kochać Polaków.
Czeka nas jeszcze jeden wielki bój, z liberalizmem.
Jeśli tylko go wygramy, to przed nami ściele się świetlana przyszłość.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
05-05-2021 09:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>ewangelia wg okragłego "kraj to wspólnota. Bóg kocha te wspólnoty, które kochają siebie. Polacy to indywidualiści nie kochają wspólnoty, dlatego Bóg nie kocha Polaków "
> Polacy to faktycznie indywidualiści,
jeśli jesteś sam a obok tylko dwóch, zniewolą cię, będziesz ich niewolnikiem
>ale może dzięki temu nie dali się oszukać żydowskim szaleńcom
Żydzi zawsze działają wspólnotowo, stąd ich potęga

> Czeka nas jeszcze jeden wielki bój, z liberalizmem.
liberalizm definiują dwa słowa- indywidualizm i wolność. Żeby pozbyć sie liberalizmu musisz pozbyć sie indywidualizmu
Henryk.K (2246 punktów)
>>>ewangelia wg okragłego "kraj to wspólnota. Bóg kocha te wspólnoty, które kochają siebie. Polacy to indywidualiści nie kochają wspólnoty, dlatego Bóg nie kocha Polaków "
>> Polacy to faktycznie indywidualiści,
>jeśli jesteś sam a obok tylko dwóch, zniewolą cię, będziesz ich niewolnikiem
>>ale może dzięki temu nie dali się oszukać żydowskim szaleńcom
>Żydzi zawsze działają wspólnotowo, stąd ich potęga

Żydowska potęga nie wynika z działania zbiorowego.
Stali się oni wyznawcami demonów, którzy zrobili z nich niewolników.
Wykonują oni w ich imieniu najgorsze rzeczy na tym świecie.
Proszę uwzględnić w swoich przemyśleniach, że złe duchy nie mogą działać bezpośrednio ani przy pomocy sił przyrody na innych ludzi.
Mogą tego dokonywać jedynie przez drugiego człowieka.

>> Czeka nas jeszcze jeden wielki bój, z liberalizmem.
>liberalizm definiują dwa słowa- indywidualizm i wolność. Żeby pozbyć sie liberalizmu musisz pozbyć sie indywidualizmu
>

Liberalizm może i składa się z połączenia oby tych słów, lecz wolność pojmuje wybiórczo.
Dopuszcza ją jedynie do przedsięwzięć związanych z ateistycznym pojmowaniem świata.
Gdzie tu wolność wyboru?
W komuniźmie istniało pojęcie ,, demokracja socjalistyczna".
Było to jednak potoczne masło maślane.
Komuniści, narodowi socjaliści bezwzględnie zwalczali indywidualizm.
Lubili mawiać ,, masa jest wszystkim, jednostka niczym"

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>
>>
> Polacy to faktycznie indywidualiści, ale może dzięki temu nie dali się oszukać żydowskim szaleńcom jak to stało się w przypadku zdyscyplinowanych narodów, Niemców i Rosjan.
>Czy już za ten fakt Pan Bóg nie może bardziej kochać Polaków.
> Czeka nas jeszcze jeden wielki bój, z liberalizmem.
>Jeśli tylko go wygramy, to przed nami ściele się świetlana przyszłość.
>

Jakbym Gomułkę słyszał. Też wierzył, że Polacy do czegoś dojdą.
Miliardy zainwestowano w naszą oświatę, wykradano technologie obcym a na koniec Polak sam sobie wszystko zniszczył i wpuścił obcych.
Gdyby jeszcze wpuszczono nowe technologie produkcji i im dano przywileje to byłoby to mądre a wpuszczono speców od wyciągania zysków, lokowania ich w swoich bankach i dano im przywileje oraz kasę.

www.money.(*)dostanie-ja,183,0,2399927.html

"JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 2O,2 mln zł
JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych. To również największy bank w USA i trzeci bank na świecie pod względem wartości aktywów. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej i prywatnej, zarządzaniem aktywami oraz papierami dłużnymi."

www.global(*)nd-the-bank-of-england/5530318

Polak oferuje bilionerom amerykańskim skromne 2O,2 mln zł.
Czy to dobrze czy źle ??
Henryk.K (2246 punktów)


>Jakbym Gomułkę słyszał. Też wierzył, że Polacy do czegoś dojdą.

Być może w coś tam on wierzył.
Najbardziej chyba to w internacjonalistyczny sojusz polsko-radziecki.
>Miliardy zainwestowano w naszą oświatę, wykradano technologie obcym a na koniec Polak sam sobie wszystko zniszczył i wpuścił obcych.

Nie Polak, lecz komuniści. Oni uwielbiają wszystko niszczyć i zaczynać od początku.

>Gdyby jeszcze wpuszczono nowe technologie produkcji i im dano przywileje to byłoby to mądre a wpuszczono speców od wyciągania zysków, lokowania ich w swoich bankach i dano im przywileje oraz kasę.

Komunistom najlepiej wychodziło budowanie aparatu ucisku.
Nakradli technologii z całego świata, lecz nie potrafili jej wykorzystać.

>www.mo.ney(*)dostanie-ja,183,0,2399927.html
>"JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 2O,2 mln zł
>JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych. To również największy bank w USA i trzeci bank na świecie pod względem wartości aktywów. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej i prywatnej, zarządzaniem aktywami oraz papierami dłużnymi."
>www.global(*)nd-the-bank-of-england/5530318
>Polak oferuje bilionerom amerykańskim skromne 2O,2 mln zł.
>Czy to dobrze czy źle ??

Nie Polak, lecz osobnik polsko podobny.
Może pragnie, żeby bank zatrudnił jego bliskiego na jakimś prestiżowym stanowisku.


Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
Henryk.K (2246 punktów)
>>>Który kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?
>>kraj to wspólnota. Bóg kocha te wspólnoty, które kochają siebie. Polacy to indywidualiści (stan patologiczny, zaszczepiony przez patoelity), nie kochają wspólnoty, dlatego Bóg nie kocha Polaków
>>
>- Zobacz w Ewangelii Jana 1:11-13 kogo kocha Bóg, przeczytaj kilka razy i postaraj się POJĄĆ zamieszczone tam słowa, podpowiem, że z w/w wersetów JASNO wynika także, że nie wszyscy ludzie są dziećmi Boga...Nawiasem mówiąc jest tam mowa także o mnie. - Jako o synu Boga, biada mi gdyby tak nie było..!
>ALLELUJAHH!

Pan Bóg kocha każdego człowieka, nawet tego najgorszego.
Dopóki on żyje ma szansę się nawrócić.
Tego właśnie najbardziej pragnie Bóg.
Jeśliby Pan Bóg kogokolwiek nienawidził chociaż troszeczkę, to straszny byłby jego los już tu na ziemi.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
05-05-2021 17:45 
 Ocena-1 na 1
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>>>Który kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?
>>>kraj to wspólnota. Bóg kocha te wspólnoty, które kochają siebie. Polacy to indywidualiści (stan patologiczny, zaszczepiony przez patoelity), nie kochają wspólnoty, dlatego Bóg nie kocha Polaków
>>>
>>- Zobacz w Ewangelii Jana 1:11-13 kogo kocha Bóg, przeczytaj kilka razy i postaraj się POJĄĆ zamieszczone tam słowa, podpowiem, że z w/w wersetów JASNO wynika także, że nie wszyscy ludzie są dziećmi Boga...Nawiasem mówiąc jest tam mowa także o mnie. - Jako o synu Boga, biada mi gdyby tak nie było..!
>>ALLELUJAHH!
> Pan Bóg kocha każdego człowieka, nawet tego najgorszego.
>Dopóki on żyje ma szansę się nawrócić.
>Tego właśnie najbardziej pragnie Bóg.
> Jeśliby Pan Bóg kogokolwiek nienawidził chociaż troszeczkę, to straszny byłby jego los już tu na ziemi.
>
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"


Kochał to wszystkich Izraelitów - jako Naród Wybrany - wielu z nich ginęło z wyroków Jedynego... A szczególną karę ponieśli podczas rzymskiego oblężenia i zdobycia Jerozolimy w 70 roku... Podobno matki jadły własne dzieci z głodu...

Nie czytałeś - "Straszna to rzecz wpaśc w ręce Boga żywego...".

Tych z Sodomy czy z Potopu też musiał kochać skoro KOCHA WSZYSTKICH ludzi...

Tych z plemienia żmijowego także?

Dopóki nie narodzisz się ponownie z Ducha i Wody to jesteś martwym w Jego oczach, musisz stać się Hagiou - świętym czyli oddzielonym od obecnego sytemu, którego bogiem jest szatan, dlatego tak ważnym jest potwierdzający twój wybór - chrzest czytaj prawidłowo: Zanurzenie - Jezus wyraźnie zapowiedział, ze nikt bez niego NIE MOŻE WEJŚĆ DO KRÓLESTWA Boga - PRZECZYTAJ TERAZ ZE ZROZUMIENIEM ...I... Prosząc Boga o pomoc poprzez Jezusa Chrystusa - KONIECZNIE! Inaczej nic nie pojmiesz! = www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach

Wybierz Życie! - Po co masz umierać?
haish (2904 punktów)

>Kochał to wszystkich Izraelitów - jako Naród Wybrany - wielu z nich ginęło z wyroków Jedynego... A szczególną karę ponieśli podczas rzymskiego oblężenia i zdobycia Jerozolimy w 70 roku... Podobno matki jadły własne dzieci z głodu...
>Nie czytałeś - "Straszna to rzecz wpaśc w ręce Boga żywego...".
>Tych z Sodomy czy z Potopu też musiał kochać skoro KOCHA WSZYSTKICH ludzi...
>Tych z plemienia żmijowego także?
>Dopóki nie narodzisz się ponownie z Ducha i Wody to jesteś martwym w Jego oczach, musisz stać się Hagiou - świętym czyli oddzielonym od obecnego sytemu, którego bogiem jest szatan, dlatego tak ważnym jest potwierdzający twój wybór - chrzest czytaj prawidłowo: Zanurzenie - Jezus wyraźnie zapowiedział, ze nikt bez niego NIE MOŻE WEJŚĆ DO KRÓLESTWA Boga - PRZECZYTAJ TERAZ ZE ZROZUMIENIEM ...I... Prosząc Boga o pomoc poprzez Jezusa Chrystusa - KONIECZNIE! Inaczej nic nie pojmiesz!
>Wybierz Życie! - Po co masz umierać?

Nie siej herezji życie każdy człowiek ma tylko jedno, można je przeżyć jako nierozumny głupiec,
nieszczęśliwy idiota, propagator heretyckiej religii-ideologii itd. czego jesteś niezbitym przykłdem i dowodem. Czy przypadkiem nie zaszkodziła Ci spożywana w nadmiernej ilości 'krew (Twojego) zbawiciela i pomazańca', - to można leczyć, współczesna medycyna dysponuje szerokim wachlarzem skutecznych terapii.
Postać literacka Jezusa na kartach ewangelii podczas ostatniej wiczerzy korzystała z kielicha,
w liturgii ma to odzwierciedlenie w słowach "to czyńcie na moją pamiątkę" - Twoje słowa "Wybierz Życie! - Po co masz umierać?" brzmią jak - 'napij się i żyj jak pijak(alkoholik)'
Takie CUDA.

Zadam Ci jedno zasadnicze pytanie - jaka jest Twoja znajomość języka hebrajskiego?

Twoje wpisy na tym forum przypominają bełkot opętanego który próbuje-wydaje mu się że może być
egzorcystą(rozwiązać problem który powstał w wyniku różnic językowych) bełkot łacinizmów, grecyzmów i historii powstałych w tychże językach na nic się zda wobec kogoś komu nie jest obca
znajomość Laszon Kodesz(święty język).
W języku hebrajskim takie pierdoły jak egzorcyzmy i tym podobne szamaństwo nie istnieje, nie ma na nie miejsca. Religia chrześcijańska stwarza problemy, które poźniej jej siewcy códofnie rozwiązują, mając z tego niezłe źródło utrzymania dla siebie i własnej hierarchi, kosztem otumanionych wiernych.
W tym co wypisujesz na tym forum można na dużą odlegość wyczuć co Tobą kieruje - utrata zysków
Twojej kasty. Weź się lepiej za uczciwą pracę.
IGNORANCI I PROFANI WEDŁUG PRAWEJ(jamina - stąd łacińskie amen) NAUKI SĄ W ŚWIĘTYM JĘZYKU WYKLĘCI.
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>Kochał to wszystkich Izraelitów - jako Naród Wybrany - wielu z nich ginęło z wyroków Jedynego... A szczególną karę ponieśli podczas rzymskiego oblężenia i zdobycia Jerozolimy w 70 roku... Podobno matki jadły własne dzieci z głodu...
>>Nie czytałeś - "Straszna to rzecz wpaśc w ręce Boga żywego...".
>>Tych z Sodomy czy z Potopu też musiał kochać skoro KOCHA WSZYSTKICH ludzi...
>>Tych z plemienia żmijowego także?
>>Dopóki nie narodzisz się ponownie z Ducha i Wody to jesteś martwym w Jego oczach, musisz stać się Hagiou - świętym czyli oddzielonym od obecnego sytemu, którego bogiem jest szatan, dlatego tak ważnym jest potwierdzający twój wybór - chrzest czytaj prawidłowo: Zanurzenie - Jezus wyraźnie zapowiedział, ze nikt bez niego NIE MOŻE WEJŚĆ DO KRÓLESTWA Boga - PRZECZYTAJ TERAZ ZE ZROZUMIENIEM ...I... Prosząc Boga o pomoc poprzez Jezusa Chrystusa - KONIECZNIE! Inaczej nic nie pojmiesz!
>>Wybierz Życie! - Po co masz umierać?
>Nie siej herezji życie każdy człowiek ma tylko jedno, można je przeżyć jako nierozumny głupiec,
>nieszczęśliwy idiota, propagator heretyckiej religii-ideologii itd. czego jesteś niezbitym przykłdem i dowodem. Czy przypadkiem nie zaszkodziła Ci spożywana w nadmiernej ilości 'krew (Twojego) zbawiciela i pomazańca', - to można leczyć, współczesna medycyna dysponuje szerokim wachlarzem skutecznych terapii.
>Postać literacka Jezusa na kartach ewangelii podczas ostatniej wiczerzy korzystała z kielicha,
>w liturgii ma to odzwierciedlenie w słowach "to czyńcie na moją pamiątkę" - Twoje słowa "Wybierz Życie! - Po co masz umierać?" brzmią jak - 'napij się i żyj jak pijak(alkoholik)'
>Takie CUDA.
>Zadam Ci jedno zasadnicze pytanie - jaka jest Twoja znajomość języka hebrajskiego?Twoje wpisy na tym forum przypominają bełkot opętanego który próbuje-wydaje mu się że może być
>egzorcystą(rozwiązać problem który powstał w wyniku różnic językowych) bełkot łacinizmów, grecyzmów i historii powstałych w tychże językach na nic się zda wobec kogoś komu nie jest obca
>znajomość Laszon Kodesz(święty język).
>W języku hebrajskim takie pierdoły jak egzorcyzmy i tym podobne szamaństwo nie istnieje, nie ma na nie miejsca. Religia chrześcijańska stwarza problemy, które poźniej jej siewcy códofnie rozwiązują, mając z tego niezłe źródło utrzymania dla siebie i własnej hierarchi, kosztem otumanionych wiernych.
>W tym co wypisujesz na tym forum można na dużą odlegość wyczuć co Tobą kieruje - utrata zysków
>Twojej kasty. Weź się lepiej za uczciwą pracę.
>IGNORANCI I PROFANI WEDŁUG PRAWEJ(jamina - stąd łacińskie amen) NAUKI SĄ W ŚWIĘTYM JĘZYKU WYKLĘCI.

Idź w Pokoju.
haish (2904 punktów)

>Idź w Pokoju.

Nie odpowiedziałeś na pytanie?
Ja nigdzie nie muszę iść, mogę - to czyni ogromną różnicę i jest bezcenne.
Wartość tego daru Boga jest jego łaską - w odróżnieniu od bełkotu kastowej hierarchi.
A ty się lecz z alkoholizmu, z shizofrenii, i weż się za uczciwą pracę.
Henryk.K (2246 punktów)

>Kochał to wszystkich Izraelitów - jako Naród Wybrany - wielu z nich ginęło z wyroków Jedynego... A szczególną karę ponieśli podczas rzymskiego oblężenia i zdobycia Jerozolimy w 70 roku... Podobno matki jadły własne dzieci z głodu...
>Nie czytałeś - "Straszna to rzecz wpaśc w ręce Boga żywego...".
>Tych z Sodomy czy z Potopu też musiał kochać skoro KOCHA WSZYSTKICH ludzi...
>Tych z plemienia żmijowego także?

A kto kazał Żydom wywoływać powstanie przeciwko Rzymianom?
Czy nie wiedzieli jakie kary spadają na buntowników.
Uważali zapewne, iż Pan Bóg im pomoże.
Do dziś jedna nie chcą przyjąć, że w okrutny sposób zamordowali Jego Syna.
Tak bardzo się nienawidzili, że zabili nawet swojego najwyższego kapłana Kajfasza,
który był głównym winowajcą w zbrodni bogobójstwa.

>Dopóki nie narodzisz się ponownie z Ducha i Wody to jesteś martwym w Jego oczach, musisz stać się Hagiou - świętym czyli oddzielonym od obecnego sytemu, którego bogiem jest szatan, dlatego tak ważnym jest potwierdzający twój wybór - chrzest czytaj prawidłowo: Zanurzenie - Jezus wyraźnie zapowiedział, ze nikt bez niego NIE MOŻE WEJŚĆ DO KRÓLESTWA Boga - PRZECZYTAJ TERAZ ZE ZROZUMIENIEM ...I... Prosząc Boga o pomoc poprzez Jezusa Chrystusa - KONIECZNIE! Inaczej nic nie pojmiesz! =

To jest jakaś nowa herezja.
Nigdy nie słyszałem, że do Nieba nie pójdzie ten kto się nie ochrzci, a tym bardziej
kiedy nie zostanie zanurzony w wodzie podczas tej czynności.
Do Nieba nie wejdzie ten, kto nie uzna Jezusa Chrystusa za Boga i swojego Pana.
Ostatnią chwilą na dokonanie takiego aktu jest moment śmierci.
Kto wybierze wówczas Piekło to tam spadnie.

www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
>Wybierz Życie! - Po co masz umierać?


Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>Kochał to wszystkich Izraelitów - jako Naród Wybrany - wielu z nich ginęło z wyroków Jedynego... A szczególną karę ponieśli podczas rzymskiego oblężenia i zdobycia Jerozolimy w 70 roku... Podobno matki jadły własne dzieci z głodu...
>>Nie czytałeś - "Straszna to rzecz wpaśc w ręce Boga żywego...".
>>Tych z Sodomy czy z Potopu też musiał kochać skoro KOCHA WSZYSTKICH ludzi...
>>Tych z plemienia żmijowego także?
> A kto kazał Żydom wywoływać powstanie przeciwko Rzymianom?
>Czy nie wiedzieli jakie kary spadają na buntowników.
>Uważali zapewne, iż Pan Bóg im pomoże.
>Do dziś jedna nie chcą przyjąć, że w okrutny sposób zamordowali Jego Syna.
>Tak bardzo się nienawidzili, że zabili nawet swojego najwyższego kapłana Kajfasza,
>który był głównym winowajcą w zbrodni bogobójstwa.
>>Dopóki nie narodzisz się ponownie z Ducha i Wody to jesteś martwym w Jego oczach, musisz stać się Hagiou - świętym czyli oddzielonym od obecnego sytemu, którego bogiem jest szatan, dlatego tak ważnym jest potwierdzający twój wybór - chrzest czytaj prawidłowo: Zanurzenie - Jezus wyraźnie zapowiedział, ze nikt bez niego NIE MOŻE WEJŚĆ DO KRÓLESTWA Boga - PRZECZYTAJ TERAZ ZE ZROZUMIENIEM ...I... Prosząc Boga o pomoc poprzez Jezusa Chrystusa - KONIECZNIE! Inaczej nic nie pojmiesz! =
> To jest jakaś nowa herezja.
>Nigdy nie słyszałem, że do Nieba nie pójdzie ten kto się nie ochrzci, a tym bardziej
>kiedy nie zostanie zanurzony w wodzie podczas tej czynności.
>Do Nieba nie wejdzie ten, kto nie uzna Jezusa Chrystusa za Boga i swojego Pana.
>Ostatnią chwilą na dokonanie takiego aktu jest moment śmierci.
>Kto wybierze wówczas Piekło to tam spadnie.
>www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
>>Wybierz Życie! - Po co masz umierać?
>
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"


Widzę, ze jeszcze o wielu rzeczach nie słyszałeś.

Do Nieba? Czemu zatem tutaj na ziemię ma przyjść Królestwo Boga i pozostać na zawsze? = Księga Daniela 2:44. Nie prosisz o nie w Ojcze Nasz? - Przyjdź Królestwo Twoje... Zobacz także w Ewangelii Matusza 5:5 kto odziedziczy ZIEMIĘ... Jak widzisz ludzie będą żyć na ziemi w Królestwie Boga, ale i jest mowa o Niebie, ale to już inna kwestia, dla tych co spożywają już "Stały Pokarm" a nie mleko duchowe... Pokarm Duchowy, przy czym nie wiem czy nawet mleko spożyłeś...

Musisz zabierać się ostro do roboty, by zostać zbawionym, mało masz czasu.

Przemyśl dobrze TO -
www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach

i módl się tylko TYLKO do Boga Ojca Jezusa i TYLKO za pośrednictwem Jezusa Chrystusa o wiarę i zrozumienie Pism, sam z siebie nic nie możesz osiągnąć, nawet apostołom Jezus musiał otworzyć umysły, by pojęli Pisma a przecież byli z nim już bardzo długo wówczas - Łukasz 24:45

Jezus jest JEDYNYM POŚREDNIKIEM między Bogiem a ludźmi - 1 List Pawła do Tymoteusza 2:5 -" albowiem jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi - Jezus Pomazaniec".

"Ja jestem droga i prawda, nikt nie przychodzi inaczej do Ojca jak TYLKO przeze mnie". - Jezus , Ewangelia Jana 14:6

Człowiek nie może nic osiągnąć w tej materii o ile nie otrzymał tego z Góry.

Niech Bóg JEDYNY się nad tobą ulituje i da zadatek wiary i zrozumienia , tak byś mógł się właściwie opowiedzieć i wówczas otrzymywać więcej wiary i zrozumienia.

Amen.

ps dałem tę odpowiedź i na mój blog, może ktoś skorzysta...: www.salon2(*)o-wielu-rzeczach-nie-slyszales
Henryk.K (2246 punktów)

>Widzę, ze jeszcze o wielu rzeczach nie słyszałeś.
>Do Nieba? Czemu zatem tutaj na ziemię ma przyjść Królestwo Boga i pozostać na zawsze? = Księga Daniela 2:44. Nie prosisz o nie w Ojcze Nasz? - Przyjdź Królestwo Twoje... Zobacz także w Ewangelii Matusza 5:5 kto odziedziczy ZIEMIĘ... Jak widzisz ludzie będą żyć na ziemi w Królestwie Boga, ale i jest mowa o Niebie, ale to już inna kwestia, dla tych co spożywają już "Stały Pokarm" a nie mleko duchowe... Pokarm Duchowy, przy czym nie wiem czy nawet mleko spożyłeś...
>Musisz zabierać się ostro do roboty, by zostać zbawionym, mało masz czasu.
>Przemyśl dobrze TO -
>www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
>i módl się tylko TYLKO do Boga Ojca Jezusa i TYLKO za pośrednictwem Jezusa Chrystusa o wiarę i zrozumienie Pism, sam z siebie nic nie możesz osiągnąć, nawet apostołom Jezus musiał otworzyć umysły, by pojęli Pisma a przecież byli z nim już bardzo długo wówczas - Łukasz 24:45

Wszedlem na Pa}ski blog i nic ciekawego tam nie znalazlem.
Pisze Pan bardzo enigmatycznie,jakby nie chcial ukazac Swoich intencji.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
haish (2904 punktów)
>>Który kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?
>kraj to wspólnota. Bóg kocha te wspólnoty, które kochają siebie. Polacy to indywidualiści (stan patologiczny, zaszczepiony przez patoelity), nie kochają wspólnoty, dlatego Bóg nie kocha Polaków

Można gdybać i można próbować analizy empirycznej.
Najracjonalniejszym z możliwych do ogarnięcia przez człowieka posiadanym rozumem dowodem na
istnienie Boga jest ludzki rozum, tenże rozum współzależny jest od ludzkiej mowy i pisma.
Tak wyprowadzona podstawa rozumowania jest w 100% racjonalna.
Według niej obecność boga w człowieku to umysł(współzależny od poziomu komunikacji -> mowa i pismo). W tym rozumowaniu uwzględniamy różnorodność ludzkiej mowy i systemów pisma.
1.Kryterium ilościowe wskaże na język - angielski w obecnym świecie, jest to też język programowania - 'komputerowy'.
2.Kryterium historyczne - wskaże na języki słowiańskie posiadające podobnie jak 'święty język'-hebrajski(binjan[doskonałość] - 7 form czasownika[słowa]) - 7 form[przypadki] rzeczownika[nazwy-imienia]. Pierwszy człowiek ADAM umiał nazywać[nadawać nazwy-imiona].
Nie przypadkiem na terenach Słowian (również w Polsce) bytowali i żyli przez wiele stuleci Żydzi i na płaszczyźnie językowej ta symbioza kształtowała słownictwo.
3.Kryterium sprawcze[działanie] - w mowie odzwierciedla to czasownik.
Świętość języka hebrajskiego można udowodnić następująco - język będący w użyciu w
starożytności którym została napisana Tora, już w okresie ok 100lat pne. był tylko językiem wąskiej grupy kapłanów i uczonych w piśmie. Po okresie ponad 2000 lat pozostawania w swoistym letargu odrodził się w państwie Izrael i jest językiem urzędowym którym posługują się Izraelczycy.
Tego nie da się powiedzieć o żadnym innym ludzkim języku.

Do powyższej analizy można mieć szereg uwag i wątpliwości, ale jak dotąd nikt nie zaproponował
lepszej. Uczucie miłości jest różnie postrzegane(odczuwane) przez dwa podmioty, kochającego i kochanego, te różnice wynikają z oczekiwań obu podmiotów. Ludzkie roszczenia wobec Boga wynikają z wadliwego pojmowania będącego skutkiem niewłaściwego procesu myślenia u człowieka. Proces myślenia zależy od poziomu opanawania wyższych form posługiwnia się mową i pismem.
W mojej ocenie Polacy i Słowianie nigdy nie byli Bogu obojętni.
Henryk.K (2246 punktów)
>Amerykanie mówią: "Bóg kocha Amerykę" mając namyśli swój kraj.
>Polacy są przekonani o swojej wyjątkowości i misji jaką mają do spełnienia no i oczywiście "Polska
>będzie mocarstwem od morza do morza".
>Izrael wiadomo.
>O! A może Watykan? Hmmm Watykan czy Izrael... Nie no, na pewno Polska z Królową jest wyjątkowa w
>oczach Boga.. A i Jezusa za Króla przecież ma.
>Niestety moi drodzy, niestety...
>Każdy kraj jest przeznaczony na kompletne zniszczenie, zapowiedziano to już na setki lat przed
>narodzinami Pana Jezusa, w Księdza Daniela 2:44
>" Za dni tych królów Bóg Nieba zniszczy WSZYSTKIE owe królestwa i ustanowi swoje które pozostanie na
>zawsze". Amen. Zaprawdę.

Stany Zjednoczone są Wielkim Babilonem z Apokalipsy św.Jana.
Zostaną ziszczone w jednej chwili.
Izrael utracił swoje wybraństwo i już go nigdy nie odzyska.
Państwo Izrael nie powstało z woli Boga, lecz dzięki machinacjom syjonistów całego świata.
Ortodoksyjni Żydzi nie zaakceptowali duchowo jego istnienia.
Ceną za ich powrót do Ziemi Obiecanej były i nadal obowiązują poważne ustępstwa oraz
przywileje na rzecz tej grupy społecznej.
Polsce i Polakom przypadnie prawdopodobnie to nowe wybraństwo.
Czeka nas jednak jeszcze jedna poważna walka w naszej historii.
W naszym kraju nie przeszło prawosławie, protestantyzm, komunizm, narodowy socjalizm.
Ta ostatnia, ogromna bitwa będzie związana z odrzuceniem liberalizmu.
Dowodem na nasze boże wybraństwo jest patologiczna i niczym nie wytłumaczona nienawiść Żydów do Polaków.
Oni najlepiej wiedzą kto ich zastąpi w tej bożej strategii działania.

Alleluja i do przodu.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
haish (2904 punktów)

>>" Za dni tych królów Bóg Nieba zniszczy WSZYSTKIE owe królestwa i ustanowi swoje które pozostanie na
>>zawsze". Amen. Zaprawdę.
> Stany Zjednoczone są Wielkim Babilonem z Apokalipsy św.Jana.
>Zostaną ziszczone w jednej chwili.
>Izrael utracił swoje wybraństwo i już go nigdy nie odzyska.
>Państwo Izrael nie powstało z woli Boga, lecz dzięki machinacjom syjonistów całego świata.
>Ortodoksyjni Żydzi nie zaakceptowali duchowo jego istnienia.
>Ceną za ich powrót do Ziemi Obiecanej były i nadal obowiązują poważne ustępstwa oraz
>przywileje na rzecz tej grupy społecznej.
> Polsce i Polakom przypadnie prawdopodobnie to nowe wybraństwo.
>Czeka nas jednak jeszcze jedna poważna walka w naszej historii.
>W naszym kraju nie przeszło prawosławie, protestantyzm, komunizm, narodowy socjalizm.
>Ta ostatnia, ogromna bitwa będzie związana z odrzuceniem liberalizmu.
> Dowodem na nasze boże wybraństwo jest patologiczna i niczym nie wytłumaczona nienawiść Żydów do Polaków.
>Oni najlepiej wiedzą kto ich zastąpi w tej bożej strategii działania.
>
> Alleluja i do przodu.

W ten oto sposób kandydat na mesjasza wypowiedział się na forum.
To taka nowa-stara forma chrześcijąnśkiego dzihadu, poopularnego w 20 leciu międzywojennym ubiegłego wieku. - Wy Polacy walczcie w imię interesów (Vatykanu, tego nie mówimy głośno) wartości chrześcijańskich.

I kolejny raz przydomek sobie Polak kupi, że przed i po szkodzie - głupi.
03-05-2021 16:38 
 Ocena 1 na 1
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>>" Za dni tych królów Bóg Nieba zniszczy WSZYSTKIE owe królestwa i ustanowi swoje które pozostanie na
>>>zawsze". Amen. Zaprawdę.
>> Stany Zjednoczone są Wielkim Babilonem z Apokalipsy św.Jana.
>>Zostaną ziszczone w jednej chwili.
>>Izrael utracił swoje wybraństwo i już go nigdy nie odzyska.
>>Państwo Izrael nie powstało z woli Boga, lecz dzięki machinacjom syjonistów całego świata.
>>Ortodoksyjni Żydzi nie zaakceptowali duchowo jego istnienia.
>>Ceną za ich powrót do Ziemi Obiecanej były i nadal obowiązują poważne ustępstwa oraz
>>przywileje na rzecz tej grupy społecznej.
>> Polsce i Polakom przypadnie prawdopodobnie to nowe wybraństwo.
>>Czeka nas jednak jeszcze jedna poważna walka w naszej historii.
>>W naszym kraju nie przeszło prawosławie, protestantyzm, komunizm, narodowy socjalizm.
>>Ta ostatnia, ogromna bitwa będzie związana z odrzuceniem liberalizmu.
>> Dowodem na nasze boże wybraństwo jest patologiczna i niczym nie wytłumaczona nienawiść Żydów do Polaków.
>>Oni najlepiej wiedzą kto ich zastąpi w tej bożej strategii działania.
>>
>> Alleluja i do przodu.

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Polskę czeka taki sam los jak i wszystkie pozostałe kraje - kompletne zniszczenia.

Hebrajski Mesjasz - a gr. Chrystus = Pomazaniec jest JEDEN - Ten Jezus z Nazaretu.
haish (2904 punktów)

>>> Alleluja i do przodu.
>Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Polskę czeka taki sam los jak i wszystkie pozostałe kraje - kompletne zniszczenia.
>Hebrajski Mesjasz - a gr. Chrystus = Pomazaniec jest JEDEN - Ten Jezus z Nazaretu.

^^^^^^^^^^^^^^^takie fantazje możesz wypisywać na swoim blogu^^^^^^^^^^

Czy dostrzegasz brak logiki w swoim rozumowaniu? jaki hebrajski?
Miedzy językiem hebrajskim, a greckim są ogromne różnice wynikające z różnic kulturowych i
odrębnej tradycji. Tradycją wschodu wypracowaną i okrzepłą przez tysiąclecia jest monoteizm
wiara w tylko jednego BOGA. Tradycja Grecka, Rzymska, Starożytnego Egiptu, to politeizm,
ponadto bogowie w tych tradycjach personifikowani byli jako posiadający ludzkie ciała, lub
ludzkie ciała z głowami zwierząt. Grecy wymyślili boga-człowieka i ta koncepcja zaowocowała
pojęciem mesjasza.
W religii abrahamowej, mojrzeszowej, Islamie - takie podejście to herezje odłamów sekciarskich.
Pomazanie - namaszczenie (pomazanych) olejem, - szamański rytuał, gdybyś potrafił myśleć nie
pisałbyś takich pierdół - "olej trzeba mieć w głowie" zamiast mazać skórę na głowie. To że ktoś gdzieś coś napisał (grecki NT) nie mając dostatecznej wiedzy o źródle(Torze i j.hebrajskim) - nie potrafił czytać ze zrozumieniem, a Ty powołujesz się na trefne źródło jakim jest ST i NT. Pierwej napisano ewangelie i listy zwane Pawłowymi, a dopiero póżniej redagowano ST w językach takich jak Łacina i Greka.(kto jest głupcem i kto usiłuje innych przekonać do własnej głupoty?)

W kwestji z Nazaretu -Nazaret (hebr. ‏נצרת‎, Nacerat; arab. ‏الناصرة‎, An-Nasira) - stąd określenie nocrim -> chrześcijanie w języku hebrajskim,
wiele osób nie rozumie że określenie Nazireat (od hebr. נזיר, nazir, poświęcenie) odnosi się
zupełnie do czego innego i z Nazaretem nie ma nic wspólnego.
Nie rozumieli tego również redaktorzy NT którzy stworzyli literacką postać Jezusa.

Kompleks mesjasza - stan psychiczny, podczas którego jednostka uważa, iż została wybrana lub jej przeznaczeniem jest ocalenie pewnej grupy osób lub nawet całej ludzkości. Zwykle pojawia się u osób ze schizofrenią lub zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi.
Gdy kompleks mesjasza występuje w związku z pobytem w Jerozolimie lub Ziemi Świętej, jest on częścią szerszego syndromu jerozolimskiego.
Kompleks ten można również powiązać z grupą osób, która uważa daną jednostkę za mesjasza.
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>>> Alleluja i do przodu.
>>Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Polskę czeka taki sam los jak i wszystkie pozostałe kraje - kompletne zniszczenia.
>>Hebrajski Mesjasz - a gr. Chrystus = Pomazaniec jest JEDEN - Ten Jezus z Nazaretu.
>^^^^^^^^^^^^^^^takie fantazje możesz wypisywać na swoim blogu^^^^^^^^^^
>Czy dostrzegasz brak logiki w swoim rozumowaniu? jaki hebrajski?
>Miedzy językiem hebrajskim, a greckim są ogromne różnice wynikające z różnic kulturowych i
>odrębnej tradycji. Tradycją wschodu wypracowaną i okrzepłą przez tysiąclecia jest monoteizm
>wiara w tylko jednego BOGA. Tradycja Grecka, Rzymska, Starożytnego Egiptu, to politeizm,
>ponadto bogowie w tych tradycjach personifikowani byli jako posiadający ludzkie ciała, lub
>ludzkie ciała z głowami zwierząt. Grecy wymyślili boga-człowieka i ta koncepcja zaowocowała
>pojęciem mesjasza.
>W religii abrahamowej, mojrzeszowej, Islamie - takie podejście to herezje odłamów sekciarskich.
>Pomazanie - namaszczenie (pomazanych) olejem, - szamański rytuał, gdybyś potrafił myśleć nie
>pisałbyś takich pierdół - "olej trzeba mieć w głowie" zamiast mazać skórę na głowie. To że ktoś gdzieś coś napisał (grecki NT) nie mając dostatecznej wiedzy o źródle(Torze i j.hebrajskim) - nie potrafił czytać ze zrozumieniem, a Ty powołujesz się na trefne źródło jakim jest ST i NT. Pierwej napisano ewangelie i listy zwane Pawłowymi, a dopiero póżniej redagowano ST w językach takich jak Łacina i Greka.(kto jest głupcem i kto usiłuje innych przekonać do własnej głupoty?)
>W kwestji z Nazaretu -Nazaret (hebr. ‏נצרת‎, Nacerat; arab. ‏الناصرة‎, An-Nasira) - stąd określenie nocrim -> chrześcijanie w języku hebrajskim,
>wiele osób nie rozumie że określenie Nazireat (od hebr. נזיר, nazir, poświęcenie) odnosi się
>zupełnie do czego innego i z Nazaretem nie ma nic wspólnego.
>Nie rozumieli tego również redaktorzy NT którzy stworzyli literacką postać Jezusa.
>Kompleks mesjasza - stan psychiczny, podczas którego jednostka uważa, iż została wybrana lub jej przeznaczeniem jest ocalenie pewnej grupy osób lub nawet całej ludzkości. Zwykle pojawia się u osób ze schizofrenią lub zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi.
>Gdy kompleks mesjasza występuje w związku z pobytem w Jerozolimie lub Ziemi Świętej, jest on częścią szerszego syndromu jerozolimskiego.
>Kompleks ten można również powiązać z grupą osób, która uważa daną jednostkę za mesjasza.
>

Mam wrażenie, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i nie mam tutaj bynajmniej na myśli tego, że masz zakryte "Te Sprawy" - Duchowe.

Ponadto zarzucasz mi, ze nie znam różnicy między słowami Nazirejczyk a Nazarejczyk, no cóż, nie jesteś moim egzaminatorem na maturze wiec za bardzo tym się nie przejmę.

Napisałem "TYLKO" ŻE SŁOWO MESJASZ / spolszczam/ , znaczy tyle samo co słowo Chrystus i oba te słowa na nasz piękny język oznaczają nie co innego jak POMAZANIEC, ewentualnie i NAMASZCZONY.

Przy okazji nadmienię, że niektóe słowa, właśnie takie jak CHRYSTUS nie są tłumaczone w Pismach, tutaj na POMAZANIEC i uważam, że celowo tak się czyni, by zaciemniać Prawdę.

- Tam gdzie jest Pomazaniec TAM I MUSI BYĆ I KTOŚ WIĘKSZY OD NIEGO, TEN KTO GO SWOIM POMAZAŃCEM uczynił... a Wiec Jezus nie jest równy i współistotny ojcu - a to oznacza samo w sobie, że dogmat o Trójcy jest nieprawdą.

Ponadto używasz ot tak sobie słowa Allelujah... A ono przecież oznacza nie co innego jak: "Wysławiajcie Jahwe".

Jeśli nie będziesz prosił Ojca poprzez Syna o wiarę i zrozumienie Pism pozostaniesz w ciemności a później przeminiesz niczym trawa... PRZEMYŚL TO KONIECZNIE.
haish (2904 punktów)

>Mam wrażenie, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i nie mam tutaj bynajmniej na myśli tego, że masz zakryte "Te Sprawy" - Duchowe.
>Ponadto zarzucasz mi, ze nie znam różnicy między słowami Nazirejczyk a Nazarejczyk, no cóż, nie jesteś moim egzaminatorem na maturze wiec za bardzo tym się nie przejmę.
>Napisałem "TYLKO" ŻE SŁOWO MESJASZ / spolszczam/ , znaczy tyle samo co słowo Chrystus i oba te słowa na nasz piękny język oznaczają nie co innego jak POMAZANIEC, ewentualnie i NAMASZCZONY.
>Przy okazji nadmienię, że niektóe słowa, właśnie takie jak CHRYSTUS nie są tłumaczone w Pismach, tutaj na POMAZANIEC i uważam, że celowo tak się czyni, by zaciemniać Prawdę.
>- Tam gdzie jest Pomazaniec TAM I MUSI BYĆ I KTOŚ WIĘKSZY OD NIEGO, TEN KTO GO SWOIM POMAZAŃCEM uczynił... a Wiec Jezus nie jest równy i współistotny ojcu - a to oznacza samo w sobie, że dogmat o Trójcy jest nieprawdą.

To jest narracja katolicko - chrześcijańska, zaś Ty jesteś tym kim Twój maturalny egzaminator = nie myślisz samodzielnie. OLEJ(rozum) jak przysłowie mówi należy mieć w głowie, nacieranie olejem nie ma wpływu na jakość myślenia, na pewno nie pomoże, a przesadzając może zaszkodzić.

>Ponadto używasz ot tak sobie słowa Allelujah... A ono przecież oznacza nie co innego jak: "Wysławiajcie Jahwe".

Hallelu-jah czyni różnicę.

>Jeśli nie będziesz prosił Ojca poprzez Syna o wiarę i zrozumienie Pism pozostaniesz w ciemności a później przeminiesz niczym trawa... PRZEMYŚL TO KONIECZNIE.

Każdy żyjący człowiek jest synem lub córką Boga - po cóz więc pośrednicy?
MYŚLENIE(zwłaszcza samodzielne) NIE BOLI.
10-05-2021 22:56 
 Ocena 5 na 5
Andrzej.51 (15814 punktów)
>Tradycją wschodu wypracowaną i okrzepłą przez tysiąclecia jest monoteizm wiara w tylko jednego BOGA.

W dwóch poprzednich do Ciebie skierowanych wypowiedziach napisałem, jak wyglądała religijna rzeczywistość Izraela i Judy w pierwszych wiekach pierwszego tysiąclecia p.n.e. Nie odpowiedziałeś, uciekłeś przed odpowiedzią, nadal jednak powtarzasz nieprawdę.

Dodam zatem kilka zdań do tego, co napisałem wcześniej.
Jeszcze w VIII i VII w. p.n.e. w Judzie i Izraelu religia miała charakter politeistyczny ze stopniowym - głównie w wieku VII - zastępowaniem politeizmu przez henoteizm. Najpierw w Izraelu a nieco później w Judzie Jahwe stał się bogiem-opiekunem rodzin panujących, co bynajmniej nie oznaczało, że lud zaprzestał czczenia bogów lokalnych. Przykładowo, w prowincji Jehud w epoce perskiej a nawet hellenistycznej (czyli do 63 roku p.n.e.) lud miast i wsi nadal czcił bożków lokalnych, a postulaty reformy religijnej bynajmniej nie zyskiwały - głównie na prowincjach - nadmiernego poparcia.
Tak oto w wielkim skrócie wyglądał rzekomy monoteizm starożytnych Żydów.

>Tradycja Grecka, Rzymska, Starożytnego Egiptu, to politeizm, ponadto bogowie w tych tradycjach personifikowani byli jako posiadający ludzkie ciała, lub ludzkie ciała z głowami zwierząt. Grecy wymyślili boga-człowieka i ta koncepcja zaowocowała pojęciem mesjasza.

Po pierwsze:
Mesjanizm powstał w religii Żydów. Idee mesjanizmu widoczne są na kartach Starego Testamentu (Wj, 1 Sm, 1 Krl a nawet Iz), czyli Biblii hebrajskiej, Talmudzie, starotestamentowych apokryfach (np. PsSal), zwojach z Qumran oraz w innych dokumentach, np. w twórczości Filona z Aleksandrii.
Głównym motywem mesjanizmu było oczekiwanie na triumf namaszczonego w przyszłości króla z domu Dawida, który po wielowiekowym obcym panowaniu przywróci wolność narodowi żydowskiemu.
W latach trzydziestych II wieku n.e. Szymon bar Kosba (bar Kosiba, Bar Kochba), przywódca drugiej wojny żydowskiej przeciwko Rzymowi, był witany jako Mesjasz przez największych ówczesnych rabbich. Powstanie zostało jednak krwawo stłumione a na dodatek bar Kosba został zabity, zatem uczniowie rabbiego Akiby (Akiwy) uznali, że wprawdzie był on Mesjaszem, ale nie tym właściwym, czyli nie synem Dawida. Na tego właściwego Mesjasza co niektórzy Żydzi ponoć nadal czekają.
Idea mesjanizmu została przejęta przez autorów pism Nowego Testamentu.

Po drugie:
Starożytni wyznawcy Boga Jahwe też wyobrażali go sobie w ludzkim - i nie tylko - ciele.
Potwierdzają to znaleziska z Kuntillet Ajrud pochodzące z pierwszej połowy VIII wieku p.n.e. Odnalezione tam dzbany posiadają inskrypcje (napisy i przedstawienia malarskie). W centralnej części rysunku widać dwie postacie. Pierwsza z nich, większa, to Jahwe z głową byka (jak Baal) i penisem. Jahwe przedstawiony został zatem jako mężczyzna z głową byka. Druga z tych postaci, mniejsza, to bogini Aszera, z piersiami i z czymś, co przypomina ogon lub penisa.
Nad rysunkiem znajduje się napis w starożytnym języku hebrajskim: "Pobłogosławiłem was dla Jahwe z Samarii (zamiennie: z Teman) i dla jego Aszery [lub: przez Jahwe z Samarii (z Teman) i przez jego Aszerę]". Lokalizacja napisów wskazuje, że rysunki przedstawiają obie boskie postacie, czyli Jahwe i Aszerę, jego żonę.
Oto owa boska para:



Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
11-05-2021 12:51 
 Ocena 1 na 1
haish (2904 punktów)
>>Tradycją wschodu wypracowaną i okrzepłą przez tysiąclecia jest monoteizm wiara w tylko jednego BOGA.
>W dwóch poprzednich do Ciebie skierowanych .................................................

Twoje odpowiedzi nacechowane są błędem poznawczym, polega on na tym że poszczególne fakty usiłujesz zgrabnie skleić i w ten sposób interpretować.
Zauważ, że monoteizm jako taki przyjmuje się i przypisuje Abrahamowi z Haranu w odróżnienia od Abrahama z UR. Kolejną postacią o wyjątkowym znaczeniu jest Mojżesz, który z kolei jest powtórzeniem postaci jaką w pismach klinowych był Sargon wielki, - obie te postacie mają cechy wspólne - po narodzinach matka wożyła je do kosza i puściła z nurtem rzeki ................ .
Prawodawca Mojżesz swoje prawo zapisał na kamiennych tablicach, które Izraelici nosili w arce TEBAH, wcześniej niejaki Noah zbudował arkę TEBAH w której przetrwał potop .........
.........................................................................
W czasach mojżeszowych narodził się alfabet - były różne alfabety - w znakach klinowych(ugarycki) i innych formach znaków(ryte w kamieniu i pisane na ostrakach, innych śladów nie ma - papirusy podobno nie przetrwały(?) albo nie było ich wcale.)
Inskrypcje fenickie - pismo narodu kupców - świadczą o tym że nie było tekstów religijnych w tzw. paleohebrajskim.
Zebrana w kompilację wiedza w postaci TORY pojawia się po powrocie z niewoli babilońskiej jej redaktorem jest Ezra(stąd nazwa Izrael i Izraelici(naród wybrany).
Pomyśl o datach na osi czasu.

Chrześcijańskie pisma pisano po grecku, dopiero później dokonano "tłumoczenia"(!!!!)'dla tłumoków' na Grekę i Łacinę hebrajskiej TORY.
Oryginalna TORA to rękopis w kwadratowym aramejskim alfabecie na pergaminie(!!!) Pergamin - materiał pisarski (podłoże, na którym można pisać) wyrabiany ze skór zwierzęcych.
Tego surowca używano już w (!!!)II w. p.n.e. w Egipcie (Księga Umarłych z Kairu), jednak z uwagi na własności techniczne, pergamin nie znalazł tam szerszego zastosowania. Już w IV w. rywalizował z papirusem i stał się głównym materiałem piśmienniczym.
PORÓWNAJ
Ezra (/ˈɛzrə/; Hebrew: עֶזְרָא‎, 'Ezrā;fl. 480-440 BCE)
Pergamin - tego surowca używano już w (!!!)II w. p.n.e

MYŚLENIE NIE BOLI.
12-05-2021 18:23 
 Ocena 4 na 4
Andrzej.51 (15814 punktów)
>Twoje odpowiedzi nacechowane są błędem poznawczym, polega on na tym że poszczególne fakty usiłujesz zgrabnie skleić i w ten sposób interpretować.

O mnie się martwić nie musisz. Martw się o siebie, może wyjdzie Ci to na korzyść.

W jednej z wcześniejszych wypowiedzi napisałem, że w mojej ocenie piszesz, aby tylko pisać. Nie jest dla Ciebie ważne, czy to, co piszesz, ma jakikolwiek związek z wypowiedzią, na którą akurat odpisujesz. Bo z reguły nie ma bądź co najwyżej związek ten jest nieznaczny. Ty po prostu snujesz swoją opowieść. Piszesz, co Ci się akurat przypomniało. Z reguły piszesz coś na temat pisma i alfabetu, bo akurat coś być może na ten temat wiesz. I rżniesz słowo w słowo z Wikipedii. Tak jest również z tymi dwoma wypowiedziami. Pokażę Ci to.

W poprzedniej wypowiedzi napisałeś, że
>>>Tradycją wschodu wypracowaną i okrzepłą przez tysiąclecia jest monoteizm wiara w tylko jednego BOGA.
W odpowiedzi wykazałem, że jest to nieprawda, gdyż jeszcze w ostatnich wiekach przed naszą erą religia Żydów miała charakter henoteistyczny, czyli pośredni między politeizmem a monoteizmem. Przypomniałem ponadto, że w jeszcze wcześniejszej skierowanej do Ciebie wypowiedzi już na ten temat pisałem. Nie podjąłeś tego wątku - tak zresztą, jak poprzednio - a w zamian popisałeś coś na temat pisma i alfabetu.

W tej samej wypowiedzi napisałeś również, że
>>>Tradycja Grecka, Rzymska, Starożytnego Egiptu, to politeizm, ponadto bogowie w tych tradycjach personifikowani byli jako posiadający ludzkie ciała, lub ludzkie ciała z głowami zwierząt.
W tej samej wypowiedzi dowiodłem, że starożytni Izraelici również wyobrażali sobie swojego Jahwe jako człowieka ze zwierzęcą głową. Ponownie nie odpisałeś, uciekłeś przed odpowiedzią.

Również w tej samej wypowiedzi napisałeś, że
>>>Grecy wymyślili boga-człowieka i ta koncepcja zaowocowała pojęciem mesjasza.
W tej samej odpowiedzi udowodniłem, że jest to nieprawda, gdyż mesjanizm powstał w religii starożytnych żydów, a nie Greków, co jest doskonale widoczne w Starym Testamencie (Wj, 1 Sm, 1 Krl a nawet Iz), Talmudzie, starotestamentowych apokryfach (np. PsSal), zwojach z Qumran oraz w innych dokumentach, np. w twórczości Filona z Aleksandrii. Ponownie nic nie odpisałeś, uciekłeś przed odpowiedzią, bo przecież trudno uznać za podpowiedź to, co napisałeś na temat alfabetu i pisma.

Może jednak spróbujesz ustosunkować się rzeczowo do tego, co napisałem. Tylko nie pisz ponownie o językach, alfabetach i pismach.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
12-05-2021 18:25 
 Ocena 4 na 4
Andrzej.51 (15814 punktów)
Zamiast rzeczowych odpowiedzi napisałeś natomiast

>Zauważ, że monoteizm jako taki przyjmuje się i przypisuje Abrahamowi z Haranu w odróżnienia od Abrahama z UR. Kolejną postacią o wyjątkowym znaczeniu jest Mojżesz, który z kolei jest powtórzeniem postaci jaką w pismach klinowych był Sargon wielki, - obie te postacie mają cechy wspólne - po narodzinach matka wożyła je do kosza i puściła z nurtem rzeki ................ .
>Prawodawca Mojżesz swoje prawo zapisał na kamiennych tablicach, które Izraelici nosili w arce TEBAH, wcześniej niejaki Noah zbudował arkę TEBAH w której przetrwał potop .........

Abraham, Mojżesz i Noe to jednak postacie fikcyjne, czyli wymyślone.
Napisałeś, że monoteizm przypisuje się Abrahamowi. A jakie to ma znaczenie, skoro jest to postać wymyślona.
Jakie znaczenie dla tematu dyskusji ma to, że według legend zarówno Mojżesz jak i Sargon z Akadu zostali po narodzinach umieszczeni w koszach i puszczeni z nurtem rzeki, czym ponoć uratowano im życie?
Jakie znaczenie dla tematu dyskusji ma legenda o Noe i potopie?
Wszystko to, co napisałeś, nie ma żadnego znaczenia dla dyskusji, ale Ty pisałeś, byle tylko pisać, licząc zapewne, że wywrzesz tym na mnie jakieś pozytywne wrażenie. Nie wywarłeś.

>W czasach mojżeszowych narodził się alfabet - były różne alfabety - w znakach klinowych(ugarycki) i innych formach znaków(ryte w kamieniu i pisane na ostrakach, innych śladów nie ma - papirusy podobno nie przetrwały(?) albo nie było ich wcale.)
>Inskrypcje fenickie - pismo narodu kupców - świadczą o tym że nie było tekstów religijnych w tzw. paleohebrajskim.

No i mamy Twoją niekończącą się opowieść o piśmie i alfabecie, może być w liczbach mnogich? Czort jeden wie, po co to napisałeś. Ty też prawdopodobnie tego nie wiesz.

>Chrześcijańskie pisma pisano po grecku, dopiero później dokonano "tłumoczenia"(!!!!)'dla tłumoków' na Grekę i Łacinę hebrajskiej TORY.

Trzeba być wyjątkowym draniem i bęcwałem, żeby tak napisać.
Czy dobrze rozumiem, że według Ciebie Żydzi to nie są tłumoki. Wszyscy inni to tłumoki, ale Żydzi nie?

>Oryginalna TORA to rękopis w kwadratowym aramejskim alfabecie na pergaminie(!!!) Pergamin - materiał pisarski (podłoże, na którym można pisać) wyrabiany ze skór zwierzęcych.

Jakie znaczenie na jakość przekładów Tory na różne języki ma materiał, na którym ją spisano? I to aż z trzema wykrzyknikami?
Nawiasem mówiąc znowu zerżnąłeś słowo w słowo z z Wikipedii. Przykładowo ta oto Twoja wypowiedź jest wiernie niemal w całości ściągnięta z dwóch haseł. Twój intelektualny wkład do tych dwóch zdań to trzy wykrzykniki, których w Wikipedii nie ma.

>Tego surowca używano już w (!!!)II w. p.n.e. w Egipcie (Księga Umarłych z Kairu), jednak z uwagi na własności techniczne, pergamin nie znalazł tam szerszego zastosowania. Już w IV w. rywalizował z papirusem i stał się głównym materiałem piśmienniczym.

Dalszy ciąg kopiuj-wklej z Wikipedii. A nuż ktoś się nie zorientuje i pomyśli, że Ty taki mądry jesteś. Ale trzy wykrzykniki znowu dodałeś, aby ktoś nie pomyślał, że nic od siebie dodać nie potrafisz.

>Ezra (/ˈɛzrə/; Hebrew: עֶזְרָא‎, 'Ezrā;fl. 480-440 BCE)

Niestrudzenie rżniesz wiernie z Wikipedii, tym razem z angielskiej. W tym zapale twórczym nie zauważyłeś, że BCE to angielski skrót od "Before the Christian Era", czyli "przed erą chrześcijańską". Mogłeś chociaż w tym miejscu użyć jakiegoś polskiego skrótu, np. "p.n.e." lub innego. No i zapomniałeś o wykrzyknikach.

>MYŚLENIE NIE BOLI.

Mnie z reguły nie boli. Ciebie jednak boli, i to bardzo. To widać w Twoich bezmyślnych wypowiedziach. To niewątpliwie wynik niedouczenia.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
10-05-2021 23:01 
 Ocena 4 na 6
Andrzej.51 (15814 punktów)
>Pomazanie - namaszczenie (pomazanych) olejem, - szamański rytuał, gdybyś potrafił myśleć nie pisałbyś takich pierdół - "olej trzeba mieć w głowie" zamiast mazać skórę na głowie. To że ktoś gdzieś coś napisał (grecki NT) nie mając dostatecznej wiedzy o źródle(Torze i j.hebrajskim) - nie potrafił czytać ze zrozumieniem, a Ty powołujesz się na trefne źródło jakim jest ST i NT.

Szamański rytuał namaszczenia przedstawiony został kilkukrotnie w Biblii hebrajskiej.

(1) W drugiej i trzeciej księdze Tory, czyli w księgach Wyjścia (hebr. Szemot) oraz w Kapłańskiej (Wajikra) mowa jest o namaszczeniu Aarona na kapłana z polecenia Jahwe:
-- polecenie: Wj 28-29, a szczególnie 28, 41 i 29, 7: Weźmiesz oliwę namaszczenia i wylejesz na jego [Aharona] głowę i namaścisz go;
-- namaszczenie: Kpł 8, a szczególnie 8, 12: Wylał [trochę] z oleju namaszczenia na głowę Aharona i namaścił go, aby go uświęcić.
Jak widzisz, olej można mieć nie tylko w głowie, ale również na głowie.

Fragmenty komentarzy do wersetu Kpł 8, 12:
-- Wylał [trochę] oleju... - Najpierw wylał oliwę na jego głowę, a potem nałożył ją pomiędzy jego rzęsy i przeciągnął palcem oliwę od jednej do drugiej strony .
-- aby go uświęcić - Istnieją dwa rodzaje namaszczenia. Namaszcza się króla, by obdarzyć go duchem władzy - lecz namaszczenie Najwyższego Kohena miało go wynieść do pozycji świętości.
Autorzy komentarzy; rabbiowie Raszi i Haamek Dawar.

Cytowałem ponownie z Tory Pardes Lauder opracowanej pod kierownictwem rabbiego Sachy Pecarica, tom 2 Szemot i tom 3 Wajikra, tłumaczenie Sacha Pecaric i Ewa Gordon.

(2) W pierwszej Księdze Samuela (hebr. Sz[e]muel) opisane jest namaszczenie Dawida, syna Isajego (hebr. Iszaja) na króla z polecenia Jahwe:
-- polecenie: 1 Sm 15-16, a szczególnie 16, 1-3: Poczem zaprosisz Iszaja na ucztę ofiarną; Ja tam zaś oznajmię ci wtedy co uczynić masz, a namaścisz Mi tego, którego ci ukażę (1 Sm 16, 3);
-- namaszczenie: Wziął tedy Samuel róg z olejkiem i namaścił go [Dawida] wpośród braci jego. I tknął duch Wiekuistego Dawida odtąd i nadal (1 Sm 16, 13).
Tym razem korzystałem z Księgi Samuela w tłumaczeniu rabbiego Izaaka Cylkowa, przekład z 1913 roku. Wydanie z 2014 r. (reprint), wyd. Austeria, Kraków-Budapeszt.

(3) Inne namaszczenia opisane w Starym Testamencie: synów Aarona (Wj + Kpł), Saula (1 Sm), Salomona (1 Krl) i innych. Poczytaj sobie o tych szamańskich rytuałach.

>Pierwej napisano ewangelie i listy zwane Pawłowymi, a dopiero póżniej redagowano ST w językach takich jak Łacina i Greka.(kto jest głupcem i kto usiłuje innych przekonać do własnej głupoty?)

To nie jest prawda. Przekład Biblii hebrajskiej na język grecki był znacznie wcześniejszy od Nowego Testamentu, o czym napisałem do Ciebie w wypowiedzi z dnia 5 maja. Nie odpisałeś i nadal piszesz bzdury.
Powtórzę więc jeszcze raz.
Pierwszy przekład ST na grekę - czyli Septuaginta - powstał w III i II wieku p.n.e., przy czym w III wieku przetłumaczono tylko Pięcioksiąg, a pozostałe księgi dopiero pod koniec II wieku. Nowy Testament natomiast został napisany w okresie od 70 do 125 roku n.e., być może okres ten należy rozciągnąć nawet na drugą ćwiartkę II wieku.
Z Septuaginty korzystali autorzy Nowego Testamentu, co łatwo można udowodnić.

>Nie rozumieli tego również redaktorzy NT którzy stworzyli literacką postać Jezusa.

Jezus z Nazaretu to postać historyczna, a nie literacka, o czym pisałem również w tamtej wypowiedzi.
Nawiasem mówiąc zapewniam Cię, że w Biblii hebrajskiej jest stokroć więcej postaci nieprawdziwych, czyli wymyślonych, niż w Nowym Testamencie.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
11-05-2021 12:59 
 Ocena 3 na 3
haish (2904 punktów)
>Jezus z Nazaretu to postać historyczna, a nie literacka, o czym pisałem również w tamtej wypowiedzi.
>Nawiasem mówiąc zapewniam Cię, że w Biblii hebrajskiej jest stokroć więcej postaci nieprawdziwych, czyli wymyślonych, niż w Nowym Testamencie.

Żywot Jezusa i jego włóczęga z jego uczniami - to opis porażki dyskutantów - ignorantów
- niepiśmiennych na dodatek.
Wedle obecnych standartów Jezus i jego 12 uczniów - to towarzystwo wzajemnej adoracji prowadziło uczone dysputy z których miała wynikać nauka, nie zajmowali sie żadną pożyteczną pracą która zapewniłaby im utrzymanie, nie znali języka hebrajskiego, ale
odwoływali sie do prawa hebrajskiej TORY i interpretowali na własny użytek to co usłuszeli. Ta bajka powstała w kręgach zhelenizowanych 'intelektualistów', i miała posłuch w zhelenizowanym - greckojęzycznym społeczeństwie. Po podbojach Aleksandra Grecy transferowali dorobek intelektualnu WSCHODU na jezyk grecki - wiele z tych idei w greckim to przeinaczenia i herezje. To jest 'natchnienie' w oparciu o które powstały 'dzieje Jezusa i zhelenizowanych apostołów',- prawda historyczna zmiksowana z literacką fikcją.
To była i jest walka ideologii przekładająca się na językową tożsamość grecką przeciw hebrajskiej. Pożniej do Greków(i Koptów) dołaczyli Łaciniacy. Po niemal 2000lat zachowała się ideologia, ale łaciński i koptyjski to jezyki martwe, hebrajski zaś powrócił z letargu i jest językiem żywym. Konstantynopol jest obecnie Stambułem, a Aja Sophia - meczetem. Ten cyrk istnieje w Rzymie.
Zbawiciel Dżizus, Joszua, Isz(mąż) z Nazaretu, Issa ben Miriam, itp. istnieje w wielu wcieleniach(językach), ale umarł w tych z których się narodził.

PORÓWNAJ (daty)
Ezra (/ˈɛzrə/; Hebrew: עֶזְרָא‎, 'Ezrā;fl. 480-440 BCE)
Pergamin - tego surowca używano już w (!!!)II w. p.n.e

!!!!!
"Pierwszy przekład ST na grekę - czyli Septuaginta - powstał w III i II wieku p.n.e., przy czym w III wieku przetłumaczono tylko Pięcioksiąg, a pozostałe księgi dopiero pod koniec II wieku. Nowy Testament natomiast został napisany w okresie od 70 do 125 roku n.e., być może okres ten należy rozciągnąć nawet na drugą ćwiartkę(może pól lita?) II wieku."
Według Twoich źródeł można postawić tezę że Torę napisano razem z Septuagnitą albo po.
Ignorujesz jakość, a tym samym wartość przekładu - która nie pozwala na jakąkolwiek interpretację (poziom zroumienia tekstu) Stąd Adam i Ewa w septu-cośtam v/s Adam(człowiek, rodzaj ludzki)i haua(życie)nie tchnienie(ruach) itd..
MYŚLENIE NIE BOLI.

Twoja edukacja i wiedza którą posiadłeś jest bezużyteczna, uprawiasz SZTUKĘ DLA SZTUKI
piszesz dla samego pisania, powinieneś uświadomić sobie że takie postacie jak Noah, Nimrod, Sargon Wielki, Abraham, Mojżesz, Jezus - TO POSTACIE LITERACKIE.
W PRZYPADKU POSTACI LITERACKICH DOWODEM JEST BRAK MIEJSCA POCHÓWKU(fizycznie-materialnie istniejącego) - NIE MA O TYM WZMIANKI W ŻADNEJ LUDZKIEJ TRADYCJI.
(zadziwiające jest jaką cenną relikwią są zwłoki i miejsce pochówku w wielu rożnych tradycjach, a tutaj miejsce pochówku wielkich nie jest znane, a 'greccy' fantaści wymyślili brak 'corpus delicti' - takie to cuda).
W KK martyrologia i męczeństwo świntych jest wynoszone na piedestał, obecnie KK bije się w piersi ale jakoś nie dostrzega martyrologi i męczeństwa ofiar swoich prześladowań i nie wynosi ich na swoje ołtarze.)

MAZANIE GŁOWY CUDOWNYMI MIKSTURAMI NIC NIE POMOZE, OD TEGO ROZUMU NIE PRZYBĘDZIE.
(w kosmetykach lubują się kobiety i narcystyczni próżniacy)

Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań nie są ogłaszane i nauczane, a głupota ludzka jest zbiorem nie mającym granic.
- haish.
12-05-2021 18:27 
 Ocena 6 na 6
Andrzej.51 (15814 punktów)
>>Jezus z Nazaretu to postać historyczna, a nie literacka, o czym pisałem również w tamtej wypowiedzi. Nawiasem mówiąc zapewniam Cię, że w Biblii hebrajskiej jest stokroć więcej postaci nieprawdziwych, czyli wymyślonych, niż w Nowym Testamencie.
>Żywot Jezusa i jego włóczęga z jego uczniami - to opis porażki dyskutantów - ignorantów - niepiśmiennych na dodatek.

Czy o wymyślonej wędrówce, zwanej exodusem, wymyślonych postaci - w przeciwieństwie do historycznego Jezusa - takich jak Mojżesz, Aaron i Jozue stojących na czele wędrujących razem z nimi kilku milionów Izraelitów, również wymyślonych, też mówisz, że to była włóczęga?

Nie masz pojęcia o tamtych czasach, więc po co się wymądrzasz.
Analfabetyzm wśród Izraelitów w czasach Jezusa był zjawiskiem powszechnym. Najprawdopodobniej około 97 % z nich to byli analfabeci. Jeśli uznamy, że analfabetyzm na wsiach był większy niż w miastach, wtedy oczywistym jest, że na wsiach było więcej niż 97 % nieumiejących pisać i czytać. I nie była to ich wina, lecz czasów, w których żyli.

>Wedle obecnych standartów Jezus i jego 12 uczniów - to towarzystwo wzajemnej adoracji prowadziło uczone dysputy z których miała wynikać nauka, [...] nie znali języka hebrajskiego, ale odwoływali sie do prawa hebrajskiej TORY i interpretowali na własny użytek to co usłuszeli.

Nie znali języka hebrajskiego, bo mówili po aramejsku. A Ty masz problem.
Słyszałeś coś o targumach, najpierw w formie ustnej a później pisanej? Nie słyszałeś, więc po co piszesz głupoty.
Zajrzyj więc do jednego z rozdziałów Księgi Nehemiasza, a czegoś się dowiesz na ten temat. Zajrzyj jeszcze do Miszny, tam znajdziesz zasady tworzenia targumów.

>Ta bajka powstała w kręgach zhelenizowanych 'intelektualistów', i miała posłuch w zhelenizowanym - greckojęzycznym społeczeństwie. [...] 'dzieje Jezusa i zhelenizowanych apostołów',- prawda historyczna zmiksowana z literacką fikcją.

Jest niewątpliwym faktem, a ja o tym wiem, że Nowy Testament zawiera w sobie wiele opowieści nie mających historycznego podłoża. Pisałem o tym na forum wiele, wiele razy. Faktem jest również, że analogicznie rzecz się ma ze Starym Testamentem. Od wielu już lat wiemy, że żadnego związku z historią nie mają starotestamentowe opisy epoki patriarchów, pobytu Izraelitów w Egipcie i exodusu pod wodzą Mojżesza oraz zdobycia Kanaanu pod wodzą Jozuego. Wiemy również, że do postaci literackich, czyli niehistorycznych, zalicza się patriarchów oraz m.in. Mojżesza, Aarona i Jozuego.
Nie możemy obecnie potwierdzić historyczności Księgi Sędziów oraz głównych postaci tej księgi, gdyż nie posiadamy żadnych potwierdzających to dokumentów pozabiblijnych.
Podważona jest również historyczność Dawida oraz wielkiego królestwa Dawida i Salomona.
Wysoce wątpliwa jest ponadto historyczność wielu innych narracji i postaci ST.

W jednej z wcześniejszych wypowiedzi napisałem, że w Biblii hebrajskiej jest stokroć więcej postaci nieprawdziwych, czyli wymyślonych, niż w Nowym Testamencie. Teraz dodam, że zdecydowanie więcej jest w niej również opowiadań niemających odniesienia do żadnej historycznej rzeczywistości.

Informuję Cię, że wbrew temu, co najprawdopodobniej myślisz, nie jestem apologetą chrześcijaństwa. Daleki jestem od tego.

>Ezra (/ˈɛzrə/; Hebrew: עֶזְרָא, 'Ezrā;fl. 480-440 BCE)
>Pergamin - tego surowca używano już w (!!!)II w. p.n.e

Ponownie chwalisz się tym, co zerżnąłeś z Wikipedii. Tylko wykrzykniki są Twoje.

Dosłowne zrzynanie z Wikipedii niejednokrotnie znacznych partii tekstu to niewątpliwie Twoja specjalność. Oczywiście wolno Ci to robić, ale w przypadku przepisywania słowo w słowo należałoby wyraźnie to w swojej wypowiedzi zaznaczyć. Ty tego nie robisz, a zerżnięty tekst podajesz jako materiał własny. A nuż ktoś pomyśli, że Ty taki mądry jesteś.
W wypowiedzi z dnia 7 maja wspiąłeś się na wyżyny w zrzynaniu dużych partii tekstu z dwóch haseł Wikipedii. Ładnie to tak?


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
12-05-2021 18:28 
 Ocena 6 na 6
Andrzej.51 (15814 punktów)
>>Pierwszy przekład ST na grekę - czyli Septuaginta - powstał w III i II wieku p.n.e., przy czym w III wieku przetłumaczono tylko Pięcioksiąg, a pozostałe księgi dopiero pod koniec II wieku. Nowy Testament natomiast został napisany w okresie od 70 do 125 roku n.e., [...] Z Septuaginty korzystali autorzy Nowego Testamentu, co łatwo można udowodnić.
>Według Twoich źródeł można postawić tezę że Torę napisano razem z Septuagnitą albo po.

Takiej tezy nie można postawić w oparciu o to, co napisałem.
Jako miłośnik Wikipedii możesz zapoznać się w niej z hasłem Septuaginta. Znajdziesz tam potwierdzenie tego, co napisałem.

Podam teraz trzy dowody potwierdzających tak wczesne powstanie Septuaginty:

(a) Dysponujemy obecnie około dwoma tysiącami rękopisów Septuaginty. Najstarszym z nich jest Papirus Rylandsa oznaczony numerem 458, zawierający fragmenty Księga Powtórzonego Prawa (hebr. Dewarim). Datowany jest na II wiek p.n.e.
Posiadamy również wiele fragmentarycznych zwojów odnalezionych w czwartej i siódmej grocie Qumran. Datowane są na II i I wiek p.n.e. i zawierają fragmenty ksiąg Wyjścia, Kapłańskiej, Liczb i Powtórzonego Prawa oraz deuterokanonicznej Księgi Barucha.
Uważnie przeczytałeś? Zrozumiałeś, co to oznacza? Nie zrozumiałeś? To przeczytaj jeszcze raz.

(b) Apostoł Paweł z Tarsu wielokrotnie cytował w swoich listach - napisanych w latach pięćdziesiątych i z początku sześćdziesiątych I wieku n.e. - fragmenty z Biblii oraz dokonywał ich interpretacji. Ustalono, że cytaty te pochodziły bądź to z tekstu hebrajskiego bądź z Septuaginty, a ich interpretacja niejednokrotnie była jego reakcją na tekst przekładu greckiego.

(c) W czwartym rozdziale Ewangelii Łukasza znajduje się scena ukazująca Jezusa czytającego w synagodze z podanego mu zwoju z Księgą Izajasza. Ewangelista zacytował fragment tej księgi, który pochodzi z greckiej Septuaginty, a nie z hebrajskiej wersji, którą czytano by w synagodze. Dowodzi to, że ewangelista - piszący w okresie od 80 do 100 roku n.e. - dysponował greckim przekładem Izajasza.

>Ignorujesz jakość, a tym samym wartość przekładu - która nie pozwala na jakąkolwiek interpretację (poziom zroumienia tekstu) Stąd Adam i Ewa w septu-cośtam v/s Adam(człowiek, rodzaj ludzki)i haua(życie)nie tchnienie(ruach) itd..

W dwóch wcześniejszych wypowiedziach podałem fragmenty z ksiąg Wyjścia, Kapłańskiej i pierwszej Samuela w przekładach na język polski wykonanych przez rabinów S. Pecarica i I. Cylkowa (wraz z komentarzami).
Ponieważ w jednej z wypowiedzi stwierdziłeś, że uznawanie boga Jahwe jako okrutnika wynika m.in. z niewłaściwego odczytania i niewłaściwej interpretacji tekstu, zatem w odpowiedzi z dnia 5 maja przedstawiłem fragmenty dotyczące dziesiątej plagi egipskiej. Do tej pory nie odpowiedziałeś.
W innej wypowiedzi napisałeś, że namaszczenie olejem jest szamańskim zwyczajem oraz że olej trzeba mieć w głowie zamiast mazać skórę na głowie. Pomijam, czy namaszczenie jest zwyczajem szamańskim, czy też nie jest. Przedstawiłem fragmenty opisujące namaszczenia Aarona i Dawida, odpowiednio na kapłana i króla. Nie ustosunkowałeś się do tego, co napisałem, tradycyjnie uciekłeś.
Napisz konkretnie, co zarzucasz tym przekładom.
Podaj swoje tłumaczenie tekstu i ewentualne do niego uwagi. Do dzieła, konkrety proszę, a nie "septu-cośtam".


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
12-05-2021 19:18 
 Ocena 2 na 2
haish (2904 punktów)
>>>Pierwszy przekład ST na grekę - czyli Septuaginta - powstał w III i II wieku p.n.e.,

W dalszym ciągu twierdzę że myślenie Twoje i twoich "nauczycieli" nacechowane jest błędem poznawczym, z czego wynika ten błąd, - ano w dużej mierze z interesu środowisk naukowych tak
laickich jak i duchownych przecież nie o prawdę obiektywną tutaj idzie, tylko o to aby ciągle trzeba było gonić króliczka.

W podawanych przez Ciebie żródłach jest masę przekłamań, przeinaczeń, brak znaczenia w jakich kwestiach zdania są podzielone itd. , itp.

Kardynalna i główna różnica którą Ty ignorujesz, oraz ignorują ją niemal wszyscy bez wyjątku
badacze laiccy i duchowni, wynika z tego ze zarówno w czasach starożytnych jak i obecnie
nikt nie zauważa różnic pomiędzy[może nie chce zauważyć]

Zachodem - alfabetem(grecki, łaciński -> inne alfabety powstałe w oparciu o Grekę i łacinę),
a
Wschodem - abdżadami(fenicki, hebrajski, arabski -> perski, urdu i inne).
Pismo klinowe i jego języki to całkiem inna bajka.
Pismo hieroglificzne również stanowi odrębną bajkę.

Aby rozumieć i uwzględniać takie rzeczy w badaniach nie wystarczy słownik, komputer(translator), a nawet powierzchowna znajomość kilku języków obcych.
Krytykujesz wikipedie, - tam prznajmniej artykuły mają podane źródła, jest zaznaczone czy artykuł jest wyczerpujący itd. zawsze można wiedzę w jednym języku skonfrontować z wiedzą na dany temat, zagadnienie z tym co jest napisane w innych językach na wikipedii.
MYŚLEĆ TRZEBA UMIEĆ - nie pomoże 'pomazanie' w postaci dyplomu(lub tytułu profesorskiego) i swoista poprawność którą daje się zauważyć język-kultura np. co innego piszą Persowie, co innego Arabowie, co innego Hebrajczycy, co innego Anglicy itd. , - brak tematu też jest informacją.

Dlatego też napisałem wcześniej:
"Według Twoich źródeł można postawić tezę że Torę napisano razem z Septuagnitą albo po.
Ignorujesz jakość, a tym samym wartość przekładu - która nie pozwala na jakąkolwiek interpretację (poziom zroumienia tekstu) Stąd Adam i Ewa w septu-cośtam v/s Adam(człowiek, rodzaj ludzki)i haua(życie)nie tchnienie(ruach) itd..
MYŚLENIE NIE BOLI."

Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań nie są ogłaszane i nauczane, a głupota ludzka jest zbiorem nie mającym granic. Zaś Uniwersytety produkują myślącyh - ukierunkowanych przez swoich nauczycieli, oraz ukierunkowanych przez tych którzy finansują wyniki ich(profesorów - uczniów) badań.
- haish.
12-05-2021 18:29 
 Ocena 6 na 6
Andrzej.51 (15814 punktów)
>powinieneś uświadomić sobie że takie postacie jak Noah, Nimrod, Sargon Wielki, Abraham, Mojżesz, Jezus - TO POSTACIE LITERACKIE.

Doskonale wiem o tym bez Twojej podpowiedzi, że Noe, Abraham, Mojżesz i wiele innych osób przedstawionych w Starym Testamencie to postacie fikcyjne wpisane w fikcyjne narracje. Pisałem o tym niejednokrotnie na forum, wiele lat przed Twoją tu obecnością. Odnalazłem kilka spośród tych moich wypowiedzi. Najstarsza z nich pochodzi z marca 2015 roku. Oto kilka z tych odnalezionych wypowiedzi, a było ich znacznie więcej:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,658280#w658682
www.racjonalista.pl/forum.php/s,740074#w740446
www.racjonalista.pl/forum.php/s,750539#w750972
www.racjonalista.pl/forum.php/s,768038#w770623
www.racjonalista.pl/forum.php/s,768038#w770624
www.racjonalista.pl/forum.php/s,768038#w771367
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777172#w777381

Daruj sobie to pouczanie innych, bo wiedzy Ci brakuje, żeby się tu napuszać i udawać mędrca. Hasła w Wikipedii każdy sam potrafi przeczytać.

>W PRZYPADKU POSTACI LITERACKICH DOWODEM JEST BRAK MIEJSCA POCHÓWKU(fizycznie-materialnie istniejącego) - NIE MA O TYM WZMIANKI W ŻADNEJ LUDZKIEJ TRADYCJI.

Bzdury piszesz.
Nie znamy miejsc pochówku znacznej ilości osób żyjących na tym świecie w głębokiej starożytności, w czasach Jezusa i znacznie później. Nie pozostały też po nich żadne tradycje. Bynajmniej nie oznacza to, że te osoby nigdy nie żyły.

>(zadziwiające jest jaką cenną relikwią są zwłoki i miejsce pochówku w wielu rożnych tradycjach, a tutaj miejsce pochówku wielkich nie jest znane, a 'greccy' fantaści wymyślili brak 'corpus delicti' - takie to cuda).

Zapewne chodzi Ci o Jezusa, zatem wodpowiadam Ci, że miejsce jego pochówku rzeczywiście nie jest znane. Jak przypuszczam, jest to spowodowane tym, że najprawdopodobniej Jezus nie był nigdy pochowany.

>MAZANIE GŁOWY CUDOWNYMI MIKSTURAMI NIC NIE POMOZE, OD TEGO ROZUMU NIE PRZYBĘDZIE.
>(w kosmetykach lubują się kobiety i narcystyczni próżniacy)

Z Biblii hebrajskiej wynika, że w oleju do namaszczania lubował się Jahwe, bóg okrutnik, a także co niektórzy żydowscy królowie i prorocy.

>Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań nie są ogłaszane i nauczane, a głupota ludzka jest zbiorem nie mającym granic.
>- haish.

Złośliwości, których pełno w Twoich wypowiedziach, niewiele pomogą, gdy wiedzy brak i w głowie pusto. Nie przejmuj się tym jednak zbytnio. Z tym mankamentem można żyć, nawet do śmierci.

Nawiasem mówiąc, bez Twojej odpowiedzi są nadal miedzy innymi te oto dwie moje wypowiedzi. Nie sądzę jednak, że coś mądrego jesteś w stanie napisać.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
12-05-2021 19:28 
 0 na 2
haish (2904 punktów)
Można gdybać i można próbować analizy empirycznej.
Najracjonalniejszym z możliwych do ogarnięcia przez człowieka posiadanym rozumem dowodem na
istnienie Boga jest ludzki rozum, tenże rozum współzależny jest od ludzkiej mowy i pisma.
Tak wyprowadzona podstawa rozumowania jest w 100% racjonalna.
Według niej obecność boga w człowieku to umysł(współzależny od poziomu komunikacji -> mowa i pismo). W tym rozumowaniu uwzględniamy różnorodność ludzkiej mowy i systemów pisma.
1.Kryterium ilościowe wskaże na język - angielski w obecnym świecie, jest to też język programowania - 'komputerowy'.
2.Kryterium historyczne - wskaże na języki słowiańskie posiadające podobnie jak 'święty język'-hebrajski(binjan[doskonałość] - 7 form czasownika[słowa]) - 7 form[przypadki] rzeczownika[nazwy-imienia]. Pierwszy człowiek ADAM umiał nazywać[nadawać nazwy-imiona].
Nie przypadkiem na terenach Słowian (również w Polsce) bytowali i żyli przez wiele stuleci Żydzi i na płaszczyźnie językowej ta symbioza kształtowała słownictwo.
3.Kryterium sprawcze[działanie] - w mowie odzwierciedla to czasownik.
Świętość języka hebrajskiego można udowodnić następująco - język będący w użyciu w
starożytności którym została napisana Tora, już w okresie ok 100lat pne. był tylko językiem wąskiej grupy kapłanów i uczonych w piśmie. Po okresie ponad 2000 lat pozostawania w swoistym letargu odrodził się w państwie Izrael i jest językiem urzędowym którym posługują się Izraelczycy.
Tego nie da się powiedzieć o żadnym innym ludzkim języku.

Do powyższej analizy można mieć szereg uwag i wątpliwości, ale jak dotąd nikt nie zaproponował
lepszej. Uczucie miłości jest różnie postrzegane(odczuwane) przez dwa podmioty, kochającego i kochanego, te różnice wynikają z oczekiwań obu podmiotów. Ludzkie roszczenia wobec Boga wynikają z wadliwego pojmowania będącego skutkiem niewłaściwego procesu myślenia u człowieka. Proces myślenia zależy od poziomu opanawania wyższych form posługiwnia się mową i pismem.
W mojej ocenie Polacy i Słowianie nigdy nie byli Bogu obojętni.

Zaproponuj coś lepszego, lub przynajmniej jakąkolwiek alternatywę.
Zauważ że we wszystkich religiach monoteistycznych BÓG JEST JEDEN, oraz to, że ATEIŚCI TO IGNORANCI.
Językiem-mową i pismem obecnie posługuje się niemal cała żyjąca ludzkość(gatunek ludzki, również-zwłaszcza ateiści).

Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań nie są ogłaszane i nauczane, a głupota ludzka jest zbiorem nie mającym granic. Zaś Uniwersytety produkują myślącyh - ukierunkowanych przez swoich nauczycieli, oraz ukierunkowanych przez tych którzy finansują wyniki ich(profesorów i uczniów) badań.
- haish.
13-05-2021 12:41 
 Ocena 1 na 1
Fizyk (17637 punktów)
> ATEIŚCI TO IGNORANCI.

To jest klasyczny przypadek rzutowania swoich niedomagań na innych. Teraz już wszystkie pojęcia poza naturalne typu "bóg", "dusza", czy wszelkie inne transcendencje religijne zostały wyjaśnione naukowo. Są to zbędne pojęcia. Bóg jest dokładnie taki jakby go nie było. No ale jak nie masz wiedzy to podpierasz się protezą wiary.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
> Dowodem na nasze boże wybraństwo jest patologiczna i niczym nie wytłumaczona nienawiść Żydów do Polaków.
>

Kto nas lubi, może: Czech, Niemiec, Ukrainiec, Rosjanin, Litwin itd.
Sami sobie robimy wrogów i stwarzamy zagrożenie dla bezpieczeństwa.
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>>> Dowodem na nasze boże wybraństwo jest patologiczna i niczym nie wytłumaczona nienawiść Żydów do Polaków.
>>
>Kto nas lubi, może: Czech, Niemiec, Ukrainiec, Rosjanin, Litwin itd.
>Sami sobie robimy wrogów i stwarzamy zagrożenie dla bezpieczeństwa.

a kto lubi przez ciebie wymienionych?

Zerknij i tutaj: www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
haish (2904 punktów)
>>>>> Dowodem na nasze boże wybraństwo jest patologiczna i niczym nie wytłumaczona nienawiść Żydów do Polaków.

Którą przez stulecia podsycał i kaształtował KK.

>>>
>>Kto nas lubi, może: Czech, Niemiec, Ukrainiec, Rosjanin, Litwin itd.
>>Sami sobie robimy wrogów i stwarzamy zagrożenie dla bezpieczeństwa.
>a kto lubi przez ciebie wymienionych?
>Zerknij i tutaj: www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach

i tutaj
pl-pl.face(*)itrorW/videos/873237083255176/
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>>>>> Dowodem na nasze boże wybraństwo jest patologiczna i niczym nie wytłumaczona nienawiść Żydów do Polaków.
>Którą przez stulecia podsycał i kaształtował KK.
>>>>
>>>Kto nas lubi, może: Czech, Niemiec, Ukrainiec, Rosjanin, Litwin itd.
>>>Sami sobie robimy wrogów i stwarzamy zagrożenie dla bezpieczeństwa.
>>a kto lubi przez ciebie wymienionych?
>>Zerknij i tutaj: www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
>i tutaj
>pl-pl.face(*)itrorW/videos/873237083255176/


Przykro mi, ale głos w moim laptopie "wysiadł".
05-05-2021 08:44 
 Ocena-1 na 1
Henryk.K (2246 punktów)
>>>>>>> Dowodem na nasze boże wybraństwo jest patologiczna i niczym nie wytłumaczona nienawiść Żydów do Polaków.
>>Którą przez stulecia podsycał i kaształtował KK.
>>>>>

Największym wrogiem KK od samego początku jest synagoga Szatana.
Czy człowiek nie ma prawa walczyć z swoimi wrogami?
Prezentuje Pan ideologię głupoty i naiwności.

>>>>Kto nas lubi, może: Czech, Niemiec, Ukrainiec, Rosjanin, Litwin itd.
>>>>Sami sobie robimy wrogów i stwarzamy zagrożenie dla bezpieczeństwa.
>>>a kto lubi przez ciebie wymienionych?

A czy wojny w Europie toczyły się z Chińczykami, Japończykami, itd.
Wojny z reguły toczą się pomiędzy sąsiadami i w państwach, wojny domowe.
Najwięcej zbrodni popełnianych jest w rodzinach, nie na ulicach i rozstajach dróg.

>>>Zerknij i tutaj: www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
>>i tutaj
>>pl-pl.face(*)itrorW/videos/873237083255176/
>Przykro mi, ale głos w moim laptopie "wysiadł".

Jeśli odpowiada Panu chrzest w rzece, lub basenie to proszę wstąpić do Światków
Jehowy.
Nawet Pański laptop zniesmaczył się ilością banałów, które Pan porusza.
A mówią, iż jest to jeno elektroniczne liczydło.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
05-05-2021 19:28 
 Ocena-1 na 1
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>>>>>>> Dowodem na nasze boże wybraństwo jest patologiczna i niczym nie wytłumaczona nienawiść Żydów do Polaków.
>>>Którą przez stulecia podsycał i kaształtował KK.
>>>>>>
> Największym wrogiem KK od samego początku jest synagoga Szatana.
>Czy człowiek nie ma prawa walczyć z swoimi wrogami?
>Prezentuje Pan ideologię głupoty i naiwności.
>>>>>Kto nas lubi, może: Czech, Niemiec, Ukrainiec, Rosjanin, Litwin itd.
>>>>>Sami sobie robimy wrogów i stwarzamy zagrożenie dla bezpieczeństwa.
>>>>a kto lubi przez ciebie wymienionych?
> A czy wojny w Europie toczyły się z Chińczykami, Japończykami, itd.
>Wojny z reguły toczą się pomiędzy sąsiadami i w państwach, wojny domowe.
>Najwięcej zbrodni popełnianych jest w rodzinach, nie na ulicach i rozstajach dróg.
>>>>Zerknij i tutaj: www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
>>>i tutaj
>>>pl-pl.face(*)itrorW/videos/873237083255176/
>>Przykro mi, ale głos w moim laptopie "wysiadł".
> Jeśli odpowiada Panu chrzest w rzece, lub basenie to proszę wstąpić do Światków
>Jehowy.
> Nawet Pański laptop zniesmaczył się ilością banałów, które Pan porusza.
>A mówią, iż jest to jeno elektroniczne liczydło.
>
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"

Typowa erystyka sofistyczna...

Jeśli Chrzest a prawidłowo Zanurzenie, jest dla ciebie banałem to sorry Winetu...
06-05-2021 08:18 
 Ocena-1 na 1
Henryk.K (2246 punktów)

>Jeśli Chrzest a prawidłowo Zanurzenie, jest dla ciebie banałem to sorry Winetu...

Kiedy Pan Jezus wstępował do Nieba, to mówił jedynie o chrzcie ,, W imię Ojca, Syna
i Ducha Świętego".
Czy jest tam chociaż jedna sugestia, iż chrzest ma się odbyć przez zanurzenie w wodzie?
Podążając Pańskim tropem można by postawić następne zastrzeżenie.
Ile czasu powinno trwać to zanurzenie dla uzyskania ważności sakramentu?
Czy w ST jest zastrzeżone, jakim nożem powinno się dokonywać obrzezania, żeby ten akt
był koszerny?
Dokonuje się go w Szabas, chociaż wierzącemu Żydowi nie wolno wykonywać w tym dniu prawie żadnej czynności.
Chrzest jest dla człowieka a nie człowiek dla chrztu.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
> Chrzest jest dla człowieka a nie człowiek dla chrztu.
>

Chrzest jest przyjęciem do wspólnoty. Przekaz rodziców dla nieświadomego dziecka.
Dzisiaj przydałoby się niektórych dorosłych chrzcić, trzymać za stopę i zanurzyć całego na 2O minut.
06-05-2021 11:01 
 Ocena-1 na 1
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>>> Chrzest jest dla człowieka a nie człowiek dla chrztu.
>>
>Chrzest jest przyjęciem do wspólnoty. Przekaz rodziców dla nieświadomego dziecka.
>Dzisiaj przydałoby się niektórych dorosłych chrzcić, trzymać za stopę i zanurzyć całego na 2O minut.

Rozumu życzę.
haish (2904 punktów)
>>>>> Chrzest jest dla człowieka a nie człowiek dla chrztu.
>>>
>>Chrzest jest przyjęciem do wspólnoty. Przekaz rodziców dla nieświadomego dziecka.
>>Dzisiaj przydałoby się niektórych dorosłych chrzcić, trzymać za stopę i zanurzyć całego na 2O minut.
>Rozumu życzę.

Wedłu Twojej argumentacji dziecko jest własnością rodziców, - w związku z tym dlaczego nie ma przyzwolenia na seks z nieletnimi, znęcanie się nad dzieckiem i inne niecne praktyki.
Dziecko w wieku 18-21 lat uzyskuje pełnię praw obywatelskich, ale jakby co ma już ukształtowany umysł (w tym tkwi obłuda i podstep katolickiego kleru - marketing alkoholizmu to ich specjalność, a alkohol jest jedyną legalną substancją narkotyczną, tytoniu nie da się przedawkować i w porównaniu do alkoholu palący nie powodują wypadków, aktów przemocy itd.)

Chrześcijaństwo to religia produkująca alkoholików na masową skalę.
Również życzę rozumu.
07-05-2021 08:23 
 Ocena-1 na 1
Henryk.K (2246 punktów)
>>>> Chrzest jest dla człowieka a nie człowiek dla chrztu.
>>
>Chrzest jest przyjęciem do wspólnoty. Przekaz rodziców dla nieświadomego dziecka.
>Dzisiaj przydałoby się niektórych dorosłych chrzcić, trzymać za stopę i zanurzyć całego na 2O minut.

Chrzest gładzi skutki grzechu pierworodnego.
Jest również pierwszym sakramentem, bez którego nie można przyjmować pozostałych sakramentów.
Kiedy chrzci się człowieka rozumnego, to chrzest gładzi wszystkie jego grzechy.
Jest wówczas jak Adam i Ewa w Raju.
Na początku rzecz jasna.


Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>>>> Chrzest jest dla człowieka a nie człowiek dla chrztu.
>>>
>>Chrzest jest przyjęciem do wspólnoty. Przekaz rodziców dla nieświadomego dziecka.
>>Dzisiaj przydałoby się niektórych dorosłych chrzcić, trzymać za stopę i zanurzyć całego na 2O minut.
> Chrzest gładzi skutki grzechu pierworodnego.
>Jest również pierwszym sakramentem, bez którego nie można przyjmować pozostałych sakramentów.
>Kiedy chrzci się człowieka rozumnego, to chrzest gładzi wszystkie jego grzechy.
>Jest wówczas jak Adam i Ewa w Raju.
>Na początku rzecz jasna.
>
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"


Przez Zanurzenie, podobnie do Noe z rodziną czy Izraelitów z Egiptu wychodzisz ze świata podległego szatanowi i stajesz się oddzielonym dla Boga Jedynego i tym samym stajesz się żywym w Jego oczach. Na wzór w/w przechodzisz przez wodę.

Bez Zanurzenia nie wejdziesz do Królestwa Boga - które niebawem zapanuje na ziemi. - Jana 3:5 - Jezus mówi o tym jasno i wyraźnie.

Cały świat leży w mocy złego, boga tego systemu - 2 Kort. 4:4 - Naradzając się na nowo i poświadczając to Zanurzeniem wyzwalasz się z tego diabelskiego systemu i będziesz zbawiony, innej drogi, by wydobyć się spod władzy diabła nie ma. - I na takich ludzi, którzy zmierzają do Zanurzenia , albo już je mają diabeł poluje, inni są już jego.
I dlatego w ostatnim wersecie 12 rozdziału Apokalipsy napisano, że diabeł walczy z takimi co mają świadectwo Dobrej Nowiny i zajmują się czym? GŁOSZENIEM O JEZUSIE, CO TEŻ CZYNIĘ.
haish (2904 punktów)
> GŁOSZENIEM O JEZUSIE, CO TEŻ CZYNIĘ.
[Załącznik]

Materiały dostarczaj tylko Chrześcijanom.
haish (2904 punktów)

> Chrzest gładzi skutki grzechu pierworodnego.
>Jest również pierwszym sakramentem, bez którego nie można przyjmować pozostałych sakramentów.
>Kiedy chrzci się człowieka rozumnego, to chrzest gładzi wszystkie jego grzechy.
>Jest wówczas jak Adam i Ewa w Raju.
>Na początku rzecz jasna.

"Według źródeł uwidacznia się różnica między Torą(orginałem) a bibliami w rozmajitych językach.
Ignorujac jakość, a tym samym wartość przekładu - która nie pozwala na jakąkolwiek interpretację (poziom zroumienia tekstu) Stąd Adam i Ewa w septu-cośtam v/s Adam(człowiek, rodzaj ludzki)i haua(życie)nie Eva i nie tchnienie(ruach) itd.."

MYŚLENIE NIE BOLI.

A źle pojmowana nauka, nauką być przestaję - prowadzi umysł na manowce.
Henryk.K (2246 punktów)

>MYŚLENIE NIE BOLI.
>A źle pojmowana nauka, nauką być przestaję - prowadzi umysł na manowce.

Myślenie musi sprawiać ból i to potężny.
W innym przypadku świat byłby piękny i pełen mądrych ludzi.
Gdyby jeszcze do tego przypisać przyjemność modlitwie, to Ziemia stałaby się Rajem.
A czy nauka kieruje się pragnieniem poznania prawdy?
Wątpię. Jest narzędziem skutecznego jej ukrywania.


Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365