 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-05-2021 19:23 | haish (2904 punktów) | MYŚLENIE NIE BOLI | MYŚLENIE NIE BOLI www.facebo(*)o_home_www_playlist_video_listBardzo cenna uwaga świadka tych wydarzeń, jednakże Żydzi byli również więźniami nazistowskiego terroru, ten świadek zauważył jedną rzecz mówi o żydowskiej propagandzie amerykańskich środowisk żydowskich prowadzonej obecnie. Chrześcijanie - Polacy i Żydzi obywatele polscy, wcześniej w okresie XX lecia międzywojennego byli rozgrywani (no właśnie przez kogo?) przez propagandę kleru kościoła katolickiego w Polsce, - o tym już świadek nie wspomina. Dowodem polityki katolickiego kleru są wydawnictwa propagandowe, księżki i prasa II RP, tak się dziwnie składa, że w PRL zbiory te były dostępnwe tylko nielicznym uprawnionym, obecnie ich cyfrowe wersje są dostępne w internecie(nieliczne pozycje nie są jednak dostępne powszechnie). Taktykę katolickiego kleru w Polsce kontynuowali naziści. W latach 60-tych ubiegłego wieku biskupi polscy wystosowali orędzie do narodu niemieckiego - 'Wybaczamy i prosimy o wybaczenie'. Obecnie te same metody(podsycanie nienawici) kler katolicki w Polsce ustami (między innymi) księŻULA Zalewskiego stosuje w narracji polsko-ukraińskiej. A tak przy okazji aby materiał video był w pełni wiarygodny należałoby podać imię i nazwisko 'świadka' (rzetelność dziennikarska). Tak można manipulować 'świadkiem'(bohaterem) - i przekazem. Rodacy zacznijcie myśleć. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2904 punktów) | Odp: MYŚLENIE NIE BOLI cz.II | >MYŚLENIE NIE BOLI - siewcy nienawiści.
Paul Joseph Goebbels Uczęszczał do niemieckiej szkoły z internatem prowadzonej przez franciszkanów w Bleijerheide, przedmieściu Kerkrade w Holandii. Studiował literaturę i filozofię na uniwersytetach w Bonn, Würzburgu, Fryburgu oraz Heidelbergu, gdzie napisał pracę doktorską na temat XIX-wiecznego pisarza romantycznego Wilhelma von Schütza. Dwaj profesorowie mający na niego największy wpływ - Friedrich Gundolf oraz opiekun doktoratu w Heidelbergu, Max Freiherr von Waldberg - byli Żydami. Jego inteligencja oraz polityczna przebiegłość były zazwyczaj doceniane także przez jego wrogów. W kwietniu 1922 roku uzyskał doktorat w dziedzinie literatury na Uniwersytecie Ruprechta i Karola w Heidelbergu uzyskując zwyczajowo stopień doktora filozofii. Będąc ministrem nazistowskiej propagandy Goebbels mówił że "idee" są warunkiem wstępnym wszelkiej propagandy i uznał, że potrzebna jest tylko krótka i przystępna prezentacja. «Nigdy nie znajdziesz milionów ludzi, którzy oddadzą życie za książkę. Nigdy nie znajdziesz milionów ludzi, którzy oddadzą życie za program ekonomiczny... ale miliony ludzi pewnego dnia będą gotowe zginąć dla ewangelii - powiedział. Organizowane przez Goebbelsa imprezy propagandowe skupiały się na emocjach i instynktach słuchaczy.
Uniwersytet Ruprechta i Karola w Heidelbergu(niem. Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg) najstarsza i jedna z czołowych uczelni w granicach współczesnych Niemiec. Uniwersytet powstał w czasie wielkiej schizmy. Został ufundowany w 1386 r. przez Ruprechta I, elektora Palatynatu, na mocy bulli papieża Urbana VI wydanej 23 października 1385 r. Był trzecim uniwersytetem Świętego Cesarstwa Rzymskiego (po uniwersytetach w Pradze i Wiedniu). Celem powstania uniwersytetu było nauczanie filozofii, teologii, prawoznawstwa oraz medycyny. Pierwszym rektorem był, sprowadzony z Sorbony, nominalista Marsyliusz z Inghen. Jednym z kolejnych rektorów był koncyliarysta Mateusz z Krakowa. Od 2012 r. zaliczany jest do elitarnych uniwersytetów w Niemczech i w ramach "Inicjatywy Doskonałości" wspierany jest finansowo przez rząd zgodnie z założeniami programu.
|
|
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: MYŚLENIE NIE BOLI | > MYŚLENIE NIE BOLI> > Tak można manipulować 'świadkiem'(bohaterem) - i przekazem.> Rodacy zacznijcie myśleć.Znalazł się kolejny znawca historii. Coś mu się coś uroi, nasączy swoim jadem i tu bezmyślnie wrzuca. Polska to nie wyspa na Oceanie Spokojnym. Na decyzje polskich przedwojennych władz największy wpływ miał, wreszcie udany żydowski zamach stanu w Rosji. Polacy w każdej chwili mogli doświadczyć podobnego. Polacy i kler wiedzieli do jakich zbrodni dopuszcza się tam chory psychicznie, sadysta Miniej Izrailewicz Gubelman. Jerzy Robert Nowak w książce "Kogo muszą przeprosić Żydzi" opisuje żydowskie wyczyny, którymi sobie zasłużyli na miłość i szacunek tylko ludzie tego nie mogą pojąc. cejsh.icm.(*)/Baziur_Grzegorz_PG_tom_12.pdfPdf opisujący jak to Żydzi rządzili na Węgrzech. Mogło nas spotkać to samo. My nie musimy robić z Żydów ofiary, oni sami potrafią to doskonale.
|
|
 | | haish (2904 punktów) | > >MYŚLENIE NIE BOLI> >> >Tak można manipulować 'świadkiem'(bohaterem) - i przekazem.> >Rodacy zacznijcie myśleć.> Znalazł się kolejny znawca historii. Coś mu się coś uroi, nasączy swoim jadem i tu bezmyślnie wrzuca.> Polska to nie wyspa na Oceanie Spokojnym. Na decyzje polskich przedwojennych władz największy wpływ miał, wreszcie udany żydowski zamach stanu w Rosji. Polacy w każdej chwili mogli doświadczyć podobnego. Polacy i kler wiedzieli do jakich zbrodni dopuszcza się tam chory psychicznie, sadysta Miniej Izrailewicz Gubelman.> Jerzy Robert Nowak w książce "Kogo muszą przeprosić Żydzi" opisuje żydowskie wyczyny, którymi sobie zasłużyli na miłość i szacunek tylko ludzie tego nie mogą pojąc.> cejsh.icm.(*)/Baziur_Grzegorz_PG_tom_12.pdf> Pdf opisujący jak to Żydzi rządzili na Węgrzech. Mogło nas spotkać to samo.> My nie musimy robić z Żydów ofiary, oni sami potrafią to doskonale.Twój problem polega na tym że wszystkich Żydów, Polaków, Katolików, wyznawców religii mojrzeszowej chciałbyś w pogrupować w zbiory według własnouznaniowych kryteriów, powrzucać w worki z etykietami. Retorykę taką od swoich początków istnienia stosuje w swojej propagandzie KK ze szczególnym uwzględnieniem terenów Państwa Polskiego. Rzeczywistość niestety nie jest czarno biała. Termin 'goebelsowska propaganda' większość kojarzy z osobą Goebelsa, ale mało kto połączy logicznie przyczyny, wzorce, metody i ich skutki. Podczas gdy Niemcy w obecnych czasach myślą innymi kategoriami, innymi kategoriami myśli również Europa Zachodnia, tam Protestantyzm i inne nurty nieuznające zwierzchnictwa papcia z Vatykanu były czynnikiem który takie myślenie zainicjował. Kler katolicki w Polsce to mięszanka najgorsza z możliwych - tajni współpracownicy reżimu PRL, w tym masoni, neofici - pozyskani przez kler z innych wyznań, oraz nawiedzeni ewangelią we własnym i Vatykanu interesie. Przy okazji wśród wielu komunistów w krajach bloku wschodniego było wiele osób narodowości(różnorakiej) mających przodków wyznających religię mojżeszową(nie mylić z Judaizmem) ale nie oznacza to że wszyscy którzy mieli przodków wyznających religię Mojżesza byli komunistami. Dla przykładu w Warszawskim Getcie oprócz ŻOB działał też ŻZW (hebr. ארגון צבאי יהודי, Irgun Cwai Jehudi, akronim אצ''י  podziemna zbrojna organizacja Żydów polskich, powołana do życia po zdobyciu Warszawy przez Niemców, przez byłych oficerów Wojska Polskiego(wyznania mojrzeszowego)* i działaczy żydowskich związanych z syjonizmem rewizjonistycznym, będących członkami Bejtaru, Irgunu, Masady czy Brit he-Chajalu. Komuniści sowieccy i PRL-owscy uczynili wszystko co mogli aby mało kto o nich pamiętał, kk również było to 'na rękę' wszak w mniemanologii społecznej ważne jest, aby Polacy myśleli że Żyd to Żyd. Portal Racjonalista powinien dbać o fakty i ich zgodność, bez tego stanie się takim samym bełkotem jaki reprezentuje 'gazetka wybiórcza' i ikona styropianu Adaśko. Z takich oto przyczyn wolność w Polsce nigdy nie była wolnością, czy jest nią teraz każdy ma prawo ocenić sam. Natomiast "sadysta Miniej Izrailewicz Gubelman" przywołany za przykład przez Ciebie - jest próbą odwrocenia uwagi i skierowania dyskusji na inne tory, w odniesieniu do 'goebelsowskiej propagandy' i siewców nienawiści (to marny pionek). *W Wojsku Polskim II RP istniał Rabinat Polowy i istniała funkcja etatowego rabina, istniał też Imanat Polowy, jednak to stanowisko nie było etatowe. pl.wikiped(*)wieństwa_wojskowego_II_RPwww.youtube.com/watch?v=w9TbiIEpZJ8
|
|
|  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >Portal Racjonalista powinien dbać o fakty i ich zgodność, bez tego stanie się takim samym bełkotem jaki reprezentuje 'gazetka wybiórcza' i ikona styropianu Adaśko. Nie wystarczyłoby samo "ikona styropianu"? Gazetka wybiórcza? Tworzysz gazetkę szkolną? Zaczynasz poważnie a kończysz infantylnie, żeby nie powiedzieć bełkotliwie. Nie krytykuje Naszego Dziennika, nawet na stronę Rydzyka nie wchodzę.
|
|
| |  | | haish (2904 punktów) | >>Portal Racjonalista powinien dbać o fakty i ich zgodność, bez tego stanie się takim samym bełkotem jaki reprezentuje 'gazetka wybiórcza' i ikona styropianu Adaśko. >Nie wystarczyłoby samo "ikona styropianu"? Gazetka wybiórcza? Tworzysz gazetkę szkolną? Zaczynasz poważnie a kończysz infantylnie, żeby nie powiedzieć bełkotliwie. >Nie krytykuje Naszego Dziennika, nawet na stronę Rydzyka nie wchodzę.
Pycha kroczy przed upadkiem - Romaro masz klawy nick, od Rumuna, czy Rzymianina?
Przykład Lingwistyczny:
Bardzo chętnie używanym i popularnym hasłem wypistwanym na sztandarach zwłaszcza kk w Polsce jest slogan 'Bóg,Honor i Ojczyzna' - tenże slogan jest także na sztandarach formacji militarnych, strażackich, policyjnych itd. Rozumieją go wszyscy umiejący pisać i czytać po polsku. Sztandary i chorągwie, jak wiadomo są używane na szczególne okazje, - uroczystości i święta oraz w walce.
W przypadku krk - językiem Vatykanu jest Łacina, więc w języku łacińskim to hasło brzmi "Deus, Gloriam et Patria(=Concilium Vaticanum)"
W przypadku jezyka hebrajskiego - JHWH(elohim), emet(prawda), we erec~arec(kraj). W przypadku języka jidisz - ( גאָט, כּבֿוד און כאָומלאַנד ) got, kvud aun khoumland.
Nieszczęściem obywateli polskich II RP były różnice językowe i wynikające z tego możliwości rozumienia oddziaływania propagandy. Określone grupy interesów dbały, aby taki stan rzeczy utrzymywać jak najdłużej. Wraz z polityką rozbiorów Polski nasiliła się akcja germanizacji nie tylko języka polskiego, ale również języka używanego przeż żydów polskich.mNie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć kto miał w tym interes - odniósł z tego korzyści, - zgodnie z zasadą - Divide et livorem superem(Dziel i rządź). W Polsce, w początkach prasy ukazywało się pismo dwujęzyczne polsko-jidisz Dostrzegacz Nadwiślański (jid. דער בעאבאַכטער אן דער װײכסעל, również Der Beobachter an der Weichsel). W II RP pomysł te nie został reaktywowany, -dlaczego? - społeczeństwo Polski było już dość mocno ukształtowane(podzielone) przez 'organiczną pracę ewangelizacyjną Kościoła Rzymsko Katolickiego', a także podobną w zaborze rosyjskim rusyfikację. To co wypisywali w języku polskim, niemieckim i rosyjskim utożsamiający się z Katolicyzmem Protestantyzmem i Prawosławiem o Żydach było skierowane do Polaków, znajduje się dziś w wielu archiwach i bibliotekach, nie wszystkie takie publikacje są podpisane nazwiskiem ich autora i nie wszystkie mają podane wydawnictwo, ale wielu autorów tych "dzieł" to duchowni i absolwenci duchownych uczelni. Miały miejsce pogromy żydowskie, nie słyszałem, ani nie czytałem o przypadku aby Żydzi urządzili w Europie jakiejś nacji pogrom.
To co piszę może służyć jako edukacja, ale nie nazwałbym tego 'gazetką szkolną' - to nie są rewelacje, ani teorie spiskowe, ta wiedza jest ogólnie dostępna, - problem leży w tym że takowe zestawienie faktów tworzy pełniejszy obraz rzeczywistości i raczej o to idzie w rzetelnym pisaniu. To są fakty a nie propaganda, lub 'dobra nowina'.
|
|
| | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >To co piszę może służyć jako edukacja, ale nie nazwałbym tego 'gazetką szkolną' - to nie są rewelacje, ani teorie spiskowe, ta wiedza jest ogólnie dostępna, - problem
>Pycha kroczy przed upadkiem - Romaro masz klawy nick, od Rumuna, czy Rzymianina? Co masz Polski zakapturzony patrioto do Rumunów? Czyżbyś był z tych co biegają po ulicazh z pałami wyszukując w tłumie cyganów czy Arabów? Adaśko nie jest z mojej bajki, jednak ma odwagę się podpisać swoim nazwiskiem. Adaśko, w odróżnieniu od ciebie, ma jaja. Nie piszę tutaj "poważnie" - Nie oczekuję, bym kryjąc się za nickiem, był poważnie traktowany. Ps Ostatnie zdanie wstaw sobie w stopkę. A może wolisz bym ci osobiscie przypominał?
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >> >Nie wystarczyłoby samo "ikona styropianu"? Gazetka wybiórcza? Tworzysz gazetkę szkolną? Zaczynasz poważnie a kończysz infantylnie, żeby nie powiedzieć bełkotliwie. >Nie krytykuje Naszego Dziennika, nawet na stronę Rydzyka nie wchodzę. >
Urodziłeś się już najmądrzejszy, tylko pozazdrościć.
|
|
| | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >>>>Nie wystarczyłoby samo "ikona styropianu"? Gazetka wybiórcza? Tworzysz gazetkę szkolną? Zaczynasz poważnie a kończysz infantylnie, żeby nie powiedzieć bełkotliwie. >>Nie krytykuje Naszego Dziennika, nawet na stronę Rydzyka nie wchodzę. >> >Urodziłeś się już najmądrzejszy, tylko pozazdrościć. Ten portal tylko takie osoby odwiedzają. Czujesz się obco w naszym środowisku?
|
|
|  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >>> Termin 'goebelsowska propaganda' większość kojarzy z osobą Goebelsa, ale mało kto połączy logicznie przyczyny, wzorce, metody i ich skutki. >
Terminu gebelsowska propaganda używają istoty ze schizofrenią popropagandową. Pospólstwo mota się cytując propagandę. Owładnięci chorobą chcą rządzić światem. Nie są w stanie myśleć, szukać faktów i je analizować, klepią z nienawiścią zapodaną szkolną bajkę historyczną. Pospólstwo używa 1OO słów, 3O propagandowych zwrotów i się mu wydaje, że pozjadało wszystkie rozumy. Zabija nas swoim jadem i masą. Jest jak brud, wszędzie jednakowy, wyłazi ze swoimi wizjami. Nie zdolny do tworzenia i rozumienia, chory z powodu wizji, że za jego miernotę intelektualną odpowiadają inni. Inni też są winni jego tragicznej sytuacji materialnej. Niebezpieczne istoty, którym podnosi się poziom endorfin po zniszczeniu czegoś. Dumny z braku kultury, szczęśliwy z "wolności". Z jadu żmii produkuje się lekarstwa, ciekawe czy z ludzkiego jadu dałoby się zrobić coś pożytecznego ? Może lekarstwo na raka ?
|
|
| |  | | haish (2904 punktów) | > >>> Termin 'goebelsowska propaganda' większość kojarzy z osobą Goebelsa, ale mało kto połączy logicznie przyczyny, wzorce, metody i ich skutki.> >> Terminu gebelsowska propaganda używają istoty ze schizofrenią popropagandową. Pospólstwo mota się cytując propagandę. Owładnięci chorobą chcą rządzić światem. Nie są w stanie myśleć, szukać faktów i je analizować, klepią z nienawiścią zapodaną szkolną bajkę historyczną.Żal mi Ciebie. Ja wykazałem skąd wzięły się metody i sposoby 'goebelsowskiej propagandy', przypomniałem gdzie pobierał nauki, i jakie było motto działania Goebelsa. "Dobra nowina" wyłazi na wierzch. > Pospólstwo używa 1OO słów, 3O propagandowych zwrotów i się mu wydaje, że pozjadało wszystkie rozumy. Zabija nas swoim jadem i masą. Jest jak brud, wszędzie jednakowy, wyłazi ze swoimi wizjami. Nie zdolny do tworzenia i rozumienia, chory z powodu wizji, że za jego miernotę intelektualną odpowiadają inni. Inni też są winni jego tragicznej sytuacji materialnej.> Niebezpieczne istoty, którym podnosi się poziom endorfin po zniszczeniu czegoś. Dumny z braku kultury, szczęśliwy z "wolności".W moim przypadku, - jestem emerytem, mam z czego żyć i gdzie mieszkać, zdrowie w tym psychiczne dopisuje. Tytuł wątku "myślenie nie boli". Nie jestem zależny od jakichkolwiek sponsorów i "duszpasterzy". Na głowie nie noszę korony, więc nic mi rozumu nie ugniata, a 'corona' jak na razie na mnie nie działa. > Z jadu żmii produkuje się lekarstwa, ciekawe czy z ludzkiego jadu dałoby się zrobić coś pożytecznego ? Może lekarstwo na raka ?Słuszna uwaga, żmija to rodzaj żeński. w biblijnym raju ponoć był wąż - rodzaj męski. Musisz się bardziej natężyć i wysilić. Masz jakieś merytoryczne uwagi, bo Twoje przytyki nie osiągnęły nawet poziomu formalizmu. Wracając do patriotyzmu jako pojęcia i terminu: - w językach słowiańskich ojczyzna jest rodzaju żeńskiego. - w języku hebrajskim erec - kraj jest rodzaju męskiego. To niemal idealne połączenie, wynika z doskonałości rzeczownika (7 przypadków) i doskonałości czasownika (7 form binjanu). Dwie Menory - jedna uzupełnia drugą. Propaganda KRK wylansowała Żyda(Hebrajczyka) jako bezpaństwowca, kosmopolitę, internacjonalistę itd., a to nie tak,- Hebrajczyk zgodnie z językiem pojmuje kraj(erec) jako miejsce gdzie żyje i z którym się utożsamia. Żydzi polscy prawo do pobytu na ziemiach polskich uzyskali poprzez zasiedzenie, natomiast propaganda chrześcijańska i popierany w sposób niejawny żydowski nacjonalizm Syjonistów przyniosły wymierne korzyści stolicy apostolskiej i jej hierarchi. Na uwagę zasługuje ponadto monopol KRK w Polsce na interpretację - komentarze w odniesieniu do tekstu Tory - wymyślono nawet pojęcie 'biblijny hebrajski' - tak to działa, a Goebels u takich nauczyciel pobierał nauki. W łacinie ojczyzna to 'patraia~m' rodzaj żeński dla polskich uszu - to połączenie 'kobiety z kobietą' - a więc związek bezpłodny. W niemieckim - der Heimat ojczyzna, das Heimatland kraj ojczysty, ojczyzna, das Vaterland ojczyzna, z brzmienia dla polskojęzycznego słuchacza brzmi to jak rodzaj nijaki, - a więc również jest to związek bezpłodny. Itd. Wątek ten dedykuję 'narotofym patriotom' których dyskwalifikuje dziedzictwo Romana Stanisława Dmowskiego (ur. 9 sierpnia 1864 w Kamionku, zm. 2 stycznia 1939 w Drozdowie) - polski polityk, publicysta polityczny, katolik, minister spraw zagranicznych, poseł na Sejm Ustawodawczy II Rzeczypospolitej, poseł II i III Dumy Państwowej Imperium Rosyjskiego. Współzałożyciel Narodowej Demokracji (endecji, ruchu narodowego), główny ideolog polskiego nacjonalizmu. www.youtube.com/watch?v=OCoklkcHHzQwww.youtube.com/watch?v=gkSpa1atVEc - w materiale video jest "Holly Biblle" - pismo święte - niepojęte, ale nie przypadkiem Bóg czuwa nad Torą i poprawnym hebrajskim "laszon kodesz". A 'zdradzieckie mordy' - zdradzieckimi mordami pozostaną bez względu na to że używają tych epitetów w stosunku do innych (często złodziej krzyczy 'łapać złodzieja'). genius.com(*)rd-slough-feg-the-cynic-lyrics
|
|
| | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >>>>> >> >Wracając do patriotyzmu jako pojęcia i terminu: >- w językach słowiańskich ojczyzna jest rodzaju żeńskiego. >- w języku hebrajskim erec - kraj jest rodzaju męskiego. >
w języku polski patriota rymuje się z idiota.
|
|
| | | |  | | haish (2904 punktów) | >>>>>>>> >>Wracając do patriotyzmu jako pojęcia i terminu: >>- w językach słowiańskich ojczyzna jest rodzaju żeńskiego. >>- w języku hebrajskim erec - kraj jest rodzaju męskiego. >> >w języku polski(!m) patriota rymuje się z idiota. _________^^^^____?_________________________ Tego nie da się ukryć, ale sposób w jaki autor może układać rymy niekoniecznie jest zgodny a etymologią, akurat w tym przypadku istotne jest podejście do patriotyzmu, przecież każdemu bez wyjątku pewne rzeczy i osoby sa 'bliższe sercu' a pozostałe dalsze.
|
|
-1 na 1 | Henryk.K (2246 punktów) | >MYŚLENIE NIE BOLI
Myślenie boli i to straszliwie. W innym przypadku świat stałby się rozkoszą dla oczu i zmysłów. Marek Twine stwierdził, iż ludzie jedynie myślą, że myślą. Podobnie, gdyby modlitwa była przyjemnością, to na Ziemi już dawno zapanowałoby Królestwo Boże.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
 | 1 na 1 | haish (2904 punktów) | >>MYŚLENIE NIE BOLI > Myślenie boli i to straszliwie. >W innym przypadku świat stałby się rozkoszą dla oczu i zmysłów. >Marek Twine stwierdził, iż ludzie jedynie myślą, że myślą. > Podobnie, gdyby modlitwa była przyjemnością, to na Ziemi już dawno zapanowałoby >Królestwo Boże.
Młody człowiek musi się długo uczyć aby to co wtłoczono mu do głowy mógł skonfrontować z tym co przeżył w swoim życiu - wiek dojrzały zaczyna się po 45 roku życia, jednak nieliczni są zdolni do samodzielnego myślenia i poprawnego wnioskowania.
Modlitwa w wielu religiach jest elementem służącym doskonaleniu pamięci, języka mówionego, służy również nauce pisma. Taka rola modlitwy jest zachowana w języku hebrajskim i arabskim, łaciny uczą się jeszcze lekarze i farmaceuci niejako siłą rozpędu, i jest to tylko nazewnictwo. Łacińska i Grecka teologia odchodzi do lamusa.
Królestwem Bożym(=JERUZALEM) jest otwarty ludzki umysł, nie zamknięty przez religie, które opowiadają cuda-wianki. W języku greckim powstała Gonza(gnosis), łaciniacy nie wypracowali takiej nauki - nazwali kościół katolickim do hebrajskiego katal - zabić. Każdy wierny religii katolickiej jest 'zabitym' za swojego życia - zabity jest jego umysł i samodzielne myślenie.
|
|
|  | | Henryk.K (2246 punktów) | owiek musi się długo uczyć aby to co wtłoczono mu do głowy mógł skonfrontować z >tym co przeżył w swoim życiu - wiek dojrzały zaczyna się po 45 roku życia, jednak nieliczni >są zdolni do samodzielnego myślenia i poprawnego wnioskowania. >Modlitwa w wielu religiach jest elementem służącym doskonaleniu pamięci, języka mówionego, >służy również nauce pisma. Taka rola modlitwy jest zachowana w języku hebrajskim i arabskim, >łaciny uczą się jeszcze lekarze i farmaceuci niejako siłą rozpędu, i jest to tylko nazewnictwo. >Łacińska i Grecka teologia odchodzi do lamusa. >Królestwem Bożym(=JERUZALEM) jest otwarty ludzki umysł, nie zamknięty przez religie, które opowiadają cuda-wianki. >W języku greckim powstała Gonza(gnosis), łaciniacy nie wypracowali takiej nauki - nazwali >kościół katolickim do hebrajskiego katal - zabić. >Każdy wierny religii katolickiej jest 'zabitym' za swojego życia - zabity jest jego umysł >i samodzielne myślenie.
A czy umysł racjonalisty, ateisty to w ogóle istnieje? Jaki jest ten unikalny umysł? Jest on również ograniczony, ponieważ arbitralnie założył, iż istnieje tylko materia. Jak do tej pory nie udowodnił, iż duchowość jest mrzonką. Proszę mi okazać taki logiczny i niepodważalny dowód. Na świecie żyje około 700 milionów ateistów, lecz liczba ich systematycznie maleje. Jest to mniej niż 10 % populacji. A jeszcze niedawno śpiewali, iż poruszą bryłę świata. Głupie przechwałki i ciemnota, nic poza tym.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
| |  | | haish (2904 punktów) |
> A czy umysł racjonalisty, ateisty to w ogóle istnieje? >Jaki jest ten unikalny umysł? >Jest on również ograniczony, ponieważ arbitralnie założył, iż istnieje tylko materia. >Jak do tej pory nie udowodnił, iż duchowość jest mrzonką.
Skoro z definicji - edukacja=upobożnianie to ateista=niedoedukowany. Duch - to pojęcie-wymysł obaliły ustalenia współczesnej nauki, jest tylko ludzki umysł(kora mózgowa) i psychika(cały ludzki mózg).
>A jeszcze niedawno śpiewali, iż poruszą bryłę świata. >Głupie przechwałki i ciemnota, nic poza tym.
PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM.
>Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
| | |  | | Henryk.K (2246 punktów) | > > A czy umysł racjonalisty, ateisty to w ogóle istnieje?> >Jaki jest ten unikalny umysł?> >Jest on również ograniczony, ponieważ arbitralnie założył, iż istnieje tylko materia.> >Jak do tej pory nie udowodnił, iż duchowość jest mrzonką.> Skoro z definicji - edukacja=upobożnianie to ateista=niedoedukowany.> Duch - to pojęcie-wymysł obaliły ustalenia współczesnej nauki, jest tylko ludzki umysł(kora mózgowa) i psychika(cały ludzki mózg). Dla piewców nieograniczonych możliwości ludzkiego umysłu przedstawię link o locie na Księżyc, sprowadzony do obuwia Amstronga. Każdego człowieka można oszukać, ale pod pewnymi względami ateiści i racjonaliści są wyjątkowo łatwą zdobyczą dla ludzi cynicznych. Dlaczego tak jest , to mógłby być temat kolejnej dysputy. twitter.com/ahmed_32cm Proszę tam zejść do zdjęcia opublikowanego dnia 13 maja 2021 roku.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
| | | |  | | haish (2904 punktów) |
> Dla piewców nieograniczonych możliwości ludzkiego umysłu przedstawię link o locie na Księżyc, sprowadzony do obuwia Amstronga.> Każdego człowieka można oszukać, ale pod pewnymi względami ateiści i racjonaliści są wyjątkowo łatwą zdobyczą dla ludzi cynicznych.> Dlaczego tak jest , to mógłby być temat kolejnej dysputy.> twitter.com/ahmed_32cm> Proszę tam zejść do zdjęcia opublikowanego dnia 13 maja 2021 roku.W sprawie dysputy - nie od dziś wiadomo, że głupota ludzka jest zbiorem większym niż wszechświat - nie ma granic, nie da się tego ze 100% pewnością o wszechświecie. Piewcy budują komputery kwantowe i podobno ustalili że na księżycu pierwszym człowiekiem był imć Twardowski notabene Polak, którego językiem ojczystym był język polski. Co do racjonalistów i ateistów ogólnie zgoda- wszak obie te grupy to produkt Kultury Zachodu=wartości chrześcijańskich. Jedyna rada z mojej strony - nikt nikomu nie może zabronić posługiwać się naturalnym darem jakim jest mózg, najlepiej przestać oszukiwać samego siebie, to pomaga uwolnić się od wadliwego(interesownego) nauczania w okresie dzieciństwa i młodości.
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >Na świecie żyje około 700 milionów ateistów, lecz liczba ich systematycznie maleje. >Jest to mniej niż 10 % populacji. >A jeszcze niedawno śpiewali, iż poruszą bryłę świata. >
Koło mnie wegetuje taki Nergal tylko, że uważa się się za artystę malarza. Narkoman syn narkomana, chorobliwie nienawidzi Kościoła i komuny. Ojciec był sekretarzem POP. Lewe ręce do wszystkiego, po śmierci komunistycznej emerytury rodziców nie może się odnaleźć w świecie. Jeździ po targowiskach, kupuje za grosze przywiezione z niemieckiego śmietnika duże obrazy i tanie śmieci. Potem naćpa się i domalowuje do tych obrazów swoje wizje. Organizuje wystawy tych "dzieł sztuki" i zaprasza demokratycznych "polityków", którzy się tym zachwycają, pijąc darmowe, najtańsze wino, wlane do butelek po grand cru, dyskutują o sztuce i przyszłości Polski. Komedia.
|
|
 | 4 na 4 | Andrzej.51 (15814 punktów) | >Marek Twine stwierdził, iż ludzie jedynie myślą, że myślą.
Dzięki Panu wiemy już, co stwierdził Marek Twine. Czy wie Pan może, co na ten temat powiedział Mark Twain?
> Podobnie, gdyby modlitwa była przyjemnością, to na Ziemi już dawno zapanowałoby Królestwo Boże.
Królestwo Boże miało nadejść około dwa tysiące lat temu. Jezus zapowiadał rychłe jego nadejście jeszcze za życia współczesnego mu pokolenia. Przykładowo: Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego, nadchodzącego w mocy (Mk 9, 1; por. Łk 9, 27; zob. ponadto m.in.: Mt 16, 28; Mt 10, 23; Mk 1, 15 i Mt 4, 17). Królestwo Boże jednak nie nadeszło w zapowiedzianym przez Jezusa terminie, nadal go niema i nic nie zapowiada, by miało się pojawić w najbliższym czasie. Jezus się pomylił, nawet bardzo.
Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane. H. Conzelmann, teolog
|
|
|  | | Henryk.K (2246 punktów) | >>Marek Twine stwierdził, iż ludzie jedynie myślą, że myślą. >Dzięki Panu wiemy już, co stwierdził Marek Twine. Czy wie Pan może, co na ten temat powiedział Mark Twain? >> Podobnie, gdyby modlitwa była przyjemnością, to na Ziemi już dawno zapanowałoby Królestwo Boże. >Królestwo Boże miało nadejść około dwa tysiące lat temu. Jezus zapowiadał rychłe jego nadejście jeszcze za życia współczesnego mu pokolenia. Przykładowo: >Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego, nadchodzącego w mocy (Mk 9, 1; por. Łk 9, 27; zob. ponadto m.in.: Mt 16, 28; Mt 10, 23; Mk 1, 15 i Mt 4, 17).
I co, Kościół nie rozwijał się wówczas bardzo dynamicznie? Świątynia Jerozolimska nie upadła, a Żydzi nie zostali rozproszeni.
>Królestwo Boże jednak nie nadeszło w zapowiedzianym przez Jezusa terminie, nadal go niema i nic nie zapowiada, by miało się pojawić w najbliższym czasie. Jezus się pomylił, nawet bardzo.
Jest już na widoczne na horyzoncie, ponieważ wypełnił się jeszcze jeden warunek. Ewangelia miała być głoszona na całym świecie. Z Apokalipsy św. Jana potwierdziła się liczba 666, oraz Wielka Nierządnica. Wielki Babilon czeka swój upadek. Dopełni tego wszystkiego wielka wojna, w której armia piekielnych najeźdźców ma liczyć 200 milionów żołnierzy.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|