 |
Genialna struktura Kościoła - Tego Prawdziwego Kościoła. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-05-2021 09:24 | Dariusz Salamon (102 punktów) | Genialna struktura Kościoła - Tego Prawdziwego Kościoła. | Genialna struktura Kościoła - Tego Prawdziwego Kościoła oczywiście. Zacznijmy od tego jak zostały zorganizowane synagogi, też genialnie - ale mniej genialnie od Kościoła Jezusa z jednego zasadniczego powodu, o którym zaraz napiszę, wcześniej jednak zobaczmy czym były / są / synagogi. Synagoga to słowo, które znaczy "Zgromadzenie", Żydzi spotykali w każdy Sabat i czytali i rozważali święte zwoje, które dzisiaj znacie jako Stary Testament. Każdy Izraelita /wówczas/ należał do synagogi /z samej racji tego, że był Żydem/ w swojej miejscowości i mógł przebywać w każdej innej jeśli gdzieś zawędrował czy zmienił miejsce zamieszkania. Naczelną rolę w wielbieniu odgrywała świątynia w Jerozolimie, gdzie kapłani i arcykapłan sprawowali zalecone w Prawie Mojżeszowym zadania m.in składali Ofiary Bogu Jedynemu - Jahwe. Nas jednak teraz interesują synagogi, jeśli jakiś najeźca chciałby zniszczyć wierzenia Izraelitów to musiałby wpierw spróbować zniszczyć wszystkie synagogi co nie byłoby sprawą łatwą a ponadto przeszli by oni do podziemia, musiano by zatem wymordować wszystkich, by zniszczyć Kult Jahwe a to raczej było niewykonalne nawet, pomijając to, że Bóg do tego by nie dopuścił. Jedyną wadą takiego systemu mogło być to, że władzę w Izraelu czasów Jezusa Chrystusa z nadania rzymian pełnili Arcykapłan wraz z Sanhedrynem a ci mogliby wydać jakieś rozporządzenia, które teoretycznie mogłyby od wewnątrz zaszkodzić synagogom, ale raczej możliwość teoretyczna aniżeli realna, arcykapłan, faryzeusze, Saduceusze i uczeni w Piśmie byli ludźmi, którzy w gruncie rzeczy nienawidzili rzymian i wiedzieli, że ich władza religijna nie jest bezkresna, przecież naród znał Pisma i trudno byłoby go " wpuścić w maliny" jak chociażby późniejszych katolików, jedynie co mogli to naginać do swoich rozporządzeń zastraszając wykluczeniem co było dla każdego Żyda presją nie byle jaką bo byłby obcym pośród swoich a i nawet pogrzebu porządnego mógł nie mieć, ale być spalonym na wysypisku śmieci za murami Jerozolimy, gdzie palono ciała niegodnych pośród śmieci a ogień podsycano siarką - Miejsce to nazywało się Gehenna i jest ono pra początkiem nauki o piekle -smażalni. W przypadku poważniejszych naruszeń religijnych zwłaszcza mogli wydawać także wyroki śmierci. Przywódcy żydowscy zdaje się, byli dość tolerancyjni, przecież Saduceusze mieli wiele wierzeń innych od Faryzeuszów, istnieli Esseńczycy, Zeloci, niebawem pojawi się sekta chrześcijan która jakby nie było zacznie nauczać w - przecież - w Synagogach i bywać w Świątyni, wygląda na to, że ważnym był Kult Jahwe, zalecenia Prawa Mojżeszowego a inne sprawy, takie co do których nie miano jasności, były mniej ważne i panowała pod tym względem duża tolerancja no bo jak inaczej to rozumieć skoro np Saduceusze nie wierzyli tak jak Faryzeusze w zmartwychwstanie ciała a mogli razem działać i współistnieć bez problemów? W każdym bądź razie synagogi były miejscem zebrań Narodu Wybranego rozsianymi po kraju i należał do nich każdy z faktu bycia Żydem, no chyba, że go wykluczono. Po odrzuceniu Narodu Wybranego i zburzeniu Jerozolimy jak i Świątyni w 70 roku, system żydowski upadł, po kolejnym buncie w następnym stuleciu zabroniono nawet Żydom wejścia do miasta, dzięki systemowi synagog Żydzi jednak się ostali a ich przywódcami zostali rabini - w poszczególnych synagogach. Taki rozproszony system pomógł im przejść przez wieki i nie zginąć ani zaginąć. Nie mieli Głowy, którą można było by zabić czy np przekupić, by np przeszli dajmy na to na Islam. Inna sprawa, że będąc oderwanymi od Boga zaczęli błądzić, dzielić przysłowiową zapałkę na czworo itd , ale jako, że byli rozproszeni w systemie synagog to przetrwali do naszych czasów. Podobnie swój Kościół zbudował Jezus Pomazaniec o ile mówimy o Jego formie fizycznej czyli o kościołach, zacznijmy od tego, że ani Jezus ani nikt inny w I wieku nie znał słowa kościół i nie ma nawet takiego słowa w Biblii - w oryginale - tam stoi słowo Eklesia, które w odróżnieniu od słowa synagoga nie oznacza już Zgromadzenia /Żydów z jakiejś miejscowości i gości/, ale "Zebranie" - Zebranie wierzących z jakiejś miejscowości czy miejsca, czyli zbiór tych co uwierzyli w Dobrą Nowinę i poszli za Jezusem Chrystusem. Każda Eklesia była niezależna, jej majątek nie należał do np Apostołów czy jakiegoś Kościoła - Centrali np z Jerozolimy, Apostołowie wspólnie i z Duchem wychodzącym od Jahwe przekazywali a w razie potrzeby ustalali "Kanon Wiary" i bardzo uważali, by nie nakładać jakichś swoich wymysłów czy rzeczy zbędnych na braci. Zobacz teraz co apostołowie uznali za konieczne do przestrzegania przez uczniów z dawnego czasu - żydowskiego: "Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne - Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od prostytucji - Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego, Bywajcie zdrowi! Dzieje Apostolskie 15:28-29 Tym samym Eklesia były autonomiczne tzn nie potrzebowały zezwoleń od Cezara czy innego władcy, by działać,nie przyjmowały znamienia Bestii /ludzkich rządów symbolizowanych i cyfrą 666 , które podlegają mocy złego / na rękę... cd na - www.salon2(*)rawdziwego-kosciola-oczywiscie | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | atomówki versus Jehowa? | >Nas jednak teraz interesują synagogi, jeśli jakiś najeźca chciałby zniszczyć wierzenia >Izraelitów to musiałby wpierw spróbować zniszczyć wszystkie synagogi co nie byłoby sprawą łatwą >a ponadto przeszli by oni do podziemia, musiano by zatem wymordować wszystkich, by zniszczyć >Kult Jahwe a to raczej było niewykonalne nawet, pomijając to, ŻE BÓG DO TEGO BY NIE DOPUŚCIŁ
Jednakże sami Żydzi zdają się mieć większe zaufanie do bomb atomowych niż do Jehowy - jako gwarantów ich "niezniszczenia". Konkluzja z tego jest chyba taka, iż bluźnią, więc...winni być ukarani przez Jehowę.
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: atomówki versus Jehowa? | > >Nas jednak teraz interesują synagogi, jeśli jakiś najeźca chciałby zniszczyć wierzenia >Izraelitów to musiałby wpierw spróbować zniszczyć wszystkie synagogi co nie byłoby sprawą łatwą >a ponadto przeszli by oni do podziemia, musiano by zatem wymordować wszystkich, by zniszczyć >Walka z budynkami i wizjami ludzi nic nie da. Zawsze trzeba zacząć od rozpoznania sztabu przeciwnika i systemu łączności. Niszczenie budynków i zabijanie szeregowców ma sens tylko wtedy gdy dysponujemy armią kilka razy większą i lepszą techniką. Technika zrobiła niesamowity postęp i każdy ma ją w domu. Dzisiejsze pole walki nie ma frontu i dwóch walczących stron. Każdy jest na froncie, pod ostrzałem i to nie wychodząc z domu. Wróg wnika do każdego mózgu: oczami i uszami. To mózg rządzi człowiekiem a nie człowiek wykorzystuje go do swoich potrzeb. Zawsze zwycięży przyjemność nad logiką. Przyjemność to początek naszego końca. Inne przyjemności mają dzieci, nie mające zdolności logicznego myślenia a inne dorośli, dlatego wróg zawsze najpierw atakuje dzieci. W Polsce dzieciom wprowadzono nienawiść do starszego pokolenia, operacja pod kryptonimem "walka z komuną". Sprytnie zniszczono w ten sposób możliwość wpływania starszych, mądrych, na swoje nieświadome dzieci. Nasze dzieci stały się szeregowcami armii, której nie znają dowódców, realizują rozkazy, których nie słyszą z zewnątrz. Walka z Kościołem ma ten sam cel. Anonimowe dowództwo działa w "chmurze", nie ma jednego miejsca gdzie się wszyscy zbierają, nie pokazuje ich telewizja, nie wypowiadają się publicznie, zatrudniają najlepszych psychologów tłumu i dziennikarzy. Telewizje dają przekaz do podświadomości, słowa klucze i proste odpowiedzi dające miernotom możliwość odpowiadać na tysiące skomplikowanych pytań. Szeregowcy współczesnej armii zioną nienawiścią, którą im wszczepiono bezboleśnie, bez znieczulenia, którą wszystkich w koło zarażają. Nie noszą mundurów, nie awansują, nie pobierają żołdu a w ich prymitywnych mózgach tylko podnosi się poziom endorfiny po zniszczeniu czegoś znienawidzonego. wezwaniedoprawdy.pl.tl/Komitet-300.htm""Komitet 300 od ponad 200 lat dyktuje amerykańską politykę zagraniczną i krajową (...) Komitet 300 jest tajnym stowarzyszeniem składającym się z nietykalnej klasy rządzącej, w której skład wchodzi królowa Wielkiej Brytanii, królowa Holandii, królowa Danii i rodziny królewskie Europy (...) Jej Królewska Mość [Królowa Anglii] stoi na czele wielkiej sieci korporacji które nie płacą podatków i nie odpowiadają przed nikim, finansują instytucje badawcze poprzez fundacje, których wspólne działania mają niemal całkowity wpływ na nasze życie codzienne. Te połączone instytucje i ich pracownicy stanowią wyższy, równoległy rząd, który kontroluje życie każdego Amerykanina, niezależnie od tego, czy zdaje sobie z tego sprawę czy nie. Scalone korporacje, firmy ubezpieczeniowe, banki, korporacje finansowe, ogromne spółki naftowe, gazety, czasopisma, radio i spółki telewizyjne tworzą rozległy aparat, który spoczywa na Stanach Zjednoczonych i na świecie. Nie ma polityka w Waszyngtonie, który nie jest wobec nich jakoś zobowiązany (...) handel narkotykami, a zwłaszcza handel bronią, jest wielkim biznesem i jest prowadzony od góry do dołu przez kilka nietykalnych rodzin świata, a każda z nich ma przynajmniej jednego członka zasiadającego w Komitecie 300 (...) To wszechmocna grupa 'Olimpians', której centrum jest finansowy dystrykt City of London panujący nad handlem kokainą, opium, farmacją, bankowością (...) Korporacje, banki i firmy ubezpieczeniowe Komitetu 300 działają pod wspólnym dowództwem, obejmując strategicznie wszystkie możliwe płaszczyzny, jest jedną zorganizowaną hierarchią władzy na świecie przewyższającą wszystkie rządy i indywidualności". Okazuje się, że komuniści nie bez powodu walczyli z "arystokracją". Zawsze jak się coś pozna z bliska to się zmienia zdanie.
|
|
|  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | lobby syjonistyczne versus Quinn E | >""Komitet 300 od ponad 200 lat dyktuje amerykańską politykę zagraniczną i krajową (...) Komitet >300 jest tajnym stowarzyszeniem składającym się z nietykalnej klasy rządzącej, w której skład >wchodzi królowa Wielkiej Brytanii, królowa Holandii, królowa Danii i rodziny królewskie Europy.
Czyli królowa brytyjska i inne monarsze głowy europejskie mają aż tak duży(dyktat) wpływ na......amerykańską politykę zagraniczną????? Zapewniam pana, że lobby syjonistyczne nad Potomakiem ma ów wpływ zdecydowanie/wielokrotnie większy.
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: lobby syjonistyczne versus Quinn E | >> >Czyli królowa brytyjska i inne monarsze głowy europejskie mają aż tak duży(dyktat) wpływ na......amerykańską politykę zagraniczną????? Zapewniam pana, że lobby syjonistyczne nad Potomakiem ma ów wpływ zdecydowanie/wielokrotnie większy.
Dyktat jest raczej w drugą stronę. W Europie mamy generałów a marszałkowie są za oceanem. Gdyby w świecie był obowiązek prowadzenia jawnych finansów przez osoby i firmy powyżej ustalonych obrotów i dochodów to byśmy widzieli kto i jak się bogaci. My nawet nie znamy naszych umów zadłużeniowych jak i innych umów podpisywanych w naszym imieniu.
|
|
 | -1 na 1 | Dariusz Salamon (102 punktów) | Odp: atomówki versus Jehowa? | >>Nas jednak teraz interesują synagogi, jeśli jakiś najeźca chciałby zniszczyć wierzenia >Izraelitów to musiałby wpierw spróbować zniszczyć wszystkie synagogi co nie byłoby sprawą łatwą >a ponadto przeszli by oni do podziemia, musiano by zatem wymordować wszystkich, by zniszczyć >Kult Jahwe a to raczej było niewykonalne nawet, pomijając to, ŻE BÓG DO TEGO BY NIE DOPUŚCIŁ >Jednakże sami Żydzi zdają się mieć większe zaufanie do bomb atomowych niż do Jehowy - jako gwarantów ich "niezniszczenia". Konkluzja z tego jest chyba taka, iż bluźnią, więc...winni być ukarani przez Jehowę.
Już zostali ukarani np w 70 roku naszej ery, gdy cztery rzymskie liegiony dokonały wielkiej masakry i zniszczenia ludzi jak i miasta - Jerozolima 70 roku naszej ery.
Była to odpłata za mękę i śmierć Jezusa Pomazańca Jahwe.
|
|
| romaro (25211 punktów) | Odp: Genialna struktura Kościoła - Tego Prawdziwego Kościoła. | >Genialna struktura Kościoła - Tego Prawdziwego Kościoła oczywiście.
1.7.2002 wszedł w życie statut Międzynarodowego Trybunału Karnego, a w nim pojawiła się kategoria zbrodni przeciwko ludzkości. Prawo to chroni nie tylko przed mordowaniem, ale też obejmuje takie prawa człowieka, jak ochrona przed dyskryminacją rasową, czy wypędzeniami. Szkodliwy dla zdrowia terror psychiczny, zmuszający do wiary poprzez nieludzkie groźby nie jest już tolerowany, lecz podlega karze. Dzisiejszy terror kościoła doprowadził do postanowienia Papieżowi Benedyktowi XVI zarzutów przed Trybunałem w Hadze.
Wywodzący się z Kościoła rzymskokatolickiego przymus wiary, praktykowany wobec przymusowo rekrutowanych i przymusowo utrzymywanych wiernych; wymuszany groźbami niewyobrażalnych mąk piekielnych, jest ciężkim ograniczeniem wolności osobistego rozwoju ludzi i ich duchowej integralności. Taki kościelny system przymusu istnieje od około 1500 lat.
Katechizm katolicki (Tz 1269): "Stając się członkiem Kościoła, ochrzczony nie należy już do siebie samego, lecz do tego, który za nas umarł i zmartwychwstał. Dlatego musi się on podporządkować innym, im służyć i słuchać przełożonych Kościoła, im się podporządkować, ich uznawać i szanować".
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | poproszę o weryfikację | >Dzisiejszy terror kościoła doprowadził do postanowienia Papieżowi Benedyktowi XVI zarzutów przed >Trybunałem w Hadze.
Poproszę o weryfikację tego stwierdzenia.
>Wywodzący się z Kościoła rzymskokatolickiego przymus wiary, praktykowany wobec przymusowo >rekrutowanych i przymusowo utrzymywanych wiernych; wymuszany groźbami niewyobrażalnych mąk >piekielnych, jest ciężkim ograniczeniem wolności osobistego rozwoju ludzi i ich duchowej >integralności. Taki kościelny system przymusu istnieje od około 1500 lat.
I jeżeli ludzie się na to godzą - to w myśl zasady volenti non fit injuria niewiele z tym można zrobić. Jak się nie godzą - a ja jestem dobrym tego przykładem - to nikt mnie zmusza jakimkolwiek terrorem do praktyk i wierzeń jak z pańskiego wpisu. Proszę pamiętać, iż zdecydowana większość ludzi ucieka od wolności (obawa przed podejmowaniem decyzji) i chętnie wkłada głowę w różnorakie jarzma, po to, żeby inne podmioty/osoby/organizacje kierowały ich postepowaniem. Polecam lekturę Fromma.
|
|
|  | | romaro (25211 punktów) | Odp: poproszę o weryfikację | >I jeżeli ludzie się na to godzą - to w myśl zasady volenti non fit injuria niewiele z tym można zrobić. Na chrzest się godzą? Kiedyś ludzie, nie widząc nic w tym złego, trzymali psy na łańcuchu. Często poruszasz temat praw zwierząt. W swoim temacie mocny nacisk ostatnio postawiłeś na prawa zwierząt ustanowione przez nazistów? Nie zapominaj - Naziści, z drugiej strony, mordowali dzieci. Wiele można zrobić, i juź się robi. Internet ma i swoje plusy dodatnie. Rytualne nacinanie lub usuwanie niektórych lub wszystkich części zewnętrznych żeńskich narządów płciowych - "ludzie się na to godzą" bo nie zdają sobie sprawy, że pozbawili te dziewczynki praw i traktują je jak szczenięta...
|
|
| |  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | >Dzisiejszy terror kościoła doprowadził do postanowienia Papieżowi Benedyktowi XVI zarzutów przed Trybunałem w Hadze. Arminius pytał o uzasadnienie. Przyłączam się do pytania
>>I jeżeli ludzie się na to godzą - to w myśl zasady volenti non fit injuria niewiele z tym można zrobić. >Na chrzest się godzą? Nie, ale jeśli ktoś w dorosłym życiu postanowi nie dotrzymać danych przez rodziców i potków chrzcielnych przyrzeczeń, to nie ponosi z tej racji żadnych konsekwencji na tym, świecie. A jeśli jest niewierzący, to w inny świat nie wierzy
>Rytualne nacinanie lub usuwanie niektórych lub wszystkich części zewnętrznych żeńskich narządów płciowych - "ludzie się na to godzą" bo nie zdają sobie sprawy, że pozbawili te dziewczynki praw i traktują je jak szczenięta...
Zasada "chcącemu nie dzieje się krzywda" nie odnosi się do okaleczanych w jakikolwiek sposób dzieci. W domyśle jest bowiem "Świadomemu konsekwencji chcącemu..." Okaleczanych dzieci nie pyta się nawet o zdanie.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | | romaro (25211 punktów) | >>Na chrzest się godzą? >Nie, ale jeśli ktoś w dorosłym życiu postanowi nie dotrzymać danych przez rodziców i potków chrzcielnych przyrzeczeń, to nie ponosi z tej racji żadnych konsekwencji na tym, świecie. Załużmy, przez chwilę, że jestem ofiarą koscielnej pedofilii. Jako dziecko, nawet niewierzące zbytnio, przymuszane do religijnych rytuałów. Proszę o ponowną odpowiedź. Dla ułatwienia zadania możesz zmienić narracje
|
|
| | | |  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | >Dzisiejszy terror kościoła doprowadził do postanowienia Papieżowi Benedyktowi XVI zarzutów przed Trybunałem w Hadze. Arminius pytał o uzasadnienie. Przyłączam się do pytania
>>>Na chrzest się godzą? >>Nie, ale jeśli ktoś w dorosłym życiu postanowi nie dotrzymać danych przez rodziców i potków chrzcielnych przyrzeczeń, to nie ponosi z tej racji żadnych konsekwencji na tym, świecie. >Załużmy, przez chwilę, że jestem ofiarą koscielnej pedofilii. Jako dziecko, nawet >niewierzące zbytnio, przymuszane do religijnych rytuałów.
Nie bardzo rozumiem jaki jest związek między zgodą na chrzest a pedofilią.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | raz jeszcze poproszę o weryfikację | >>I jeżeli ludzie się na to godzą - to w myśl zasady volenti non fit injuria niewiele z tym można zrobić. >Na chrzest się godzą?
Niektórzy tak, w wielu denominacjach protestanckich chrzest ma miejsce w wieku dorosłym. A ci co zostali ochrzczeni "z automatu" berbeciem będąc ( nie pochwalam tej praktyki) mogą przecież później wyzwolić się z jarzma kościelno - religijnego. Sam jestem taką osobą i znam takich przypadków multum
>Kiedyś ludzie, nie widząc nic w tym złego, trzymali psy na łańcuchu.
Ale nie rozmawiamy o trzymaniu przez księży ludzi na literalnym łańcuchu. Idąc dalej takim tokiem rozumowania można by stwierdzić, iż więź między psem a jego właścicielem jest formą terroru psychicznego narzucanego zwierzęciu przez człowieka. Chyba cokolwiek zbyt radykalna jest to teza i na milę trąci infantylnym bambinizmem. Nawet pani redaktor Sumińska jest daleka od takiego twierdzenia.
>Często poruszasz temat praw zwierząt. W swoim temacie mocny nacisk ostatnio postawiłeś na >prawa zwierząt ustanowione przez nazistów? Nie zapominaj - Naziści, z drugiej strony, >mordowali dzieci.
Tak. I to było złe. Natomiast jak karali za okrutne postępowanie wobec zwierząt ( np. zsyłką do kacetu) to chyba inaczej ocenimy ich postępowanie?
>Rytualne nacinanie lub usuwanie niektórych lub wszystkich części zewnętrznych żeńskich >narządów płciowych - "ludzie się na to godzą" bo nie zdają sobie sprawy, że pozbawili te >dziewczynki praw...
Przy czym akurat KRK stanowczo potępia takie praktyki i misjonarze ( jakkolwiek kontrowersyjne są ich działania) zwalczają je stanowczo. Ubolewać tylko należy, iż tak samo stanowczo nie zwalczają cyrkumcyzji, zabiegu równie przecież brutalnego.
>i traktują je jak szczenięta...
Traktowanie zwierząt jak wyżej jest już również w wielu krajach zabronione albo zabraniane (chodzi o obcinanie różnych części ciała zwierząt). W tym kontekście przypominam, iż naziści wyznaczyli ogólny trend - i na przykład zabronili podkuwania koni hufnalami.
Finalnie przypominam o linku weryfikacyjnym jak w moim poprzednim wpisie.
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: poproszę o weryfikację | >> Internet ma i swoje plusy dodatnie. >
Internet jest jak śmietnik, szczur czego innego tam szuka a co innego mądry człowiek.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | mądry szczur | > >> Internet ma i swoje plusy dodatnie.> >> Internet jest jak śmietnik, szczur czego innego tam szuka a co innego mądry człowiek.Przy czym szczur jest z kolei wcale mądrym zwierzęciem. Polecam w tym kontekście obejrzenie filmu dokumentalnego "Szczurołap" ze świetnymi zdjęciami Sobocińskiego: www.youtube.com/watch?v=Yb-lpAnULqs
|
|
| haish (2904 punktów) | Odp: Genialna struktura Kościoła -> Mijan. | >Genialna struktura Kościoła - Tego Prawdziwego Kościoła oczywiście. >Zacznijmy od tego jak zostały zorganizowane synagogi, też genialnie
Po Twoich wątkach widać, że masz obsesję na punkcie Żydów, rzymsko-katolicki kościół przez całe swoje istnienie tępił Żydów, jednocześnie miał na ich punkcie chorobliwą obsesję, jego narcystyczne podejście zawsze było pełne podziwu i zazdrości. Ta zazdrość doprowadziła go bardzo szybko do tego iż stał się KAINEM, jego nieszczęście jest jednak o wiele większe,- według Tory Abel(biały=czysty) postadał życie, - a wyznawcy religii mojżeszowej istnieli i istnieć będą.
Hierarchów gubi to co sami stanowią - hierarchia.
Tradycją religii Mojżesza jest wspólnota, ta wspólnota w kontaktach z Bogiem nie potrzebuje hierarchii - wystarczy MIJAN.
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | dychotomia | >Po Twoich wątkach widać, że masz obsesję na punkcie Żydów.... >Abel(biały=czysty) postadał życie, - a wyznawcy religii mojżeszowej istnieli i istnieć >będą.
Pan zaś zdaje się mieć obsesję na punkcie żydowskiego ekskluzywizmu. Dostrzegając multum wad w katolicyźmie/chrześcijaństwie i będąc całkowicie nieczułym na te same wady w judaiźmie.
|
|
|  | | haish (2904 punktów) | Odp: dychotomia | >>Po Twoich wątkach widać, że masz obsesję na punkcie Żydów.... >>Abel(biały=czysty) postadał życie, - a wyznawcy religii mojżeszowej istnieli i istnieć >będą. >Pan zaś zdaje się mieć obsesję na punkcie żydowskiego ekskluzywizmu. Dostrzegając multum wad w katolicyźmie/chrześcijaństwie i będąc całkowicie nieczułym na te same wady w judaiźmie.
Ja rozróżniam -> wszak 'diobeł' ponoć tkwi w szczegółach. Religia mojrzeszowa a Judaim to nie dokładnie to samo.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|